Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Jak wybudować funkcjonalny dom szkieletowy o powierzchni od 90m2 do 100m2?

Tym artykułem chcemy zwrócić Twoją uwagę na możliwości i zalety, jakie daje opracowanie indywidualnej koncepcji domu o powierzchni do 100m2 przez architekta, który wraz z naszą Firmą zrealizował kilkaset projektów dla Inwestorów o najrozmaitszych oczekiwaniach funkcjonalnych i możliwościach finansowych. Dowiedz się na jakie elementy domu zwrócić uwagę, by pomimo jego kompatkowych rozmiarów cieszyć się dobrym komfortem mieszkaniowym.

Mniejszy i przemyślany zamiast dużego niefunkcjonalnego

Zastanówmy się na początku nad pytaniem odwrotnym niż w tytule: czy dom o dużej powierzchni użytkowej, powiedzmy 180-250 m2, zawsze gwarantuje komfort mieszkaniowy? Owszem łatwiej w obszernych pomieszczeniach ustawić więcej mebli w konfiguracji, która nie wymaga wcześniej specjalnego planowania, ale co np. z komunikacją? Zdarzają się domy z salonami o powierzchni 40m2 i więcej, gdzie codzienne przeniesienie obiadu z kuchni na stół w jadalni, wymaga ominięcia ozdobnego murka, potężnej sofy i ostrożnego zejścia po dwóch niewymiarowych stopniach. Niby prosta czynność, a trzeba się wykazać sprytem cyrkowca, bo z racji na dwa poziomy pomieszczeń, nie pomoże w tym nawet wózek kelnerski. Oczywiście podaliśmy bardzo jaskrawy przykład (znamy taki przypadek) i zrobiliśmy to celowo wbrew utartemu przekonaniu, że wielki dom jest zawsze synonimem komfortu. Owszem wielkość jest ważnym, lecz nie jedynym i nie najważniejszym czynnikiem, który decyduje o jakości życia w domu jednorodzinnym.

Na przykład nadal spotyka się duże domy (na szczęście coraz rzadziej), w których rozłożyste pomieszczenia połączone są ze sobą ciasnymi ciągami komunikacyjnymi. Przemieszczanie się po ich wnętrzu sprawia wrażenie zwiedzania zakamarków średniowiecznej warowni. Jeśli taki efekt przestrzenny był umyślny i nie kłóci się z zaplanowaną i nieprzypadkową stylizacją wizualną pomieszczeń (miecze na ścianach, ciężkie żyrandole na łańcuchach), wtedy można pomyśleć, że to jedynie rzecz gustu. Jeśli jednak inwestor mniej lub bardziej świadomie nie uwzględnił potrzeby zoptymalizowania dostępu do gabinetu, sypialń, salonu itd. przez wygospodarowanie z dużej dostępnej powierzchni budynku miejsca na wygodne korytarze, które dodatkowo wpuszczą do wnętrza więcej światła, to nasuwa się tylko jedno pytanie: po co budować tak duży dom? Po to by czuć się w nim jak w żelbetowych kazamatach fortecy? Ale wróćmy już do sedna, czyli do tematu domu, mniej więcej 100-metrowego.

Co zrobić by dom nie był wcale taki "mały"?

Kontrprzykładem dla "fortecy" może być mniejszy ale funkcjonalny dom z salonem, dajmy na to 20-metrowym, do którego prowadzi szerszy korytarz pełniący jednocześnie funkcję częściowo umeblowanego hallu. Domownicy mogą wchodzić do niego z niewielkiego, lecz funkcjonalnego wiatrołapu, wyposażonego w szafę wnękową na ubrania i półkę na obuwie. Niewielki rozmiar wiatrołapu nie będzie minusem – przeciwnie – dzięki temu, po przejściu z mniejszej do większej przestrzeni, będziemy mieli spotęgowane wrażenie wielkości tej drugiej. Można jeszcze ten efekt pogłębić otwierając część stropu nad salonem do samego dachu, w którym znajdą się dwa okna wpuszczające do środka większą ilość światła dziennego. To z kolei przełoży się na dodatkową oszczędność w zużyciu energii elektrycznej (mniej sztucznego światła) i jeszcze silniejsze wrażenie przestronnego wnętrza. Warto o takim rozwiązaniu pomyśleć w domu szkieletowym, ponieważ brak dodatkowej przegrody jaką jest strop, wpływa minimalnie na zwiększenie całkowitego kosztu zużycia energii z tytułu ogrzewania.

Skupiliśmy się mocno na salonie i ciągach komunikacyjnych, a co w takim razie z ilością i wielkością pozostałych pomieszczeń? Otóż pomimo niewielkiej powierzchni takiego domu, planując jego budowę nie musisz się aż tak ograniczać. Nadal masz sporą dowolność w realizacji swoich potrzeb, które mogą wynikać np. z ilości dzieci w rodzinie, domowych przyzwyczajeń, rodzaju wykonywanej pracy, czy hobby. Zwróć uwagę, że w wielorodzinnym budownictwie mieszkaniowym na powierzchni 90-100m2 poza salonem, mieszczą się niekiedy nawet trzy sypialnie i dwie łazienki. Jednak nie ma co się łudzić wizją rezydencji. To nie będą pomieszczenia duże, lecz takie w których mówiąc kolokwialnie, najwięcej czasu spędza się w nocy podczas snu. Chociaż jeśli wymaga tego np. Twoja sytuacja zawodowa, w jednym z takich pomieszczeń – powiedzmy o wielkości 5-5,5m2 – można z powodzeniem zaaranżować gabinet z kompaktowym biurkiem i wąskim jednoosobowym łóżkiem. Wówczas takie pomieszczenie będziesz wykorzystywać nie tylko do spania, ale do pracy przez określoną część dnia.

Co do łazienek: tutaj warto wziąć pod uwagę przyzwyczajenia domowników. Na przykład nastolatka może potrzebować więcej czasu na poranną toaletę, co wiąże się z dłuższym zajmowaniem pomieszczenia i dyskomfortem dla pozostałych domowników. Przydałyby się więc dwie mniejsze łazienki z WC. Z drugiej strony, dobrze jest mieć jedną większą łazienkę (niewielki pokój kąpielowy), w której obok wanny, pralki i kabiny prysznicowej swobodnie postawimy też duży kosz na bieliznę i suszarkę do odzieży. Ale czy musimy przez to rezygnować z dodatkowego sanitariatu? Otóż nie. Warto się zastanowić, czy nie ograniczyć tylko jego funkcji do WC z umywalką. Takie rozwiązanie wydaje się połowiczne, lecz nie raz i nie dwa docenisz jego zalety.

Jak zaprojektować taki dom?

Czas na najważniejszą kwestię, czyli projekt domu 90-100m2. Jak wiadomo na rynku istnieje dostęp do tysięcy projektów i – jak zapewne zdążyłeś się już przekonać – pomimo że analizujesz ich dziesiątki pod każdym możliwym kątem, to nadal nie masz pewności, czy wcelujesz w ten właściwy. Z tego właśnie powodu część inwestorów decyduje się na budowę domu według projektu indywidualnego, i robi to przede wszystkim dlatego, żeby zminimalizować ryzyko zainwestowania pieniędzy w budynek, który ich rozczaruje. Takie podejście jest coraz bardziej powszechne. Do zjawiska przyczynia się m.in. Internet, który i owszem dostarcza wiedzę, ale tej wiedzy jest aż tak dużo i jest ona aż tak teoretyczna i nieweryfikowalna, że bezpieczniejszym wyjściem jest skorzystanie z usługi architekta. W końcu dlaczego to my mamy się dostosowywać do czyjejś wizji domu według gotowego projektu, czyli wizji, która uśrednia nasze potrzeby z potrzebami tysięcy innych inwestorów, skoro to dom powinien być dopasowany do nas. Nie mówiąc już o tym, że rolą architekta jest też to, żeby pokazać nam, jakie możemy mieć potrzeby w planowanym zakresie inwestycji, bo sama chęć budowy i posiadania własnego domu nie zawsze wystarcza do ich zdefiniowania.

Po zleceniu naszej Firmie budowy domu szkieletowego o powierzchni od 90m2 do 100m2, zaprojektujemy go dla Ciebie od podstaw w bardzo atrakcyjnej cenie, ponieważ to my sfinansujemy połowę kosztów określonych przez architekta. Warto poważnie rozważyć taką opcję, gdyż znalezienie projektu gotowego, który będzie dopasowany w takim stopniu do Twoich potrzeb, jest po prostu mało prawdopodobne. Przekonasz się o tym w trakcie spotkań projektowych z architektem, a potem podczas korzystania z zalet domu wybudowanego pod jego bezpośrednim nadzorem.

1Nasze realizacje

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Duży dwupokoleniowy dom szkieletowy dla rodziców i małżeństwa z dziećmi. Budynek ma dwa oddzielne lokale o różnej powierzchni użytkowej. Ogrzewane są nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Wnętrza wentyluje rekuperator. Autorem indywidualnego projektu jest nasz architekt, mgr inż arch. Stanisław Arciuch. W pierwszej wersji, większy lokal posiadał niewielki zadaszony taras, który rozbudowaliśmy na życzenie właściciela. Drugi taras należący do mniejszego lokalu, również zmodyfikowaliśmy po roku od zasiedlenia budynku, zabudowując przestrzenie między słupami nośnymi ocieplonymi ścianami. Dzięki temu w domu powstała dodatkowa powierzchnia użytkowa (patrz: drugie zdjęcie od góry). Budynek ma jasny tynk na elewacjach i modne wstawki z bardzo wytrzymałej termodeski sosnowej. Całość uzupełnia dach pokryty gontem bitumicznym, który stosujemy w standardzie na domach szkieletowych Top Bud®.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy, który zaprojektowaliśmy na indywidualne zamówienie Klienta tak, aby dobrze wpasowywał się w krajobraz gęsto zabudowanej ulicy. Część frontowa pełni rolę reprezentacyjną i komunikacyjną, natomiast część rekreacyjna znajduje z tyłu, co jest charakterystyczne dla domów miejskich. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca do parkowania, w bryle budynku poza garażem doprojektowaliśmy wiatę na drugi samochód. Dom ogrzewany jest piecem gazowym. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek. Wnętrza wentyluje rekuperator o wydajności odzysku ciepła podczas wymiany powietrza z wnętrz na poziomie około 90%, co przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania o około 40%. Czyli z każdej złotówki wydanej na gaz, właściciel otrzymuje czterdzieści groszy zwrotu.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Kompaktowy dom szkieletowy z poddaszem użytkowym dla rodziny czteroosobowej. Para Inwestorów miała jasno określone preferencje względem wyglądu wnętrz i ich układu funkcjonalnego, więc indywidualny projekt, który wykonał nasz architekt, powstał w zasadzie w ciągu trzech spotkań. Dla wygospodarowania jak największej przestrzeni na poddaszu użytkowym, Inwestorzy zdecydowali się na odwrócenie kalenicy w poprzek dłuższej osi budynku. Jest to rozwiązanie chętnie stosowane w domach jednorodzinnych w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii, które były inspiracją dla naszych Klientów. Zgodnie z założeniami projektowymi budynek ma też zadaszony taras i wejście główne. Pokryty jest modną blachą na rąbek stojący. Na elewacjach znajdują się elementy z ozdobnej termodeski, które na życzenie Inwestorów nie zostały polakierowane po to, żeby się naturalnie postarzały i spatynowały oddając po 4-5 latach pełnię swojego uroku. Dom ogrzewany jest nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Ma na wyposażeniu rekuperator i kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w Wesołej powstał według indywidualnego projektu zewnętrznej pracowniarchitektonicznej, który dostosowaliśmy do technologii szkieletowej. Budynek ma charakterystyczny drewniany wykusz przy tarasie, który efektownie wyróżnia go spośród innych domów w okolicy. Cechuje się też modnym połączeniem tynku z drewnianymi listwami elewacyjnymi na ścianach zewnętrznych i pokryciem dachowym z blachy na rąbek stojący. Ciekawym elementem jest też łącznik między główną częścią mieszkalną domu a dwustanowiskowym garażem, znajdujący się na poddaszu użytkowym. Służy on za naziemny „pasaż”. Pod nim powstało przejście do tylnej części domu, w której powstał leśny ogród. Budynek ogrzewany jest nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Ma też na wyposażeniu kominek i rekuperator.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Uroczy dom szkieletowy z rustykalnymi akcentami. Inwestor miał jasno zdefiniowane potrzeby względem jego wyglądu i układu funkcjonalnego wnętrz. Spełniał je projekt gotowy zakupiony od zewnętrznej pracowni architektonicznej, który zaadoptowaliśmy do technologii szkieletowej. Bryła domu jest niewielka powierzchniowo, lecz posiada poddasze użytkowe. Wnętrza ogrzewane są grzejnikami elektrycznymi i kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Więcej informacji na temat tej inwestycji znajdziesz w artykule: Kompaktowy dom szkieletowy 115 m2 z poddaszem użytkowym w Rzekuniu koło Ostrołęki.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Zgodnie z życzeniem Inwestora, dom szkieletowy miał mieć prostą bryłę, dwuspadowy dach i zadaszony taras. I w taki sposób został przez nas zaprojektowany. Priorytetem dla naszego Klienta był nie tylko bardzo krótki czas budowy, lecz także ogrzewanie wnętrz nawiewną pompą ciepła z uwagi na oszczędności eksploatacyjne i wygodę użytkową. Dom wyposażony jest również w rekuperator. Na zdjęciach działka wokół jest jeszcze niezagospodarowana. Wykonaliśmy je po mniej więcej trzech miesiącach od zakończenia budowy i miesiącu od zasiedlenia budynku przez naszego Klienta.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Inwestycja w miejscowości Ławki należy do młodego małżeństwa. Przed przyjściem do naszej firmy, Klienci zastanawiali się nad zakupem gotowego domu szkieletowego w swojej okolicy, jednak po zapoznaniu się z jego stanem, szybko zdecydowali się, że swojego wymarzonego „Kanadyjczyka” wybudują bezpiecznie od samego początku z naszą firmą. Budynek z poddaszem użytkowym powstał według indywidualnego projektu naszego architekta Stanisława Arciucha. Ogrzewanie zapewniają grzejniki elektryczne, maty podłogowe oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza. Wnętrza wentyluje rekuperator o skuteczności około 90%, który obniża całkowite koszty ogrzewania o około 40%.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje firmy Top Bud®.Inwestycja w Karczewie należy do młodego małżeństwa, które przywiodło do naszej firmy marzenie zamieszkania pod własnym dachem, bez wysiłku jakim jest samodzielna budowa domu murowanego w systemie gospodarczym, która trwa nawet kilka lat. Budynek ma zwartą i proporcjonalną bryłę z dachem o kącie nachylenia 42 stopni. Ogrzewany jest piecem gazowym i kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Ponadto ma na wyposażeniu rekuperator, który zapewnia właścicielom oszczędności finansowe z tytułu ogrzewania na poziomie około 40% . System ten otrzymuje każdy nasz Klient, który zdecyduje się na budowę domu szkieletowego o powierzchni równej lub większej niż 110 m2.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje firmy Top Bud®.Inwestor wybierając naszą ofertę kierował się energooszczędnością i wygodą, na której zależało mu w równym stopniu, co na szybkości budowy. Stąd podjął decyzję o budowie domu szkieletowego i zainstalowaniu w nim pompy ciepła w wariancie nawiewnym, z dolnym źródłem. Budynek znajduje się na ładnej zadrzewionej działce, położonej w leśnej niecce. Dzięki temu ze wszystkich okien parteru i poddasza użytkowego roztacza się miły dla oka widok. Budynek wykonaliśmy w naszym standardzie. Posiada rekuperator, kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Kryty jest gontem bitumicznym. Izolację zewnętrzną ścian stanowi styropian ryflowany pokryty tynkiem akrylowym.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Dom szkieletowy powstał na ładnej działce leśnej w uroczej podwarszawskiej miejscowości Izabelin C. Ze względu na nietypowość tej inwestycji, poświęciliśmy jej wcześniej artykuł na naszym serwisie internetowym, zatytułowany: Czy można wybudować dom szkieletowy korespondencyjnie? Z Firmą Top Bud® tak!

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Inwestycja w Gabryelinie to dom szkieletowy w stylu wiejskiej rezydencji. Znajduje się w spokojnej, zielonej okolicy niedaleko Warszawy, która jest idealnym miejscem do zamieszkania dla dużej rodziny. Poza sporych rozmiarów częścią dzienną na parterze, dom posiada też dużą przestrzeń na poddaszu użytkowym, gdzie znajdują się przytulne sypialnie oraz łazienka z WC. Wnętrze budynku ogrzewa nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym, która ponadto schładza je latem zapewniając duży komfort podczas upałów. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem nagrzanego powietrza przez wentylację. Oczywiście dom ten posiada też system rekuperacji do odzysku ciepłego lub zimnego powietrza (w zależności od pory roku), podczas wymiany.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Indywidualny projekt prezentowanego domu szkieletowego powstał w naszej firmie. Inwestorami było młode małżeństwo, które wykorzystało pod budowę posiadaną wcześniej działkę niedaleko Otwocka. Ogrzewanie budynku zapewnia nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Wentylacja opiera się na systemie rekuperatora. Dom zaprojektowaliśmy tak, by wykorzystać atut, jakim jest zbocze występujące na działce.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Marzeniem Inwestora było zamieszkanie w rozłożystym domu parterowym o powierzchni około 200 m2, przy tym miał być to dom energooszczędny. Wybór padł więc na budynek w technologii szkieletowej. Po zapoznaniu się z różnymi ofertami wykonawstwa tego typu domów, Klient zlecił zadanie jego budowy naszej firmie. Autorem indywidualnego projektu domu szkieletowego w Woli Gołkowskiej jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Ogrzewanie zapewnia piec gazowy. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, którą reguluje automatycznie system rekuperatora uzdalniającego jakość powietrza i generującego znaczne oszczędności z tytułu ogrzewania.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w miejscowości Nadbrzeż to jednorodzinny budynek mieszkalny o kompaktowej bryle. Autorem projektu jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Z ekonomicznego punktu widzenia, dom nie wymagał instalacji rekuperatora, ponieważ przy niewielkiej powierzchni użytkowej 101,9 m2, jego ogrzewanie i tak generuje niskie koszty. Zapewniają je równocześnie elektryczne grzejniki i maty podłogowe. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.Zdjęcia przedstawiają stan deweloperski-zamknięty w naszym standardzie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w Złotokłosie miał nawiązywać do architektury dworu wiejskiego XIX-wiecznego Mazowsza. Koncepcja ta pojawiła się podczas audytu technicznego działki Klienta przez naszego architekta, jeszcze na etapie ustalania zakresu inwestycji. Na terenie działki znajdują się piękne okazy starych dębów i sosen. To one stały się inspiracją do zaprojektowania domu szkieletowego akurat w takim stylu. Z zewnątrz tradycyjny a w środku wyposażony w nowoczesny rekuperator o wydajności blisko 90%, który generuje oszczędności z tytułu ogrzewania na poziomie 40 groszy z każdej wydanej złotówki. CIepło do wnętrz dostarcza piec gazowy. Ogrzewanie dodatkowe zapewnia kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, którego absolutnie nie powinno zabraknąć w domu inspirowanym tradycją.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w miejscowości Pustelnik koło Mińska Mazowieckiego powstał według indywidualnego projektu naszego architekta mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha. Charakterystyczną cechą tej inwestycji była budowa z wykorzystaniem starego podpiwniczenia i fundamentu, na którym uprzednio stał pierwszy dom naszych Klientów. W związku z tym przed realizacją musieliśmy wyburzyć stary budynek i odpowiednio przygotować pozostawioną część pod budowę drewnianego szkieletu. Taras od strony frontowej wykonała firma zewnętrzna. Dom szkieletowy wyposażony jest w kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, rekuperator i nawiewną pompę ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Projekt prezentowanego domu szkieletowego dla młodego małżeństwa powstał w naszej firmie. Jego autorem jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Z uwagi na stosunkowo niewielką powierzchnię działki budowlanej, Inwestorom zależało na kompaktowym domu parterowym. W środku miał się znaleźć około 30-metrowy salon, koniecznie trzy sypialnie, dwie łazienki i - z uwagi na chęć częstego spędzania czasu na powietrzu - zadaszony taras. Dodatkowym udogodnieniem ujętym w projekcie była spiżarnia obok kuchni. Oczywiście poza tym we wnętrzu znajduje się też wiatrołap, hol i pomieszczenie techniczne. Dom ogrzewany jest piecem gazowym, posiada rekuperator oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Budynek ma cechy domu ranczerskiego, który charakteryzuje się prostą bryłą i wykończeniem elewacji w drewnie. W tym przypadku nie listwy nie pokrywają całej powierzchni ścian zewnętrznych, lecz znaczną części frontu budynku, gdzie - co charakterystyczne dla takich domów - znajduje się zarówno taras, jak i główne wejście. Budynek wyposażony jest w rekuperator, ogrzewanie gazowe i kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Zdjęcia domu szkieletowego wykonaliśmy zaraz po doprowadzeniu inwestycji do stanu deweloperskiego-zamkniętego w naszym standardzie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy znajduje się w spokojnej okolicy wiejskiej, niedaleko Makowa Mazowieckiego. Wyposażony jest w rekuperator oraz nawiewną pompę ciepła z wymiennikiem gruntowym. Posiada też kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Podczas naszej ostatniej wizyty, przy okazji wykonywania prezentowanych zdjęć, właścicielka inwestycji podkreślała z dużym zadowoleniem niskie koszty ogrzewania za ostatnich sześć miesięcy zimowych na poziomie około 1350 złotych przy 147 m2 powierzchni użytkowej(!). Cieszymy się z tego, gdyż oszczędność eksploatacyjna była jednym z najważniejszych kryteriów wyboru zarówno szkieletowej technologii budowy, jak i naszej firmy na wykonawcę domu.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Dom jest niewielki, bo takie właśnie oczekiwania, co do jego powierzchni użytkowej, miał nasz Klient. Poza funkcją mieszkalną, budynek miał przede wszystkim zapewnić jak najlepszy komfort cieplny przy niewielkich comiesięcznych wydatkach z tego tytułu. Dom szkieletowy w Sochaczewie wyposażyliśmy w ogrzewanie podłogowe, zasilane z instalacji gazowej. Jego wnętrza wentyluje rekuperator, który przy i tak oszczędnym ogrzewaniu gazowym obniża dodatkowo jego koszty i to znacznie, bo z każdej złotówki wydanej na ogrzewanie, nasz Klient otrzymuje około 40 groszy zwrotu (!). Utrzymanie takiego budynku jest więc naprawdę tanie. Nie wspominając już o innych zaletach rekuperacji, które opisaliśmy w artykule: Praktyczne strony rekuperatora w domu szkieletowym Top Bud®.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Indywidualny projekt prezentowanego domu szkieletowego opracował nasz architekt, mgr. inż. arch. Stanisław Arciuch. Dom parterowy ma kompaktową bryłę, jednak sprawia wrażenie bardziej rozłożystego, dzięki zróżnicowanej konstrukcji dachu. Inwestorami było młode małżeństwo z dziećmi, chcące zamieszkać w zielonej okolicy niedaleko Warszawy. Budynek jest wyposażony w rekuperator. Ogrzewanie zapewnia kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację oraz elektryczne maty podłogowe.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.

Dom powstał według projektu indywidualnego naszego architekta, mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha. Jest to budynek parterowy o prostej bryle z dachem czterospadowym. Inwestorami było małżeństwo w średnim wieku, które w ten sposób zrealizowało swoje marzenie o spędzeniu emerytury w ciepłym i bezobsługowym domu pod Warszawą. Wnętrza budynku wentyluje rekuperator a ogrzewanie zapewnia piec gazowy.

czytaj więcej

Prezentowany dom szieletowy powstał według projektu indywidualnego zewnętrznej pracowni architektonicznej. Poddaliśmy go adaptacji pod technologię szkieletową. Jest to budynek parterowy w stylu ranczerskim. Charakteryzuje się dużymi pomieszczeniami, rozłożystą i nieregularną bryłą. Posiada też drewno na części elewacji. Ogrzewanie zapewnia pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym w wersji podłogowej. Wnętrza wentyluje rekuperator. W domu znajduje się również kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

czytaj więcej