Dom szkieletowy-parterowy 138 m2 w Kajetanach

Jest to nasza realizacja z 2019 roku. Inicjatorami inwestycji było młode małżeństwo, wychowujące małe dzieci. Nasi Klienci postanowili spełnić swoje marzenie o własnym domu. Okolicznością, która temu sprzyjała, było to, że posiadali własną działkę na osiedlu domów jednorodzinnych.

Autorem indywidualnego projektu domu jest nasz firmowy architekt. Prostokątny kształt działki zdeterminował podłużną formę budynku i w efekcie, zastosowanie dachu dwuspadowego z wypuszczonymi poza obrys domu zadaszeniami nad głównym wejściem i tarasem od strony południowej.

Wnętrze domu składa się z czterech dużych sypialni, salonu, kuchni ze spiżarnią, dwóch łazienek z WC, hallu, garderoby, wiatrołapu i pomieszczenia technicznego.

Z uwagi na dostępność sieci gazowniczej w drodze obok działki, nasi Klienci podjęli decyzję o instalacji kotła gazowego, który pełni funkcję centralnego ogrzewania. Przygotowuje też ciepłą wodę użytkową dla gospodarstwa domowego. Drugim, alternatywnym źródłem ogrzewania, jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację z rekuperacją.

Ogrzewanie wnętrz odbywa się za pośrednictwem podłogowej instalacji hydraulicznej, rozprowadzonej w posadzkach całej powierzchni parteru.

Budowa domu zajęła nam pięć miesięcy.


Elewacja tylna z zadaszonym tarasem.

Elewacja boczna-lewa i elewacja frontowa.


Elewacja boczna-lewa i elewacja tylna.

SLIDER

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry