Dom szkieletowy-parterowy 194,6 m2 w Pęcicach Małych (ul. M.Konopnickiej)

Inwestor był właścicielem ładnej działki narożnej, którą postanowił przeznaczyć pod budowę wymarzonego domu. Od początku rozważał wybór technologii szkieletowej. Po zapoznaniu się z ofertami różnych firm, które oferują takie domy, ostatecznie powierzył realizację swojej inwestycji nam.

Dom powstał według projektu architektonicznego, wykonanego w naszej firmie. Zgodnie z założeniami Inwestora, miał być parterowy i maksymalnie wykorzystywać narożne położenie działki. Dlatego nasz architekt zaproponował dom dwuskrzydłowy na planie listery „L”. W większym z nich miała znajdować się część mieszkalna, zaś w mniejszym, garaż na dwa samochody oraz pomieszczenia: gospodarcze i techniczne.

Inwestor wybierając dom w technologii szkieletowej-drewnianej kierował się energooszczędnością takiej konstrukcji i jak najniższymi kosztami ogrzewania. Dlatego zdecydował się na instalację gruntowej pompy ciepła w wariancie nawiewnym, dostarczającej do wnętrz ciepłe bądź zimne powietrze, w zależności od pory roku.

Z uwagi na to, że powierzchnia domu przekraczała 120 m2, otrzymał od nas również gratis jednostkę centralną rekuperatora fińskiej firmy Vallox o sprawności odzysku ciepła na poziomie 90 procent.

Dom wyposażyliśmy również w kominek z rozprowadzeniem ogrzanego powietrza przez wentylację.

Szacujemy, że ogrzanie domu szkieletowego o takiej powierzchni, kosztować będzie naszego klienta około 1800 złotych za sześć miesięcy zimowych.

Budowa domu zajęła nam sześć i pół miesiąca.


Elewacja boczna-lewa z tarasem i elewacja frontowa.


Elewacja tylna i elewacja boczna-lewa z tarasem.


Elewacja tylna i elewacja boczna-prawa.


Elewacja boczna-lewa.

SLIDER

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry