Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Rozpoczęliśmy budowę nowego domu szkieletowego w Wilanowie

W związku ze zmianą przepisów budowlanych i przeciągającymi się formalnościami urzędowymi z wydaniem pozwolenia na budowę, początek tej inwestycji opóźnił się o ładnych kilka miesięcy. Wreszcie z końcem kwietnia udało się zakończyć kompletowanie wymaganej dokumentacji. Mogliśmy więc rozpocząć prace, na które tak my, jak i Inwestor, czekaliśmy od dłuższego czasu „w blokach startowych”.

Okolice Wilanowa to świetna lokalizacja pod budowę wymarzonego domu. Dobry dojazd do centrum Warszawy, zielone otoczenie, dużo ładnych domów w sąsiedztwie, no i bliskość popularnego wśród turystów i spacerowiczów kompleksu pałacowego. Niebawem również ta część stolicy zostanie połączona z prawobrzeżną częścią miasta, tzw. mostem południowym, który znajdować się będzie w przebiegu Południowej Obwodnicy Warszawy. Właśnie w takim miejscu powstaje kolejny dom szkieletowy Top Bud®, który budujemy na podstawie indywidualnego projektu mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha.

Inwestor postanowił, że w budynku znajdą się dwa oddzielne lokale mieszkaniowe. Pierwszy z nich będzie mieć powierzchnię około 144 m2, drugi – nieco mniej niż 80 m2. Podział ten wziął się z potrzeby stworzenia komfortowego lokum z oddzielnym wejściem dla starszego członka rodziny. Nad większą częścią wybudujemy poddasze użytkowe z sypialniami i łazienką. Niższa część będzie parterowa. W domu znajdzie się też jednostanowiskowy garaż oraz dodatkowa wiata na kolejny samochód. W sumie wszystkie powierzchnie użytkowe wyniosą łącznie 224 m2 i będą ogrzewane lub schładzane (lato) nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Oczywiście w budynku będzie też rekuperator.

Rzut na elewację frontową domu szkieletowego w Wilanowie.
Uproszczony rzut na elewację frontową domu szkieletowego-dwulokalowego. Mniejsza powierzchniowo część budynku widoczna z prawej strony, będzie posiadać wiatę na samochód. Większa, po lewej, garaż.

Stawianie pierwszych ścian konstrukcyjnych domu szkieletowego w Wilanowie.
Ekipa Top Bud® stawia pierwsze ściany konstrukcyjne domu szkieletowego w Wilanowie. Warto zwrócić uwagę na poziomą izolację od fundamentu, która wyznacza przebieg przyszłych przegród wewnętrznych i zewnętrznych budynku.

Początek prac konstrukcyjnych domu szkieletowego w Wilanowie.
Widok na konstrukcję domu szkieletowego po czterech godzinach od rozpoczęcia prac. Etap ten będzie trwać przez około trzy tygodnie. Zakończy się pełną konstrukcją zamkniętą od zewnątrz płytą OSB, którą zostaną pokryte również stropy (podwójnie), dodatkowo zabezpieczone folią paroizolacyjną. Natomiast od zewnątrz na całość zostanie położona wiatroizolacja Tyvek. Po doprowadzeniu konstrukcji do takiej postaci nastąpią kolejne etapy prac, którymi zajmą się oddzielne, wąsko wyspecjalizowane ekipy

Budowa trwa od końca kwietnia, więc niecałe trzy tygodnie. W tym czasie ukończyliśmy fundament i postawiliśmy pierwsze elementy drewnianej konstrukcji parteru. Niebawem zaprezentujemy dalsze postępy prac przy realizacji domu szkieletowego w Wilanowie i opowiemy więcej o jego układzie funkcjonalnym, instalacjach technicznych i rozwiązaniach materiałowych charakteryzujących akurat tę inwestycję.

Staramy się prezentować jak najwięcej bieżących realizacji, ponieważ poza technologią i zasadami wykonawstwa budowlanego, których stale się trzymamy, to każdy wybudowany przez nas dom szkieletowy jest inny i charakterystyczny dla różnych potrzeb Inwestorów. Tylko w przypadku kilku budynków spośród ponad sześciuset, jakie dotychczas wybudowaliśmy, były one identyczne pod względem układu wnętrz i wyglądu zewnętrznego. Zapraszamy zatem do częstych odwiedzin naszego oficjalnego serwisu internetowego, na którym pokazujemy nowo powstające domy szkieletowe Top Bud®.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej