Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Zalety nadmuchowej pompy ciepła latem w domu szkieletowym Top Bud®

Zalety nadmuchowej pompy ciepła latem w domu szkieletowym Top Bud®.Biorąc pod uwagę inwestycję w pompę ciepła, najpierw przychodzi na myśli przede wszystkim funkcja grzewcza i związane z tym oszczędności. Jednak systemy, które oferujemy w domach szkieletowych naszej Firmy, mają jeszcze jedną istotną zaletę – w czasie lata wydajnie chłodzą wnętrza.

Jak zapewne się orientujesz, dom szkieletowy cechuje się niską bezwładnością cieplną. To oznacza, że szybko się nagrzewa. Lecz nie jest to równoznaczne z tak samo prędkim wychładzaniem się. Wystarczy podczas zimy zamknąć drzwi i okna a pożądana temperatura będzie się utrzymywać w środku jeszcze przez długi czas. Zresztą jest to normalna praktyka. Dlaczego? To proste: w każdym domu naszej Firmy o powierzchni przynajmniej 110 m2 i więcej instalujemy rekuperator. Urządzenie odpowiada za wymianę wewnętrznego powietrza w budynku. W takiej sytuacji wietrzenie jest zbędne. Nawet jeśli w pomieszczeniach pojawi się nadmiar wilgoci lub dym z przypalonej patelni, można łatwo zwiększyć ilość wymienianego powietrza i bardzo szybko oraz skutecznie je odświeżyć, odzyskując przy tym energię przeznaczoną na ogrzewanie bądź chłodzenie domu pompą ciepła. A teraz skupmy się właśnie na chłodzeniu.

Opisaną właściwość cieplną domu szkieletowego można też kapitalnie wykorzystać w okresie letnim. Z uwagi, że większość pomp ciepła, które instalujemy, to systemy nawiewowe z poziomym wymiennikiem ciepła, właściciele takich budynków mogą cieszyć się z chłodu we wszystkich wnętrzach w czasie upalnych letnich dni. Jak to wygląda w praktyce? Podczas gdy sąsiedzi wokół otwierają na oścież drzwi i okna (szczególnie dachowe), by pozbyć się zaduchu z wnętrz swoich domów, nasi Klienci robią dokładnie odwrotnie. Zamykają je by cieszyć się chłodem płynącym za pośrednictwem pompy ciepła z niewyczerpalnego źródła, jakim jest ziemia, na której stoi ich dom. Świetne jest również to, że nastawianie pożądanej temperatury w środku jest banalnie proste. Wystarczy wybrać na sterowniku funkcję Auto-Cool (automatyczne chłodzenie) i zadać, np. 20 stopni Celsjusza, by po kilkunastu minutach zapanował w domu przyjemny chłód.

Najlepsze na koniec: zgodnie z naszymi obliczeniami, chłodzenie domu szkieletowego latem to mniej więcej tylko 1/8 cześć wydatku energetycznego potrzebnego na ogrzanie budynku zimą. Żeby sobie lepiej uzmysłowić, jak niskie koszty generuje możliwość posiadania takiego komfortu cieplnego latem, najlepiej jeśli posłużymy się przykładem. Ostatnio jeden z naszych Klientów przekazał nam informację, że za prąd na ogrzewanie nadmuchową pompą ciepła w okresie zimowym, od listopada 2016 do kwietnia 2017 roku, zapłacił kwotę około 1300 złotych (!). Jego dom ma poddasze użytkowe i w sumie 130 m2 powierzchni do ogrzania. W takim razie możemy przyjąć, że za chłodzenie tego budynku w okresie kolejnych 6 miesięcy (tych ciepłych), powinien zapłacić około 165 złotych i 50 groszy. Pamiętajmy jednak, że nie przez wszystkie miesiące od kwietnia do października będzie zachodziła konieczność obniżania temperatury w środku budynku, więc jakby nie patrzeć, nawet taki wydatek jest naprawdę symboliczny za opisywany komfort. Dokładne wyliczenia podamy w połowie jesieni bieżącego roku, czyli w październiku, kiedy to lokalny dostawca energii elektrycznej dostarczy naszemu Klientowi rachunek za prąd za tenże okres.

Tymczasem życzymy ciepłego i słonecznego lata 2017 oraz udanych urlopów.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej