Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Nawiewna pompa ciepła w domu szkieletowym Top Bud® (film)

Nawiewowa pompa ciepła w domu szkieletowym Top Bud® (film).W ostatnim artykule przedstawiliśmy zalety eksploatacji nawiewnej pompy ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym latem, na przykładzie jednego z domów wybudowanych przez naszą Firmę. Tym razem chcielibyśmy zaprezentować film ukazujący elementy systemu w czasie instalacji i po.

Prace budowlane domu rozpoczęliśmy w marcu 2016 roku. Początek instalacji pompy przypadł na koniec maja tego samego roku. Pierwszy etap objął wykonanie trzech odwiertów pionowych po 67,5 metra każdy. Do zapewnienia systemowi dolnego źródła o odpowiedniej wydajności, jego całkowita długość, zgodnie z wyliczeniami, wyniosła 202 metry.

Rury z czynnikiem chłodzącym po osadzeniu ich w odwiertach, zostały połączone ze sobą w jednym kolektorze, następnie w ilości dwóch sztuk, wprowadzone pod fundamentem domu do pomieszczenia technicznego, w którym stanęła jednostka centralna amerykańskiej firmy WaterFurnace - Smarter from the Ground Up™. Urządzenia tej firmu stosujemy w różnych wariantach wydajności (w zależności od powierzchni budynku) w naszych domach szkieletowych.

Kolejnym etapem było rozprowadzenie rur nadmuchowych do wszystkich pomieszczeń na parterze i poddaszu domu. Miejsca wylotu i powrotu powietrza (system automatycznie miesza je w budynku dla osiągnięcia wszędzie równomiernej temperatury) zakończyliśmy specjalnymi kratkami – innymi na dole w sufitach, innymi u góry w podłogach. Jednostka centralna została również połączona z systemem kanalizacji. W przypadku wystąpienia skroplin podczas kondensacji pary w urządzeniu, spływają one bezpośrednio do oddzielnego odpływu.

Zarządzanie ustawieniami pompy odbywa się za pomocą oddzielnego i prostego w obsłudze sterownika, który daje możliwość wyboru temperatur oraz funkcji ogrzewania, chłodzenia czy zwiększonego nawiewu.

W domu pokazanym na filmie funkcjonuje również rekuperator fińskiej firmy Vallox o wydajności około 85%. Równoległe działanie systemu wentylacji z odzyskiem temperatury, generuje jeszcze większe oszczędności z tytułu ogrzewania zimą lub chłodzenia latem. Każdy budowany przez nas dom o powierzchni od 110m2 i więcej, wyposażamy w rekuperator w cenie realizacji inwestycji.

Zobacz film: Nawiewna pompa ciepła w domu szkieletowym Top Bud®


1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej