Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Optymalizacja kosztów budowy domu szkieletowego od 90m2 do 100m2

Kompaktowy i ekonomiczny stu- czy dziewięćdziesięciometrowy dom nie musi być tylko „ciasny ale własny”. Przeciwnie – może być naprawdę w pełni funkcjonalnym i urokliwym budynkiem mieszkalnym dla Twojej rodziny w rozsądnej cenie. Jednak trzeba wiedzieć, jak go zaprojektować by takim się stał.

Podczas określania kosztów budowy domu szkieletowego naszej Firmy w tzw. standardzie, opieramy się na cenie za metr kwadratowy takiego budynku. Cena ta kształtuje się w zależności od całkowitego metrażu powierzchni użytkowej, zgodnie z przepisami budowlanymi, liczonej od wysokości jednego metra czterdziestu centymetrów od podłogi.

Oferujemy Inwestorom następujące przedziały cenowe za metr kwadratowy przy powierzchni całkowitej:

  • 90-150 m2 = 1950 złotych/m2
  • 150-200 m2 = 1890 złotych/m2
  • 200-więcej m2 = 1850 złotych/m2

Dowiedz się co wchodzi w skład budowy standardowego domu szkieletowego naszej Firmy z artykułu: Ile kosztuje wybudowanie domu szkieletowego przez TOP BUD®?

W przypadku domów parterowych nie ma potrzeby uwzględniania niższej wysokości pomieszczeń, ponieważ mają one pełną wysokość, np. dwóch metrów pięćdziesięciu – lub więcej – centymetrów. Do tego można też przeznaczyć jedno pomieszczenie, np. salon z jadalnią, na tzw. katedrę, czyli wnętrze wypoczynkowe z otwartym stropem, gdzie sufitem będzie wewnętrzna (spodnia) powierzchnia dachu. W domu o kompaktowych wymiarach to ma takie znaczenie, że po powiększeniu przestrzeni nad głowami, mamy wrażenie bardziej przestronnego pomieszczenia.

Jeśli jesteś zainteresowany budową domu z poddaszem użytkowym, tutaj polecamy opcję powierzchniową stu metrów kwadratowych, z uwagi na większą łatwość w uzyskaniu optymalnej funkcjonalności i proporcji takiego typu budynku przy stosunkowo niewielkich rozmiarach. Oczywiście można wybudować też mniejszy dom z poddaszem stosując na górze głębsze skosy. Powierzchnia poniżej jednego metra czterdziestu centymetrów, zgodnie z polskimi przepisami, nie jest wliczana do całkowitej powierzchni użytkowej, a takie skosy wydajnie powiększą Twój dom, ponieważ będziesz mógł je wykorzystać np. na szafki w zabudowie lub miejsce na łóżko. Zresztą omawiane rozwiązanie dotyczy każdego budowanego przez nas domu szkieletowego z poddaszem.
Poglądowy rzut przestrzenny z wizualizacji wnętrz domu szkieletowego w fazie koncepcyjnej. Został przez nas opracowany w programie ArchiCad dla jednego z naszych Klientów. Obrazuje przykład wykorzystania przestrzeni pod dachem poniżej 140 cm wysokości na dodatkowe miejsce, w którym można wykonać np. szafki w zabudowie do przechowywania ubrań. Dzięki temu niewielki pokój o powierzchni dziesięciu i pół metra kwadratowego staje się bardziej funkcjonalny.

Powierzchnia domu po podłodze poniżej jednego metra czterdziestu centymetrów nie jest przez nas uwzględniana w wycenie za metr kwadratowy powierzchni całkowitej. Zatem: dom stumetrowy+powierzchnia pod skosami poniżej takiej wysokości=dom stumetrowy.

Co to oznacza dla Ciebie, jako przyszłego Inwestora? Mianowicie to, że pomimo ograniczenia powierzchni, będzie ona lepiej wykorzystana i – można tak powiedzieć – Twój dom stanie się dzięki temu większy.

Zaletą budowy domu szkieletowego w naszej Firmie jest to, że będziesz mógł go zaprojektować z naszym architektem, czyli centymetr po centymetrze zoptymalizować kształty i układ wszystkich pomieszczeń tak, by maksymalnie je potem wykorzystać. W procesie projektowania powiemy Ci, na co zwracać uwagę biorąc pod uwagę wewnętrzną komunikację, rozkład instalacji (woda, prąd, ogrzewanie), a nawet optymalne umeblowanie takiego domu.

Bardzo chętnie odpowiemy na Twoje pytania na bezpośrednim spotkaniu, podczas którego spotkasz się z naszym architektem, a już po trzech dniach od zakończenia pierwszej rozmowy (!), otrzymasz od nas przybliżoną wycenę budowy swojego domu.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej