Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Zakończenie budowy fundamentu pod dom szkieletowy w Otwocku

Zakończenie budowy fundamentu pod dom szkieletowy w OtwockuPomimo niesprzyjających warunków pogodowych i terenowych, w ciągu dziesięciu dni zakończyliśmy budowę fundamentu pod dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym o powierzchni 126 m2.

Prace utrudniały opady deszczu i śniegu oraz błotnisty teren działki. W wierzchniej warstwie, tzw. humusu, przez cały czas utrzymywała się woda, której odpływ w głąb gruntu utrudniała twarda glina. Dla wyeliminowania problemu, wykopaliśmy kilka dołów. Następnie odsysaliśmy z nich nadmiar wody na bieżąco dwiema pompami. W takiej sytuacji postanowiliśmy, że do wykonania ław fundamentowych użyjemy betonu B25 o wyższej wodoszczelności, mrozoodporności i wytrzymałości na naciskanie.

Dopiero pod koniec realizacji pogoda okazała się łaskawsza. Dzięki temu fundament mógł szybciej obsychać — i bardzo dobrze, ponieważ w pierwszy dzień po Wielkanocy na teren inwestycji wejdzie kolejna ekipa Top Bud®, która wybuduje konstrukcję szkieletową domu. Tymczasem zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu, w którym pokazujemy przekrój wszystkich prac przy omawianym fundamencie. Wkrótce powstaną też kolejne filmy z tej realizacji, w których obejrzysz od początku do końca — od fundamentu po wykończenie wnętrz — jak budujemy dom dla Inwestora z Otwocka.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej