Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Na mniejszym metrażu, lecz nowocześniej – ekologiczny dom szkieletowy w Dziecinowie

Jednym z ostatnich projektów budowlanych realizowanych przez naszą Firmę jest dom w miejscowości Dziecinów w powiecie otwockim. Chcemy powiedzieć o nim kilka słów więcej, ponieważ inwestycja jest reprezentatywna dla trendu budowlanego, który już od pewnego czasu obserwujemy wśród naszych Klientów.Nierzucający się w oczy budynek, to tak naprawdę ekologiczny dom z nowoczesnymi instalacjami, budzącymi duże zainteresowanie młodszej część Inwestorów, dla którym pojęcie komfortu ma inne znaczenie niż dla ich rówieśników sprzed jednej czy dwóch dekad.

Dom o powierzchni około 140m2 ma kompaktową i nienachalną bryłę, pokryty jest dachem z gontu bitumicznego o kącie nachylenia 40 stopni. Poza kominkiem wyposażony jest również w nowoczesny system pompy ciepła oraz rekuperator.

Coraz więcej Klientów, szczególnie tych młodszych, o otwartym nastawieniu wobec nowych rozwiązań technologicznych, rezygnuje z dodatkowych metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej i użytkowej – np. kolejnej sypialni lub garażu – na rzecz mniejszego domu z nowoczesnymi instalacjami.

Przykładem takiego Inwestora jest właściciel domu szkieletowego w Dziecinowie, który dokonał wyboru między powierzchnią a technologią, kierując się chęcią wygenerowania, jak najwyższych oszczędności podczas późniejszego ogrzewania budynku, zyskując przy tym przyjazne dla środowiska naturalnego urządzenie do ochładzania wnętrz w lecie.

Taka tendencja oznacza, że wśród ludzi młodych coraz wyraźniej zmienia się definicja komfortu mieszkaniowego. Kiedyś jego głównym wyznacznikiem była powierzchnia użytkowa budynku, dzisiaj w tym słowie mieści się więcej pojęć o innym znaczeniu, są to: nowoczesność, energooszczędność, samowystarczalność, ergonomia, wszechstronność, czystość i ekologia. Słowo komfort zmultiplikowało swój sens. Jest on dużo szerszy niż przed laty. Wynika bardziej z potrzeb finansowych oraz racjonalnego dysponowania swoimi zasobami (i zasobami otoczenia) niż z satysfakcji posiadania dużych wnętrz mieszkalnych i dwustanowiskowego garażu. Współcześni inwestorzy, często finansujący budowę z kredytu, wyżej cenią łatwość zarządzania energią i finansami, niż pogoń za metrażem.

I takie kryteria, naszym zdaniem, będzie spełniał dom w Dziecinowie, który jest w tym momencie na ostatnim etapie budowy. Aktualne zdjęcia inwestycji można obejrzeć w galerii poniżej.

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5 Zdjęcie 6
           
Zdjęcie 7 Zdjęcie 8 Zdjęcie 9
Zdjęcie 10 Zdjęcie 11 Zdjęcie 12
           
Zdjęcie 13 Zdjęcie 14 Zdjęcie 15 Zdjęcie 16 Zdjęcie 17 Zdjęcie 18
           

Zdjęcie 19 Zdjęcie 20
Zdjęcie 21 Zdjęcie 22
Zdjęcie 23 Zdjęcie 24
           


 
Zdjęcie 25 Zdjęcie 26 Zdjęcie 27 Zdjęcie 28

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej