Jak dbamy o środowisko naturalne?

Tak naprawdę dbamy o nie poprzez sam fakt, że budujemy domy szkieletowe, które wykazują niskie zapotrzebowanie energetyczne. Jest ono nawet niższe od tego, które wprowadzono wraz z zaostrzonymi przepisami budowlanymi dla domów jednorodzinnych z początkiem 2021 roku. Ale to nie wszystko, co robimy, by nasza działalność była jak najmniej uciążliwa dla środowiska naturalnego.

Sam proces budowy domu szkieletowego jest dużo mniejszym obciążeniem dla otoczenia niż domu murowanego. W jego trakcie zużywamy niewspółmiernie mniej wody niż ma to miejsce podczas murowania tradycyjnej konstrukcji, a potem wykonywania tynków wewnętrznych.

Budowa domu szkieletowego jest też znacznie mniej energochłonna. W zasadzie na placu budowy z urządzeń elektrycznych pracują tylko: pilarka kątowa, czasem wiertarki i wkrętarki. Wybudowanie domu o powierzchni 150 m2 (przy taryfie budowlanej) generuje całkowity koszt prądu na kwotę około 500 złotych. Czyli naprawdę niewiele.

Istotna różnica jest też w ilości odpadów, które powstają w trakcie budowy domu szkieletowego i murowanego. W pierwszym przypadku jest ich niewiele. Są to głównie ścinki drewna, które można przeznaczyć na opał, i nieduża ilość opakowań. Zresztą po zakończeniu budowy przekazujemy je do profesjonalnej utylizacji lub recyclingu. Budowa domu murowanego powoduje znacznie więcej odpadów w postaci samych tylko opakowań, gruzu, fragmentów stalowych zbrojeń, ale też – co należy podkreślić – w jej trakcie marnuje się też mnóstwo zapraw, które trafiają do ziemi i pozostają w niej na zawsze.

Ważne dla ochrony środowiska naturalnego są też inne elementy naszych usług:

  • w ponad 300 domach Top Bud® ogrzewanie realizują ekologiczne pompy ciepła z dolnym źródłem;
  • około 90% wszystkich domów, które wybudowaliśmy, posiada rekuperatory odzyskujące energię cieplną z powietrza podczas jego wymiany z wnętrz;
  • duża część domów naszych Klientów posiada ogrzewanie elektryczne, które może bazować na energii odnawialnej z paneli fotowoltaicznych;
  • w około 25% domów Top Bud® CO zapewniają kotły na gaz.

Na podsumowanie chcemy jeszcze dodać, że do ogrzania naszych domów potrzebna jest 1/2 energii wymaganej dla domów murowanych o tej samej powierzchni, wybudowanych z cegły porotherm 25 cm i ocieplonych 15-cm warstwą styropianu.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry