Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Konstrukcja domu szkieletowego Top Bud® w aranżacji wnętrz

Jak wykorzystać atuty wizualne konstrukcji we wnętrzu domu szkieletowego.Wśród Klientów naszej Firmy istnieją dwie tendencje: jedni życzą sobie całkowitej zabudowy drewnianych elementów szkieletu domu w płycie gipsowo-kartonowej, drudzy przeciwnie – chcą je częściowo pozostawić dla podkreślenia technologii budowy i wykorzystania do aranżacji wnętrz.

 

Konstrukcja szkieletowa w aranżacji oświetlenia salonu

Dom, który prezentujemy, posiada antresolę w salonie. Górny strop znajduje się na wysokości około 8,5 m. Przestrzeń nad tym pomieszczeniem jest bardzo dobrze doświetlona za dnia oknami o rozmiarach 221 cm x 172 cm, ustawionymi w osi pionowej w ścianie szczytowej budynku a także, trzema oknami dachowymi. Z uwagi na konieczność zastosowania belek pionowych (tzw. podciągów) w prześwicie stropu, Inwestor postanowił je wykorzystać do zaaranżowania wnętrza, tak by spełniały rolę ozdobną i praktyczną. Użył do tego celu okładzinę z dębiny w kolorze naturalnym zasłaniającą drewno konstrukcyjne oraz specjalnie zaprojektowaną ramę z profili stalowych 10 cm x 8 cm, polakierowaną proszkowo na czarny mat, służącą jako stelaż do oświetlenia.

Z uwagi na rozstaw mebli w salonie, konieczne było zaprojektowanie dodatkowego oświetlenia wieczorowego. Efekt takiego zabiegu aranżacyjnego wygląda naprawdę ciekawie. Połączenie naturalnego drewna oraz stali w czarnym lakierze matowym, chętnie wykorzystywanym do produkcji modnej galanterii meblowej, kojarzy się z nowoczesnością ale też z ciepłem tradycyjnych wnętrz rustykalnych. Co najważniejsze, sześć zwisających lamp ustawionych w układzie niesymetrycznym, rzuca światło dokładnie w tych miejscach, w których potrzebują tego domownicy, czyli: na szybę kominka, narożną sofę wypoczynkową oraz blat stołu w części jadalnianej.

Widok na ramę stalową, lakierowaną proszkowo na czarny mat.
Minimalistyczna rama stalowa w kolorze czarny mat świetnie kontrastuje z ciepłą drewnianą podłogą z dębu oraz zabudowanymi podciągami konstrukcji szkieletowej, do których zamocowano element. Pomimo dużej wysokości "katedralnego" wnętrza, przestrzeń salonu po dokończeniu całej aranżacji będzie wyglądać jednocześnie nowocześnie i przytulnie.

Klosze z miedzianą folią od środka rzucają ciepłe i przytulne światło na stół oraz sofę i kominek.
Konstrukcja stalowa do oświetlenia została zaprojektowana przez zewnętrzną pracownię a następnie wykonana metodą rzemieślniczą na zamówienie Inwestora. Klosze pochodzą z oferty popularnego sklepu meblowego. Realizacja jest przykładem pomysłowości projektanta, który umiejętnie wykorzystał walory domu szkieletowego. Warto wspomnieć o stosunkowo niedużym koszcie całego przedsięwzięcia, który wyniósł około 1200 złotych (rama, oświetlenie, okablowanie, transport i montaż).

Balustrada ze stali szczotkowanej między drewnianymi słupami

Kolejnym elementem o podobnym charakterze w omawianym wnętrzu jest balustrada na antresoli. Do jej montażu wykorzystane zostały słupy konstrukcyjne, również w okładzinie z naturalnego dębu. Trzymają się ich, zarówno poręcz, jak i poziome belki metalowe o profilu prostokątnym. Wszystkie elementy posiadają zamaskowane łączenia, tj. rozety i zaślepki, więc sprawiają wrażenie, jakby płynnie przechodziły przez słupy konstrukcyjne domu. Efekt prezentujemy poniżej.

Widok na balustradę ze stali szczotkowanej zamocowaną do belek konstrukcyjnych.
Stal szczotkowana i drewno tworzą bardzo ciekawy kontrast. Ciepły kolor dębiny z półmatem chłodnej konstrukcji metalowej powodują, że bryły w przestrzeni nie zlewają się ze sobą, lecz wzajemnie się podkreślają.

Umiejętnie zamaskowane łączenia balustrady stalowej z belką stropową domu szkieletowego.
Estetyczne rozetki na poręczy i belkach poprzecznych ładnie maskują miejsca połączeń z dębową okładziną słupów konstrukcyjnych domu szkieletowego. Przy okładzinie z płyty gipsowo-kartonowej zamiast drewna, wyglądałyby również ciekawie.

Elementy konstrukcji domu szkieletowego przed wykończeniem.
Dla porównania zamieszczamy fotografię tego samego wnętrza przed wykończeniem.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej