Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Domy szkieletowe a zanieczyszczenie powietrza (smog) w Polsce

Domy szkieletowe a zanieczyszczenie powietrza w PolsceTemat zanieczyszczenia powietrza (smogu) powraca co jakiś czas, lecz ostatnie wiadomości o jego jakości w naszym kraju wbiły niejednego w osłupienie. Podane dane już nie są wyłącznie zmartwieniem dla przedstawicieli organizacji ekologicznych i kół naukowych związanych z ochroną środowiska. Coraz bardziej świadomie patrzymy na nie wszyscy.

 

Za sprawą licznych informacji w masmediach o zanieczyszczeniu powietrza (smogu), zrobiło się w naszym kraju o tym naprawdę głośno. Widać to choćby po ożywionych dyskusjach pod artykułami prasowymi czy na portalach społecznościowych w Internecie. Okazuje się, że aż trzydzieści trzy polskie miasta znajdują się w europejskiej czołówce rankingu znacznie przekraczając normy smogu. Listę otwiera, co może wydawać się nieco dziwne, górskie miasto Żywiec.

Co jest powodem wysokiego poziomu zanieczyszczeń, mierzonego rocznym stężeniem pyłów PM2,5? To wie każdy, kto choć trochę zainteresował się tematem. Są nim głównie domowe piece i kotły. Już w 2005 roku międzynarodowa grupa naukowców przeprowadziła badania w Krakowie, które wykazały, że więcej jak połowa cząstek stałych i aż 90 procent benzo(a)pirenu powstaje właśnie w ten sposób. Pozostałe zanieczyszczenia generuje ruch uliczny, lokalny przemysł i tamtejsza elektrociepłownia.

Jako Firma budująca domy szkieletowe od lat mamy wyrobione zdanie na ten temat. Mówimy z pełnym przekonaniem, że nasze budynki są znacznie bardziej ekologiczne od ogromnej większości tradycyjnych domów murowanych powstających w naszym kraju – i to nie tylko pod względem materiałowym (lepsze parametry cieplne). Możemy się również poszczycić małą uciążliwością procesu budowlanego dla środowiska naturalnego (niewiele prądu, wody i odpadów) i przede wszystkim, zmniejszonym zużyciem energii na ogrzewanie, dzięki rekuperatorom odzyskującym ciepło.

Coraz więcej domów szkieletowych, które budujemy, wyposażamy nie tylko w dużo bardziej ekologiczne od tradycyjnych piece gazowe, lecz także w nawiewowe pompy ciepła z wymiennikiem gruntowym. Nawet jeśli ktoś postawi zarzut, że i tak prąd do ich zasilania w naszym kraju nie powstaje z ekologicznych źródeł (bo z węgla), to jakby nie patrzeć, przykładamy się do zmniejszenia ilości „ognisk” zanieczyszczenia. I jest to jak najbardziej korzystne dla środowiska naturalnego zgodnie z zasadą, że łatwiej zapanować nad emisją szkodliwych pyłów i związków chemicznych w punkcie produkcji energii niż nad setkami tysięcy kominów, z których wydobywa się dym ze spalania węgla i oby tylko węgla. Dodajmy jeszcze, że każdy nasz dom ocieplany gazem lub prądem jest bardziej przyjazny dla otoczenia. Także w znaczeniu sąsiedzkim.

Spora część Inwestorów korzystających z usług naszej Firmy podejmuje decyzję o budowie domu szkieletowego kierując się także przesłankami ekologicznymi. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że nasza oferta trafia do ich przekonań. Od kilkunastu lat optymalizujemy nasze budynki w taki sposób, by były jeszcze bardziej energooszczędne. Badamy je kamerami termowizyjnymi, testujemy ich szczelność powietrzną zaawansowaną aparaturą techniczną sprowadzoną do tego celu ze Stanów Zjednoczonych, stosujemy rekuperatory w standardzie, montujemy pompy nawiewowe odzyskujące naturalne ciepło z ziemi. Po prostu, staramy się budować racjonalnie i z myślą o przyszłych wydatkach mieszkańców, a że przy okazji wpisujemy się w nurt budownictwa przyjaznego dla środowiska naturalnego, tylko i wyłącznie nas to cieszy.

Przeczytaj artykuły powiązane:

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej