Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Aktualności TOP BUD®

Artykuł o budowie domu szkieletowego w Złotokłosie.Odwiedziliśmy ostatnio plac budowy domu szkieletowego o powierzchni 121 m2 w miejscowości Złotokłos, za Piasecznem. Budynek budujemy w cichej i malowniczej okolicy, w pobliżu lasu. Obejrzyj zdjęcia z obecnego stanu budowy tego domu szkieletowego.

czytaj więcej

Artykuł o postępach w budowie domu szkieletowego Top Bud® w Pruszkowie.Po raz kolejny powróciliśmy na plac budowy dużego, mającego 293,5 m2 powierzchni domu szkieletowego w Pruszkowie. Zgodnie z założeniem, roboty postępują bardzo sprawnie i bez żadnych przeszkód, dzięki czemu omawiany budynek jest w dwóch trzecich procesu osiągnięcia stanu deweloperskiego zamkniętego.

czytaj więcej

Artykuł o końcu budowy domu szkieletowego Top Bud® w Wilanowie.Z powodu zmian, które nastąpiły w przepisach budowlanych i związanym z tym obowiązkiem dopełnienia wszystkich nowo powstałych formalności, rozpoczęcie budowy domu szkieletowego w Wilanowie opóźniło się o kilka miesięcy. Pomimo tych początkowych przeszkód nasze ekipy pracowały bez wytchnienia przy realizacji tej inwestycji, dzięki czemu dzisiaj możemy zaprezentować Ci zdjęcia z ostatnich już dni naszej obecności na placu tej budowy.

czytaj więcej

Artykuł o postępach przy budowie nowoczesnego domu szkieletowego w Czarnowie.W ostatnich dniach powróciliśmy na plac budowy domu szkieletowego o powierzchni 265 m2 w Czarnowie. Dom będzie się cechował nowoczesną bryłą, zgodną z obecną modą. W poprzedniej relacji z tej budowy pisaliśmy o pokonanych trudnościach, które pojawiły się na jej początku. Przypomnijmy, że chodziło o wąski dojazd do działki. Tym razem chcemy Ci pokazać postępy, jakie poczyniliśmy od tamtej pory.

czytaj więcej

Artykuł o klimatyzowaniu domu szkieletowego.W ostatniej dekadzie w Polsce lata stają się coraz gorętsze. Nie ma co się oszukiwać, z powodu następujących zmian klimatycznych taka sytuacja, przynajmniej na razie, może się utrzymywać. Ciepłych letnich dni będzie tylko więcej. W związku z tym coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie w swoich domach systemów chłodzących. Wielu naszych Klientów pyta nas, jaki rodzaj klimatyzacji sprawdzi się najlepiej w domach szkieletowych. Dlatego też w tym artykule chcemy zaprezentować Ci wszystkie możliwe sposoby efektywnego schłodzenia Twojego domu szkieletowego w okresie letnim.

czytaj więcej

Zapowiedź nowego artykułu o pracy pompy ciepła w dziale Technologia naszego oficjalnego serwisu internetowego.Na naszej stronie często przewija się temat pompy ciepła. Piszemy o jej zaletach i wymiernych korzyściach wynikających z posiadania pompy ciepła w domach szkieletowych Tob Bud®. Odpowiadając na pytania, które często pojawiają się w rozmowach z naszymi Klientami, chcielibyśmy przybliżyć Ci zasady działania pompy ciepła. Czym jest to urządzenie? W jaki sposób pracuje? Co zyskasz decydując się na montaż pompy?

czytaj więcej

Artykuł o pracy pompy ciepła.Nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym gwarantuje maksymalnie niskie koszty ogrzewania Twojego domu szkieletowego. Ale czy wiesz, w jaki sposób to urządzenie działa? W tym artykule przybliżymy Ci zasady jego pracy oraz związane z tym zalety, takie jak ekologiczność, energooszczędność, możliwość schłodzenia wnętrz w lecie, tanie ogrzewanie wody czy czyste powietrze w domu. Wyjaśnimy też, dlaczego w standardzie Top Bud® wykorzystujemy tylko gruntowe pompy ciepła a także odpowiemy na pytanie, dlaczego nawiewna pompa ciepła jest najbardziej efektywna, kiedy działa w domu szkieletowym. Zapraszam do lektury.

czytaj więcej

Artykuł o postępach prac przy budowie domu szkieletowego w Lipowie.W ostatnim czasie po raz kolejny odwiedziliśmy plac budowy domu szkieletowego w miejscowości Lipowo. Od naszej ostatniej wizyty zmieniło się bardzo wiele. Rozprowadziliśmy przewody elektryczne, rury wody i kanalizacji. Wykonywaliśmy prace dekarskie. Na dachu zamontowaliśmy blachę falistą. Przeczytaj nad czym jeszcze pracowaliśmy w poprzednim miesiącu.

czytaj więcej

Artykuł o hałasie pompy ciepła.Wbrew niektórym opiniom pompa ciepła wcale nie musi być głośna i uciążliwa dla mieszkańców. Wszystko zależy od miejsca jej montażu oraz wyciszenia pomieszczenia, w którym się znajduje. Zobacz jakie rozwiązania stosujemy w domach szkieletowych naszych Klientów w celu zminimalizowania głośności pracy pompy ciepła.

 

czytaj więcej

Dlaczego w czasach walki ze smogiem warto wybudować dom szkieletowy?Smog jest ważnym społecznie problemem. Ma wyjątkowo negatywny wpływ na zdrowie. W ramach walki z nim, stawia się coraz większy nacisk na rozwiązania energooszczędne i ekologiczne. Właśnie takie są domy szkieletowe. Zużywają mało energii, są przyjazne dla środowiska naturalnego i chronią swoich mieszkańców przed szkodliwymi zanieczyszczeniami powietrza. Przeczytaj, jak uzasadniamy to, że w czasach walki ze smogiem, dom szkieletowy Top Bud® jest dobrym wyborem.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje firmy Top Bud®.Właśnie powróciliśmy z placu budowy jednego z najnowszych domów szkieletowych, które budujemy dla naszego Klienta. Inwestor wybrał sobie za ostoję spokoju i wypoczynku malowniczą działkę graniczącą z lasem w miejscowości Lipowo pod Warszawą. Będzie to dom parterowy z poddaszem użytkowym-nieogrzewanym. Bezpośrednia bliskość lasu wymaga od nas zastosowania szczególnych rozwiązań technicznych: m.in. dach musi być pokryty płytą OSB3, a ściany nie mogą być docieplone standardowym styropianem, lecz wełną mineralną.

czytaj więcej

Najnowsze domy szkieletowe wybudowane przez Firmę Top Bud®.Prezentowany dom szkieletowy zaczęliśmy budować po długim weekendzie majowym 2018 roku. Obecnie wykonujemy ostatnie prace szpachlarskie w środku budynku. Już wkrótce rozpocznie się etap wykańczania wnętrz i za około miesiąc nastąpi bardzo przyjemny i ekscytujący moment wprowadzania się pod własny dach. Zatem cała realizacja zajęła nam nieco ponad cztery i pół miesiąca. To potwierdza, że w domu szkieletowym Top Bud® możesz zamieszkać po około sześciu miesiącach od rozpoczęcia jego budowy, wliczając w to czas prac wykończeniowych.

czytaj więcej

Aktualne informacje o realizacjach budowlanych Firmy Top Bud®.Prace przy prezentowanym domu szkieletowym kontynuujemy równolegle do kilku innych inwestycji. Poza Otwockiem, kończymy budynek w Czarnej koło Mińska Maz., Wilanowie, oraz dom w pięknej okolicy Zalewu Czorsztyńskiego. Prowadzimy też roboty na różnych etapach realizacji w Pruszkowie, Złotokłosie, Wiązownie (dwa domy), Czarnowie, Odrano-Woli i Lipowie. Dwóch ostatnich inwestycji jeszcze nie prezentowaliśmy na naszym serwisie internetowym, ale niebawem to zrobimy. Tymczasem zapraszamy Cię do obejrzenia stanu domu szkieletowego w Otwocku.

czytaj więcej

Nowe realizacje Firmy Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Obejrzyj zdjęcia z budowy fundamentu pod kolejny energooszczędny dom szkieletowy Top Bud®, który powstanie w miejscowości Czarnów obok Konstancina-Jeziorny. Będzie to budynek z częściowym stropodachem. W artykule znajdziesz też rzuty wszystkich elewacji oraz przekroje pomieszczeń mieszkalnych parteru i poddasza użytkowego.

czytaj więcej

Aktualności Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Po dwóch tygodniach od ukończenia robót fundamentowych na plac budowy w Otwocku (Wólka Mlądzka), weszła jedna z naszych ekip konstrukcyjnych. W tym artykule zaprezentujemy Ci zdjęcia wykonane podczas pierwszego i czwartego dnia prac przy budowie szkieletu drewnianego.

czytaj więcej

Klienta na temat usługi budowy domów szkieletowych Top Bud®.Po zakończeniu inwestycji pytamy naszych Klientów o to, jak oceniają jej efekt. Zdarzają się też takie sytuacje, kiedy Inwestorzy wyprzedzają nasze pytanie i sami proponują przygotowanie opinii, udzielając autoryzacji na jej publikację w oficjalnym serwisie internetowym Top Bud®. Nie przeszkadza im świadomość tego, że wykorzystamy ją do celów marketingowych, ponieważ są zadowoleni z przebiegu usługi budowlanej i deklarowanych przez nas zalet domu szkieletowego, które potwierdziły się w czasie jego eksploatacji. Tak też było w przypadku Inwestora z Izabelina. Zapraszamy Cię do przeczytania tego, co napisał na nasz temat.

czytaj więcej

Aktualności Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz. Temat drewna konstrukcyjnego, z którego powstają szkielety domów w standardzie Top Bud®, poruszany jest praktycznie przez każdego nowego Inwestora podczas spotkań, w trakcie których wspólnie ustalamy szczegóły przyszłej realizacji budowlanej. Dlatego wychodząc naprzeciw Twoim pytaniom o ten materiał, opublikowaliśmy nowy artykuł w dziale „Dla Inwestora”.

czytaj więcej

Systemy ogrzewania i chłodzenia w domach szkieletowych Top Bud®.Podczas gdy właściciele jednych domów narzekają na upały, nasi Klienci w swoich domach szkieletowych cieszą się z przyjemnego chłodu, dbając tylko o to by okna i drzwi były domknięte. Jest tak dlatego, ponieważ korzystają z nawiewnych pomp ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym, które oferujemy wszystkim inwestorom zainteresowanym ofertą budowy domów szkieletowych naszej Firmy. Przeczytaj o atutach nowoczesnego i ekologicznego systemu opartego na precyzyjnie kontrolowanym przepływie powietrza, który potrafi zarówno wydajnie ogrzać, jak i schłodzić wnętrza energooszczędnego domu Top Bud®.

czytaj więcej

Najnowsze domy szkieletowe Top Bud® podczas budowy.Czas powstawania drewnianego szkieletu zależy od wielkości domu i tego, jak skomplikowana jest jego bryła. Ten etap robót zajmuje nam zwykle od tygodnia do dwóch. Wówczas wykonujemy nie tylko samą konstrukcję. Montujemy na niej również płytę OSB3 i wiatroizolację Tyvek. W przypadku budynków w standardzie Top Bud®, także na tym samym etapie prac pokrywamy dach  gontem bitumicznym. Zdjęcia które obejrzysz powstały podczas piątego dnia budowy drewnianej konstrukcji szkieletowej domu w miejscowości Złotokłos.

czytaj więcej

Obejrzyj najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Na oficjalnym serwisie internetowym Top Bud® opisywaliśmy już dom szkieletowy w Boryszewie. Mogłeś zobaczyć go wcześniej na zdjęciach i filmie, które wykonaliśmy na różnych etapach realizacji. Od kilku miesięcy dom jest już zamieszkany a teren wokół niego zagospodarowany. Zapraszamy Cię więc do obejrzenia efektu końcowego prac naszych ekip.

czytaj więcej

Bieżące realizacje budowlane Top Bud® - energooszczędne domy szkieletowe pod klucz.W ciągu najbliższych dni otworzymy kolejne place budowy w okolicach Warszawy. Powstaną na nich dwa nowe domy szkieletowe naszych Klientów. Pierwszy z nich będzie budynkiem o zwartej i kompaktowej bryle i powierzchni użytkowej 100,6 m2, natomiast drugi będzie ponad dwa razy większy. Jego właściciele będą mieli do dyspozycji 256 m2 powierzchni użytkowej.

czytaj więcej

Bieżące realizacje budowlane Top Bud® - energooszczędne domy szkieletowe pod klucz.W ciągu ostatniego tygodnia prowadziliśmy intensywne prace przy budowie fundamentu domu szkieletowego naszego kolejnego Klienta. Tym razem inwestycja powstaje w Otwocku wschodnim (Wólka Mlądzka), przy ulicy Grunwaldzkiej. Obejrzyj efekt prac naszej ekipy murarskiej.

czytaj więcej

Bieżące realizacje Firmy Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Prace przy prezentowanym domu szkieletowym rozpoczęliśmy po majowym weekendzie bieżącego roku. Po upływie niespełna dwóch i pół miesiąca roboty budowlane znacznie posunęły się do przodu, zgodnie z ich harmonogramem. Obejrzyj aktualne zdjęcia domu szkieletowego w Wilanowie. Dowiedz się, co już wykonaliśmy i jakie jeszcze prace dzielą nas od zakończenia inwestycji w stanie deweloperskim zamkniętym.

czytaj więcej

Realizacje budowlane firmy Top Bud®.Niedawno, 12 czerwca 2018 roku, na naszym serwisie internetowym zaprezentowaliśmy gotowy fundament pod duży dom szkieletowy z poddaszem użytkowym, zlokalizowany w pruszkowskich Malichach. Dzisiaj możesz obejrzeć efekt prac konstrukcyjnych przy omawianym budynku. Zapraszamy Cię do obejrzenia kilku zdjęć obrazujących obecny stan inwestycji.

czytaj więcej

Artyikuł o najnowszej realizacji budowlanej Firmy Top Bud®.Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 1158 m2, zlokalizowanej we wschodnim Otwocku na terenie Wólki Mlądzkiej (ul. Żeromskiego), w odległości około jednego kilometra od Szosy Lubelskiej. Będzie to drugi dom szkieletowy wybudowany przez naszą Firmę w tej okolicy. Poznaj więcej szczegółów dotyczących tego budynku. Obejrzyj rzuty elewacji i przekroje pomieszczeń.

czytaj więcej

Pytanie o czas budowy domu szkieletowego jest jednym z częściej zadawanych przez osoby zainteresowane ofertą naszej Firmy. Chcąc udzielić na nie rzetelnej odpowiedzi postanowiliśmy zobrazować tę kwestię przykładem konkretnej inwestycji. Dzięki temu będziesz mógł prześledzić cały etap powstawania domu szkieletowego i ocenić szybkość jego realizacji na podstawie kilkumiesięcznej relacji z budowy.

czytaj więcej

Wykończenie elewacji domu szkieletowego przy użyciu kafli ceglanych.W domach szkieletowych naszych Klientów wykonujemy różne wykończenia elewacji. Stosujemy pełny tynk w jednym lub kilku kolorach; połączenia tynku z deską szalunkową lub termodeską. Warstwę wierzchnią ścian zewnętrznych wykańczamy też przy użyciu samej deski szalunkowej w różnych wariantach drewna, uzyskując efekt elewacji, typowy dla domu szkieletowego w stylu skandynawskim. Wymienione rozwiązania nie wyczerpują jednak wszystkich opcji, jakie oferujemy Inwestorom korzystającym z naszych usług.

czytaj więcej

Najnowsze inwestycje realizowane przez Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Już w ciągu kilku najbliższych dni zaczniemy pomiary geodezyjne na działce Inwestora z podwarszawskiej miejscowości Wiązowna, którego pierwszy dom szkieletowy został rozebrany z powodu modernizacji drogi ekspresowej nr 17 na odcinku Warszawa-Lublin. Następnego dnia rozpoczniemy prace fundamentowe. Cieszymy się razem z naszym Klientem, że w końcu inwestycja ruszy do przodu. Zapraszamy Cię do obejrzenia rzutów elewacji.

czytaj więcej

Nowe realizacje Firmy Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Budynek znajduje się w miejscowości Gabryelin, wchodzącej w skład aglomeracji warszawskiej. Jest to miejsce dobrze skomunikowane ze stolicą, w otoczeniu zieleni. W sam raz na zamieszkanie pod własnym dachem. Właśnie z tego założenia wychodził nasz Klient, który dwa i pół roku zgłosił się do naszej Firmy ze zleceniem budowy domu szkieletowego. Zapraszamy Cię do obejrzenia rezultatu tej inwestycji.

czytaj więcej

Przykłady realizacji domów szkieletowych Firmy Top Bud®.Budowę domu szkieletowego w Ławkach koło Góry Kalwarii zakończyliśmy w kwietniu 2016 roku. Dla lepszego efektu wizualnego postanowiliśmy zaprezentować budynek dopiero po zagospodarowaniu działki przez naszego Klienta. W artykule znajdziesz opis inwestycji, zdjęcia oraz przekroje powierzchni parteru i poddasza.

czytaj więcej

Realizacje Firmy Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Malcanów, pięć kilometrów od Otwocka. Budowę prezentowanego domu szkieletowego zakończyliśmy dwa i pół roku temu. Dowiedz się więcej na temat budynku, obejrzyj zdjęcia oraz przekrój pomieszczeń.

czytaj więcej

Informacje dla przyszłych inwestorów.Staramy się przekazywać osobom zainteresowanym naszą ofertą jak najwięcej przydatnych informacji na jej temat. Robimy to zarówno z poziomu oficjalnej strony internetowej Top Bud®, jak i podczas spotkań w siedzibie naszej Firmy. Jeśli jednak oczekujesz więcej i chciałbyś najpierw obejrzeć ze swoją rodziną któryś z już wybudowanych domów szkieletowych, należących do naszych dotychczasowych Klientów, chętnie Ci to umożliwimy. Dowiedz się więcej o naszej propozycji.

czytaj więcej

Realizacje budowlane Firmy Top Bud® - dom szkieletowy-parterowy w Złotokłosie.W gronie naszych Klientów są również takie osoby, które zdecydowały się na zlecenie budowy domu szkieletowego naszej Firmie, bo były pod wrażeniem inwestycji zrealizowanych przez nas w ich okolicy. Taka sytuacja miała ostatnio miejsce w Złotokłosie za Piasecznem, gdzie postawiliśmy już cztery domy a teraz rozpoczęliśmy budowę piątego. Obejrzyj zdjęcia wykonane podczas prac fundamentowych oraz przekrój pomieszczeń budynku.

czytaj więcej

Realizacje budowlane firmy Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Prowadzimy zaawansowane prace przy budowie domu szkieletowego w Pęcicach Małych pod Pruszkowem. Budynek ukończymy do końca lipca bieżącego roku. W sierpniu będą mogły ruszyć pełną parą prace wykończeniowe wnętrz. Obejrzyj zdjęcia domu z zewnątrz i od środka na obecnym etapie robót.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Budynek będzie naprawdę okazały. W części parterowej oraz na poddaszu znajdzie się w sumie kilkanaście wygodnych pomieszczeń. Zgodnie z życzeniem Inwestora dom szkieletowy będzie miał klasyczny wygląd, przypominający XIX-wieczne dworki szlacheckie, charakterystyczne dla krajobrazu ówczesnego Mazowsza.

czytaj więcej

Prezentacja inwestycji zakończonej przez Firmę Top Bud® w maju 2018 roku.To była o tyle nietypowa inwestycja, że zamiast jednego domu szkieletowego w zabudowie bliźniaczej, wykonaliśmy dwa oddzielne budynki na jednej działce. Będą zamieszkiwane przez starsze i młodsze pokolenie jednej rodziny.

czytaj więcej

Rozwiewamy kolejne wątpliwości Inwestorów o domach szkieletowych.Tym razem nasza dygresja, którą opublikowaliśmy w dziale „Dla Inwestora”, dotyczy różnych typów domów, jakie można wybudować w szkielecie drewnianym. Wyjaśniamy w niej, jak niewiele nas ogranicza w tym, by wybudować Klientowi dokładnie taki dom, o jakim marzy.

czytaj więcej

Dom szkieletowy Firmy Top Bud®. Realizacja nad Zalewem Czorsztyńskim.Własny dom? Wspaniale! A jeśli do tego wybudowany w uroczej okolicy z pięknymi widokami, które nigdy nie spowszednieją? To jeszcze lepiej! Taki właśnie dom szkieletowy na wymarzonej działce budujemy od dwóch miesięcy w południowym krańcu Polski, tuż przy granicy ze Słowacją. Inwestycja powstaje na górskim zboczu z panoramą Zalewu Czorsztyńskiego. Bardzo się z tego cieszymy, ponieważ jest to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w naszym kraju.

czytaj więcej

Domy szkieletowe zrealizowane przez Firmę Top Bud®.Zapraszamy Cię do obejrzenia kolejnych dwóch realizacji naszej Firmy, których dotychczas nie publikowaliśmy na oficjalnym serwisie internetowym Top Bud®. Zdjęcia obu domów szkieletowych zostały wykonane w ostatni piątek, 1 czerwca 2018 roku.

czytaj więcej

Odwiedziny inwestycji z 2015 roku.Budowę prezentowanego domu szkieletowego zakończyliśmy w grudniu 2015 roku a film, który powstał podczas tej realizacji, obejrzało ponad sześćdziesiąt tysięcy osób. Ostatnio odwiedziliśmy inwestycję z aparatem fotograficznym przy okazji zdjęć do nowej galerii realizacji i - trzeba przyznać - że sporo zmieniło się wokół budynku na plus od czasu opuszczenia placu budowy przez nasze ekipy.

czytaj więcej

Nowe realizacje domów szkieletowych Firmy Top Bud®.Ubiegłej jesieni zakończyliśmy budowę domu szkieletowego, która odbywała się w dość nietypowy sposób. Dzisiaj udaliśmy się w miejsce tej inwestycji z aparatem fotograficznym, żeby udokumentować jej efekt na zdjęciach.

czytaj więcej

Spotkanie członków Stowarzyszenia Dom Drewniany 2018.Właśnie wróciliśmy ze spotkania członków Stowarzyszenia Dom Drewniany, skupiającego w swoich szeregach przedstawicieli firm z branży budowy domów szkieletowych oraz domów z bali. Jednym z punktów tego spotkania był wybór członków nowego zarządu.

czytaj więcej

Realizacje budowlane firmy Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Wczoraj pojechaliśmy z aparatem fotograficznym odwiedzić trzy inwestycje, ukończone przez nas w ciągu pięciu ostatnich lat. Zdjęcia, które zrobiliśmy, będą nam potrzebne podczas prac nad aktualizacją galerii naszych realizacji. Chcemy ją odświeżyć dodając do niej kilkadziesiąt domów szkieletowych, których dotychczas w przeważającej większości jeszcze nie publikowaliśmy.

 

czytaj więcej

Zbudujemy nowy dom szkieletowy po zburzeniu poprzedniego.Niecałe osiemnaście lat temu wybudowaliśmy duży dom szkieletowy w podwarszawskiej miejscowości Wiązowna. Los sprawił, że budynek został przeznaczony do rozbiórki z powodu budowy dwujezdniowej drogi ekspresowej S17 do Lublina. Dowiedzieliśmy się o tym fakcie od jego właściciela, który zgłosił się do nas ponownie z myślą o budowie swojego nowego domu. Oczywiście będzie to dom w technologii szkieletowej.

 

czytaj więcej

Kwestie dotyczące strony technicznej budowy domu szkieletowego.Jeśli zastanawiasz się nad zamieszkaniem we własnym domu szkieletowym, wybudowanym przez naszą Firmę, to właśnie opublikowaliśmy dwa kolejne artykuły w dziale „Dla Inwestora”, w których znajdziesz przydatne odpowiedzi na pytania często zadawane przez naszych Klientów.

czytaj więcej

Nowa inwestycja realizowana przez Firmę Top Bud®.Dom, który chcemy przedstawić, budujemy na terenie ładnej działki leśnej, oddalonej o kilkaset metrów w linii prostej od drogi krajowej nr 50. Obejrzyj zdjęcie z bieżącego etapu prac i poznaj więcej szczegółów na temat tej inwestycji.

czytaj więcej

Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym, garażem i wiatą samochodową.W związku ze zmianą przepisów budowlanych i przeciągającymi się formalnościami urzędowymi z wydaniem pozwolenia na budowę, początek tej inwestycji opóźnił się o ładnych kilka miesięcy. Wreszcie z końcem kwietnia udało się zakończyć kompletowanie wymaganej dokumentacji. Mogliśmy więc rozpocząć prace, na które tak my, jak i Inwestor, czekaliśmy od dłuższego czasu „w blokach startowych”.

czytaj więcej

Kto decyduje się na domy szkieletowe Firmy Top Bud®?Zdajemy sobie sprawę, jak trudny może być wybór technologii budowy domu. Wiadomo – jego konsekwencje ciągną się potem za inwestorem przez całe życie. Dlatego chcielibyśmy przedstawić Ci nasze doświadczenia z obsługi dotychczasowych Klientów i w ten sposób odpowiedzieć na pytanie, dlaczego niektóre osoby zdecydowały się na taki właśnie dom.

czytaj więcej

Dom szkieletowy Top Bud® w miejscowości Nadbrzeż obok Otwocka.Oto kolejna realizacja, którą zakończyliśmy kilka tygodni temu. Jest to parterowy dom w technologii szkieletowej, według indywidualnego projektu naszego architekta.

czytaj więcej

Wkrótce powstanie nowa galeria realizacji domów szkieletowych Top Bud®.W ciągu najbliższych dni rozpoczniemy prace przy zaktualizowaniu zawartości galerii, w której prezentujemy domy szkieletowe naszych dotychczasowych Klientów. Zdajemy sobie sprawę, że nadszedł najwyższy czas, żeby zająć się tą, ważną dla wszystkich Klientów, kategorią naszego oficjalnego serwisu internetowego.

czytaj więcej

Biuro projektowe Firmy Top Bud® - Budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Budujemy domy szkieletowe o konstrukcji drewnianej według własnych i sprawdzonych projektów gotowych, czyli takich, które już zrealizowaliśmy dla naszych dotychczasowych Klientów, ale też – według ogólnodostępnych projektów typowych, które można zakupić na wolnym rynku usług projektowych.

czytaj więcej

Większość domów w technologii szkieletowej, w których budowie specjalizujemy się od ponad 24 lat, powstała na podstawie projektów indywidualnych. Przeczytaj o zaletach takich budynków.

czytaj więcej

Jak powiesić szafki, półki, obrazy lub urządzenia oświetleniowe na ścianie domu szkieletowego.Pewnym mitem na temat domów szkieletowych jest to, że ograniczają użytkownika pod względem wieszania przedmiotów na ścianach. Opinia ta dotyczy szczególnie ciężkich elementów. Chcemy więc pokazać, jak wygląda rzeczywistość na przykładzie domów naszych Klientów.

czytaj więcej

Dom szkieletowy 147 m2.Kolejna realizacja naszej Firmy to dom szkieletowy - parterowy o powierzchni 147 m2. Zapraszamy Cię do zapoznania się z opisem budynku, rzutami pomieszczeń, zdjęciami oraz krótką prezentacją filmową, na której pokazujemy go od środka i z zewnątrz.

czytaj więcej

Artykuł o realizacji domu szkieletowego firmy Top Bud®.Zapraszamy Cię do obejrzenia kolejnej z naszych ostatnich realizacji budowlanych. W tym artykule prezentujemy opis inwestycji, rzuty pomieszczeń i elewacji oraz krótki film, na którym zobaczysz niewielki, lecz urokliwy dom wybudowany w standardzie Top Bud® w miejscowości Rzekuń, powiat Ostrołęka.

 

czytaj więcej

Kolejne dwa domy szkieletowe Top Bud® - inwestycja w Michałowicach i we Włochach.Zapraszamy Cię do obejrzenia dwóch kolejnych inwestycji na terenie Warszawy i okolic, które oddaliśmy do dyspozycji Klientów w ostatnim czasie. Poza filmem, na którym można je obejrzeć, dołączyliśmy do artykułu także rzuty elewacji oraz przekroje płaskie pomieszczeń obu budynków.

czytaj więcej

Parterowy dom szkieletowy 239 m2 firmy Top Bud®.Zapraszamy Cię do obejrzenia efektu końcowego jednej z naszych ostatnich realizacji, czyli domu parterowego w technologii szkieletowej o powierzchni 239 m2. Budynek posiada również dwustanowiskowy garaż 43,5 m2.

czytaj więcej

Zaproszenie na imprezę branżową.W imieniu Stowarzyszenia Dom Drewniany, którego jesteśmy członkiem, zapraszamy serdecznie do udziału w targach DREWDOM 2018.

czytaj więcej

Dlaczego warto zamieszkać w domu szkieletowym.Przeczytaj porównanie kosztów utrzymania domu szkieletowego 132 m2 z kosztami utrzymania mieszkania 73 m2 w bloku, które nasz Klient użytkował zanim wprowadził się do swojego wymarzonego „Kanadyjczyka”.

czytaj więcej

Filmy o budowie domów szkieletowych.Cieszymy się, że nasze filmy mają coraz więcej wyświetleń i cieszą się dużym zainteresowaniem w Internecie. Dlatego podjęliśmy decyzję o aktualizacji działu, w którym zbierzemy wszystkie dotychczasowe materiały wideo, tak by ułatwić Ci lepsze zapoznanie się z naszą ofertą budowy energooszczędnych domów szkieletowych.

czytaj więcej

Przykłady realizacji Firmy Top Bud® - Budowa Energooszczędnych Domów Szkieletowych.Realizacje miały miejsce w podwarszawskim Lesznie i Sochaczewie. Są to domy parterowe z garażami jednostanowiskowymi. Obejrzyj je na zdjęciach i filmie.

czytaj więcej

Planowanie domu szkieletowego pod klucz z Firmą Top Bud®.Być może zastanawiasz się nad opcjami wykończenia wnętrz swojego przyszłego domu szkieletowego lub zastosowania dodatkowych urządzeń technicznych. Jeśli tak, to bardzo dobrze. Warto mieć zarys takich potrzeb jak najwcześniej, ponieważ budowa „Kanadyjczyka” trwa krótko.

czytaj więcej

Trzy domy szkieletowe Top Bud®, które zbudowaliśmy w ostatnim czasie (zdjęcia i film).W ciągu minionych 12 miesięcy rozpoczęliśmy realizację kilkunastu domów w okolicach Warszawy. Niedawno ukończyliśmy część z nich, a już niebawem oddamy kolejne inwestycje.

czytaj więcej

Nawiewowa pompa ciepła w domu szkieletowym Top Bud® (film).W ostatnim artykule przedstawiliśmy zalety eksploatacji nawiewnej pompy ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym latem, na przykładzie jednego z domów wybudowanych przez naszą Firmę. Tym razem chcielibyśmy zaprezentować film ukazujący elementy systemu w czasie instalacji i po.

czytaj więcej

Zalety nadmuchowej pompy ciepła latem w domu szkieletowym Top Bud®.Biorąc pod uwagę inwestycję w pompę ciepła, najpierw przychodzi na myśli przede wszystkim funkcja grzewcza i związane z tym oszczędności. Jednak systemy, które oferujemy w domach szkieletowych naszej Firmy, mają jeszcze jedną istotną zaletę – w czasie lata wydajnie chłodzą wnętrza.

czytaj więcej

Budowa domu szkieletowego w Boryszewie (film).Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, przedstawiamy pierwszą z ośmiu inwestycji naszych Klientów, które realizujemy w ostatnim czasie.

czytaj więcej

Pięć kolejnych filmów o ścianie i fundamencie domu szkieletowego.Jesteś zainteresowany zamieszkaniem w domu kanadyjskim naszej Firmy? Chcesz się dowiedzieć więcej na temat stawiania takiego budynku w technologii szkieletu drewnianego. Jeśli tak, to udostępniamy Ci kolejne filmy, na których obejrzysz etap po etapie realizację energooszczędnego domu Top Bud® przez nasze ekipy.

czytaj więcej

Zapowiedź prezentacji ośmiu ostatnich inwestycji.Będą to domy szkieletowe na różnym etapie realizacji — od niedawno rozpoczętych, po ukończone, w których już mieszkają zadowoleni Klienci naszej Firmy. Niemal wszystkie realizacje  rozpoczęliśmy w 2017 roku. Są to domy piętrowe, z poddaszem i parterowe.

czytaj więcej

Pięć nowych filmów o ścianie i fundamencie domu szkieletowegoNiedawno na naszym serwisie internetowym uruchomiliśmy obszerny dział, pt.: „Ściana i fundament energooszczędnego domu szkieletowego Top Bud®". Chcąc wyjść naprzeciw Twojemu zapotrzebowaniu na wiedzę o naszej technologii budowy, cały czas poszerzamy go o nowe i przydatne informacje.

 

czytaj więcej

Zapraszamy do nowego działu poświęconego konstrukcji ściany i fundamentu domu szkieletowego. Pokazujemy w nim, skąd bierze się ich jakość.

czytaj więcej

Aktualności na oficjalnym serwisie internetowym Firmy Top Bud®.Już niebawem na naszym serwisie internetowym opublikujemy ciekawy artykuł dla osób zainteresowanych elementami ścian i fundamentów domów Top Bud® oraz sposobem ich budowy.

czytaj więcej

Święta Wielkanocne to piękny i długo wyczekiwany czas przez wielu z nas. To także okazja do składania życzeń, zatem...

czytaj więcej

Ile zapłaciłem za ogrzanie domu szkieletowego pompą ciepła?Rozpoczynając moją przygodę z firmą Top Bud® zastanawiałem się nad wyborem pompy ciepła lub po prostu, ogrzewaniem z kominka. Finalnie uznałem, że będzie to jednak pompa i oczywiście rekuperator, który jest w standardzie. Po otrzymaniu pierwszej prognozy od dostawcy energii elektrycznej, postanowiłem podzielić się informacją o kosztach eksploatacji tego systemu z osobami, które stoją przed tym samy wyborem, co ja przed rokiem.

czytaj więcej

Zobacz domy szkieletowe, które obecnie budujemyRok 2016 obfitował w duże zainteresowanie naszą ofertą budowy domów szkieletowych. W tym czasie rozpoczęliśmy kilkanaście inwestycji. Część z nich jest już na ukończeniu lub na etapie prac wykończeniowych.

czytaj więcej

Dom szkieletowy Top Bud® po 21 latach użytkowaniaKażdy właściciel domu wybudowanego przez naszą Firmę potwierdzi, że opinie na temat niższej trwałości technologii szkieletowej są wyssane z palca. Oczywiście wszystko zależy od umiejętności projektanta i przede wszystkim, doświadczenia wykonawcy budowlanego.

czytaj więcej

Domy szkieletowe a zanieczyszczenie powietrza w PolsceTemat zanieczyszczenia powietrza (smogu) powraca co jakiś czas, lecz ostatnie wiadomości o jego jakości w naszym kraju wbiły niejednego w osłupienie. Podane dane już nie są wyłącznie zmartwieniem dla przedstawicieli organizacji ekologicznych i kół naukowych związanych z ochroną środowiska. Coraz bardziej świadomie patrzymy na nie wszyscy.

czytaj więcej

Życzenia świąteczne i noworoczne od Firmy Top Bud®.Najbliższe trzy tygodnie miną w oka mgnieniu a po nich nastąpi wyczekiwany przez nas czas Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Nie czekając na przedświąteczną gorączkę przygotowań pragniemy już teraz złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim byłym, obecnym i przyszłym Klientom Top Bud®, a także naszym Pracownikom.

czytaj więcej

Praktyczne strony rekuperatora w domu szkieletowym Top Bud®Zwykle mówiąc o rekuperatorze podnosi się temat oszczędności finansowych wynikających z odzyskiwania ciepła z wnętrza budynku. Warto jednak przytoczyć inne, bardziej prozaiczne zalety tego urządzenia, które na pewno doceni każdy Inwestor.

czytaj więcej

Jak wykorzystać atuty wizualne konstrukcji we wnętrzu domu szkieletowego.Wśród Klientów naszej Firmy istnieją dwie tendencje: jedni życzą sobie całkowitej zabudowy drewnianych elementów szkieletu domu w płycie gipsowo-kartonowej, drudzy przeciwnie – chcą je częściowo pozostawić dla podkreślenia technologii budowy i wykorzystania do aranżacji wnętrz.

czytaj więcej

Ile trwa budowa domu szkieletowego przez naszą Firmę?Za każdym razem słyszymy to pytanie i nic dziwnego. Klienci decydując się na budowę domu w technologii szkieletowej, biorą pod uwagę również kluczowy czynnik szybkości realizacji inwestycji. Dowiedz się więcej na ten temat.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje energooszczędnych domów szkieletowych 2016Cieszymy się ogromnie z zainteresowania ofertą budowy domów szkieletowych naszej Firmy ze strony tak licznej grupy Inwestorów. Od początku bieżącego roku realizujemy kilka budów jednocześnie, a w ostatnim czasie podpisaliśmy umowy na kolejne.

czytaj więcej

Jakość domów szkieletowych w Polsce – czy naprawdę powinniśmy mieć kompleksy?Przeczytaj ciekawy artykuł, który powstał na podstawie rozmowy z jednym z naszych Klientów. Poruszamy w nim często powracającą kwestię poziomu wykonawstwa budownictwa szkieletowego w Polsce.

czytaj więcej

Jesienią otwarcie pokazowego domu szkieletowego Top Bud® w Starej Wsi koło NadarzynaCieszymy się, że w końcu nasz dom pokazowy jest już niemal gotowy. Właściwie pozostało nam wykończenie wnętrz, natomiast z zewnątrz budynek jest ukończony – włącznie z terenem wokół.

czytaj więcej

Budowa domu szkieletowego Top Bud® w Izabelinie.Mamy za sobą różne realizacje. Budowaliśmy obiekty wczasowe, siedzibę firmy, budynek administracji, przedszkole, osiedle domów szeregowych w pierwszym w Polsce zrównoważonym mieście, lecz jeszcze nigdy nie powierzono nam inwestycji w taki sposób, o jakim przeczytasz w tym artykule.

czytaj więcej

Wirtualny spacer po projekcie Twojego domu szkieletowegoTeraz zobaczysz projekt swojego przyszłego domu szkieletowego z nowej perspektywy, która wyręczy Twoją wyobraźnię i ułatwi Ci podejmowanie kluczowych decyzji o kształcie budynku i układzie jego pomieszczeń.

czytaj więcej

Ostatnie realizacje domów szkieletowych Top Bud®

Niedawno w krótkich odstępach czasowych zbiegło się oddanie czterech inwestycji budowlanych naszych Klientów. Obejrzyj ich efekt na zdjęciach i przeczytaj krótkie charakterystyki każdego z zaprezentowanych domów.

czytaj więcej

Najnowsze projekty domów szkieletowych Top Bud®Poszukujesz pomysłów na swój wymarzony dom w energooszczędnej technologii szkieletowej? Zapraszamy Cię serdecznie do zapoznania się z najnowszą ofertą gotowych projektów naszej Firmy.

czytaj więcej

Za nami kolejny etap budowy domu szkieletowego w Warszawie przy ulicy SzubertaKilka dni temu odwiedziliśmy z aparatem fotograficznym jedną z inwestycji realizowanych przez nas w ciągu ostatnich miesięcy. Jest nią dom dwupiętrowy w technologii szkieletowej.

czytaj więcej

Budujemy dom szkieletowy z bio-tynkami i ogrzewaniem w ścianachPrezentowany dom jest jedną z ciekawszych realizacji naszej Firmy w ostatnim czasie. Nie mamy tu na myśli skądinąd, atrakcyjnej i modnej formy architektonicznej budynku, lecz przede wszystkim, nowoczesne i ekologiczne rozwiązania grzewcze, na które zdecydował się Inwestor.

czytaj więcej

Rozpeczęliśmy sprzedaż enerooszczędnych domów Top Bud® w Siewierzu-JeziornejDomy, które prezentujemy, znajdują się na terenie zrównoważonego miasta - pierwszego takiego założenia urbanistycznego w Polsce i naszej części Europy, a dokładniej, inwestycja zlokalizowana jest w samym sercu Górnego Śląska. Poznaj szczegóły naszej oferty.

czytaj więcej

Zakończenie budowy fundamentu pod dom szkieletowy w OtwockuPomimo niesprzyjających warunków pogodowych i terenowych, w ciągu dziesięciu dni zakończyliśmy budowę fundamentu pod dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym o powierzchni 126 m2.

czytaj więcej

Trwają pierwsze prace przy budowie domu szkieletowego w OtwockuW ciągu jednego tygodnia nastąpił szybki postęp przy rozpoczęciu kolejnej inwestycji realizowanej przez naszą Firmę. Ruszyliśmy pełną parą, więc wkrótce będzie widoczny pierwszy efekt prac w postaci gotowego fundamentu.

czytaj więcej

Styropian na elewacji domu szkieletowego i ryzyko zawilgocenia ścianPrzekrój ściany domu szkieletowego jest jednym z najczęściej omawianych tematów przez przyszłych inwestorów. Szczególnie ostrożnie traktowana jest kwestia warstwy zewnętrznej, wykonanej ze styropianu. To ona budzi najwięcej wątpliwości, dlatego chcemy zgłębić to zagadnienie w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie w budowie domów szkieletowych.

 

czytaj więcej

Dział zawiera projekty wykonane na indywidualne zamówienie dotychczasowych Inwestorów, więc wszystkie przedstawione propozycje domów, z którymi się tutaj zapoznasz, zostały już zrealizowane i posiadają swoje odpowiedniki w rzeczywistości. To stanowi o ich wartości, ponieważ nie są wyłącznie komputerowymi wizualizacjami, lecz gotowymi przykładami budynków mieszkalnych, w których żyją zadowoleni Klienci naszej Firmy.

czytaj więcej

Już wkrótce nowy dział projektów domów szkieletowych Top BudW ciągu ponad 20 lat budowy domów szkieletowych zgromadziliśmy setki różnych projektów architektonicznych, które zrealizowaliśmy dla naszych Klientów. Od jakiegoś czasu, na podstawie części z nich, opracowujemy komputerowe wizualizacje, którymi będziemy chcieli podzielić się z Tobą za pośrednictwem naszego serwisu internetowego.

czytaj więcej

Podsumowanie odchodzącego roku 2015 w Firmie Top BudW tym roku wybudowaliśmy średnio jeden i ćwierć domu szkieletowego na miesiąc i pomogliśmy kilkunastu rodzinom w spełnieniu marzeń o komfortowym budynku mieszkalnym na własnym kawałku ziemi. Przeczytaj więcej o inwestycjach, które zrealizowaliśmy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

czytaj więcej

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2016!Wraz z nadchodzącymi Świętami i Nowym Rokiem 2016, pragniemy złożyć najserdeczniejsze Życzenia wszystkim Inwestorom - Byłym, Obecnym i Przyszłym...

czytaj więcej

Oszacowanie kosztów ogrzania domu szkieletowego 134 m2 nadmuchową pompą ciepła z wymiennikiem poziomymNadeszła zima a śniegu brak. Jednych to martwi, innych mniej. Napewno nie mogą na ten stan rzeczy narzekać właściciele domów. Nie chodzi tylko o odśnieżanie posesji, lecz o koszty ogrzewania, które przy utrzymaniu się takiej pogody będą bez wątpienia niższe, ale czy zadowalająco niskie?

czytaj więcej

Jednym z ostatnich projektów budowlanych realizowanych przez naszą Firmę jest dom w miejscowości Dziecinów w powiecie otwockim. Chcemy powiedzieć o nim kilka słów więcej, ponieważ inwestycja jest reprezentatywna dla trendu budowlanego, który już od pewnego czasu obserwujemy wśród naszych Klientów.

czytaj więcej

Nie tak dawno publikowaliśmy artykuł na temat budowy domu szkieletowego w Macierzyszu koło Warszawy. Tym razem chcemy zaprezentować jej efekt po wykończeniu wnętrz. Zapraszamy.

czytaj więcej

Trwają pierwsze prace przy budowie domu szkieletowego w Otwocku

Trwają pierwsze prace przy budowie domu szkieletowego w OtwockuW ciągu jednego tygodnia nastąpił szybki postęp przy rozpoczęciu kolejnej inwestycji realizowanej przez naszą Firmę. Ruszyliśmy pełną parą, więc wkrótce będzie widoczny pierwszy efekt prac w postaci gotowego fundamentu.

Kilka ostatni dni wystarczyło nam na przygotowanie najważniejszych elementów do uruchomienia placu budowy. Wykonaliśmy utwardzoną drogę dojazdową do działki Inwestora o długości ponad osiemdziesięciu metrów, następnie pomogliśmy w doprowadzeniu tymczasowego przyłącza elektrycznego. Dwa dni później, w ciągu kilku godzin do miejsca realizacji ściągnęliśmy barakowóz, narzędzia budowlane oraz toaletę dla naszej ekipy, która wykona fundament. W międzyczasie na teren inwestycji przyjechali dwaj geodeci wezwani przez naszą Firmę, którzy wytyczyli raz jeszcze granice działki oraz miejsce przyszłego domu. Wszystko dokładnie zgraliśmy w czasie, co pozwoliło nam ruszyć z robotami ziemnymi już następnego dnia od godziny piątej rano.

Wysypywanie pokruszonego asfaltu z posypką na drogę. Utwardzanie drogi dojazdowej na działkę budowlaną.
Po wykorytowaniu drogi do głębokości około 40 cm (do warstwy gliny), wyłożyliśmy nawierzchnię gruzem betonowym o dużych rozmiarach, który ustabilizował podłoże i zabezpieczył drogę przed osiadaniem.
Wierzchnią warstwę drogi wysypaliśmy pokruszonym asfaltem z posypką, który skutecznie ją związał i wyrównał. Po drodze przejadą bezpiecznie 40-tonowe "gruszki" z betonem do fundamentów. 
   
Montaż tymczasowego przyłącza elektrycznego na słupie. Instalacja skrzynki tymczasowego przyłącza elektrycznego.
Prąd na budowie jest niezbędny. Dzięki uprzejmości właścicieli sąsiadujących posesji możliwe było szybkie wykonanie tymczasowego przyłącza elektrycznego do zasilania placu budowy. Montaż skrzynki znajdującej się na posesji stanowiącej współwłasność sąsiadów Inwestora. Przewody zostały poprowadzone górą na dwóch słupach ponad drogą dojazdową.
   
Instalacja banera informacyjnego na placu budowy. Dostawa barakowozu dla ekipy budowlanej Top Bud®.
Zwyczajowo oznaczamy miejsce inwestycji banerem. Szybkość budowy naszych domów zwraca na siebie uwagę, więc wykorzystujemy ten fakt prezentując potencjalnym Klientom dane kontaktowe do naszej Firmy.
Otwock znajduje się niedaleko naszej bazy w Warszawie, mimo tego, dostarczamy na plac budowy barakowóz i toaletę. Dzięki temu nie tracimy czasu na codzienny dowóz ekip, przyspieszając realizację inwestycji.

Pomimo niesprzyjającej pogody na plac budowy wjechały koparki do ściągania humusu. Pierwsza z nich, ze względu na masę siedemnastu ton i grząskie podłoże, operowała z utwardzonej drogi w zasięgu swojego ramienia. Resztę prac dokończyła lżejsza koparka, która mimo pewnych trudności, poradziła sobie w namokniętym terenie. Humus został zdjęty w ciągu zaledwie trzech i pół godziny.

Wyznaczanie działki przez geodetów. Rozładunek sprzętu budowlanego i materiałów.
Przed rozpoczęciem robót ziemnych przy budowie fundamentu, geodeci wytyczyli granice działki oraz miejsce przyszłego domu Inwestora, zgodnie z projektem zagospodarowania działki. Rozładunek sprzętu budowlanego, tj. betoniarki, pomp, narzędzi, oraz pierwszych materiałów - drutów do kęcenia belek i cementu. Beton do fundamentu dostarczy samochód "gruszka".
   
Zdejmowanie humusu pod fundament domu szkieletowego. Przygotowanie miejsca pod fundament domu szkieletowego.
Ze względu na grząskie podłoże działki, zdjęliśmy mniej więcej jedną trzecią część humusu przy użyciu ciężkiej koparki. Pozostały humus usunęliśmy lżejszą koparką, która sprawnie poradziła sobie w grząskim terenie o tej porze roku.

Do końca tygodnia odwodnimy wykop fundamentowy, wykonamy zbrojenia i wylejemy pierwszą warstwę betonu. Zgodnie z planem fundament ma powstać w ciągu następnych siedmiu dni. Po tym nastąpi przerwa techniczna na wyschnięcie (około dwóch tygodni), po której na plac budowy wejdzie kolejna ekipa, która wybuduje drewnianą konstrukcję domu. Wkrótce przedstawimy dalsze postępy naszych prac.

1Nasze realizacje

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Duży dwupokoleniowy dom szkieletowy dla rodziców i małżeństwa z dziećmi. Budynek ma dwa oddzielne lokale o różnej powierzchni użytkowej. Ogrzewane są nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Wnętrza wentyluje rekuperator. Autorem indywidualnego projektu jest nasz architekt, mgr inż arch. Stanisław Arciuch. W pierwszej wersji, większy lokal posiadał niewielki zadaszony taras, który rozbudowaliśmy na życzenie właściciela. Drugi taras należący do mniejszego lokalu, również zmodyfikowaliśmy po roku od zasiedlenia budynku, zabudowując przestrzenie między słupami nośnymi ocieplonymi ścianami. Dzięki temu w domu powstała dodatkowa powierzchnia użytkowa (patrz: drugie zdjęcie od góry). Budynek ma jasny tynk na elewacjach i modne wstawki z bardzo wytrzymałej termodeski sosnowej. Całość uzupełnia dach pokryty gontem bitumicznym, który stosujemy w standardzie na domach szkieletowych Top Bud®.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy, który zaprojektowaliśmy na indywidualne zamówienie Klienta tak, aby dobrze wpasowywał się w krajobraz gęsto zabudowanej ulicy. Część frontowa pełni rolę reprezentacyjną i komunikacyjną, natomiast część rekreacyjna znajduje z tyłu, co jest charakterystyczne dla domów miejskich. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca do parkowania, w bryle budynku poza garażem doprojektowaliśmy wiatę na drugi samochód. Dom ogrzewany jest piecem gazowym. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek. Wnętrza wentyluje rekuperator o wydajności odzysku ciepła podczas wymiany powietrza z wnętrz na poziomie około 90%, co przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania o około 40%. Czyli z każdej złotówki wydanej na gaz, właściciel otrzymuje czterdzieści groszy zwrotu.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Kompaktowy dom szkieletowy z poddaszem użytkowym dla rodziny czteroosobowej. Para Inwestorów miała jasno określone preferencje względem wyglądu wnętrz i ich układu funkcjonalnego, więc indywidualny projekt, który wykonał nasz architekt, powstał w zasadzie w ciągu trzech spotkań. Dla wygospodarowania jak największej przestrzeni na poddaszu użytkowym, Inwestorzy zdecydowali się na odwrócenie kalenicy w poprzek dłuższej osi budynku. Jest to rozwiązanie chętnie stosowane w domach jednorodzinnych w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii, które były inspiracją dla naszych Klientów. Zgodnie z założeniami projektowymi budynek ma też zadaszony taras i wejście główne. Pokryty jest modną blachą na rąbek stojący. Na elewacjach znajdują się elementy z ozdobnej termodeski, które na życzenie Inwestorów nie zostały polakierowane po to, żeby się naturalnie postarzały i spatynowały oddając po 4-5 latach pełnię swojego uroku. Dom ogrzewany jest nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Ma na wyposażeniu rekuperator i kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w Wesołej powstał według indywidualnego projektu zewnętrznej pracowniarchitektonicznej, który dostosowaliśmy do technologii szkieletowej. Budynek ma charakterystyczny drewniany wykusz przy tarasie, który efektownie wyróżnia go spośród innych domów w okolicy. Cechuje się też modnym połączeniem tynku z drewnianymi listwami elewacyjnymi na ścianach zewnętrznych i pokryciem dachowym z blachy na rąbek stojący. Ciekawym elementem jest też łącznik między główną częścią mieszkalną domu a dwustanowiskowym garażem, znajdujący się na poddaszu użytkowym. Służy on za naziemny „pasaż”. Pod nim powstało przejście do tylnej części domu, w której powstał leśny ogród. Budynek ogrzewany jest nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Ma też na wyposażeniu kominek i rekuperator.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Uroczy dom szkieletowy z rustykalnymi akcentami. Inwestor miał jasno zdefiniowane potrzeby względem jego wyglądu i układu funkcjonalnego wnętrz. Spełniał je projekt gotowy zakupiony od zewnętrznej pracowni architektonicznej, który zaadoptowaliśmy do technologii szkieletowej. Bryła domu jest niewielka powierzchniowo, lecz posiada poddasze użytkowe. Wnętrza ogrzewane są grzejnikami elektrycznymi i kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Więcej informacji na temat tej inwestycji znajdziesz w artykule: Kompaktowy dom szkieletowy 115 m2 z poddaszem użytkowym w Rzekuniu koło Ostrołęki.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Zgodnie z życzeniem Inwestora, dom szkieletowy miał mieć prostą bryłę, dwuspadowy dach i zadaszony taras. I w taki sposób został przez nas zaprojektowany. Priorytetem dla naszego Klienta był nie tylko bardzo krótki czas budowy, lecz także ogrzewanie wnętrz nawiewną pompą ciepła z uwagi na oszczędności eksploatacyjne i wygodę użytkową. Dom wyposażony jest również w rekuperator. Na zdjęciach działka wokół jest jeszcze niezagospodarowana. Wykonaliśmy je po mniej więcej trzech miesiącach od zakończenia budowy i miesiącu od zasiedlenia budynku przez naszego Klienta.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Inwestycja w miejscowości Ławki należy do młodego małżeństwa. Przed przyjściem do naszej firmy, Klienci zastanawiali się nad zakupem gotowego domu szkieletowego w swojej okolicy, jednak po zapoznaniu się z jego stanem, szybko zdecydowali się, że swojego wymarzonego „Kanadyjczyka” wybudują bezpiecznie od samego początku z naszą firmą. Budynek z poddaszem użytkowym powstał według indywidualnego projektu naszego architekta Stanisława Arciucha. Ogrzewanie zapewniają grzejniki elektryczne, maty podłogowe oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza. Wnętrza wentyluje rekuperator o skuteczności około 90%, który obniża całkowite koszty ogrzewania o około 40%.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje firmy Top Bud®.Inwestycja w Karczewie należy do młodego małżeństwa, które przywiodło do naszej firmy marzenie zamieszkania pod własnym dachem, bez wysiłku jakim jest samodzielna budowa domu murowanego w systemie gospodarczym, która trwa nawet kilka lat. Budynek ma zwartą i proporcjonalną bryłę z dachem o kącie nachylenia 42 stopni. Ogrzewany jest piecem gazowym i kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Ponadto ma na wyposażeniu rekuperator, który zapewnia właścicielom oszczędności finansowe z tytułu ogrzewania na poziomie około 40% . System ten otrzymuje każdy nasz Klient, który zdecyduje się na budowę domu szkieletowego o powierzchni równej lub większej niż 110 m2.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje firmy Top Bud®.Inwestor wybierając naszą ofertę kierował się energooszczędnością i wygodą, na której zależało mu w równym stopniu, co na szybkości budowy. Stąd podjął decyzję o budowie domu szkieletowego i zainstalowaniu w nim pompy ciepła w wariancie nawiewnym, z dolnym źródłem. Budynek znajduje się na ładnej zadrzewionej działce, położonej w leśnej niecce. Dzięki temu ze wszystkich okien parteru i poddasza użytkowego roztacza się miły dla oka widok. Budynek wykonaliśmy w naszym standardzie. Posiada rekuperator, kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Kryty jest gontem bitumicznym. Izolację zewnętrzną ścian stanowi styropian ryflowany pokryty tynkiem akrylowym.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Dom szkieletowy powstał na ładnej działce leśnej w uroczej podwarszawskiej miejscowości Izabelin C. Ze względu na nietypowość tej inwestycji, poświęciliśmy jej wcześniej artykuł na naszym serwisie internetowym, zatytułowany: Czy można wybudować dom szkieletowy korespondencyjnie? Z Firmą Top Bud® tak!

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Inwestycja w Gabryelinie to dom szkieletowy w stylu wiejskiej rezydencji. Znajduje się w spokojnej, zielonej okolicy niedaleko Warszawy, która jest idealnym miejscem do zamieszkania dla dużej rodziny. Poza sporych rozmiarów częścią dzienną na parterze, dom posiada też dużą przestrzeń na poddaszu użytkowym, gdzie znajdują się przytulne sypialnie oraz łazienka z WC. Wnętrze budynku ogrzewa nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym, która ponadto schładza je latem zapewniając duży komfort podczas upałów. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem nagrzanego powietrza przez wentylację. Oczywiście dom ten posiada też system rekuperacji do odzysku ciepłego lub zimnego powietrza (w zależności od pory roku), podczas wymiany.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Indywidualny projekt prezentowanego domu szkieletowego powstał w naszej firmie. Inwestorami było młode małżeństwo, które wykorzystało pod budowę posiadaną wcześniej działkę niedaleko Otwocka. Ogrzewanie budynku zapewnia nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Wentylacja opiera się na systemie rekuperatora. Dom zaprojektowaliśmy tak, by wykorzystać atut, jakim jest zbocze występujące na działce.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Marzeniem Inwestora było zamieszkanie w rozłożystym domu parterowym o powierzchni około 200 m2, przy tym miał być to dom energooszczędny. Wybór padł więc na budynek w technologii szkieletowej. Po zapoznaniu się z różnymi ofertami wykonawstwa tego typu domów, Klient zlecił zadanie jego budowy naszej firmie. Autorem indywidualnego projektu domu szkieletowego w Woli Gołkowskiej jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Ogrzewanie zapewnia piec gazowy. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, którą reguluje automatycznie system rekuperatora uzdalniającego jakość powietrza i generującego znaczne oszczędności z tytułu ogrzewania.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w miejscowości Nadbrzeż to jednorodzinny budynek mieszkalny o kompaktowej bryle. Autorem projektu jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Z ekonomicznego punktu widzenia, dom nie wymagał instalacji rekuperatora, ponieważ przy niewielkiej powierzchni użytkowej 101,9 m2, jego ogrzewanie i tak generuje niskie koszty. Zapewniają je równocześnie elektryczne grzejniki i maty podłogowe. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.Zdjęcia przedstawiają stan deweloperski-zamknięty w naszym standardzie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w Złotokłosie miał nawiązywać do architektury dworu wiejskiego XIX-wiecznego Mazowsza. Koncepcja ta pojawiła się podczas audytu technicznego działki Klienta przez naszego architekta, jeszcze na etapie ustalania zakresu inwestycji. Na terenie działki znajdują się piękne okazy starych dębów i sosen. To one stały się inspiracją do zaprojektowania domu szkieletowego akurat w takim stylu. Z zewnątrz tradycyjny a w środku wyposażony w nowoczesny rekuperator o wydajności blisko 90%, który generuje oszczędności z tytułu ogrzewania na poziomie 40 groszy z każdej wydanej złotówki. CIepło do wnętrz dostarcza piec gazowy. Ogrzewanie dodatkowe zapewnia kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, którego absolutnie nie powinno zabraknąć w domu inspirowanym tradycją.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w miejscowości Pustelnik koło Mińska Mazowieckiego powstał według indywidualnego projektu naszego architekta mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha. Charakterystyczną cechą tej inwestycji była budowa z wykorzystaniem starego podpiwniczenia i fundamentu, na którym uprzednio stał pierwszy dom naszych Klientów. W związku z tym przed realizacją musieliśmy wyburzyć stary budynek i odpowiednio przygotować pozostawioną część pod budowę drewnianego szkieletu. Taras od strony frontowej wykonała firma zewnętrzna. Dom szkieletowy wyposażony jest w kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, rekuperator i nawiewną pompę ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Projekt prezentowanego domu szkieletowego dla młodego małżeństwa powstał w naszej firmie. Jego autorem jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Z uwagi na stosunkowo niewielką powierzchnię działki budowlanej, Inwestorom zależało na kompaktowym domu parterowym. W środku miał się znaleźć około 30-metrowy salon, koniecznie trzy sypialnie, dwie łazienki i - z uwagi na chęć częstego spędzania czasu na powietrzu - zadaszony taras. Dodatkowym udogodnieniem ujętym w projekcie była spiżarnia obok kuchni. Oczywiście poza tym we wnętrzu znajduje się też wiatrołap, hol i pomieszczenie techniczne. Dom ogrzewany jest piecem gazowym, posiada rekuperator oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Budynek ma cechy domu ranczerskiego, który charakteryzuje się prostą bryłą i wykończeniem elewacji w drewnie. W tym przypadku nie listwy nie pokrywają całej powierzchni ścian zewnętrznych, lecz znaczną części frontu budynku, gdzie - co charakterystyczne dla takich domów - znajduje się zarówno taras, jak i główne wejście. Budynek wyposażony jest w rekuperator, ogrzewanie gazowe i kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Zdjęcia domu szkieletowego wykonaliśmy zaraz po doprowadzeniu inwestycji do stanu deweloperskiego-zamkniętego w naszym standardzie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy znajduje się w spokojnej okolicy wiejskiej, niedaleko Makowa Mazowieckiego. Wyposażony jest w rekuperator oraz nawiewną pompę ciepła z wymiennikiem gruntowym. Posiada też kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Podczas naszej ostatniej wizyty, przy okazji wykonywania prezentowanych zdjęć, właścicielka inwestycji podkreślała z dużym zadowoleniem niskie koszty ogrzewania za ostatnich sześć miesięcy zimowych na poziomie około 1350 złotych przy 147 m2 powierzchni użytkowej(!). Cieszymy się z tego, gdyż oszczędność eksploatacyjna była jednym z najważniejszych kryteriów wyboru zarówno szkieletowej technologii budowy, jak i naszej firmy na wykonawcę domu.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Dom jest niewielki, bo takie właśnie oczekiwania, co do jego powierzchni użytkowej, miał nasz Klient. Poza funkcją mieszkalną, budynek miał przede wszystkim zapewnić jak najlepszy komfort cieplny przy niewielkich comiesięcznych wydatkach z tego tytułu. Dom szkieletowy w Sochaczewie wyposażyliśmy w ogrzewanie podłogowe, zasilane z instalacji gazowej. Jego wnętrza wentyluje rekuperator, który przy i tak oszczędnym ogrzewaniu gazowym obniża dodatkowo jego koszty i to znacznie, bo z każdej złotówki wydanej na ogrzewanie, nasz Klient otrzymuje około 40 groszy zwrotu (!). Utrzymanie takiego budynku jest więc naprawdę tanie. Nie wspominając już o innych zaletach rekuperacji, które opisaliśmy w artykule: Praktyczne strony rekuperatora w domu szkieletowym Top Bud®.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Indywidualny projekt prezentowanego domu szkieletowego opracował nasz architekt, mgr. inż. arch. Stanisław Arciuch. Dom parterowy ma kompaktową bryłę, jednak sprawia wrażenie bardziej rozłożystego, dzięki zróżnicowanej konstrukcji dachu. Inwestorami było młode małżeństwo z dziećmi, chcące zamieszkać w zielonej okolicy niedaleko Warszawy. Budynek jest wyposażony w rekuperator. Ogrzewanie zapewnia kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację oraz elektryczne maty podłogowe.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.

Dom powstał według projektu indywidualnego naszego architekta, mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha. Jest to budynek parterowy o prostej bryle z dachem czterospadowym. Inwestorami było małżeństwo w średnim wieku, które w ten sposób zrealizowało swoje marzenie o spędzeniu emerytury w ciepłym i bezobsługowym domu pod Warszawą. Wnętrza budynku wentyluje rekuperator a ogrzewanie zapewnia piec gazowy.

czytaj więcej

Prezentowany dom szieletowy powstał według projektu indywidualnego zewnętrznej pracowni architektonicznej. Poddaliśmy go adaptacji pod technologię szkieletową. Jest to budynek parterowy w stylu ranczerskim. Charakteryzuje się dużymi pomieszczeniami, rozłożystą i nieregularną bryłą. Posiada też drewno na części elewacji. Ogrzewanie zapewnia pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym w wersji podłogowej. Wnętrza wentyluje rekuperator. W domu znajduje się również kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

czytaj więcej