Wykańczanie elewacji i wnętrz domu szkieletowego 160 m2 w Lipowie

Elewacja frontowa podczas wykonywania izolacji cieplnej i struktury tynkowej.Finalizujemy roboty budowlane domu szkieletowego w miejscowości Lipowo w powiecie otwockim. Aktualnie wykonujemy zewnętrzną izolację termiczną z wełny mineralnej o grubości 10 cm, którą pokryjemy strukturą z odpornego na kurz i zanieczyszczenia biologiczne strukturą z tynku silikatowo-silikonowego. Równocześnie w środku domu trwają prace wykończeniowe. Obejrzyj najnowsze zdjęcia z tej realizacji.

Budowę prezentowanego domu szkieletowego rozpoczęliśmy w końcówce listopada 2020 roku. Naszymi Klientami jest młode małżeństwo z trójką małych dzieci. Inwestorzy na początku zakładali budowę domu murowanego metodą gospodarczą, jednak zmienili swoje plany.

Dwa lata wcześniej wybudowaliśmy dom szkieletowy dla rodzica jednego z Klientów. Dzięki temu, mieli oni możliwość zapoznania się z jego zaletami. To przesądziło o rezygnacji z tradycyjnego domu murowanego i wyborze naszej oferty.

Dom przedstawiony na poniższych zdjęciach będzie wyposażony w ogrzewanie elektryczne, kompensowane z instalacji paneli fotowoltaicznych, zamontowanych na południowej połaci dachowej. Ich minimalna wydajność wynosić będzie 5440 kWh/rok. Dzięki nim, właściciele domu będą płacić niskie rachunki za prąd, nawet podczas mroźnych zim.

Wnętrza budynku będzie wentylować rekuperator o wydajności ponad 90%, który nasi Klienci otrzymali od nas gratis, ponieważ zdecydowali się na dom o powierzchni ponad 120 m2. Dzięki temu urządzeniu, z każdej złotówki wydanej na ogrzewanie, będą otrzymywać aż 40 groszy zwrotu.

Aktualny stan budowy domu na zdjęciach

Z uwagi na bliskość lasu, przepisy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego nakazywały wykonanie zewnętrznej izolacji termicznej dla domu z wełny mineralnej zamiast styropianu ryflowanego. Materiał ten, podobnie jak styropian ryflowany, będzie bardzo dobrze zabezpieczał drewnianą konstrukcję budynku przeciw wilgoci.


Na zdjęciu łazienka dolna podczas praz glazurniczych. Przed ich rozpoczęciem, płyty gipsowo-kartonowe o podwyższonej odporności na wilgoć zabezpieczyliśmy dodatkowo folią w płynie. U ich dołu, w miejscach styku z wylewką fundamentową, zastosowaliśmy dodatkową taśmę przeciw zalaniom, co w stu procentach zabezpieczy drewniany szkielet przed ich ewentualnymi skutkami.


Łazienka górna w czasie wykańczania. Tutaj również zastosowaliśmy te same zabezpieczenia przeciwwilgociowe w postaci taśmy przeciw zalaniom, jak i folii w płynie, której powłoką pokryliśmy całą drewnianą posadzkę z podwójnej warstwy z płyt OSB3 pod kafle gresowe. W domu jest jeszcze trzecia łazienka z WC dla gości w części parterowej.


Zabudowa kuchenna podczas montażu. W sekcjach belek ścian kuchennych wykonaliśmy na odpowiedniej wysokości drewniane wbitki, które ułatwią mocowanie szafek wiszących. Nie są one koniecznością, ponieważ do ich montażu można też wykorzystać specjalne szyny metalowe, które najpierw przytwierdza się do ścian wkrętami co 40 cm, a następnie wiesza się na nich szafki. Jednak w czasie budowy nasi Klienci chętnie decydują się na ww. wbitki wewnątrz ściany, by móc pominąć dodatkowy element montażowy podczas instalacji zabudowy kuchennej.


Posadzka z paneli podłogowych na poddaszu użytkowym w jednym z pokoi dziecięcych. Przed jej ułożeniem należy najpierw zastosować piankę tłumiącą o grubości 5 mm, która pomoże w ograniczeniu przecieków akustycznych z poddasza na parter.


Przykład gotowego pokoju na poddaszu użytkowym. W ramach każdej inwestycji oferujemy kompleksowe wykańczanie wnętrz domów szkieletowych pod projekt lub zgodnie z wytycznymi Klientów. Wykonujemy podłogi, malujemy i tapetujemy pomieszczenia, wykańczamy łazienki wraz z białym montażem.


Schody zabiegowe na poddasze użytkowe. Wykonaliśmy je w całości z drewna dębowego. Zgodnie z życzeniem Inwestorów, trepy i poręcze zabezpieczyliśmy lakierem, natomiast balustradę białą farbą do drewna. Dzięki temu schody wyglądają bardzo ozdobnie. Takie połączenie kolorystyczne jest obecnie modne i chętnie wybierane przez naszych Klientów.


Widok na salon i aneks kuchenny (w głębi). Wnętrze jest już pomalowane i przygotowane do dalszych prac. W części dziennej na posadzce znajdować się będą panele podłogowe, natomiast w części kuchennej, gres. Na końcu zostanie zainstalowane oświetlenie.


Zdjęcie z pomieszczenia technicznego. U góry znajduje się jednostka centralna systemu rekuperatora fińskiej firmy Vallox, której produkty są naszym standardem. Pod spodem widać fragment elektrycznej termy wody, natomiast z lewej strony znajduje się falownik instalacji paneli fotowoltaicznych, zamontowanych na południowej połaci dachowej domu.


Centralny sterownik elektrycznej instalacji grzewczej domu. Jest jeszcze zabezpieczony taśmą po malowaniu wnętrza wiatrołapu. Zaletą takiego ogrzewania jest łatwość obsługi, czystość i możliwość nastawiania oddzielnych temperatur dla każdego pomieszczenia. Większość zużycia energii elektrycznej w budynku pokryją panele fotowoltaiczne. Dom będzie energooszczędny i praktycznie bezobsługowy.

Po doprowadzeniu budowy do końca i zagospodarowaniu terenu działki, zaprezentujemy jej efekt finalny w oddzielnym artykule, do którego dodamy zdjęcia i film. Jeśli interesują Cię nasze realizacje budowlane, serdecznie zachęcamy Cię do regularnych odwiedzin naszego serwisu internetowego.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry