Dom szkieletowy-parterowy 110 m2 w Stanisławowie Pierwszym

Wybudowaliśmy go z myślą o potrzebach osoby niepełnosprawnej, poruszającej się na wózku inwalidzkim. Dom posiada szereg udogodnień, które pomagają właścicielowi w codziennym funkcjonowaniu. Ponadto budynek wyposażyliśmy w rozwiązanie grzewcze z opcją chłodzenia wnętrz, które praktycznie nie wymaga obsługi.

Prezentowany dom jest kolejnym, jaki wybudowaliśmy dla naszego Klienta. W pewnym momencie życia uległ on wypadkowi, którego nieszczęśliwym skutkiem była utrata umiejętności chodzenia. Zdecydował się więc zmienić dom na mniejszy i dostosowany do jego nowej sytuacji życiowej. Zwrócił się więc jeszcze raz do naszej firmy, abyśmy ten dom wybudowali.

Indywidualny projekt domu powstał w naszej firmie. W projektowaniu aktywnie uczestniczył Inwestor dookreślając swoje potrzeby na spotkaniach, które organizowaliśmy w naszym Biurze architekta. W ciągu kilku tygodni przygotowaliśmy projekt domu z częściami instalacyjnymi oraz wniosek o pozwolenie na budowę. Formalności urzędowe przebiegły sprawnie, więc już po dwóch tygodniach od ich zakończenia, otworzyliśmy plac budowy.

We wnętrzu domu zastosowaliśmy szerokie ciągi komunikacyjne, poszerzone otwory drzwiowe, powierzchnię bezstopniową zarówno w środku, jak i na zewnątrz (dojazdy do tarasów). Wykonaliśmy też włączniki światła na wysokości 90 cm od posadzki oraz zawory wody w miejscach, które ułatwiają właścicielowi korzystanie z łazienek i WC.

Dom posiada nietypowy system ogrzewania, oparty na systemie wentylacji z rekuperatorem i grzałką, oraz czerpnią. Dzięki niemu, do wnętrz dostarczane jest tanie ciepło lub chłód, w zależności od pory roku. Wyposażyliśmy go również w kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

Budowa zajęła nam niecałe sześć miesięcy.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-lewa z tarasem.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa.


Dom posiada szerokie okapy dachowe, a pod nimi ciągi komunikacyjne. Dzięki temu właściciel w zimie nie musi ich odśnieżać i może swobodnie przemieszczać się na wózku inwalidzkim.

SLIDER

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry