Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Wywiad z panią Magdą, dla której wybudowaliśmy wymarzony dom szkieletowy

Wywiad z Klientką Top Bud®.Dzięki uprzejmości pani Magdy, możemy podzielić się z Tobą wrażeniami naszej Inwestorki na temat procesu budowy jej domu przez naszą firmę. Mamy nadzieję, że zainteresują Cię jej opinie. W wywiadzie przeczytasz m.in. o powodach wyboru technologii szkieletowej czy pompy ciepła; ale też o naszym zaangażowaniu w doradztwo i wykonawstwo domu Inwestorki. Życzymy interesującej lektury.

 

- Co skłoniło Panią do budowy domu w technologii szkieletowej?

- Po pierwsze, szybkość. Po drugie, mówiono nam, że te domy są bardzo zdrowe. Norwegia, Kanada – właściwie cała północ to takie właśnie domy.

- Skąd posiada Pani taką wiedzę?

- Zrobiliśmy rozpoznanie zanim zaczęliśmy rozmawiać z firmą Top Bud®. Stąd wiemy, że w domu drewnianym powietrze nie jest wilgotne, więc dobre dla alergików. W naszym przypadku było to bardzo ważne i to też było powodem wyboru pompy ciepła i rekuperatora. Oba te urządzenia mają filtry oczyszczające powietrze i wymieniają je pięć razy na godzinę, w takim domu więc oddycha się naprawdę czystym powietrzem. Można również ustawić dowolną temperaturę tak latem, jak i zimą.

Ważna była też dla nas izolacyjność takiego domu. Proszę sobie wyobrazić, że gdy jest gorąco, w środku panuje miły chłód, pomimo wyłączonej pompy ciepła.

- Jak trafiła Pani do firmy Top Bud®?

- Poprzez moją przyjaciółkę, która zrobiła rozeznanie w Internecie. Brała pod uwagę, by firma była „na miejscu”, żebyśmy mieli możliwość bezpośredniego kontaktu. Uznaliśmy to za bardzo ważne.

Również istotna była kwestia dowozu materiałów, komunikacji werbalnej, itd…Wiem jednak teraz, że ta firma doskonale radzi sobie z budową domów również na większą odległość.

- Kiedy w przybliżeniu nastąpił pierwszy kontakt z firmą, a kiedy wbito „pierwszą łopatę” na placu budowy?

- Trudno jest mi to określić. Początek trochę się przedłużał, ponieważ zmienialiśmy koncepcję domu. Opóźnienia były jednak tylko po naszej stronie. Na początku budowy nie mieliśmy na działce prądu, ale firma dała sobie z tym radę, tak samo jak w innych przypadkach. Powiedziałabym, że są od rozwiązywania problemów, a nie od ich mnożenia. Mogliśmy na nich liczyć.

Są elastyczni i rzeczowi. Jednocześnie potrafią z dużą cierpliwością i sympatią poświęcić klientowi tyle czasu ile potrzebuje. Tak było w naszym przypadku. Jeśli chodzi o ustalanie efektu finansowego inwestycji, mieli naprawdę duży udział w tym, że mogliśmy zachować pompę ciepła i rekuperator a przy tym jednak pozwolić sobie jeszcze na poddasze użytkowe. I to między innymi spowodowało, że zostaliśmy przy tej firmie. Proszę pamiętać, że mogliśmy szukać innej. Choćby z tego powodu już po pierwszych kontaktach z Top Bud® stwierdziliśmy, że mamy do firmy zaufanie. Na spotkaniach zbudowana została taka atmosfera, że nie chcieliśmy już szukać innego wykonawcy. Zresztą tak jak powiedziałam wcześniej, mamy poddasze użytkowe, a to przez to, że nasze rozmowy miały taki ludzki wymiar.

Najpierw chcieliśmy robić poddasze, potem zaczęliśmy liczyć koszty i wróciliśmy do domu parterowego. Na końcu doszliśmy do wniosku, że to będzie jednak dom z „górą”, bo mamy dużo dzieci i wnuków, którzy przyjeżdżają do nas i zostają często na dłużej. Trzeba było pomyśleć, jak stworzyć im lepsze warunki.

- W jaki sposób wyglądało projektowanie domu?

- Projekt architektoniczny wykonaliśmy we własnym zakresie. Natomiast dostosowanie go do technologii szkieletowej powierzyliśmy architektowi Top Bud®, panu Stanisławowi Arciuchowi. Czyli to on stworzył konstrukcję najlepszą do naszego projektu.

- Zapytam teraz o koncepcję architektoniczną tego domu. Osobiście przypomina mi on domy, które można zobaczyć w Kanadzie.

- Szczerze? (uśmiech). Nie szukałam żadnego stylu. Dom jest ostatecznie trochę mniej „lekki” niż zakładałam. A to dlatego, że nie znałam uwarunkowań technicznych. Mianowicie, że jeżeli chcemy mieć pompę ciepła, to musimy dołożyć 30 cm stropu, czyli tej przestrzeni technologicznej, która pozwala na rozprowadzenie rur po budynku i jednocześnie podwyższa nam optycznie dom. Poza tym, nie miałam pojęcia, że moja działka jest aż tak nierówna i że ściana fundamentowa będzie wymagać podniesienia o wysokość jednego bloczka. Zasugerowała to firma. W związku z tym, dom jest bardziej okazały niż w zamierzeniu. Miał być „przycupnięty” i schowany (śmiech), teraz jest wyższy, lecz mimo to nadal uważam, że udało się osiągnąć zakładany efekt. Obawiałam się o proporce, ale zostały zachowane.

Dom jest również pięknie i starannie wykończony przez ekipę pana Mateusza Koca. Podczas budowy miałam wrażenie, że poszczególne ekipy naprawdę się angażują, że im zależy bym była naprawdę zadowolona. Dotyczy to wszystkich etapów budowy, począwszy od rozmów z państwem Ewą i Markiem Korzec.

Nie mogłabym też nie wspomnieć o panu Krzysztofie Kwiatkowskim z Top Bud®, który był kierownikiem budowy naszego domu. Odpowiadał rzeczowo na dziesiątki naszych pytań i był naprawdę pomocy w czasie podejmowania przez nas różnych decyzji. Jak się okazało po czasie, wiele z nich było decyzjami kluczowymi. Bez wiedzy, otwartości na kontakt i szybkości reagowania na nasze pytania czy wątpliwości, budowa nie kojarzyłaby nam się teraz z miłą przygodą. Naprawdę nie ma w tym cienia przesady.

- Dlaczego pompa ciepła?

- Nieco powiedziałam już o tym wcześniej, wspominając o problemach z alergią. Dlatego też chcieliśmy wersję z nawiewem, żeby powietrze czyściły filtry. Nie braliśmy pod uwagę wersji podłogowej. Zresztą konsultowałam ten wybór nawet z pulmonologiem, który powiedział, że lepsze będzie dla mnie ogrzewanie nie z podłogi tylko z powietrza. Nie przepadam za ciepłą podłogą, więc wybór był tylko jeden.

- A czy firma doradzała wybór konkretnej pompy ciepła?

- Tym się zajmował pan Jarosław Gosz, który odpowiada w Top Bud® za tę dziedzinę, i to on robił wszystkie obliczenia dla naszego domu. Określił też jaka to powinna być pompa. Nas najbardziej interesowało to, żeby koszty ogrzewania były niskie. No i dowiedzieliśmy się, że będą niskie.

- Czy podczas projektowania domu firma udostępniała Państwu wgląd w elektroniczne wizualizacje budynku?

- Tak, zresztą sama się przypomniałam, że chciałabym mieć taką możliwość. To dlatego, że wszystko to, co miałam w głowie, jest jednak czymś innym na modelu. Poza tym, pewne zmiany, których dokonywałam, chciałam zawsze robić w skali, ale w detalach to już wcale nie jest takie proste. Spojrzenie na wizualizację pomaga ocenić różne pomysły. Wiedząc, że jest taka możliwość, umówiłam się kilka razy na spotkanie w firmie. To pozwoliło mi na przykład, bardzo ładnie zaplanować, gdzie na elewacji powinna być ozdobna sztukateria, obejrzeć proporcje, odległości, szerokości czy wysokości okien, ich kształt, itp. Dzięki takim spotkaniom, oglądając wizualizacje, mogłam zyskać pewność , że to co mam w głowie, jest po prostu, dobre. Okazało się na przykład, że przeliczyłam się z szerokością otworów drzwiowych. Zdecydowałam o ich zwężeniu, bo drzwi podczas otwierania zagarniałyby zbyt wiele przestrzeni. Firma zrobiła kilka drewnianych wbitek i je zwęziła. W tej technologii takie zmiany są bardzo proste. 

- Skoro wspomniała Pani o technologii, to czym była Pani najbardziej zaskoczona podczas budowy domu?

- Ekipą, która zajmowała się konstrukcją. Po prostu, rewelacyjni. Często zaglądałam na budowę, lecz nie po to, żeby kogoś pilnować, bo nie było takiej potrzeby. Po prostu, chciałam widzieć, jak powstaje mój dom, szczególnie na początkowym etapie, i przy okazji porozmawiać o konstrukcji z panem Wojtkiem, kierownikiem tej ekipy. No i żeby z nim porozmawiać, często musiałam za nim biegać. Pracowali jak szaleni. Niezwykle profesjonalni ludzie. Wie Pan – słyszałam o budowaniu domu, że to jest koszmar, nieprzespane noce, utarczki z wykonawcami i mnóstwo innych rzeczy – natomiast o tej budowie mogę powiedzieć, że wyszłam z niej zaprzyjaźniona z ekipami. Proszę koniecznie to umieścić w mojej wypowiedzi, ponieważ to bardzo dobrze świadczy o tych ludziach.

Jeśli miałam jakieś sugestie lub chciałam wprowadzić zmiany, to wszystko było szybko robione. Zresztą kiedy na budowę przyjechał pan Marek (autor: prezes firmy Top Bud®), to sam doradzał, że w tym miejscu warto coś zrobić inaczej, o czym nie miałam pojęcia. Miał takie spojrzenie gospodarza. Przez to uważam, że ta firma jest nietypowa, w sensie pozytywnym oczywiście. Po tym wszystkim wynoszę przekonanie, że budowa była dla mnie przygodą, a nie jakimś koszmarem, o którym szybko chciałabym zapomnieć. I to mnie bardzo cieszy.

– Dziękujemy serdecznie za wywiad.

Schody na poddasze.

Kominek w salonie.

Galeria do wywiadu - dom szkieletowy 1 Galeria do wywiadu - dom szkieletowy 2
   

Wyjścia z salonu na taras.

Taras główny.

Galeria do wywiadu - dom szkieletowy 3
Galeria do wywiadu - dom szkieletowy 4
   

Elewacja tylna i elewacja boczna-lewa.

Elewacja frontowa.

Galeria do wywiadu - dom szkieletowy 5
Galeria do wywiadu - dom szkieletowy 6
1Nasze realizacje

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®Dom szkieletowy Top Bud® z poddaszem użytkowym w miejscowości Wiązowna posiada 162 m2 powierzchni całkowitej. Znajduje się na działce wielkości 1000 m2. Jest to wyróżniający się budynek, cały koloru białego, mający kompaktową i elegancką bryłę. Pokrycie dachowe wykonaliśmy z blachy na rąbek stojący. Elewacje wykonaliśmy ze standardowej masy tynkowej Ceresit. Budynek ogrzewany jest za pomocą pompy ciepła, która zapewni także naturalną klimatyzację w okresie letnim. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z systemem rozprowadzania ciepła. Prawidłową wentylacje wnętrz, oczyszczanie powietrza oraz odzyskiwanie traconego w budynku ciepła zagwarantuje rekuperator. Indywidualny projekt architektoniczny wykonał architekt Top Bud® - mgr inż. arch. Stanisław Arciuch.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Prezentowany dom szkieletowy Top Bud® z poddaszem użytkowym znajduje się w miejscowości Czarnów, w pobliżu Piaseczna. Jest to duży budynek mający 265 m2 powierzchni. Wybudowany został na działce wielkości 1196 m2. Dom charakteryzuje nowoczesna bryła, podwyższane sufity oraz bardzo obecnie modne połączenie dachu dwuspadowego ze stropodachem. Elewacja wykończona jest w dużej części drewnem. Pokrycie dachowe wykonane jest z blachy na rąbek stojący. Dom ogrzewany jest za pomocą pieca gazowego oraz kominka z systemem rozprowadzania powietrza. Budynek wyposażony jest w rekuperator. Dom przystosowany jest dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy 140 m2 z poddaszem użytkowym znajduje się w małej i spokojnej miejscowości Siestrzeń, w pobliżu Grodziska Mazowieckiego. Budynek stoi na dużej działce o powierzchni 1534 m2. Dom z zewnątrz wykończony jest w standardzie Top Bud® - pokrycie dachowe z gontu bitumicznego oraz jasny tynk akrylowy na elewacji. Ogrzewanie elektryczne, wspomagane kominkiem z systemem rozprowadzania ciepłego powietrza zapewnia wymagany komfort termiczny. Do wentylacji wnętrz oraz odzyskiwania energii cieplnej służy rekuperator.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®Prezentowany dom szkieletowy Top Bud® 112 m2 z poddaszem użytkowym znajduje się w podwarszawskiej miejscowości Macierzysz. Inwestorzy zdecydowali się na skorzystanie z usług naszej Firmy ze względu na bardzo krótki czas budowy, o czym przekonali się na własne oczy, obserwując jak szybko powstaje dom szkieletowy Top Bud® u ich sąsiadów. Dom powstał w gęstej zabudowie jednorodzinnej w miejscu poprzedniego budynku, który został wyburzony. Działka, na której realizowana była inwestycja ma 300 m2 powierzchni. Elewacja wykonana jest z tynku akrylowego oraz częściowo z kamienia. Dach pokryty jest gontem bitumicznym. W budynku zainstalowane jest ogrzewanie elektryczne, które wspomaga kominek z systemem rozprowadzania powietrza. Rekuperator wentyluje wnętrza i odzyskuje tracone podczas eksploatacji domu ciepło. Indywidualny projekt architektoniczny wykonał nasz architekt, mgr inż. Stanisław Arciuch.

czytaj więcej

Galeria najnowszych aktualizacji Top Bud®.Duży dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 255 m2 znajduje się w miejscowości Jabłonna w powiecie legionowskim, dwadzieścia pięć minut drogi samochodem od centrum Warszawy. Pokrycie dachowe wykonane jest z gontu bitumicznego, który jest standardem Top Bud®. Elewacja pokryta jest jasnym tynkiem. Na życzenie Inwestora w oknach zamontowaliśmy szprosy. Budynek posiada częściowo zadaszony taras z wyjściem na działkę oraz zamknięty, dwustanowiskowy garaż. Efektywną wentylację wnętrz zapewnia rekuperator.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Kompaktowy dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 149 m2 wykonany w nowoczesnym stylu znajduje się w dużej podwarszawskiej wsi Chotomów, gmina Jabłonna. Inwestorzy to małżeństwo z małym dzieckiem. Dom posiada zamknięty jednostanowiskowy garaż. Elewacja wykonana jest z jasnego tynku akrylowego, posiada też bardzo modne, częściowe wykończenia z drewna. Pokrycie dachowe wykonane jest z blachy na rąbek stojący. Budynek wyposażony jest oczywiście w rekuperator, który zapewni prawidłową wentylację wnętrz. Ogrzewanie w zimie oraz klimatyzację w lecie zapewnia nawiewna pompa ciepła.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®Duży dom szkieletowy z poddaszem użytkowym o powierzchni 290 m2 w Warszawie posadowiony na płycie fundamentowej. Lokalizacja budynku w dzielnicy Mokotów, w pobliżu Wisły zapewnia komfortowe warunki mieszkalne, z dala od wielkich blokowisk, przy jednoczesnej możliwości szybkiego dojazdu do centrum. Adaptacją gotowego projektu architektonicznego do technologii szkieletowej zajął się nasz architekt mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Za ogrzewanie wnętrz w zimie oraz ich chłodzenie w lecie odpowiedzialna jest nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym, która w połączeniu z rekuperatorem zapewni także wydajną wentylację budynku. Dom posiada bardzo modną bryłę, duże przeszklenia oraz częściowo drewnianą elewację z modrzewia syberysjkiego, pełniącą funkcję ozdobną. Dzięki zainstalowanym na dachu panelom fotowoltaicznym dom jest właściwie samowystarczalny energetycznie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Duży dwupokoleniowy dom szkieletowy dla rodziców i małżeństwa z dziećmi. Budynek ma dwa oddzielne lokale o różnej powierzchni użytkowej. Ogrzewane są nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Wnętrza wentyluje rekuperator. Autorem indywidualnego projektu jest nasz architekt, mgr inż arch. Stanisław Arciuch. W pierwszej wersji, większy lokal posiadał niewielki zadaszony taras, który rozbudowaliśmy na życzenie właściciela. Drugi taras należący do mniejszego lokalu, również zmodyfikowaliśmy po roku od zasiedlenia budynku, zabudowując przestrzenie między słupami nośnymi ocieplonymi ścianami. Dzięki temu w domu powstała dodatkowa powierzchnia użytkowa (patrz: drugie zdjęcie od góry). Budynek ma jasny tynk na elewacjach i modne wstawki z bardzo wytrzymałej termodeski sosnowej. Całość uzupełnia dach pokryty gontem bitumicznym, który stosujemy w standardzie na domach szkieletowych Top Bud®.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy, który zaprojektowaliśmy na indywidualne zamówienie Klienta tak, aby dobrze wpasowywał się w krajobraz gęsto zabudowanej ulicy. Część frontowa pełni rolę reprezentacyjną i komunikacyjną, natomiast część rekreacyjna znajduje z tyłu, co jest charakterystyczne dla domów miejskich. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca do parkowania, w bryle budynku poza garażem doprojektowaliśmy wiatę na drugi samochód. Dom ogrzewany jest piecem gazowym. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek. Wnętrza wentyluje rekuperator o wydajności odzysku ciepła podczas wymiany powietrza z wnętrz na poziomie około 90%, co przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania o około 40%. Czyli z każdej złotówki wydanej na gaz, właściciel otrzymuje czterdzieści groszy zwrotu.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Kompaktowy dom szkieletowy z poddaszem użytkowym dla rodziny czteroosobowej. Para Inwestorów miała jasno określone preferencje względem wyglądu wnętrz i ich układu funkcjonalnego, więc indywidualny projekt, który wykonał nasz architekt, powstał w zasadzie w ciągu trzech spotkań. Dla wygospodarowania jak największej przestrzeni na poddaszu użytkowym, Inwestorzy zdecydowali się na odwrócenie kalenicy w poprzek dłuższej osi budynku. Jest to rozwiązanie chętnie stosowane w domach jednorodzinnych w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii, które były inspiracją dla naszych Klientów. Zgodnie z założeniami projektowymi budynek ma też zadaszony taras i wejście główne. Pokryty jest modną blachą na rąbek stojący. Na elewacjach znajdują się elementy z ozdobnej termodeski, które na życzenie Inwestorów nie zostały polakierowane po to, żeby się naturalnie postarzały i spatynowały oddając po 4-5 latach pełnię swojego uroku. Dom ogrzewany jest nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Ma na wyposażeniu rekuperator i kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w Wesołej powstał według indywidualnego projektu zewnętrznej pracowniarchitektonicznej, który dostosowaliśmy do technologii szkieletowej. Budynek ma charakterystyczny drewniany wykusz przy tarasie, który efektownie wyróżnia go spośród innych domów w okolicy. Cechuje się też modnym połączeniem tynku z drewnianymi listwami elewacyjnymi na ścianach zewnętrznych i pokryciem dachowym z blachy na rąbek stojący. Ciekawym elementem jest też łącznik między główną częścią mieszkalną domu a dwustanowiskowym garażem, znajdujący się na poddaszu użytkowym. Służy on za naziemny „pasaż”. Pod nim powstało przejście do tylnej części domu, w której powstał leśny ogród. Budynek ogrzewany jest nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Ma też na wyposażeniu kominek i rekuperator.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Uroczy dom szkieletowy z rustykalnymi akcentami. Inwestor miał jasno zdefiniowane potrzeby względem jego wyglądu i układu funkcjonalnego wnętrz. Spełniał je projekt gotowy zakupiony od zewnętrznej pracowni architektonicznej, który zaadoptowaliśmy do technologii szkieletowej. Bryła domu jest niewielka powierzchniowo, lecz posiada poddasze użytkowe. Wnętrza ogrzewane są grzejnikami elektrycznymi i kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Więcej informacji na temat tej inwestycji znajdziesz w artykule: Kompaktowy dom szkieletowy 115 m2 z poddaszem użytkowym w Rzekuniu koło Ostrołęki.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Zgodnie z życzeniem Inwestora, dom szkieletowy miał mieć prostą bryłę, dwuspadowy dach i zadaszony taras. I w taki sposób został przez nas zaprojektowany. Priorytetem dla naszego Klienta był nie tylko bardzo krótki czas budowy, lecz także ogrzewanie wnętrz nawiewną pompą ciepła z uwagi na oszczędności eksploatacyjne i wygodę użytkową. Dom wyposażony jest również w rekuperator. Na zdjęciach działka wokół jest jeszcze niezagospodarowana. Wykonaliśmy je po mniej więcej trzech miesiącach od zakończenia budowy i miesiącu od zasiedlenia budynku przez naszego Klienta.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Inwestycja w miejscowości Ławki należy do młodego małżeństwa. Przed przyjściem do naszej firmy, Klienci zastanawiali się nad zakupem gotowego domu szkieletowego w swojej okolicy, jednak po zapoznaniu się z jego stanem, szybko zdecydowali się, że swojego wymarzonego „Kanadyjczyka” wybudują bezpiecznie od samego początku z naszą firmą. Budynek z poddaszem użytkowym powstał według indywidualnego projektu naszego architekta Stanisława Arciucha. Ogrzewanie zapewniają grzejniki elektryczne, maty podłogowe oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza. Wnętrza wentyluje rekuperator o skuteczności około 90%, który obniża całkowite koszty ogrzewania o około 40%.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje firmy Top Bud®.Inwestycja w Karczewie należy do młodego małżeństwa, które przywiodło do naszej firmy marzenie zamieszkania pod własnym dachem, bez wysiłku jakim jest samodzielna budowa domu murowanego w systemie gospodarczym, która trwa nawet kilka lat. Budynek ma zwartą i proporcjonalną bryłę z dachem o kącie nachylenia 42 stopni. Ogrzewany jest piecem gazowym i kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Ponadto ma na wyposażeniu rekuperator, który zapewnia właścicielom oszczędności finansowe z tytułu ogrzewania na poziomie około 40% . System ten otrzymuje każdy nasz Klient, który zdecyduje się na budowę domu szkieletowego o powierzchni równej lub większej niż 110 m2.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje firmy Top Bud®.Inwestor wybierając naszą ofertę kierował się energooszczędnością i wygodą, na której zależało mu w równym stopniu, co na szybkości budowy. Stąd podjął decyzję o budowie domu szkieletowego i zainstalowaniu w nim pompy ciepła w wariancie nawiewnym, z dolnym źródłem. Budynek znajduje się na ładnej zadrzewionej działce, położonej w leśnej niecce. Dzięki temu ze wszystkich okien parteru i poddasza użytkowego roztacza się miły dla oka widok. Budynek wykonaliśmy w naszym standardzie. Posiada rekuperator, kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Kryty jest gontem bitumicznym. Izolację zewnętrzną ścian stanowi styropian ryflowany pokryty tynkiem akrylowym.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Dom szkieletowy powstał na ładnej działce leśnej w uroczej podwarszawskiej miejscowości Izabelin C. Ze względu na nietypowość tej inwestycji, poświęciliśmy jej wcześniej artykuł na naszym serwisie internetowym, zatytułowany: Czy można wybudować dom szkieletowy korespondencyjnie? Z Firmą Top Bud® tak!

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Inwestycja w Gabryelinie to dom szkieletowy w stylu wiejskiej rezydencji. Znajduje się w spokojnej, zielonej okolicy niedaleko Warszawy, która jest idealnym miejscem do zamieszkania dla dużej rodziny. Poza sporych rozmiarów częścią dzienną na parterze, dom posiada też dużą przestrzeń na poddaszu użytkowym, gdzie znajdują się przytulne sypialnie oraz łazienka z WC. Wnętrze budynku ogrzewa nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym, która ponadto schładza je latem zapewniając duży komfort podczas upałów. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem nagrzanego powietrza przez wentylację. Oczywiście dom ten posiada też system rekuperacji do odzysku ciepłego lub zimnego powietrza (w zależności od pory roku), podczas wymiany.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Indywidualny projekt prezentowanego domu szkieletowego powstał w naszej firmie. Inwestorami było młode małżeństwo, które wykorzystało pod budowę posiadaną wcześniej działkę niedaleko Otwocka. Ogrzewanie budynku zapewnia nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Wentylacja opiera się na systemie rekuperatora. Dom zaprojektowaliśmy tak, by wykorzystać atut, jakim jest zbocze występujące na działce.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Marzeniem Inwestora było zamieszkanie w rozłożystym domu parterowym o powierzchni około 200 m2, przy tym miał być to dom energooszczędny. Wybór padł więc na budynek w technologii szkieletowej. Po zapoznaniu się z różnymi ofertami wykonawstwa tego typu domów, Klient zlecił zadanie jego budowy naszej firmie. Autorem indywidualnego projektu domu szkieletowego w Woli Gołkowskiej jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Ogrzewanie zapewnia piec gazowy. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, którą reguluje automatycznie system rekuperatora uzdalniającego jakość powietrza i generującego znaczne oszczędności z tytułu ogrzewania.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w miejscowości Nadbrzeż to jednorodzinny budynek mieszkalny o kompaktowej bryle. Autorem projektu jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Z ekonomicznego punktu widzenia, dom nie wymagał instalacji rekuperatora, ponieważ przy niewielkiej powierzchni użytkowej 101,9 m2, jego ogrzewanie i tak generuje niskie koszty. Zapewniają je równocześnie elektryczne grzejniki i maty podłogowe. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.Zdjęcia przedstawiają stan deweloperski-zamknięty w naszym standardzie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w Złotokłosie miał nawiązywać do architektury dworu wiejskiego XIX-wiecznego Mazowsza. Koncepcja ta pojawiła się podczas audytu technicznego działki Klienta przez naszego architekta, jeszcze na etapie ustalania zakresu inwestycji. Na terenie działki znajdują się piękne okazy starych dębów i sosen. To one stały się inspiracją do zaprojektowania domu szkieletowego akurat w takim stylu. Z zewnątrz tradycyjny a w środku wyposażony w nowoczesny rekuperator o wydajności blisko 90%, który generuje oszczędności z tytułu ogrzewania na poziomie 40 groszy z każdej wydanej złotówki. CIepło do wnętrz dostarcza piec gazowy. Ogrzewanie dodatkowe zapewnia kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, którego absolutnie nie powinno zabraknąć w domu inspirowanym tradycją.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w miejscowości Pustelnik koło Mińska Mazowieckiego powstał według indywidualnego projektu naszego architekta mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha. Charakterystyczną cechą tej inwestycji była budowa z wykorzystaniem starego podpiwniczenia i fundamentu, na którym uprzednio stał pierwszy dom naszych Klientów. W związku z tym przed realizacją musieliśmy wyburzyć stary budynek i odpowiednio przygotować pozostawioną część pod budowę drewnianego szkieletu. Taras od strony frontowej wykonała firma zewnętrzna. Dom szkieletowy wyposażony jest w kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, rekuperator i nawiewną pompę ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Projekt prezentowanego domu szkieletowego dla młodego małżeństwa powstał w naszej firmie. Jego autorem jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Z uwagi na stosunkowo niewielką powierzchnię działki budowlanej, Inwestorom zależało na kompaktowym domu parterowym. W środku miał się znaleźć około 30-metrowy salon, koniecznie trzy sypialnie, dwie łazienki i - z uwagi na chęć częstego spędzania czasu na powietrzu - zadaszony taras. Dodatkowym udogodnieniem ujętym w projekcie była spiżarnia obok kuchni. Oczywiście poza tym we wnętrzu znajduje się też wiatrołap, hol i pomieszczenie techniczne. Dom ogrzewany jest piecem gazowym, posiada rekuperator oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Budynek ma cechy domu ranczerskiego, który charakteryzuje się prostą bryłą i wykończeniem elewacji w drewnie. W tym przypadku nie listwy nie pokrywają całej powierzchni ścian zewnętrznych, lecz znaczną części frontu budynku, gdzie - co charakterystyczne dla takich domów - znajduje się zarówno taras, jak i główne wejście. Budynek wyposażony jest w rekuperator, ogrzewanie gazowe i kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Zdjęcia domu szkieletowego wykonaliśmy zaraz po doprowadzeniu inwestycji do stanu deweloperskiego-zamkniętego w naszym standardzie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy znajduje się w spokojnej okolicy wiejskiej, niedaleko Makowa Mazowieckiego. Wyposażony jest w rekuperator oraz nawiewną pompę ciepła z wymiennikiem gruntowym. Posiada też kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Podczas naszej ostatniej wizyty, przy okazji wykonywania prezentowanych zdjęć, właścicielka inwestycji podkreślała z dużym zadowoleniem niskie koszty ogrzewania za ostatnich sześć miesięcy zimowych na poziomie około 1350 złotych przy 147 m2 powierzchni użytkowej(!). Cieszymy się z tego, gdyż oszczędność eksploatacyjna była jednym z najważniejszych kryteriów wyboru zarówno szkieletowej technologii budowy, jak i naszej firmy na wykonawcę domu.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Dom jest niewielki, bo takie właśnie oczekiwania, co do jego powierzchni użytkowej, miał nasz Klient. Poza funkcją mieszkalną, budynek miał przede wszystkim zapewnić jak najlepszy komfort cieplny przy niewielkich comiesięcznych wydatkach z tego tytułu. Dom szkieletowy w Sochaczewie wyposażyliśmy w ogrzewanie podłogowe, zasilane z instalacji gazowej. Jego wnętrza wentyluje rekuperator, który przy i tak oszczędnym ogrzewaniu gazowym obniża dodatkowo jego koszty i to znacznie, bo z każdej złotówki wydanej na ogrzewanie, nasz Klient otrzymuje około 40 groszy zwrotu (!). Utrzymanie takiego budynku jest więc naprawdę tanie. Nie wspominając już o innych zaletach rekuperacji, które opisaliśmy w artykule: Praktyczne strony rekuperatora w domu szkieletowym Top Bud®.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Indywidualny projekt prezentowanego domu szkieletowego opracował nasz architekt, mgr. inż. arch. Stanisław Arciuch. Dom parterowy ma kompaktową bryłę, jednak sprawia wrażenie bardziej rozłożystego, dzięki zróżnicowanej konstrukcji dachu. Inwestorami było młode małżeństwo z dziećmi, chcące zamieszkać w zielonej okolicy niedaleko Warszawy. Budynek jest wyposażony w rekuperator. Ogrzewanie zapewnia kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację oraz elektryczne maty podłogowe.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.

Dom powstał według projektu indywidualnego naszego architekta, mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha. Jest to budynek parterowy o prostej bryle z dachem czterospadowym. Inwestorami było małżeństwo w średnim wieku, które w ten sposób zrealizowało swoje marzenie o spędzeniu emerytury w ciepłym i bezobsługowym domu pod Warszawą. Wnętrza budynku wentyluje rekuperator a ogrzewanie zapewnia piec gazowy.

czytaj więcej

Prezentowany dom szieletowy powstał według projektu indywidualnego zewnętrznej pracowni architektonicznej. Poddaliśmy go adaptacji pod technologię szkieletową. Jest to budynek parterowy w stylu ranczerskim. Charakteryzuje się dużymi pomieszczeniami, rozłożystą i nieregularną bryłą. Posiada też drewno na części elewacji. Ogrzewanie zapewnia pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym w wersji podłogowej. Wnętrza wentyluje rekuperator. W domu znajduje się również kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

czytaj więcej