Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Dom szkieletowy Top Bud® po 21 latach użytkowania

Dom szkieletowy Top Bud® po 21 latach użytkowaniaKażdy właściciel domu wybudowanego przez naszą Firmę potwierdzi, że opinie na temat niższej trwałości technologii szkieletowej są wyssane z palca. Oczywiście wszystko zależy od umiejętności projektanta i przede wszystkim, doświadczenia wykonawcy budowlanego.

Niedawno zgłosił się do nas nasz Klient, który zlecił nam budowę swojego domu 21 lat temu w podwarszawskiej miejscowości Wesoła. Była to jedna z największych realizacji u początków naszej działalności. Dom ma ponad 500 m2 powierzchni i kryty basen. Budynek wykonaliśmy w ówczesnym standardzie. Dach pokryliśmy gontem bitumicznym, do dzisiaj chętnie wybieranym przez naszych Klientów, a elewację popularnym wówczas sidingiem. Z uwagi na to, że dom od tamtej pory nie sprawiał najmniejszych kłopotów, typu mostki termiczne, zawilgocenia, czy przemarzanie, zadowolony właściciel postanowił go nieco odświeżyć. Kierował się przy tym względami wizualnymi. W takiej sytuacji poprosił nas o poradę w zakresie doboru materiałów na elewację i pokrycie dachowe. Padło na ocieplenie styropianowe wykończone tynkiem w jasnym kolorze oraz ozdobne wstawki z bardzo trwałej termodeski jesionowej (30 lat gwarancji!). Natomiast na dach zaproponowaliśmy blachę na tzw. rąbek stojący w modnym kolorze grafitowym.

Modernizacja domu dała nam okazję przyjrzenia się drewnianej konstrukcji oraz stanowi izolacji ścian po ponad dwóch dekadach. Podczas oględzin nie zauważyliśmy najmniejszych nawet zmian, które mogłyby obniżać parametry elementów nośnych, cieplnych czy przeciwwilgociowych. Dom bez przeróbki porycia dachowego i elewacji, też wytrzymałby bez kłopotów kolejne 20 lat i więcej. Wyglądał jak zupełnie nienaruszony zębem czasu. Dodajmy do tego, że obecne materiały izolacyjne spełniają jeszcze wyższe normy niż ówczesne, więc można sobie łatwo wyobrazić, jak podnosi to poziom wykonawstwa naszych domów. Co do konstrukcji, dajemy na nią standardowo 30 lat gwarancji. Lecz znając jakość drewna oraz dokładność budowy szkieletu przez nasze ekipy, po znacznie dłuższym okresie też nic nie będzie się z nią dziać.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z końcowego etapu wymiany wykończenia elewacji i pokrycia dachowego w omawianym domu:

Termodeska na elewacji domu szkieletowego.
Termodeska została ułożona pionowo. Materiał praktycznie nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ impregnowany jest ciśnieniowo. Dzięki temu każda deska jest zabezpieczona przez cały swój przekrój, a nie tylko powierzchniowo.

Wykończenie kominów domu szkieletowego blachą na rąbek stojący.
Obróbka zewnętrzna kominów blachą na rąbek stojący jest rozwiązaniem bardzo praktycznym, które warto uwzględnić podczas zmiany pokrycia dachowego. Blacha powoduje, że na kominie nie widać sadzy a efekt wizualny wygląda estetycznie.

Elewacja ze styropianu na domu szkieletowym.
Na elewacji stosujemy styropian ryflowany od wewnątrz w pionie i poziomie (po krawędziach). Dzięki temu elewacja jest dobrze wentylowana i zabezpieczona przed wilgocią, która w praktyce nie występuje w naszych domach.

Dom szkieletowy z dachem z blachy na rąbek stojący.
Wraz ze zmianą pokrycia dachowego i elewacji, wymienione zostały również podbitki pod okapami, rynny (profil prostokątny), oraz zewnętrzne wykończenia stolarki drzwiowej i okiennej.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej