Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Zakończyliśmy audyt techniczny działki budowlanej w Otwocku

W poniedziałek 28 września przedstawiciele naszej Firmy przeprowadzili audyt techniczny, którego celem było rozpoznanie warunków terenowych działki Inwestora, w tym m.in.: odległości od drogi gminnej, jakości drogi dojazdowej, oraz najbliższych przyłączy wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych.

Przy okazji audytu odbyło się spotkanie prezesa Firmy, Marka Korzec, oraz architekta, Stanisława Arciucha z Inwestorem, w trakcie którego, na podstawie oględzin działki, omówiony został wstępny projekt domu dostarczony na spotkanie. Poza układem wnętrz rozmowa dotyczyła przede wszystkim, położenia przyszłego budynku na działce i stylistyki elewacji. Po obejrzeniu domów jednorodzinnych na sąsiadujących posesjach, architekt mógł przedstawić i zasugerować swoją koncepcję wyglądu ścian zewnątrznych, dachu i okien. Zresztą kolejne spotkanie z Inwestorem, które odbędzie się w siedzibie naszej Firmy już w najbliższą środę 7 października, będzie dotyczyć szerzej tych właśnie zagadnień.

Widok na działkę Inwestora od południowego zachodu. 10-arowa powierzchnia ma kształt kwadratu a teren jest płaski. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się nowa zabudowa jednorodzinna. Są to domy z poddaszem użytkowym, podobnie jak przyszły dom szkieletowy, który obecnie projektuje nasz architekt. Do atutów położenia działki należy zaliczyć bliskość czystej i malowniczej rzeki Świder (około 200 m w linii prostej od przyszłego domu) oraz planowany przebieg dwujezdniowej drogi ekspresowej S17, która umożliwi w ciągu kilku najbliższych lat szybki dojazd do centrum Warszawy (około 1,5 km od węzła drogowego w Wólce Mlądzkiej).

Droga gminna. Znajduje się w odległości około 70 m od działki.
Droga dojazdowa, w połowie szerokości utwardzona gruzem.  

Przy okazji Inwestor zasygnalizował nam w trakcie spotkania na działce, że będzie chciał poruszyć kilka dodatkowych kwestii dotyczących kształtu i wielkości wnętrz, więc spodziewamy się pewnych zmian w projekcie, które szybko naniesiemy z uwagi na czas, na którym zależy naszemu Klientowi chcącemu niedługo rozpocząć budowę.

Architekt z Inwestorem w trakcie omawiania położenia budynku na działce w kierunku południowo-zachodnim.
Rozmowa na temat wystawy geograficznej poszczególnych pomieszczeń domu, przy wsparciu dostarczonej dokumentacji projektowej.
Marek Korzec, prezes Firmy Top Bud®, podaje informacje kosztorysowe.
Pamiątkowe zdjęcie z Inwestorem.

Przypomnijmy, że do wystąpienia o pozwolenie na budowę, niezbędne jest posiadanie gotowego projektu budynku, dlatego cały nacisk kładziemy w tym momencie na zamknięcie tego etapu inwestycji. W związku z tym aranżujemy dużą ilość spotkań z Klientem (praktycznie raz na tydzień lub częściej), których efektem są zmiany w rysunkach i nowe kalkulacje cenowe. Wszystkie te działania odbywają się w szybkim tempie i – co zauważa Inwestor – bardzo sprawnie.

Wkrótce opiszemy kolejne etapy realizacji tej inwestycji.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej