Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Domy energooszczędne (ekologiczne) - kompendium wiedzy przygotowane przez specjalistów TOP BUD®. Wiedza zebrana na podstawie wielu lat pracy z domami kanadyjskimi.

W tym dziale znajdziesz informacje dotyczące ekologicznych cech i zalet domów szkieletowych które budujemy. Jest to wiedza zebrana podczas wielu lat pracy budując domy energooszczędne (ekologiczne). Dla Twojej wygody naszą wiedzę podzieliliśmy na sześć głównych kategorii, w których odnajdziesz interesujące Cię zagadnienia. Zachęcamy do lektury.

Szybkość budowy domu energooszczędnego

Dlaczego krótki czas budowy domu szkieletowego ma wpływ na ograniczenie zużycia energii i generuje mniej odpadów? Jaki ma to wpływ na środowisko naturalne i oszczędności finansowe inwestora. W tym dziale znajdziesz istotne informacje dotyczące korzyści wynikających z szybkiej budowy domu kanadyjskiego.

Pomagamy w skompletowaniu materiałów przed budową domu

W zasadzie, budowa domu szkieletowego nie wymaga od inwestora żadnych starań w zakresie organizacji materiałów konstrukcyjnych. Za ich wykonanie i dostarczenie do miejsca przeznaczenia odpowiada nasza Firma.

 

Wykonamy dla Ciebie indywidualny projekt domu

Dom szkieletowy to dom energooszczędny. Ta cecha objawia się już począwszy od etapu jego budowy. Potem jest już tylko lepiej...

 

Budowa domu energooszczędnego z elementów prefabrykowanych

Jest metodą dokładną ze względu na sposób i warunki produkcji prefabrykatów. Może mieć również wpływ na przyspieszenie procesu budowy Twojego domu.

 

Jak zaoszczędzić na oknach podczas budowy i eksploatacji domu kanadyjskiego?

Jakie wybrać okna by zaoszczędzić już na etapie budowy? Dlaczego jedne okna sprawdzą się w domu kanadyjskim lepiej od drugich pod względem energooszczędności i funkcjonalności? Postaramy się odpowiedzieć Ci w tym artykule na powyższe pytania.

Ekologiczność naszych domów

Dlaczego dom szkieletowy jest zdecydowanie bardziej przyjazdy dla środowiska naturalnego niż dom murowany i które cechy technologiczne o tym decydują? Jakie jest standardowe wyposażenie domów budowanych przez naszą Firmę, które korzystnie wpływa na ich energooszczędną i proekologiczną eksploatację? W jakie inne instalacje możesz doposażyć własny dom kanadyjski, by spełniał jeszcze wyższe standardy energetyczne, od zakładanych przez przepisy budowlane?

Znacznie mniej odpadów na etapie budowy domu

Mniej odpadów budowlanych oraz wody i prądu na placu budowy to nie tylko mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego. To również niższe koszty realizacji inwestycji budowlanej. Pod tym względem technologia szkieletowa plasuje się znacznie wyżej niż tradycyjna technologia murowana.

 

Dom kanadyjski korzystnie wpływa na środowisko naturalne

O ekologiczności technologii szkieletowej decyduje specyfika budowy i eksploatacji domów budowanych w ten sposób. Poznaj więcej szczegółów.

 

Wybór ogrzewania proekologicznego i niedrogiego w eksploatacji

Z którego rozwiązania grzewczego korzystać? Okazuje się, że nie zawsze utrzymywanie w domu pożądanej temperatury przy pomocy urządzeń proekologicznych jest tanie. Ale czy jest to zawsze regułą?

Energooszczędność domów kanadyjskich

Domy kanadyjskie naszej Firmy są oszczędne nie tylko podczas eksploatacji. Pierwsze korzyści finansowe powstają już w trakcie budowy. Ponadto, świetnie sprawdzają się w nich nowoczesne instalacje CO i wentylacji. Dowiedz się, jakie cechy naszych konstrukcji sprzyjają ich znacznie mniej kosztownemu utrzymaniu w porównaniu do domów murowanych?

Energooszczędność na każdym etapie budowy domu

Technologia szkieletowa pod względem energooszczędności procesu budowlanego wypada zdecydowanie korzystniej niż tradycyjna technologia murowana. Dowiedz się dlaczego wydasz mniej budując dom na bazie drewnianego szkieletu.

 

Jakie elementy konstrukcyjne domu i jego otoczenia zwiększają energooszczędność eksploatacji?

Uwzględnienie podczas budowy domu nieskomplikowanych i sprawdzonych rozwiązań konstrukcyjnych oraz naturalnych walorów działki budowlanej, jak ukształtowanie terenu i występowanie drzew, to skuteczny sposób osiągania oszczędności energetycznych podczas jego późniejszej eksploatacji. Dowiedz się, w jaki sposób płacić mniej za światło i ogrzewanie w swoim domu, stosując się do kilku dobrze wypróbowanych sposobów.

 

Jakie okna zwiększają energooszczędność w domu kanadyjskim?

Wybór okien do domu szkieletowego powinien być podjęty w uwzględnieniem innych czynników, o których dowiesz się z treści tego artykułu.

Porady w zakresie eksploatacji domu energooszczędnego

Używanie domowych instalacji energooszczędnych jest z natury proste, intuicyjne i bezobsługowe. Należy jednak zastosować się do dobrych zasad eksploatacji tego typu urządzeń, aby osiągnąć optymalne wyniki energetyczne, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się z jeszcze niższych wydatków. W tym dziale znajdziesz przydatne informacje na ten temat oraz inne sugestie dotyczące eksploatacji domu energooszczędnego.

Na czym polega używanie pompy ciepła w energooszczędnym domu z drewna?

Pompa ciepła w domu szkieletowym o niskiej bezwładności cieplnej jest rozwiązaniem jakby stworzonym specjalnie z myślą o tej technologii budowania.

 

Jaką energię można odzyskać z otoczenia podczas eksploatacji domu?

Alternatywne źródła energii energii naturalnej mogą eksploatowane już w warunkach domu jednorodzinnego. Ostatnie lata przyniosły w tej dziedzinie bardzo znaczny postęp.

Koszty i wyliczenia utrzymania domu energooszczędnego

Jak w wartościach liczbowych wygląda energooszczędność domu szkieletowego, i w jaki sposób wykonujemy nasze wyliczenia? O ile tańsza będzie eksploatacja domu wyposażonego w rekuperator? Po jakim czasie zwraca się koszt instalacji systemu pompy ciepła w domu kanadyjskim? W tym dziale zebraliśmy informacje o kosztach eksploatacji, które pomogą Ci w ustaleniu opłacalności budowy własnego domu w technologii szkieletowej.

Jak obliczyć jakość energetyczną budynku?

Jakość energetyczna budynków (E) pokazuje zapotrzebowanie domu na energię wyrażaną w kilowatogodzinach (kWh) na metr kwadratowy w danej jednostce czasu (rok).

 

Dom szkieletowy – ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

Oba rozwiązania mają przeciwników i zwolenników. Spór o to, które jest lepsze toczy się najczęściej pomiędzy właścicielami domów lub mieszkań murowanych. W takim razie, jakie z nich wybrać do domu szkieletowego?

 

Dlaczego opłaca się stosować pompy ciepła?

Obok kolektorów słonecznych, pompa ciepła jest najczystszym i jednocześnie najbardziej energooszczędnym źródłem energii cieplnej. Ponadto, pełni funkcję klimatyzatora i uzdatniacza powietrza, ponieważ filtruje i rozprowadza ciepło z kominka.

 

Jak ograniczyć koszty zużycia wody w domu kanadyjskim z ogrodem?

Najskuteczniejszym sposobem ograniczenia zużycia wody jest zautomatyzowanie procesu nawadniania roślinności przy użyciu systemu automatycznego nawadniania.

Energooszczędne elementy i otoczenie domu

Jakie właściwości techniczne i cechy domu szkieletowego mają największy wpływ na energooszczędną eksploatację? Dlaczego standardowe ocieplenie, uszczelnienie oraz instalacje naszych domów wystarczają do ich niedrogiego utrzymania? W jakie elementy energooszczędnego wyposażenia można zaopatrzyć dom kanadyjski?.. W tym dziale odpowiemy na te i inne pytania dotyczące optymalnej eksploatacji energetycznej budynków mieszkalnych w konstrukcji szkieletowej.

Z czego składa się ściana domu szkieletowego Top Bud®?

Standardowa ściana naszych domów składa się zawsze z tych samych rodzajów warstw ułożonych w określonej kolejności, wykonanych z jednakowych materiałów konstrukcyjnych i izolacyjnych.

 

Usytuowanie domu wpływa na energooszczędność

Sposób w jaki osadzimy dom na działce oraz jakie elementy na niej zaplanujemy, będzie miało istotny wpływ na energooszczędną eksploatację.

 

Zastosowanie termicznych kolektorów słonecznych w domu szkieletowym

Wykorzystanie kolektorów w przypadku domów szkieletowych i tradycyjnych budynków murowanych praktycznie w niczym się nie różni. Istnieje jednak cecha „Kanadyjczyka”, która sprzyja bardziej osiągnięciu wyższej wydajności podczas ogrzewania przy pomocy energii słonecznej. Dowiedz się jaka?

 

Zastosowanie kolektorów słonecznych

Instalacja kolektorów słonecznych jest nadal rozwiązaniem kosztownym. Dlatego przed przystąpieniem do budowy domu szkieletowego warto rozważyć także wybór innych rozwiązań instalacyjnych zmniejszających koszty zużycia energii podczas eksploatacji budynku.

 

Bezwładność termiczna domu, a energooszczędność

Dowiedz się, jak podtrzymuje ciepło dom szkieletowy, a jak dom murowany oraz jakie ma to przełożenie na koszty utrzymania i wygodę eksploatacji każdego z budynków.

 

Jak ocieplamy energooszczędne domy szkieletowe?

W przypadku naszych domów, ściana standardowa – z podkreśleniem standardowa – posiada współczynnik przenikalności cieplnej na poziomie: K = 0,15 W/m2K. Jest to wynik nie do osiągnięcia w domu murowanym nawet przy użyciu w ścianie cegły porotherm 25 i warstwy izolującej styropianu o grubości 10 cm. Jest to tak dobry wynik, że zastosowanie jakiejkolwiek dodatkowej izolacji na domu byłoby ekonomicznie zupełnie nieuzasadnione.

 

Jakie materiały wykorzystujemy do efektywnego ocieplania domów?

Domy szkieletowe są bardzo ciepłe. Ponad 80% grubości standardowej ściany naszych budynków stanowi izolacja, która skutecznie wynagradza brak wysokiej bezwładności termicznej, typowej dla murów domu tradycyjnego.

 

Czy warto stosować duże okna i podcienie?

Duże okna oraz podcienie znajdują zastosowanie w budynkach energooszczędnych. Zastosowane raz, przez wiele będą spełniać swoją funkcję zmniejszając koszty eksploatacji Twojego domu.

 

Energooszczędny garaż

Garaż w domu jednorodzinnym – kiedy i czy w ogóle warto zainwestować w jego budowę? A może istnieje jakaś rozsądna alternatywa uzasadniona praktycznie i ekonomicznie?

 

Energooszczędny ogród

Ktoś mniej zorientowany mógłby sobie zadać pytanie, czy w ogóle istnieje coś takiego jak energooszczędny ogród – co to w ogóle oznacza? Gdzie można zaoszczędzić na energii, i czy tylko na energii? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na tak zadane pytania.

 

Rekuperator zmniejsza koszty ogrzewania

W domach szkieletowych, dzięki specyficznym właściwościom termostatycznym, idealnie sprawdzają się instalacje grzewcze, umożliwiające precyzyjną regulację temperatur dobowych. Dowiedz się więcej o zaletach wykorzystania rekuperatora w tego typu budynkach.

 

Wentylacja z odzyskiem ciepła

Naszym zdaniem rekuperator powinien stanowić minimum wyposażenia energooszczędnego domu szkieletowego o powierzchni od 1002 w górę.

 

Czy warto stosować kotły kondensacyjne?

Jeżeli podjąłeś decyzję o instalacji CO zasilanego gazem w domu szkieletowym, wówczas instalacja kotłów kondensacyjnych jest rozwiązaniem, które zmniejszy zużycie paliwa i tym samym kosztów eksploatacji. Czy jest to jednak jedyne rozsądne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić w przypadku ogrzewania gazowego?

 

Czy opłaca się stosować baterie fotowoltaiczne w domu kanadyjskim?

Baterie fotowoltaiczne są rozwiązaniem, owszem, ekologicznym, wygodnym i przynoszącym bieżące oszczędności, ale jednocześnie bardzo kosztownym i w naszych warunkach pogodowych nie zapewniają maksymalnej wydajności. Mają też poważną konkurencję w postaci urządzeń korzystających z innych alternatywnych źródeł pozyskiwania energii.

 

Energooszczędne sterowanie – automatyka do domu szkieletowego

Nowoczesne systemy inteligentnego sterowania znajdują bardzo szerokie zastosowanie w domach jednorodzinnych. Co też istotne, urządzenia wchodzące w ich skład komunikują się pomiędzy sobą zdalnie, w przeciwieństwie do starszych systemów magistralowych opartych na sieci kabli. Dowiedz się, jakie wynikają z tego korzyści?

 

Co można zasilać w domu szkieletowym przy pomocy paneli słonecznych i baterii?

W zasadzie, w budownictwie jednorodzinnym – w tym także w energooszczędnych domach kanadyjskich – panele słoneczne wykorzystanie są przede wszystkim do ogrzewania wody użytkowej i w mniejszym stopniu do oświetlenia i ogrzewania wnętrz. Dowiedz się dlaczego?

1Nasze realizacje

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®Dom szkieletowy Top Bud® z poddaszem użytkowym w miejscowości Wiązowna posiada 162 m2 powierzchni całkowitej. Znajduje się na działce wielkości 1000 m2. Jest to wyróżniający się budynek, cały koloru białego, mający kompaktową i elegancką bryłę. Pokrycie dachowe wykonaliśmy z blachy na rąbek stojący. Elewacje wykonaliśmy ze standardowej masy tynkowej Ceresit. Budynek ogrzewany jest za pomocą pompy ciepła, która zapewni także naturalną klimatyzację w okresie letnim. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z systemem rozprowadzania ciepła. Prawidłową wentylacje wnętrz, oczyszczanie powietrza oraz odzyskiwanie traconego w budynku ciepła zagwarantuje rekuperator. Indywidualny projekt architektoniczny wykonał architekt Top Bud® - mgr inż. arch. Stanisław Arciuch.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Prezentowany dom szkieletowy Top Bud® z poddaszem użytkowym znajduje się w miejscowości Czarnów, w pobliżu Piaseczna. Jest to duży budynek mający 265 m2 powierzchni. Wybudowany został na działce wielkości 1196 m2. Dom charakteryzuje nowoczesna bryła, podwyższane sufity oraz bardzo obecnie modne połączenie dachu dwuspadowego ze stropodachem. Elewacja wykończona jest w dużej części drewnem. Pokrycie dachowe wykonane jest z blachy na rąbek stojący. Dom ogrzewany jest za pomocą pieca gazowego oraz kominka z systemem rozprowadzania powietrza. Budynek wyposażony jest w rekuperator. Dom przystosowany jest dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy 140 m2 z poddaszem użytkowym znajduje się w małej i spokojnej miejscowości Siestrzeń, w pobliżu Grodziska Mazowieckiego. Budynek stoi na dużej działce o powierzchni 1534 m2. Dom z zewnątrz wykończony jest w standardzie Top Bud® - pokrycie dachowe z gontu bitumicznego oraz jasny tynk akrylowy na elewacji. Ogrzewanie elektryczne, wspomagane kominkiem z systemem rozprowadzania ciepłego powietrza zapewnia wymagany komfort termiczny. Do wentylacji wnętrz oraz odzyskiwania energii cieplnej służy rekuperator.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®Prezentowany dom szkieletowy Top Bud® 112 m2 z poddaszem użytkowym znajduje się w podwarszawskiej miejscowości Macierzysz. Inwestorzy zdecydowali się na skorzystanie z usług naszej Firmy ze względu na bardzo krótki czas budowy, o czym przekonali się na własne oczy, obserwując jak szybko powstaje dom szkieletowy Top Bud® u ich sąsiadów. Dom powstał w gęstej zabudowie jednorodzinnej w miejscu poprzedniego budynku, który został wyburzony. Działka, na której realizowana była inwestycja ma 300 m2 powierzchni. Elewacja wykonana jest z tynku akrylowego oraz częściowo z kamienia. Dach pokryty jest gontem bitumicznym. W budynku zainstalowane jest ogrzewanie elektryczne, które wspomaga kominek z systemem rozprowadzania powietrza. Rekuperator wentyluje wnętrza i odzyskuje tracone podczas eksploatacji domu ciepło. Indywidualny projekt architektoniczny wykonał nasz architekt, mgr inż. Stanisław Arciuch.

czytaj więcej

Galeria najnowszych aktualizacji Top Bud®.Duży dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 255 m2 znajduje się w miejscowości Jabłonna w powiecie legionowskim, dwadzieścia pięć minut drogi samochodem od centrum Warszawy. Pokrycie dachowe wykonane jest z gontu bitumicznego, który jest standardem Top Bud®. Elewacja pokryta jest jasnym tynkiem. Na życzenie Inwestora w oknach zamontowaliśmy szprosy. Budynek posiada częściowo zadaszony taras z wyjściem na działkę oraz zamknięty, dwustanowiskowy garaż. Efektywną wentylację wnętrz zapewnia rekuperator.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Kompaktowy dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 149 m2 wykonany w nowoczesnym stylu znajduje się w dużej podwarszawskiej wsi Chotomów, gmina Jabłonna. Inwestorzy to małżeństwo z małym dzieckiem. Dom posiada zamknięty jednostanowiskowy garaż. Elewacja wykonana jest z jasnego tynku akrylowego, posiada też bardzo modne, częściowe wykończenia z drewna. Pokrycie dachowe wykonane jest z blachy na rąbek stojący. Budynek wyposażony jest oczywiście w rekuperator, który zapewni prawidłową wentylację wnętrz. Ogrzewanie w zimie oraz klimatyzację w lecie zapewnia nawiewna pompa ciepła.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®Duży dom szkieletowy z poddaszem użytkowym o powierzchni 290 m2 w Warszawie posadowiony na płycie fundamentowej. Lokalizacja budynku w dzielnicy Mokotów, w pobliżu Wisły zapewnia komfortowe warunki mieszkalne, z dala od wielkich blokowisk, przy jednoczesnej możliwości szybkiego dojazdu do centrum. Adaptacją gotowego projektu architektonicznego do technologii szkieletowej zajął się nasz architekt mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Za ogrzewanie wnętrz w zimie oraz ich chłodzenie w lecie odpowiedzialna jest nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym, która w połączeniu z rekuperatorem zapewni także wydajną wentylację budynku. Dom posiada bardzo modną bryłę, duże przeszklenia oraz częściowo drewnianą elewację z modrzewia syberysjkiego, pełniącą funkcję ozdobną. Dzięki zainstalowanym na dachu panelom fotowoltaicznym dom jest właściwie samowystarczalny energetycznie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Duży dwupokoleniowy dom szkieletowy dla rodziców i małżeństwa z dziećmi. Budynek ma dwa oddzielne lokale o różnej powierzchni użytkowej. Ogrzewane są nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Wnętrza wentyluje rekuperator. Autorem indywidualnego projektu jest nasz architekt, mgr inż arch. Stanisław Arciuch. W pierwszej wersji, większy lokal posiadał niewielki zadaszony taras, który rozbudowaliśmy na życzenie właściciela. Drugi taras należący do mniejszego lokalu, również zmodyfikowaliśmy po roku od zasiedlenia budynku, zabudowując przestrzenie między słupami nośnymi ocieplonymi ścianami. Dzięki temu w domu powstała dodatkowa powierzchnia użytkowa (patrz: drugie zdjęcie od góry). Budynek ma jasny tynk na elewacjach i modne wstawki z bardzo wytrzymałej termodeski sosnowej. Całość uzupełnia dach pokryty gontem bitumicznym, który stosujemy w standardzie na domach szkieletowych Top Bud®.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy, który zaprojektowaliśmy na indywidualne zamówienie Klienta tak, aby dobrze wpasowywał się w krajobraz gęsto zabudowanej ulicy. Część frontowa pełni rolę reprezentacyjną i komunikacyjną, natomiast część rekreacyjna znajduje z tyłu, co jest charakterystyczne dla domów miejskich. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca do parkowania, w bryle budynku poza garażem doprojektowaliśmy wiatę na drugi samochód. Dom ogrzewany jest piecem gazowym. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek. Wnętrza wentyluje rekuperator o wydajności odzysku ciepła podczas wymiany powietrza z wnętrz na poziomie około 90%, co przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania o około 40%. Czyli z każdej złotówki wydanej na gaz, właściciel otrzymuje czterdzieści groszy zwrotu.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Kompaktowy dom szkieletowy z poddaszem użytkowym dla rodziny czteroosobowej. Para Inwestorów miała jasno określone preferencje względem wyglądu wnętrz i ich układu funkcjonalnego, więc indywidualny projekt, który wykonał nasz architekt, powstał w zasadzie w ciągu trzech spotkań. Dla wygospodarowania jak największej przestrzeni na poddaszu użytkowym, Inwestorzy zdecydowali się na odwrócenie kalenicy w poprzek dłuższej osi budynku. Jest to rozwiązanie chętnie stosowane w domach jednorodzinnych w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii, które były inspiracją dla naszych Klientów. Zgodnie z założeniami projektowymi budynek ma też zadaszony taras i wejście główne. Pokryty jest modną blachą na rąbek stojący. Na elewacjach znajdują się elementy z ozdobnej termodeski, które na życzenie Inwestorów nie zostały polakierowane po to, żeby się naturalnie postarzały i spatynowały oddając po 4-5 latach pełnię swojego uroku. Dom ogrzewany jest nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Ma na wyposażeniu rekuperator i kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w Wesołej powstał według indywidualnego projektu zewnętrznej pracowniarchitektonicznej, który dostosowaliśmy do technologii szkieletowej. Budynek ma charakterystyczny drewniany wykusz przy tarasie, który efektownie wyróżnia go spośród innych domów w okolicy. Cechuje się też modnym połączeniem tynku z drewnianymi listwami elewacyjnymi na ścianach zewnętrznych i pokryciem dachowym z blachy na rąbek stojący. Ciekawym elementem jest też łącznik między główną częścią mieszkalną domu a dwustanowiskowym garażem, znajdujący się na poddaszu użytkowym. Służy on za naziemny „pasaż”. Pod nim powstało przejście do tylnej części domu, w której powstał leśny ogród. Budynek ogrzewany jest nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Ma też na wyposażeniu kominek i rekuperator.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Uroczy dom szkieletowy z rustykalnymi akcentami. Inwestor miał jasno zdefiniowane potrzeby względem jego wyglądu i układu funkcjonalnego wnętrz. Spełniał je projekt gotowy zakupiony od zewnętrznej pracowni architektonicznej, który zaadoptowaliśmy do technologii szkieletowej. Bryła domu jest niewielka powierzchniowo, lecz posiada poddasze użytkowe. Wnętrza ogrzewane są grzejnikami elektrycznymi i kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Więcej informacji na temat tej inwestycji znajdziesz w artykule: Kompaktowy dom szkieletowy 115 m2 z poddaszem użytkowym w Rzekuniu koło Ostrołęki.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Zgodnie z życzeniem Inwestora, dom szkieletowy miał mieć prostą bryłę, dwuspadowy dach i zadaszony taras. I w taki sposób został przez nas zaprojektowany. Priorytetem dla naszego Klienta był nie tylko bardzo krótki czas budowy, lecz także ogrzewanie wnętrz nawiewną pompą ciepła z uwagi na oszczędności eksploatacyjne i wygodę użytkową. Dom wyposażony jest również w rekuperator. Na zdjęciach działka wokół jest jeszcze niezagospodarowana. Wykonaliśmy je po mniej więcej trzech miesiącach od zakończenia budowy i miesiącu od zasiedlenia budynku przez naszego Klienta.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Inwestycja w miejscowości Ławki należy do młodego małżeństwa. Przed przyjściem do naszej firmy, Klienci zastanawiali się nad zakupem gotowego domu szkieletowego w swojej okolicy, jednak po zapoznaniu się z jego stanem, szybko zdecydowali się, że swojego wymarzonego „Kanadyjczyka” wybudują bezpiecznie od samego początku z naszą firmą. Budynek z poddaszem użytkowym powstał według indywidualnego projektu naszego architekta Stanisława Arciucha. Ogrzewanie zapewniają grzejniki elektryczne, maty podłogowe oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza. Wnętrza wentyluje rekuperator o skuteczności około 90%, który obniża całkowite koszty ogrzewania o około 40%.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje firmy Top Bud®.Inwestycja w Karczewie należy do młodego małżeństwa, które przywiodło do naszej firmy marzenie zamieszkania pod własnym dachem, bez wysiłku jakim jest samodzielna budowa domu murowanego w systemie gospodarczym, która trwa nawet kilka lat. Budynek ma zwartą i proporcjonalną bryłę z dachem o kącie nachylenia 42 stopni. Ogrzewany jest piecem gazowym i kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Ponadto ma na wyposażeniu rekuperator, który zapewnia właścicielom oszczędności finansowe z tytułu ogrzewania na poziomie około 40% . System ten otrzymuje każdy nasz Klient, który zdecyduje się na budowę domu szkieletowego o powierzchni równej lub większej niż 110 m2.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje firmy Top Bud®.Inwestor wybierając naszą ofertę kierował się energooszczędnością i wygodą, na której zależało mu w równym stopniu, co na szybkości budowy. Stąd podjął decyzję o budowie domu szkieletowego i zainstalowaniu w nim pompy ciepła w wariancie nawiewnym, z dolnym źródłem. Budynek znajduje się na ładnej zadrzewionej działce, położonej w leśnej niecce. Dzięki temu ze wszystkich okien parteru i poddasza użytkowego roztacza się miły dla oka widok. Budynek wykonaliśmy w naszym standardzie. Posiada rekuperator, kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Kryty jest gontem bitumicznym. Izolację zewnętrzną ścian stanowi styropian ryflowany pokryty tynkiem akrylowym.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Dom szkieletowy powstał na ładnej działce leśnej w uroczej podwarszawskiej miejscowości Izabelin C. Ze względu na nietypowość tej inwestycji, poświęciliśmy jej wcześniej artykuł na naszym serwisie internetowym, zatytułowany: Czy można wybudować dom szkieletowy korespondencyjnie? Z Firmą Top Bud® tak!

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Inwestycja w Gabryelinie to dom szkieletowy w stylu wiejskiej rezydencji. Znajduje się w spokojnej, zielonej okolicy niedaleko Warszawy, która jest idealnym miejscem do zamieszkania dla dużej rodziny. Poza sporych rozmiarów częścią dzienną na parterze, dom posiada też dużą przestrzeń na poddaszu użytkowym, gdzie znajdują się przytulne sypialnie oraz łazienka z WC. Wnętrze budynku ogrzewa nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym, która ponadto schładza je latem zapewniając duży komfort podczas upałów. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem nagrzanego powietrza przez wentylację. Oczywiście dom ten posiada też system rekuperacji do odzysku ciepłego lub zimnego powietrza (w zależności od pory roku), podczas wymiany.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Indywidualny projekt prezentowanego domu szkieletowego powstał w naszej firmie. Inwestorami było młode małżeństwo, które wykorzystało pod budowę posiadaną wcześniej działkę niedaleko Otwocka. Ogrzewanie budynku zapewnia nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Wentylacja opiera się na systemie rekuperatora. Dom zaprojektowaliśmy tak, by wykorzystać atut, jakim jest zbocze występujące na działce.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Marzeniem Inwestora było zamieszkanie w rozłożystym domu parterowym o powierzchni około 200 m2, przy tym miał być to dom energooszczędny. Wybór padł więc na budynek w technologii szkieletowej. Po zapoznaniu się z różnymi ofertami wykonawstwa tego typu domów, Klient zlecił zadanie jego budowy naszej firmie. Autorem indywidualnego projektu domu szkieletowego w Woli Gołkowskiej jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Ogrzewanie zapewnia piec gazowy. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, którą reguluje automatycznie system rekuperatora uzdalniającego jakość powietrza i generującego znaczne oszczędności z tytułu ogrzewania.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w miejscowości Nadbrzeż to jednorodzinny budynek mieszkalny o kompaktowej bryle. Autorem projektu jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Z ekonomicznego punktu widzenia, dom nie wymagał instalacji rekuperatora, ponieważ przy niewielkiej powierzchni użytkowej 101,9 m2, jego ogrzewanie i tak generuje niskie koszty. Zapewniają je równocześnie elektryczne grzejniki i maty podłogowe. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.Zdjęcia przedstawiają stan deweloperski-zamknięty w naszym standardzie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w Złotokłosie miał nawiązywać do architektury dworu wiejskiego XIX-wiecznego Mazowsza. Koncepcja ta pojawiła się podczas audytu technicznego działki Klienta przez naszego architekta, jeszcze na etapie ustalania zakresu inwestycji. Na terenie działki znajdują się piękne okazy starych dębów i sosen. To one stały się inspiracją do zaprojektowania domu szkieletowego akurat w takim stylu. Z zewnątrz tradycyjny a w środku wyposażony w nowoczesny rekuperator o wydajności blisko 90%, który generuje oszczędności z tytułu ogrzewania na poziomie 40 groszy z każdej wydanej złotówki. CIepło do wnętrz dostarcza piec gazowy. Ogrzewanie dodatkowe zapewnia kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, którego absolutnie nie powinno zabraknąć w domu inspirowanym tradycją.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w miejscowości Pustelnik koło Mińska Mazowieckiego powstał według indywidualnego projektu naszego architekta mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha. Charakterystyczną cechą tej inwestycji była budowa z wykorzystaniem starego podpiwniczenia i fundamentu, na którym uprzednio stał pierwszy dom naszych Klientów. W związku z tym przed realizacją musieliśmy wyburzyć stary budynek i odpowiednio przygotować pozostawioną część pod budowę drewnianego szkieletu. Taras od strony frontowej wykonała firma zewnętrzna. Dom szkieletowy wyposażony jest w kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, rekuperator i nawiewną pompę ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Projekt prezentowanego domu szkieletowego dla młodego małżeństwa powstał w naszej firmie. Jego autorem jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Z uwagi na stosunkowo niewielką powierzchnię działki budowlanej, Inwestorom zależało na kompaktowym domu parterowym. W środku miał się znaleźć około 30-metrowy salon, koniecznie trzy sypialnie, dwie łazienki i - z uwagi na chęć częstego spędzania czasu na powietrzu - zadaszony taras. Dodatkowym udogodnieniem ujętym w projekcie była spiżarnia obok kuchni. Oczywiście poza tym we wnętrzu znajduje się też wiatrołap, hol i pomieszczenie techniczne. Dom ogrzewany jest piecem gazowym, posiada rekuperator oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Budynek ma cechy domu ranczerskiego, który charakteryzuje się prostą bryłą i wykończeniem elewacji w drewnie. W tym przypadku nie listwy nie pokrywają całej powierzchni ścian zewnętrznych, lecz znaczną części frontu budynku, gdzie - co charakterystyczne dla takich domów - znajduje się zarówno taras, jak i główne wejście. Budynek wyposażony jest w rekuperator, ogrzewanie gazowe i kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Zdjęcia domu szkieletowego wykonaliśmy zaraz po doprowadzeniu inwestycji do stanu deweloperskiego-zamkniętego w naszym standardzie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy znajduje się w spokojnej okolicy wiejskiej, niedaleko Makowa Mazowieckiego. Wyposażony jest w rekuperator oraz nawiewną pompę ciepła z wymiennikiem gruntowym. Posiada też kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Podczas naszej ostatniej wizyty, przy okazji wykonywania prezentowanych zdjęć, właścicielka inwestycji podkreślała z dużym zadowoleniem niskie koszty ogrzewania za ostatnich sześć miesięcy zimowych na poziomie około 1350 złotych przy 147 m2 powierzchni użytkowej(!). Cieszymy się z tego, gdyż oszczędność eksploatacyjna była jednym z najważniejszych kryteriów wyboru zarówno szkieletowej technologii budowy, jak i naszej firmy na wykonawcę domu.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Dom jest niewielki, bo takie właśnie oczekiwania, co do jego powierzchni użytkowej, miał nasz Klient. Poza funkcją mieszkalną, budynek miał przede wszystkim zapewnić jak najlepszy komfort cieplny przy niewielkich comiesięcznych wydatkach z tego tytułu. Dom szkieletowy w Sochaczewie wyposażyliśmy w ogrzewanie podłogowe, zasilane z instalacji gazowej. Jego wnętrza wentyluje rekuperator, który przy i tak oszczędnym ogrzewaniu gazowym obniża dodatkowo jego koszty i to znacznie, bo z każdej złotówki wydanej na ogrzewanie, nasz Klient otrzymuje około 40 groszy zwrotu (!). Utrzymanie takiego budynku jest więc naprawdę tanie. Nie wspominając już o innych zaletach rekuperacji, które opisaliśmy w artykule: Praktyczne strony rekuperatora w domu szkieletowym Top Bud®.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Indywidualny projekt prezentowanego domu szkieletowego opracował nasz architekt, mgr. inż. arch. Stanisław Arciuch. Dom parterowy ma kompaktową bryłę, jednak sprawia wrażenie bardziej rozłożystego, dzięki zróżnicowanej konstrukcji dachu. Inwestorami było młode małżeństwo z dziećmi, chcące zamieszkać w zielonej okolicy niedaleko Warszawy. Budynek jest wyposażony w rekuperator. Ogrzewanie zapewnia kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację oraz elektryczne maty podłogowe.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.

Dom powstał według projektu indywidualnego naszego architekta, mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha. Jest to budynek parterowy o prostej bryle z dachem czterospadowym. Inwestorami było małżeństwo w średnim wieku, które w ten sposób zrealizowało swoje marzenie o spędzeniu emerytury w ciepłym i bezobsługowym domu pod Warszawą. Wnętrza budynku wentyluje rekuperator a ogrzewanie zapewnia piec gazowy.

czytaj więcej

Prezentowany dom szieletowy powstał według projektu indywidualnego zewnętrznej pracowni architektonicznej. Poddaliśmy go adaptacji pod technologię szkieletową. Jest to budynek parterowy w stylu ranczerskim. Charakteryzuje się dużymi pomieszczeniami, rozłożystą i nieregularną bryłą. Posiada też drewno na części elewacji. Ogrzewanie zapewnia pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym w wersji podłogowej. Wnętrza wentyluje rekuperator. W domu znajduje się również kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

czytaj więcej