Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Trwają pierwsze prace przy budowie domu szkieletowego w Otwocku

Trwają pierwsze prace przy budowie domu szkieletowego w OtwockuW ciągu jednego tygodnia nastąpił szybki postęp przy rozpoczęciu kolejnej inwestycji realizowanej przez naszą Firmę. Ruszyliśmy pełną parą, więc wkrótce będzie widoczny pierwszy efekt prac w postaci gotowego fundamentu.

Kilka ostatni dni wystarczyło nam na przygotowanie najważniejszych elementów do uruchomienia placu budowy. Wykonaliśmy utwardzoną drogę dojazdową do działki Inwestora o długości ponad osiemdziesięciu metrów, następnie pomogliśmy w doprowadzeniu tymczasowego przyłącza elektrycznego. Dwa dni później, w ciągu kilku godzin do miejsca realizacji ściągnęliśmy barakowóz, narzędzia budowlane oraz toaletę dla naszej ekipy, która wykona fundament. W międzyczasie na teren inwestycji przyjechali dwaj geodeci wezwani przez naszą Firmę, którzy wytyczyli raz jeszcze granice działki oraz miejsce przyszłego domu. Wszystko dokładnie zgraliśmy w czasie, co pozwoliło nam ruszyć z robotami ziemnymi już następnego dnia od godziny piątej rano.

Wysypywanie pokruszonego asfaltu z posypką na drogę. Utwardzanie drogi dojazdowej na działkę budowlaną.
Po wykorytowaniu drogi do głębokości około 40 cm (do warstwy gliny), wyłożyliśmy nawierzchnię gruzem betonowym o dużych rozmiarach, który ustabilizował podłoże i zabezpieczył drogę przed osiadaniem.
Wierzchnią warstwę drogi wysypaliśmy pokruszonym asfaltem z posypką, który skutecznie ją związał i wyrównał. Po drodze przejadą bezpiecznie 40-tonowe "gruszki" z betonem do fundamentów. 
   
Montaż tymczasowego przyłącza elektrycznego na słupie. Instalacja skrzynki tymczasowego przyłącza elektrycznego.
Prąd na budowie jest niezbędny. Dzięki uprzejmości właścicieli sąsiadujących posesji możliwe było szybkie wykonanie tymczasowego przyłącza elektrycznego do zasilania placu budowy. Montaż skrzynki znajdującej się na posesji stanowiącej współwłasność sąsiadów Inwestora. Przewody zostały poprowadzone górą na dwóch słupach ponad drogą dojazdową.
   
Instalacja banera informacyjnego na placu budowy. Dostawa barakowozu dla ekipy budowlanej Top Bud®.
Zwyczajowo oznaczamy miejsce inwestycji banerem. Szybkość budowy naszych domów zwraca na siebie uwagę, więc wykorzystujemy ten fakt prezentując potencjalnym Klientom dane kontaktowe do naszej Firmy.
Otwock znajduje się niedaleko naszej bazy w Warszawie, mimo tego, dostarczamy na plac budowy barakowóz i toaletę. Dzięki temu nie tracimy czasu na codzienny dowóz ekip, przyspieszając realizację inwestycji.

Pomimo niesprzyjającej pogody na plac budowy wjechały koparki do ściągania humusu. Pierwsza z nich, ze względu na masę siedemnastu ton i grząskie podłoże, operowała z utwardzonej drogi w zasięgu swojego ramienia. Resztę prac dokończyła lżejsza koparka, która mimo pewnych trudności, poradziła sobie w namokniętym terenie. Humus został zdjęty w ciągu zaledwie trzech i pół godziny.

Wyznaczanie działki przez geodetów. Rozładunek sprzętu budowlanego i materiałów.
Przed rozpoczęciem robót ziemnych przy budowie fundamentu, geodeci wytyczyli granice działki oraz miejsce przyszłego domu Inwestora, zgodnie z projektem zagospodarowania działki. Rozładunek sprzętu budowlanego, tj. betoniarki, pomp, narzędzi, oraz pierwszych materiałów - drutów do kęcenia belek i cementu. Beton do fundamentu dostarczy samochód "gruszka".
   
Zdejmowanie humusu pod fundament domu szkieletowego. Przygotowanie miejsca pod fundament domu szkieletowego.
Ze względu na grząskie podłoże działki, zdjęliśmy mniej więcej jedną trzecią część humusu przy użyciu ciężkiej koparki. Pozostały humus usunęliśmy lżejszą koparką, która sprawnie poradziła sobie w grząskim terenie o tej porze roku.

Do końca tygodnia odwodnimy wykop fundamentowy, wykonamy zbrojenia i wylejemy pierwszą warstwę betonu. Zgodnie z planem fundament ma powstać w ciągu następnych siedmiu dni. Po tym nastąpi przerwa techniczna na wyschnięcie (około dwóch tygodni), po której na plac budowy wejdzie kolejna ekipa, która wybuduje drewnianą konstrukcję domu. Wkrótce przedstawimy dalsze postępy naszych prac.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej