Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Koszt ogrzania domu szkieletowego 100m2 Top Bud®

Mówiąc wprost, nie łatwo z góry określić dokładne wydatki z tytułu ogrzewania takiego budynku. Natomiast można je podać w dużym przybliżeniu. Od razu też chcemy Cię poinformować, że są to wydatki, które nie będą dla Ciebie dużym obciążeniem, a ich wysokość wręcz mile Cię zaskoczy.O tym, ile zapłacisz na przykład w skali miesiąca za ogrzewanie, decyduje kilka czynników:

 • rodzaj instalacji grzewczej;
 • występowanie instalacji dodatkowej (rekuperator);
 • średnia roczna temperatur;
 • Twoje preferencje, co do temperatury wewnętrznej budynku;
 • ilość zużywanej ciepłej wody;
 • a nawet taki czynnik, jak często otwierasz okna i wietrzysz pomieszczenia.

Podając przybliżone koszty najchętniej posłużymy się przykładem domu jednego z naszych Klientów o podobnej wielkości. Budynek ma powierzchnię około 120m2, czyli jest nieco większy od tego, w którym chcesz zamieszkać, ale na tyle nieznacznie, że takie porównanie ma sens.

Przywołany dom ma następujące parametry podstawowe:

 • jest parterowy;
 • dach pokryty jest gontem bitumicznym;
 • około 10% elewacji zajmują przeszklenia;
 • ściany są standardowe (płyta gipsowo-kartonowa, folia paroizolacyjna, konstrukcja nośna, wełna mineralna – trzy warstwy, razem 25 cm – płyta OSB 3, folia wiatroizolacyjna, styropian pod elewację);
 • ogrzewanie to kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza + grzejniki elektryczne (łazienka i sypialnie);
 • posiada rekuperator (instalujemy go w standardzie w domach 100-metrowych).

Łączne miesięczne wydatki za ogrzewanie kominkiem i energią elektryczną takiego budynku z 5 ostatnich lat to około 325 złotych miesięcznie. Mnożąc ten wynik przez dwanaście miesięcy, otrzymujemy wydatek w wysokości 3900 złotych rocznie. Dodajmy od razu istotną rzecz: w rozliczeniu za energię elektryczną znajduje się również koszt ogrzania wody (bojler), użytkowania światła i urządzeń RTV AGD. Można więc śmiało przyjąć, że Twój dom szkieletowy o powierzchni około 100m2, będzie miesięcznie kosztował Cię jeszcze mniej, co docenisz szczególnie w przypadku finansowania inwestycji z kredytu. Dzięki temu spłacanie comiesięcznych rat nie będzie dla Ciebie aż takim obciążeniem.

Zapotrzebowanie naszych domów w standardzie na energię cieplną wynosi E=40-60 kWh/m2/rok (od 40 do 60 kWh rocznie). Ta sama wartość dla domu murowanego ocieplonego 15 cm warstwą styropianu wynosi w przybliżeniu E=120kWh/m2/rok. Różnica jest więc znacząca. Dom szkieletowy Top Bud® jest pod opisywanym względem przynajmniej dwa razy bardziej oszczędny od domu murowanego o tej samej powierzchni, a w dużej większości przypadków jeszcze więcej.

To nie wszystko, oczywiście istnieje też możliwość wykonania instalacji CO zasilanej gazem lub ekogroszkiem. Oba paliwa są tańsze od energii elektrycznej, więc comiesięczny koszt za ogrzewanie może być jeszcze niższy. Istnieje też wariant instalacji nowoczesnego systemu pompy ciepła. Wówczas wydatek początkowy podczas realizacji inwestycji budowlanej jest większy, jednak zapewnia najniższe opłaty za ogrzewanie. Zwrot kosztów instalacji pompy ciepła w przypadku domu 100m2 nastąpi po czasie około 10 lat. Przy tym, pompa posłuży nie tylko jako system centralnego ogrzewania, ale w okresie letnim, będzie pełniła rolę klimatyzacji. W cenie masz więc dodatkową funkcję, którą na pewno docenisz podczas upalnych dni.

Jak widzisz, istnieje bardzo dużo zależności pomiędzy rodzajami instalacji grzewczych domu, sposobem ich użytkowania, a kosztami utrzymywania komfortowych temperatur we wnętrzu budynku. Dlatego bardzo chętnie odpowiemy na Twoje pytania podczas bezpośredniego kontaktu, do którego już teraz serdecznie Cię zachęcamy. Odpowiedzi na nie z ramienia naszej Firmy udzielą Ci kompetentne osoby, które skutecznie przeprowadziły ponad 550 Inwestorów z całej Polski przez proces budowy domu w technologii szkieletowej.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej