Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Jakie rozwiązania warto zawczasu uwzględnić w swoim domu szkieletowym?

Planowanie domu szkieletowego pod klucz z Firmą Top Bud®.Być może zastanawiasz się nad opcjami wykończenia wnętrz swojego przyszłego domu szkieletowego lub zastosowania dodatkowych urządzeń technicznych. Jeśli tak, to bardzo dobrze. Warto mieć zarys takich potrzeb jak najwcześniej, ponieważ budowa „Kanadyjczyka” trwa krótko.

Część takich zagadnień trzeba uwzględnić podczas projektowania domu, a część w trakcie jego budowy. Oczywiście nie mamy na myśli definiowania szczegółów typu kolorystyka ścian czy wygląd lamp i zasłon okiennych. Chodzi nam bardziej o takie elementy, jak pokrycie podłóg w poszczególnych pomieszczeniach, rodzaj armatury łazienkowej, kominka czy schodów (np. z jedną wangą lub dwiema), itp. Jeśli zaniepokoiłeś się naszą sugestią, to chcemy Cię uspokoić. Nasza praktyka podpowiada nam, że nawet jeśli Inwestor nie ma jeszcze swojej wizji takich rozwiązań, w trakcie naszych spotkań skutecznie pomagamy mu je znaleźć.

Dlaczego warto uwzględnić materiały do wykończenia i wyposażenie techniczne domu z wyprzedzeniem? Ponieważ mogą mieć wpływ na rodzaj robót budowlanych. Dotyczy to np. podłóg i domowych instalacji, które podlegają pod pod tzw. prace zanikające. Mamy tu na myśli odpowiednią wysokość posadzki do gresu, terakoty, parkietu, gotowej deski czy panelu podłogowego, ale też umywalki, wanny, brodziki prysznicowe, zlewy kuchenne, zmywarki do naczyń, przyłącza RTV i internetowe, kuchenki i piekarniki, itd.

Pomimo że rządzą tutaj jasno określone standardy instalacyjne i punkty wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne umieszczamy według ogólnoprzyjętych reguł, liczymy się również z tym, że możesz mieć indywidualne życzenia. Dajmy na to – planujesz zakupić do kuchni lodówkę produkującą kostki lodu, wówczas będzie potrzebne jeszcze jedno przyłącze wody; albo Twoja umywalka lub wanna będzie miała nietypowy kształt lub rynnę zamiast standardowej baterii – też dostosujemy do niej instalację.

Niektórzy nasi Klienci życzą sobie, żeby włączniki światła były umieszczone w pionie a nie poziomie, albo też, żeby zamontować je na tyle nisko, by mogły z nich swobodnie korzystać małe dzieci. Nie ma problemu, przygotowujemy je na odpowiedniej wysokości. Oczywiście wyprowadzamy również z domu kable sterujące i zasilające do siłowników bramy, domofonu czy oświetlenia domku ogrodowego i altany.

W każdym przypadku przypominamy też naszym Klientom o możliwości dostosowania instalacji wodno-kanalizacyjnej do paneli słonecznych ogrzewających wodę użytkową. Warto również przeprowadzić dodatkowy przewód między połacią dachową a pomieszczeniem technicznym, który ułatwi w przyszłości podłączenie do domowej instalacji elektrycznej paneli fotowoltaicznych. Dotyczy to szczególnie domów wyposażonych w pompę ciepła.

Wszystkie wyżej wymienione kwestie wynikają z dobrych praktyk projektowania. Mówią one o tym, że planowanie domu rozpoczyna się od środka a nie od zewnątrz. Kształt bryły budynku powinien być wypadkową tego, co jest we wnętrzu, a nie na odwrót. Nieprawidłowa kolejność może spowodować, że dom, owszem, będzie ładny – nawet bardzo – lecz niestety mało funkcjonalny. Oczywiście zaprojektowanie budynku od środka wcale nie wyklucza tego, by spełniał też Twoje oczekiwania wizualne od zewnątrz. Wiemy, jak to zrobić. Zacznij się jednak zastanawiać już teraz nad wykończeniem i wyposażeniem. Im wcześniej to zrobisz, tym więcej czasu pozostawisz sobie na wybór najlepszych rozwiązań.

Przewód sterująco-zasilający czujki alarmowej.
Jeden z przewodów zasilająco-sterujących przed instalacją urządzeń systemu alarmowego w różnych sekcjach budynku.

Przewód instalacji fotowoltaicznej.
Przewód do paneli fotowoltaicznych, doprowadzony zawczasu do pomieszczenia technicznego, obok skrzynki elektrycznej.

Kabel zasilający siłownika bramy.
Kabel zasilający został wyprowadzony z domu w kierunku miejsca montażu siłownika bramy.

Przewód agregatora prądotwórczego.
Przewód przeznaczony do gniazda agregatora prądotwórczego, na wypadek braku zasilania domu z sieci elektrycznej.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej