Historia naszej Firmy od 1993 roku

Od początku, budując domy szkieletowe naszych Klientów, kierowaliśmy się świadomością, że są one często dorobkiem ich życia. Dlatego zawsze wykonywaliśmy je starannie, ściśle trzymając się dobrych praktyk budowy domów w tej technologii. Po 28 latach istnienia naszej firmy możemy śmiało się pochwalić, że dzięki temu także najstarsze domy Top Bud®, nadal dobrze służą swoim właścicielom i będą służyć jeszcze długo.

Naszą firmę założyli Ewa i Marek Korzec. Rozpoczęli jej działalność od produkcji drewna konstrukcyjnego klasy C24 na potrzeby różnych inwestycji budowlanych, w tym także domów szkieletowych. Jednak w 1993 roku nastąpiło przełomowe wydarzenie. Było nim wejście w stałą współpracę z mgr. inż. Stanisławem Arciuchem – architektem z wieloletnim doświadczonym w budowie domów szkieletowych w USA i Kanadzie. Dzięki temu stopniowo i konsekwentnie zaczęliśmy się przebranżawiać w stronę usług budowlanych, które oferujemy do dzisiaj od blisko trzech dekad.

Przez cały okres trwania naszej firmy poszukiwaliśmy kooperantów, dzięki którym moglibyśmy zaoferować naszym Klientom jeszcze lepszy komfort mieszkaniowy i większą energooszczędność domów. Jednym z nich stała się firma EkoTherm, która od lat dostarcza nowoczesne systemy nawiewnych pomp ciepła z dolnym źródłem do domów szkieletowych naszych Klientów. W sumie w taki system grzewczo-chłodzący wyposażyliśmy już blisko 300 dotychczasowych inwestycji. Pompy te od 1994 roku działają w nich bez zarzutu.

Takim kooperantem naszej firmy stał się również przedstawiciel renomowanej fińskiej firmy Vallox na Polskę. Dzięki naszej współpracy od wielu lat instalujemy wysokiej jakości rekuperatory w domach szkieletowych Top Bud®. Dodajmy też, że wszyscy Inwestorzy, którzy decydują na budowę domu o powierzchni minimum 120 m2 przez naszą firmę, takie urządzenie otrzymują od nas gratis.

W ciągu ostatnich 28 lat istnienia, znaczna część Inwestorów, którzy zdecydowali się na nasze wykonawstwo budowlane, było osobami z polecenia wcześniejszych Klientów. Wśród nich byli także tacy, dla których po wybudowaniu jednego domu szkieletowego zbudowaliśmy następny lub zrealizowaliśmy inne inwestycje w tej technologii: budynki biurowe, domy wczasowe, pensjonaty, czy przedszkole.

Uczestniczyliśmy też w budowie pierwszego w Polsce zrównoważonego miasta, w miejscowości Siewierz-Jeziorna na Śląsku. Stoją tam obecnie dwa szeregowce zrealizowane przez naszą firmę. Łącznie jest to kilkanaście komfortowych mieszkań dwupoziomowych z garażami.

Naszymi Klientami byli też znani sportowcy, celebryci, przedsiębiorcy, osoby ze świata polityki.

Dzięki temu, że przez cały czas potrafiliśmy konsekwentnie rozszerzać naszą ofertę i trafiać nią do nowych Inwestorów, mogliśmy uruchomić nowoczesny Zakład Produkcyjny w Nadarzynie o powierzchni 1000 m2, ale też wybudować dom pokazowy dla Klientów oraz zaplecze noclegowe i socjalne dla naszych ekip budowlanych. Rozbudowaliśmy też część magazynową firmy i wyposażyliśmy ją we własną kolumnę transportową.

Osiem lat temu uruchomiliśmy nowy serwis informacyjny naszej firmy w Internecie. Za jego pośrednictwem cały czas dbamy o wiedzę naszych Klientów. Publikujemy w nim regularnie różne interesujące treści na temat bieżącej oferty Top Bud®, aktualnie budowanych domów, czy zagadnień technologicznych. Prezentujemy w nim też liczne zdjęcia i filmy. W ten sposób zgromadziliśmy wokół siebie niemałą społeczność entuzjastów domów szkieletowych.

Dzisiaj jesteśmy jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm z branży budowy domów szkieletowych w Polsce. Mamy na swoim koncie blisko 700 realizacji. Nasz prezes, mgr inż. Marek Korzec jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Dom Drewniany, które zrzesza firmy z branży, dbające o najwyższe standardy budownictwa drewnianego w naszym kraju.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry