Modny dom szkieletowy z „płaskim dachem”

Film z budowy domu szkieletowego Top Bud® w Wawrze.Odwiedziliśmy budowę energooszczędnego domu szkieletowego o modnej bryle prostokątnej w Wawrze. Tym razem w materiale wideo prezentujemy izolację pionową fundamentu od drewnianej konstrukcji, wylewkę szlichty betonowej z agregatu miksokret, a także sposób montażu styropianu ryflowanego na elewacjach. Zobacz jak po czterech miesiącach od rozpoczęcia budowy wygląda ten nowoczesny dom.

Inwestycję realizujemy na podstawie indywidualnego projektu, dostarczonego przez Klienta. W naszym Biurze architekta nanieśliśmy na niego korekty względem konstrukcji dachowej, naśladującej stropodach, a także instalacji z koszy i rynien do odprowadzania wody opadowej.

Dom wyposażymy w pompę ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym o mocy 8 kW, realizującą ogrzewanie zimą i chłodzenie latem. Wentylację wnętrz zapewni rekuperator, który zarazem będzie odzyskiwać z nich ciepło lub chłód, w zależności od pory roku.

Dodatkowym ogrzewaniem będzie kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

Budowę domu rozpoczęliśmy w końcówce grudnia 2020 roku. Obecne roboty są już na zaawansowanym etapie. W szkielecie znajduje się m.in. instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczna. 24 marca rozpoczęliśmy wykonywanie wewnętrznej izolacji ścian z wełny mineralnej o grubości 15 cm, którą pokryjemy powłoką paroizolacji i warstwą wykończeniową z płyt gipsowo-kartonowych.

Obejrzyj na filmie, jak musi być przygotowany front robót, by rozpocząć powyższe prace.

SLIDER

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry