W 2020 roku wybudowaliśmy 19 domów szkieletowych i rozpoczęliśmy budowę kolejnych

Rok 2020 był niełatwy dla wszystkich. Również dla naszej firmy. Borykaliśmy się z pandemicznymi ograniczeniami w kontaktach z Klientami i na placach budów. Niekiedy musieliśmy wstrzymywać prace naszych ekip na kilka tygodni. Mimo tego możemy śmiało powiedzieć, że zakończyliśmy ten rok sukcesem. Wybudowaliśmy aż 19 nowych domów szkieletowych. Rozpoczęliśmy też realizację kolejnych. Obecnie je kontynuujemy. Zobacz na zdjęciach przykłady domów zrealizowanych oraz rozpoczętych przez naszą firmę w 2020 roku.

Po wprowadzeniu lockdownu w marcu ubiegłego roku mieliśmy wiele obaw. Zastanawialiśmy się, jak niespodziewane ograniczenia wpłyną na prace naszej firmy. W owym czasie prowadziliśmy równolegle kilka budów domów. Dla dobra naszych ekip, postanowiliśmy je jednak wstrzymać na pewien czas i obserwować dalszy rozwój sytuacji. Kiedy realia się nieco ustabilizowały a emocje opadły, wprowadziliśmy w firmie wszelkie zalecane środki ostrożności: maseczki, płyny dezynfekujące i ograniczenia w ilości bliskich kontaktów między pracownikami. W ten sposób udało nam się uniknąć zakażeń. W konsekwencji wróciliśmy niemal do tego samego trybu pracy, co przed pandemią. Mogliśmy zacząć nadrabiać obsunięcia czasowe w bieżących realizacjach budowlanych.

Nasza mobilizacja przyniosła pozytywne skutki, bo pomimo trudności w 2020 roku wybudowaliśmy 19 domów szkieletowych. Obecnie kontynuujemy realizację jeszcze ośmiu. Ich budowę rozpoczęliśmy również w minionym roku. Możemy zatem powiedzieć, że był on udany dla nas i – co za tym idzie – również dla naszych Klientów.

Domy, które ukończyliśmy w 2020 roku

Dom szkieletowy-parterowy 105,7 m2 z garażem w Krzewinie koło Halinowa

Prace rozpoczęliśmy pod koniec 2019 roku. Ukończyliśmy je na początku czerwca 2020 roku. Dom ogrzewają podłogowe maty elektryczne lub kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Posiada on również wymuszoną wentylację z rekuperatorem.

 • Dom powstał na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy-parterowy 106,2 m2 w Chrośli koło Mińska Mazowieckiego

Budowę rozpoczęliśmy w listopadzie 2019 roku. Zakończyliśmy ją w połowie kwietnia 2020 roku. Dom ogrzewa piec na ekogroszek. Posiada on również rekuperację. Wnętrza dostosowaliśmy do potrzeb osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim.

 • Dom powstał na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 219,8 m2 w Łosiu koło Piaseczna

Początek realizacji to styczeń 2020 roku, zaś koniec – lipiec tego samego roku. Dom ogrzewany jest zimą i chłodzony latem nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Dodatkowe ogrzewanie to kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Dom posiada też wentylację z rekuperatorem.

 • Dom powstał na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy-parterowy 101,9 m2 w Osowcu koło Żabiej Woli

Budowę rozpoczęliśmy pod koniec października 2019 roku. Ukończyliśmy ją pod koniec marca 2020 roku. Dom jest ogrzewany lub chłodzony nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym.

 • Dom powstał na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 159,6 m2 w Osowcu koło Żabiej Woli

Realizację inwestycji rozpoczęliśmy w pierwszej połowie maja 2020 roku. Zakończyliśmy ją pod koniec listopada tego samego roku. Dom wyposażony jest w nawiewną pompę ciepła z dolnym źródłem w wariancie ogrzewanie/chłodzenie. Posiada też wentylację z rekuperatorem. Charakteryzuje się modną bryłą domu w stylu "nowoczesna stodoła". We wnętrzu znajduje się charakterystyczny salon bez sufitu (tzw. katedralny).

 • Dom powstał na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy-parterowy 126,3 m2 z garażem w Bieniewcu koło Żabiej Woli

Dom wybudowaliśmy w niecałe sześć miesięcy. Inwestycję rozpoczęliśmy w styczniu 2020 roku, a ukończyliśmy w połowie maja tego samego roku. Budynek jest ogrzewany lub chłodzony nawiewną pompą ciepła z wymiennikiem gruntowym. Ogrzewanie zapewnia też kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację z rekuperatorem. Urządzenie to stale odzyskuje ciepło lub chłód z wnętrz.

 • Dom powstał na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®. Dostosowaliśmy go do potrzeb osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim.

Dom szkieletowy-parterowy 138,9 m2 w Mieszkowie w powiecie piaseczyńskim

Realizację rozpoczęliśmy w połowie września 2019 roku, a ukończyliśmy pod koniec lutego 2020 roku. Dom wyposażyliśmy w nawiewną pompę ciepła z wymiennikiem gruntowym oraz rekuperator. Ogrzewanie zapewnia też kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

 • Dom powstał na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 140,6 m2 w Cięciwie koło Wołomina

Budowę domu rozpoczęliśmy w końcówce stycznia 2020 roku. Ukończyliśmy ją również w końcówce, ale czerwca tego samego roku. Budynek wyposażyliśmy w ogrzewanie elektryczne, czyli maty podłogowe i naścienne grzejniki konwektorowe. Dodatkowe ogrzewanie zapewnia kominek z rozprowadzeniem ciepła przez wentylację. W domu zainstalowaliśmy też rekuperator.

 • Dom powstał na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy-parterowy 98,7 m2 w Ząbkach

Dom wybudowaliśmy w niecałe pół roku. Prace rozpoczęliśmy w drugim tygodniu września 2019 roku, a ukończyliśmy w pierwszych dniach lutego 2020 roku. Budynek posiada wentylację z rekuperatorem i ogrzewanie z kotła gazowego w wariancie podłogowym.

 • Dom powstał na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy-parterowy 128 m2 z garażem w Woli Chodkowskiej koło Kozienic

Realizację ukończyliśmy w pięć i pół miesiąca. Dokładniej, pod koniec kwietnia 2020 roku. Dom wyposażyliśmy w ogrzewanie elektryczne w wariancie mieszanym, czyli maty podłogowe i grzejniki konwektorowe. Ciepło dostarcza również kominek, który rozprowadza je przez wentylację z rekuperatorem.

 • Dom powstał na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy-parterowy 140 m2 z garażem w Otwocku przy ul. Górnej

Prace rozpoczęliśmy w połowie czerwca 2019 roku. Zakończyliśmy je z początkiem stycznia 2020 roku. W domu zainstalowaliśmy ogrzewanie i chłodzenie nawiewną pompą ciepła z dolnym źródłem. Budynek posiada też wymuszoną wentylację z rekuperatorem.

 • Dom powstał na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy-parterowy 210 m2 z garażem dwustanowiskowym w Wiązownie

Dom powstawał w nieco ponad pół roku. Prace budowlane rozpoczęliśmy w lutym 2020 roku, a ukończyliśmy je w sierpniu tego samego roku. Budynek wyposażyliśmy w napowietrzną pompę ciepła z ogrzewaniem podłogowym. Wentyluje go system rekuperatora.

 • Dom powstał według indywidualnego projektu Top Bud® przy udziale architekta zaangażowanego przez Inwestora.

Dom szkieletowy-parterowy 199 m2 z garażem dwustanowiskowym we Władysławowie koło Piaseczna

Budowę rozpoczęliśmy pod koniec czerwca 2019 roku. Zakończyliśmy ją w styczniu 2020 roku. Wnętrza domu ogrzewa zimą lub chłodzi latem nawiewna pompa ciepła z dolnym źródłem. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek. Wentylacja realizowana jest przez rekuperator.

 • Dom powstał na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy-parterowy 194,6 m2 z garażem dwustanowiskowym w Pęcicach Małych koło Pruszkowa

Prace rozpoczęliśmy w połowie marca 2020 roku. Ukończyliśmy je w końcówce września tego samego roku. Realizacja zajęła nam sześć i pół miesiąca. Dom ogrzewa lub chłodzi, w zależności od pory roku, gruntowa pompa ciepła z dolnym źródłem w wariancie nawiewnym. Ogrzewanie zapewnia też kominek z rozprowadzeniem ciepła przez instalację wentylacyjną z rekuperatorem.

 • Dom powstał na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dwa domy szkieletowe-parterowe 110 m2 w Księżaku powiat piaseczyński

W trakcie tej realizacji wybudowaliśmy dwa niemal takie same domy parterowe. Wznieśliśmy je na sąsiadujących ze sobą działkach. Prace zajęły nam pięć i pół miesiąca. Oba domy wyposażyliśmy w identyczne ogrzewanie elektryczne w wariancie podłogowym i kominki z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Budynki posiadają również rekuperatory.

 • Domy powstały na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy-parterowy 130 m2 z garażem w Łosiach koło Radzymina

Realizację inwestycji rozpoczęliśmy w sierpniu 2019 roku, a zakończyliśmy ją w styczniu 2020 roku. Dom ogrzewają elektryczne maty podłogowe oraz naścienne grzejniki konwektorowe. Na wyposażeniu znajduje się także kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację z rekuperatorem.

 • Dom powstał na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy Top Bud® w Otwocku ul. Kopernika

Budowę rozpoczęliśmy w końcówce czerwca 2020 roku. Zakończyliśmy ją w grudniu tego samego roku. Dom ogrzewa lub schładza w zależności od pory roku, nawiewna pompa ciepła z dolnym źródłem. Posiada też system wentylacji z rekuperatorem.

 • Dom wybudowaliśmy na podstawie gotowego projektu architektonicznego Z99, który dostosowaliśmy do warunków technologii szkieletowej.

Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 124,2 m2 i garażem dwustanowiskowym w Henrykowie-Urocze koło Piaseczna

Prace budowlane rozpoczęliśmy z początkiem czerwca 2020 roku, a ukończyliśmy je w końcówce grudnia tego samego roku. Dom posiada nawiewną pompę ciepła z wymiennikiem gruntowym, realizującą w zimie ogrzewanie, a w lecie chłodzenie wnętrz. Wyposażyliśmy go również w kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację oraz rekuperator firmy Vallox, której urządzenia są naszym standardem.

 • Dom wybudowaliśmy według gotowego projektu o nazwie "Arklow". Zaadoptowaliśmy go do warunków technologii szkieletowej, przy okazji zmieniając na życzenie Inwestorów wiatę samochodową w garaż dwustanowiskowy.

Domy rozpoczęte w 2020 roku, które nadal budujemy

Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 150 m2 w Michałowie-Grabinie koło Legionowa

Budowę rozpoczęliśmy pod koniec lipca 2020 roku. Prace zmierzają właśnie ku końcowi. Dom będzie ogrzewany dwiema napowietrznymi pompami ciepła. Wentylację z filtracją oraz odzyskiem ciepłego powietrza zapewni rekuperator. Zdjęcie przedstawia stan budowy z końcówki grudnia 2020 roku.

 • Dom powstaje na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy z piętrem i garażem 172,3 m2 w Pęcicach Małych koło Pruszkowa

Zdjęcie przedstawia stan budowy z września 2020 roku. Roboty rozpoczęliśmy w sierpniu tego samego roku od wykonania fundamentu z bloczka. Dom będzie ogrzewany lub chłodzony, w zależności od pory roku, nawiewną pompą ciepła z wymiennikiem gruntowym. Alternatywne ogrzewanie zapewni kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Wentylację realizować będzie system rekuperatora.

 • Dom powstaje na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 145,4 m2 w Otwocku Wielkim

Dom powstaje na bardzo wąskiej działce o szerokości zaledwie 11 metrów. Roboty budowlane rozpoczęliśmy w sierpniu 2020 roku. Zdjęcie przedstawia ich stan z grudnia tego samego roku. Dom ukończymy w połowie lutego bieżącego roku. Wyposażymy go w rekuperator, kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację oraz ogrzewanie podłogowe, zasilane z kotła na gaz.

 • Dom powstaje na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym i garażem 135,8 m2 w Adamowiźnie, powiat grodziski

Początek realizacji to koniec października 2020 roku. Na zdjęciu widać stan inwestycji z 5 listopada tego samego roku. Dom ukończymy w drugiej połowie marca bieżącego roku. Będzie ogrzewany zimą i chłodzony latem nawiewną pompą ciepła z dolnym źródłem, a także kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację i rekuperator.

 • Dom powstaje na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy-parterowy 99,1 m2 w Opypach, powiat grodziski

Budowę rozpoczęliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Planowany koniec to marzec 2021 roku. Dom będzie ogrzewany podłogowymi matami elektrycznymi oraz kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację z rekuperatorem.

 • Dom budujemy według gotowego projektu architektonicznego "słodki tradycyjny", który dostosowaliśmy do technologii szkieletowej. Pierwotny projekt zmodyfikowaliśmy dodając do niego wiatę samochodową od strony elewacji bocznej-prawej (zachodniej).

Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 187 m2 w Lipowie, powiat otwocki

Budowę rozpoczęliśmy pod koniec listopada 2020 roku. Na zdjęciu prezentujemy stan robót z 8 grudnia tego samego roku. Dom wyposażymy w elektryczne ogrzewanie podłogowe i rekuperator, który zapewni odzysk ciepła z powietrza podczas jego wymiany oraz filtrację.

 • Dom powstaje na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 119,8 m2 w Wawrze, ul. Wójcicka

Początek budowy to połowa grudnia 2020 roku. Na zdjęciu pokazujemy zaawansowanie robót z końca tego samego miesiąca. W domu zainstalujemy ogrzewanie z elektrycznych mat podłogowych i rekuperator. Po zakończeniu budowy widoczny na zdjęciu stary dom (po lewej), będzie można wyburzyć bez ingerowania w konstrukcję nowego domu.

 • Dom powstaje na podstawie indywidualnego projektu Top Bud®.

Dom szkieletowy-parterowy 118 m2 w Wawrze, ul. Arktyczna

Budowę rozpoczęliśmy z początkiem grudnia 2020 roku. Zdjęcie pokazuje jej stan po upływie dwóch tygodni. Bryła domu imituje modny obecnie stropodach. Budynek będzie ogrzewać lub schładzać, w zależności od pory roku, nawiewna pompa ciepła z dolnym źródłem. Wyposażymy go również w rekuperację.

 • Dom budujemy według indywidualnego projektu, który dostarczył nam Inwestor.

Niebawem w naszym serwisie internetowym pokażemy kolejne realizacje nowych domów szkieletowych. Na tę chwilę w urzędach na rozpatrzenie czekają następne wnioski o pozwolenia na ich budowę. Zatem zapraszamy Cię do odwiedzin naszego działu Aktualności.

SLIDER

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry