Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Nie opłaca się budować domu o powierzchni 90m2

Jeżeli szukasz oszczędności podczas budowy domu w mniejszej powierzchni mieszkalnej, to naszym zdaniem, nie jest to najwłaściwsze podejście. W tym artykule znajdziesz solidne argumenty za tym, by wybudować dom nieco większy, przy zachowaniu ekonomicznych nakładów na inwestycję i niskich kosztów eksploatacyjnych.

Różnica w cenie za metr kwadratowy

Podstawowym argumentem przeciw budowie domu o powierzchni 90m2 jest znikoma różnica w cenie materiałów budowlanych, na której skorzystasz tylko pozornie, gdyż odbędzie się to kosztem obniżenia komfortu mieszkalnego. Jest to tym bardziej istotne, jeśli budujesz swój przyszły dom dla rodziny – nawet tej nielicznej, bo 2-3 osobowej. Co więcej, większa powierzchnia mieszkalna jest stosunkowo tańsza podczas budowy. Czyli, im większy dom budujesz, tym mniej płacisz za każdy dodatkowy metr kwadratowy. Wysokość ceny jednego metra powierzchni ustalimy z Tobą już na samym początku, przed rozpoczęciem budowy Twojej inwestycji*.

W technologii szkieletowej możliwe jest doprecyzowanie z góry ceny metra kwadratowego powierzchni domu. Dlatego w naszej Firmie objęta jest ona gwarancją. Oznacza to, że początkowa wysokość ceny będzie taka sama po zakończeniu budowy.

*Cena za metr kwadratowy ujęta jest w umowie budowy domu.

Różnica w kosztach eksploatacyjnych

W przypadku domów szkieletowych o powierzchni 90m2 lub domów nieco większych – np. od 100m2 do 120m2, różnice w zużyciu energii są minimalne. Każdy z naszych domów zapewnia wysoką jakość energetyczną na poziomie E=40-60 kWh/m2/rok. Przy tej stosunkowo niewielkiej różnicy metrażowej i świetnym parametrom energetycznym, oszczędności z tytułu ogrzewania są zbyt niskie, by poświęcać dla nich komfort mieszkaniowy.

W okresie zimy koszty eksploatacyjne domu szkieletowego o powierzchni około 120m2 należącego do jednego z naszych Klientów wynoszą około 300 złotych/miesiąc.

Teraz rekuperator w cenie inwestycji

Zachęcamy wszystkich naszych Klientów do budowy domów o powierzchni równej i większej niż 110m2 promocją na rekuperator, który otrzymają od nas gratis w cenie inwestycji. To także kapitalny argument za tym, by wybudować większy i bardziej komfortowy dom, o świetnych parametrach energetycznych (wysoka energooszczędność). Rekuperator w czasie miesięcy zimowych jest w stanie odzyskać nawet do 85% energii cieplnej podczas wymiany powietrza z wnętrza budynku**. Z kolei w lecie, urządzenie dostarczać będzie do wnętrza domu komfortowe powietrze schłodzone. Co bardzo istotne, rekuperator wyposażony jest również w system filtrów, które oczyszczają powietrze z nadmiaru wilgoci, przykrych zapachów, kurzu, pyłów roślin i owadów. Filtracja i wentylacja jest na tyle wydajna, że nie ma konieczności otwierania okien. Można zatem już na etapie projektowania domu uwzględnić instalację tańszych okien nieotwieranych, wyposażonych jedynie w mikro-wentylację, co również zmniejszy całkowity koszt budowy inwestycji. Uzyskaną w ten sposób różnicę w cenie można wykorzystać np. na podniesienie standardu wykończenia wnętrz.

**W zasadzie, obecne urządzenia tego typu zapewniają minimalną wydajność rzędu 60%.

Podsumowanie korzyści

Wybuduj z nami dom szkieletowy przynajmniej o powierzchni 110m2 i uwzględniaj następujące korzyści:

  • zapłacisz mniej za każdy dodatkowy metr kwadratowy powierzchni;
  • podniesiesz komfort mieszkalny domowników;
  • różnica w miesięcznych kosztach eksploatacji będzie znikoma i nie warta rezygnacji z wygody posiadania większej powierzchni użytkowej;
  • otrzymasz od nas rekuperator w cenie budowy inwestycji, który zmniejszy koszty ogrzewania i poprawi jakość powietrza w Twoim domu;
  • dzięki rekuperatorowi zaoszczędzisz na nieotwieranych oknach, a różnicę w cenie wydasz np. na podniesienie standardu wykończenia kuchni lub łazienek.
1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej