Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Ogrzewanie elektryczne w domu szkieletowym

Czy w naszym kraju ogrzewanie domu elektrycznością musi być drogie? To zależy jaki budynek mieszkalny mamy na myśli. Jeżeli średniej wielkości dom w technologii szkieletowej o niskiej bezwładności cieplnej, wówczas mówienie o wyższych kosztach ogrzewania elektrycznego niż tradycyjnego jest nieuzasadnione.

Elementy ogrzewania elektrycznego w domach szkieletowych TOP BUD®

W przypadku ogrzewania elektrycznego w domach szkieletowych naszej Firmy stosujemy różne rozwiązania. Może to być kabel grzejny w szlichcie betonowej lub maty grzewcze, ewentualnie grzejniki niskotemperaturowe typu Atlantic.

Koszt zainstalowania ogrzewania elektrycznego w porównaniu do pieca gazowego

Cena montażu instalacji elektrycznej to mniej więcej 30-40% ceny montażu pieca zasilanego gazem oraz instalacji z kominem wydechowym. Na niższy koszt montażu w domu szkieletowym ma wpływ łatwość prowadzenia przez ściany i podłogi kabli oraz elementów grzewczych.

Optymalna powierzchnia domu szkieletowego do ogrzewania elektrycznego

Ogrzewanie elektryczne najlepiej sprawdza się w energooszczędnych domach o konstrukcji szkieletowej, których powierzchnia całkowita wynosi 120-130 m2. Budując dom od 100m2 w naszej Firmie otrzymasz również rekuperator gratis, który spowoduje oszczędności rzędu 35-45% w kosztach ogrzewania.

Wygodna obsługa

Zaletą elektrycznej instalacji grzewczej jest łatwa i szybka możliwość zmiany temperatur w domu. W miarę potrzeby podwyższamy lub zmniejszamy temperaturę, wprowadzając ustawienia za pomocą intuicyjnego panelu elektronicznego.

W jakich pomieszczeniach szczególnie warto zainstalować ogrzewanie elektryczne?

Odpowiedź jest prosta – we wszystkich. Szczególnie przyjemne jest korzystanie z ogrzewania elektrycznego-podłogowego w łazience. To bardzo miłe uczucie, wyjść z porannej kąpieli w zimowy dzień i stanąć boso na ciepłej podłodze.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej