Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Masz pytanie? Zadzwoń!!

Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu? Na Twoje pytania odpowie Pan mgr. inż. Marek Korzec, Prezes TOP BUD®

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405

Konstrukcja szkieletowa - Zdjęcie 5

Tak prezentuje się konstrukcja domu szkieletowego gotowa do kolejnych etapów prac. Zakończenie oglądanego przez Ciebie efektu prac zajęło nam zaledwie 2 tygodnie!

Konstrukcja szkieletowa

Konstrukcja domu szkieletowego składa się z belek, jest bardzo precyzyjna i dokładnie przemyślana. Żaden element nie znajduje się w niej przypadkowo, lecz spełnia określoną funkcję, odpowiadając za właściwy rozkład działających sił. Od samego początku belki rozmieszczone są w sposób modularny, czyli dopasowany do standardowych szerokości materiałów izolacyjnych czy płyt kartonowo-gipsowych. W konstrukcji "Kanadyjczyka" nie ma miejsca na improwizację.  

Konstrukcja szkieletowa - Zdjęcie 1 Konstrukcja szkieletowa- Zdjęcie 1
Do przygotowania konstrukcji używamy drewna świerkowego lub sosnowego, które jest do tego celu specjalnie przygotowane. Posiada właściwości ognioodporne, odpowiednią elastyczność i trwałość na odkształcenia. Wszystkie elementy zachowują precyzyjne wymiary, które są podstawą to zachowanie szczelności przyszłego domu.
   
Konstrukcja szkieletowa - Zdjęcie 2

Konstrukcja szkieletowa- Zdjęcie 2
W konstrukcji stosujemy odpowiednie połączenia, które zapewniają optymalną wytrzymałość przy braku jakichkolwiek odkształceń i odchyleń w gęsto rozmieszczonych elementach nośnych ścian, stropu czy więźby dachowej.

   
Konstrukcja szkieletowa - Zdjęcie 3 Konstrukcja szkieletowa - Zdjęcie 3
Konstrukcja jest lekka, ale jednocześnie bardzo wytrzymała i elastyczna. Dzięki temu jest bardziej odporna na porywy silnych wiatrów, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia uszkodzeń w budynku. Typowym przykładem uszkodzeń jest zerwanie dachu, które występuje najczęściej w pozornie wytrzymalszych domach murowanych, a nie szkieletowych.
   
Konstrukcja szkieletowa - Zdjęcie 4 Konstrukcja szkieletowa - Zdjęcie 4
Więźba dachowa stanowi integralną część konstrukcji całego budynku i pracuje razem z nią jako całość. Dzięki tej cesze, budynek jest bardziej wytrzymały i wykazuje większą odporność na silne porywy wiatru. W domach murowanych więźba dachowa stanowi odrębny element konstrukcji i jest bardziej narażona na uszkodzenie.
   
Konstrukcja szkieletowa - Zdjęcie 5 Konstrukcja szkieletowa - Zdjęcie 5
Tak prezentuje się konstrukcja domu szkieletowego gotowa do kolejnych etapów prac. Zakończenie oglądanego przez Ciebie efektu prac zajęło nam zaledwie 2 tygodnie!
1Nasze realizacje

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

Zobacz przykład domu szkieletowego realizowanego przez naszą Firmę na podstawie projektu indywidualnego, dostarczonego przez Klienta.

czytaj więcej