Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym w Adamowiźnie (film)

Zobacz jeden z najnowszych domów szkieletowych naszej firmy. W materiale wideo omawiamy zalety ogrzewania i chłodzenia wnętrz nawiewną pompą ciepła, a także systemu wentylacji z rekuperatorem. W filmie wymieniamy również różne prace rekultywacyjne, które oferujemy naszym Klientom po doprowadzeniu domu do stanu deweloperskiego zamkniętego.

Dom posiada dwa skrzydła – mieszkalne z dachem dwuspadowym – i garażowe z dachem jednospadowym, okolonym attyką, która imituje modny stropodach. Budynek wznieśliśmy w standardzie materiałowym Top Bud®. Wyjątkiem jest pokrycie dachowe z blachodachówki, którą, na życzenie Inwestorów, zastąpiliśmy gont bitumiczny.

Indywidualny projekt domu powstał w naszym Biurze architekta.

Ściana domu, patrząc od zewnątrz do środka, składa się ze struktury tynkowej (silikatowo-silikonowej), styropianu ryflowanego 10 cm, wiatroizolacji Tyvek, płyty OSB3 12 mm o podwyższonej odporności na wilgoć, szkieletu drewnianego 15 cm, wełny mineralnej 15 cm, paroizolacji, płyty gipsowo-kartonowej (szpachlowanej).

Strop nad parterem zaizolowaliśmy warstwą wełny mineralnej o grubości 20-cm, a nad poddaszem użytkowym, 30 cm. Taka izolacja zapewnia nie tylko komfort cieplny wewnątrz domu, ale także skuteczne tłumienie pionowych przecieków akustycznych.

Dom wyposażyliśmy w okna trzyszybowe firmy Drutex typ Iglo 5 o izolacyjności termicznej Uw=0,94 W(m2K) i akustycznej Rw = 34. Ponadto zamontowaliśmy w nim drzwi zewnętrzne Gerda, wewnętrzne Porta i wrota garażowe Wichers.

W ramach realizacji inwestycji wykonaliśmy też pełną instalację elektryczną – w tym gniazda jednofazowe – i wodno-kanalizacyjną budynku. Rozprowadziliśmy też przewody instalacji alarmowej oraz kable RTV i Internetowe.

Ogrzewanie i chłodzenie wnętrz realizuje, dostarczona przez nas, gruntowa pompa ciepła w wariancie nawiewnym o mocy 8 kW amerykańskiej firmy WaterFurnace®. W domu wykonaliśmy też kominek w zabudowie ozdobnej, z którego ciepło rozprowadzane jest przez wentylację. Zainstalowaliśmy w nim również system rekuperacji z centralą wentylacyjną fińskiej firmy Vallox, model 096MV.

Więcej o tym domu dowiesz się z poniższego filmu.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry