Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Parterowy dom szkieletowy wybudowany przez firmę Top Bud® w Wiązownej pod Warszawą

Zapraszamy Cię do obejrzenia efektu końcowego jednej z naszych ostatnich realizacji, czyli domu parterowego w technologii szkieletowej o powierzchni 239 m2. Budynek posiada również dwustanowiskowy garaż 43,5 m2.

Na pierwszy rzut oka dom ma prostą bryłę, lecz w rzeczywistości składa się ona z dwóch skrzydeł, łączących w sobie różne funkcje mieszkaniowe. W jednym z nich została wydzielona część dzienna, wypoczynkowa i sypialniana, w drugiej garażowo-techniczna. W tylnej części działki wykonaliśmy również domek gospodarczy w technologii lekkiego szkieletu drewnianego, dopasowany wizualnie do prezentowanego domu.

Elewacja frontowa domu szkieletowego Top Bud®.
Widok na elewację frontową z głównym wejściem, dwustanowiskowym garażem i wykuszem w salonie. W tle po lewej widać fragment domku gospodarczego, dopasowanego wizualnie do reszty budynku, który również wchodził w skład inwestycji naszego Klienta.

Więcej informacji na temat prezentowanej inwestycji znajdziesz w artykule: Budowa domu szkieletowego w Boryszewie (film).

Projekt kojarzy się z tzw. domem farmerskim. Tak właśnie w Stanach Zjednoczonych określa się jednorodzinne budynki parterowe w wieloskrzydłowej bryle. Jednak elewacje są już typowo europejskie. Wyglądają bardzo modnie dzięki jasnoszaremu kolorowi tynku, efektownym wstawkom z naturalnego drewna i grafitowemu gontowi bitumicznemu, którym pokryliśmy dach. Całość bardzo ładnie podkreślają duże przeszklenia okienne i nowoczesne drzwi w kolorze antracyt.

Widok na tylną elewację (od strony ogrodu) w domu szkieletowym w Wiązownej.
Widok na budynek od tyłu (kierunek północny). Znajduje się tu drugie wyjście z domu, obok którego zainstalowaliśmy zewnętrzne gniazdo elektryczne i przyłącze do węża ogrodowego. Miejsce idealnie nadaje się pod budowę dodatkowego podjazdu z wiatą dla samochodu albo niewielką szklarnię lub przydomowy ogródek warzywny.

Domek gospodarczy w ogrodzie wybudowany w technologii szkieletowej.
Prosty i estetyczny domek ogrodowy w technologii szkieletowej. Znajdzie się w nim dodatkowe miejsce, na przykład do przechowywania narzędzi. Tynk, drzwi oraz gont bitumiczny na dachu zostały dopasowane kolorystycznie do budynku mieszkalnego stojącego obok.

Elewacja boczna-prawa z widokiem na drewniany taras.
Z salonu i sypialni prowadzą na zewnątrz dwie pary szerokich drzwi okiennych, z których można wyjść bezpośrednio na ładny drewniany taras, świetnie korespondujący wizualnie z jasnym drewnem świerkowym użytym do ozdobienia elewacji.

Widok na taras parterowego domu szkieletowego Top Bud®.
Dom będzie nie tylko widny, ale też bardzo otwarty na otoczenie. Po zagospodarowaniu działki, ze wszystkich pomieszczeń budynku będzie roztaczał się miły dla oka widok na zieleń. Spodziewamy się w kilkunastu najbliższych miesiącach naprawdę imponującego efektu końcowego, dlatego w przyszłości chętnie odwiedzimy dom naszego Klienta raz jeszcze z aparatem fotograficznym i kamerą.

Wykończenie elewacji i drzwi domu szkieletowym Top Bud®.
Warto zwrócić uwagę na wysoką jakość połączeń elementów z różnych materiałów elewacyjnych. Drewno, tynk i podbitka dachowa, jak w każdym domu szkieletowym który budujemy, wyglądają nie tylko estetycznie, ale miejsca w których się łączą ze sobą, są też perfekcyjnie zabezpieczone przed przemarzaniem i wilgocią.

Pokrycie dachowe domu szkieletowego z gonta bitumicznego.
Gont bitumiczny jest standardem pokrycia dachowego w budynkach szkieletowych Top Bud®. W domach naszych Klientów stosujemy też dachówkę ceramiczną, blachodachówkę oraz, popularną w ostatnim czasie, blachę na rąbek stojący. Jakość wykonania w każdym przypadku stoi na najwyższym poziomie. Wystarczy spojrzeć na dokładność wykonania pokrycia z gontu bitumicznego na prezentowanym domu.

Dom wyposażony jest w nowoczesny rekuperator fińskiej firmy Vallox o wydajności sięgającej niemal 90%. Posiada też pompę ciepła z ogrzewaniem podłogowym, która zapewni bardzo dobry komfort cieplny mieszkańcom, ale też za sprawą świetnej izolacyjności ścian i fundamentu, naprawdę niskie koszty utrzymania 239 m2 powierzchni użytkowej. Jest to jedno z dwóch rozwiązań grzewczych opartych na systemie pompy ciepła, jakie oferujemy Inwestorom, ponieważ instalujemy też pompy nawiewne z pionowym wymiennikiem ciepła w ziemi, które poza dostarczaniem ciepła do wnętrz budynku, zapewniają też w ciepłych miesiącach roku bardzo wydajne i tanie chłodzenie.

W salonie znajduje się również kominek z rozprowadzeniem ciepła do pomieszczeń przez wentylację.

Obejrzyj krótką prezentację wideo parterowego domu szkieletowego w Wiązownej:

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej