Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Postęp prac przy budowie domu szkieletowego 293,5 m2 w Pruszkowie

Realizacje budowlane firmy Top Bud®.Niedawno, 12 czerwca 2018 roku, na naszym serwisie internetowym zaprezentowaliśmy gotowy fundament pod duży dom szkieletowy z poddaszem użytkowym, zlokalizowany w pruszkowskich Malichach. Dzisiaj możesz obejrzeć efekt prac konstrukcyjnych przy omawianym budynku. Zapraszamy Cię do obejrzenia kilku zdjęć obrazujących obecny stan inwestycji.

Dom szkieletowy powstaje na typowej działce miejskiej, w tym przypadku ma ona prostokątny kształt oraz niewielką powierzchnię. Nasz architekt musiał wykazać się dużymi umiejętnościami projektowymi, by wpasować dom w teren tak, by uzyskać jak największą odległość do granic posesji sąsiadujących, zapewniając tym maksimum komfortu przyszłym mieszkańcom.

Rzuty elewacji prezentowanego budynku oraz informacje o inwestycji znajdziesz w artykule: Rozpoczęliśmy budowę domu szkieletowego o powierzchni 293,5 m2 pod Pruszkowem.

Obejrzyj drewnianą konstrukcję domu szkieletowego na obecnym etapie prac:

Konstrukcja domu szkieletowego Top Bud® w Malichach, elewacja boczna-prawa.
Widok na konstrukcję szkieletową od strony elewacji bocznej-prawej. W tym miejscu znajdować się będzie zadaszony taras.

Fragment konstrukcji dachu domu szkieletowego Top Bud®.
Fragment konstrukcji dachu i poddasza użytkowego. Widok od strony elewacji frontowej, blisko wejścia głównego.

Widok ogólny na kontrukcję szkieletową domu z poddaszem użytkowym 293,5m2.
Widok ogólny na konstrukcję dachu i poddasza użytkowego od strony sąsiadującej posesji (elewacja tylna).

Elewacja boczna-prawa domu szkieletowego Top Bud® w Pruszkowie.
Widok na konstrukcję szkieletową z góry. Warto zwrócić uwagę, jak oszczędnie gospodarujemy drewnem konstrukcyjnym. W trakcie budowy każdego szkieletu powstaje minimum odpadów w postaci niewielkich ścinków. Budowa domów szkieletowych, w porównaniu do budowy w tradycyjnej technologii murowanej, jest mało uciążliwa dla środowiska naturalnego. Skutkiem ubocznym jest naprawdę niewiele odpadów drewnianych, pustych opakowań, czy rozlanego betonu. Zużycie prądu jest również minimalne. Woda też potrzebna jest w niewielkiej ilości. Do wymurowania ścian fundamentowych i wykończenia wnętrz budynku takiego, jak prezentowany (powierzchnia użytkowa 293,5 m2), wystarczy mniej więcej metr sześcienny. I jakkolwiek to zabrzmi, w tej ilości jest też woda niezbędna do zaparzenia kawy i herbaty, bez których na placu budowy ani rusz. Dlatego dom szkieletowy jest bardziej ekologiczny od murowanego nie tylko podczas eksploatacji (większa energooszczędność), lecz już w czasie budowy.

Wnętrze szkieletu domu firmy Top Bud® w Pruszkowie.
Prace konstrukcyjne zakończymy po montażu płyt OSB3 i wiatroizolacji Tyvek na zewnętrznej części konstrukcji oraz pokryciu dachu gontem bitumicznym. Potem przejdziemy do instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej.

Niedługo pokażemy efekt kolejnych prac przy prezentowanym domu szkieletowym.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej