Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Z czego składa się ściana domu szkieletowego Top Bud®?

Przekrój standardowej ściany domu szkieletowego Top Bud®Standardowa ściana naszych domów składa się zawsze z tych samych rodzajów warstw ułożonych w określonej kolejności, wykonanych z jednakowych materiałów konstrukcyjnych i izolacyjnych. Stosujemy je od lat, w ciągu których wybudowaliśmy kilkaset niezawodnych i energooszczędnych budynków w technologii szkieletowej.

 

Konstrukcja standardowej ściany naszych domów jest zoptymalizowana pod względem wytrzymałościowym, cieplnym i izolacyjnym.

Niekiedy spotykamy się z pytaniami naszych Klientów, czy nie warto np. ułożyć grubszej warstwy zewnętrznej ze styropianu lub czy nie zamienić tego materiału na wełnę mineralną. W naszym standardzie grubość styropianu powoduje bardzo dobrą izolację cieplną zgodną z normami dla budynków energooszczędnych. Dla osób zainteresowanych budową budynków z jeszcze lepszymi parametrami cieplnymi zwiększamy grubość izolacji w budynkach w zgodzie z naszym systemem odprowadzenia wilgoci.

Oczywiście, na Twoje życzenie dokonamy modyfikacji i wymienimy styropian na wełnę mineralną, okładzinę z listew drewnianych lub siding. W takim przypadku chętnie Ci pomożemy w wyborze materiałów o najlepszym stosunku ceny do jakości. Dla wełny mineralnej należy pamiętać o zastosowaniu tynku mineralnego lub silikatowego o podwyższonej paroprzepuszczalności a także o specjalnych uszczelnieniach wokół otworów okiennych i drzwiowych. Jest to szczególnie ważne ponieważ wełna mineralna powoli oddaje wilgoć przez pokrywające je tynki i nie wentyluje elewacji. Więcej informacji na ten temat otrzymasz od nas podczas bezpośredniego kontaktu z naszym ekspertem.

Poniżej przedstawiamy przekrój standardowej ściany oraz fundamentów stosowanych w energooszczędnych domach szkieletowych Top Bud®.

Przekrój standardowej ściany domu szkieletowego Top Bud®

Opis przekroju ściany (najedź kursorem myszy i kliknij w interesującą Cię warstwę)
1. Tynk akrylowy lub deska elewacyjna 10. Izolacje termiczne podpodłogowe – styropian 10 cm

2. Styropian ryflowany

11. Izolacja przeciwwilgociowa – papa termozgrzewalna lub system IZOHAN
3. Wiatroizolacja Tyvek 12. Betonowa płyta wierzchnia fundamentu
4. Płyta OSB3 13. Piasek zasypowy ubity mechanicznie – wypełnienie fundamentu
5. Konstrukcja drewniana 4 x 15 cm 14. Wierzchnie wykończenie podmurówki
6. Wełna mineralna- ocieplenie 15. Ocieplenie fundamentu – dylatacja płyty
7. Paroizolacja – polietylen 0,2 mm 16. Ściana fundamentowa – bloczek pełny
8. Płyta G/K 12,5 mm 17. Ława fundamentowa zbrojona w zależności od warunków gruntowych
9. Wylewka betonowa grubości 5-6 cm  

 


    Przejdź do Tynk akrylowy lub deska elewacyjna Top Bud®
1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej