Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Ile czasu trwa budowa domu szkieletowego?

Podanie dokładnego, co do dnia, czasu budowy domu szkieletowego do stanu deweloperskiego zamkniętego, jest trudne. Natomiast wyznaczenie nieprzekraczalnego terminu zakończenia inwestycji, jak najbardziej jest przez nas stosowane. Decydują o tym czynniki, które wymieniliśmy w tym artykule.

Klienci pytają nas najczęściej o to, ile miesięcy zajmuje naszej Firmie wybudowanie domu szkieletowego do stanu deweloperskiego zamkniętego. Powód zainteresowania jest oczywisty – zakończenie tego etapu umożliwia rozpoczęcie prac wykończeniowych we wnętrzu budynku. Z kolej, im szybciej zakończy się ten etap, tym wcześniej nastąpi moment wprowadzenia się do wymarzonego domu.

W naszej Firmie przyjęliśmy, że standardowy czas realizacji to sześć miesięcy, bez względu na porę roku. W przypadku większych domów, np. pięciuset metrowych i większych, bo i takie budowy mamy na swoim koncie, czas ten może się wydłużyć do trzech miesięcy. Wszystkie podane wartości są wynikiem uśrednionych szacunków, które prowadzimy od ponad dwudziestu trzech lat istnienia naszej Firmy i ponad sześciuset realizacji budowlanych naszych dotychczasowych Klientów, jakie ukończyliśmy w tym okresie.

Jakie okoliczności sprzyjają terminowemu zakończeniu inwestycji?

W zasadzie proces budowy rozłożony jest w czasie w taki sposób, by z góry uwzględniał ewentualne opóźnienia. Mogą one wynikać, np.: z przerw świątecznych i urlopów oraz równoległych robót naszych ekip na innych inwestycjach (rotacja pracowników). Jednak każdy z takich przypadków nie przesuwa w czasie ustalonego wcześniej terminu, w którym inwestycja powinna być ukończona. Jest to istotne z punktu widzenia Klientów realizujących budowę domu z kredytu. Bank wypłacając transze, najczęściej wymaga dokładnego ustalenia nieprzekraczalnego terminu zakończenia poszczególnych etapów prac, a my się do nich dostosowujemy.

Chcemy też podkreślić, że ograniczyliśmy do minimum ryzyko obsunięć wynikających z braku materiałów budowlanych. W praktyce, zanim przystąpimy do realizacji budynku, wszystkie materiały są przygotowane wcześniej. Czekają one w naszym magazynie na przewiezienie do miejsca realizacji, ewentualnie wytwarzamy je na bieżąco na maszynach w naszej bazie i dostarczamy z dnia na dzień na plac budowy własnym transportem. W przypadku pozostałych materiałów od naszych stałych dostawców, te zamawiamy z odpowiednim wyprzedzeniem, zgodnym z etapami budowy.

Przyczyny ewentualnego wydłużenia się czasu budowy

Wszystkie uwagi opisane w akapitach powyżej, dotyczyły budowy w naszym standardzie, który opisaliśmy w artykule: Ile kosztuje wybudowanie domu szkieletowego przez TOP BUD®?. Standard ten określa minimalny zakres robót, materiałów i instalacji podstawowego budynku w stanie deweloperskim zamkniętym. W przypadku niektórych Klientów, zakres ten zmieniamy na ich życzenie, wprowadzając na etapie projektowania dodatkowe rozwiązania lub zmieniając część z nich. Dla przykładu, wykonujemy dodatkową warstwę z paneli glinianych na ścianach wewnętrznych, montujemy na elewacji termodeskę zamiast standardowego wykończenia z impregnowanego świerku, osadzamy bonie na narożnikach domu, itp. Zasadniczo większość z tych czynności nie wydłuża czasu realizacji, natomiast część owszem, choć nieznacznie. Dotyczy to np. materiałów na specjalne zamówienie, niedostępnych od ręki. Na przykład, na wspomnianą wyżej termodeskę czekamy od tygodnia do dwóch, w zależności od ilości zamówionego materiału.

Oddzielną kwestią jest długość procesu decyzyjnego. Zawsze omawiamy z Inwestorem każdy detal budynku jeszcze na etapie projektowania domu, wspierając się przy tym komputerowymi wizualizacjami przestrzennymi, które pomagają mu podejmować decyzje (więcej w artykule: Wirtualny spacer po projekcie Twojego domu szkieletowego). Zdarzają się jednak przypadki, że Inwestor pozostawia sobie wybór poszczególnych wykończeń do momentu ich realizacji. Dotyczy to, np. rodzaju materiału na podbitkę dachową, czy odcięć kolorystycznych tynku na elewacji. W takich przypadkach zawsze staramy się doradzić i pomóc, lecz niezależnie od tego, jedna osoba potrzebuje mniej, druga więcej czasu, żeby ostatecznie określić swoje preferencje.

Podsumowanie:

  • Czas budowy domu szkieletowego Top Bud® wynosi około 6 miesięcy.
  • Budowa może się wydłużyć do trzech miesięcy w przypadku domów o powierzchni użytkowej powyżej 300 m2. Odpowiednio wcześniej Cię o tym poinformujemy.
  • W umowie na budowę Twojego domu określimy nieprzekraczalny termin zakończenia inwestycji.
  • Okresy świąteczne, urlopowe i rotacja pracowników z inwestycji na inwestycję, nie wydłużają czasu realizacji. Podobnie jak przygotowanie oraz transport materiałów do budowy domu w naszym standardzie stanu deweloperskiego zamkniętego.
  • Wpływ na wydłużenie się realizacji mogą mieć zmiany, które Inwestor wprowadza na swoje życzenie podczas etapu budowy domu. W takich przypadkach pomagamy w podejmowaniu najlepszej decyzji.
1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej