Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Dom szkieletowy Top Bud® o wyglądzie domu murowanego z cegły

Wykończenie elewacji domu szkieletowego przy użyciu kafli ceglanych.W domach szkieletowych naszych Klientów wykonujemy różne wykończenia elewacji. Stosujemy pełny tynk w jednym lub kilku kolorach; połączenia tynku z deską szalunkową lub termodeską. Warstwę wierzchnią ścian zewnętrznych wykańczamy też przy użyciu samej deski szalunkowej w różnych wariantach drewna, uzyskując efekt elewacji, typowy dla domu szkieletowego w stylu skandynawskim. Wymienione rozwiązania nie wyczerpują jednak wszystkich opcji, jakie oferujemy Inwestorom korzystającym z naszych usług.

Coraz większym zainteresowaniem naszych Klientów cieszy się również okładzina z naturalnych kafli ceglanych, która daje efekt ściany murowanej. Technologia wykończenia wierzchniej warstwy elewacji nie polega na montażu całych paneli, lecz pojedynczych kafli. Dzięki temu efekt końcowy prezentuje się bardzo naturalnie i do złudzenia przypomina mur ceglany.

Układanie kafli na elewacji wymaga bardzo dużej dokładności. Odbywa się częściowo ręcznie a częściowo maszynowo. W zasadzie trudno jest rozpoznać, że dom nie powstał w tradycyjnej technologii murowanej, lecz ma konstrukcję drewnianą i cechuje się wszystkimi zaletami wynikającymi z budowy w drewnianym szkielecie.

Wykańczanie wierzchniej warstwy elewacji kaflami ceglanymi jest popularne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie budowa domów szkieletowych jest standardem; ale rozwiązanie to świetnie pasuje też do modnych w Europie domów o minimalistycznych bryłach, np. ze stropodachem lub z dachem bezokapowym. Jeśli jesteś zainteresowany wybudowaniem nowoczesnego domu energooszczędnego o oryginalnym wyglądzie, to warto wziąć pod uwagę właśnie takie kafle. Możemy ułożyć je na całości elewacji albo też połączyć je z tynkiem lub naturalną deską szalunkową.

Widok na elewację frontową domu szkieletowego podczas montażu kafli ceglanych.
Widok na elewację frontową z częściowym wykończeniem w kaflach ceglanych. Zarówno wykusz, jaki i okap nad głównym wejściem (stropodach nad garażem), dla ciekawego efektu wizualnego zostały wykończone tynkiem ceramicznym w kolorze grafit.

Widok na tylną elewację domu szkieletowego w kaflach ceglanych.
Elewacja tylna od strony przyszłego tarasu. Z tyłu garażu znajduje się pomieszczenie gospodarcze z oddzielnym wyjściem na ogród. Każdy pełny kafel ceglany ma wymiary 25 x 6 x 3 cm. Na zdjęciu nie ma jeszcze obróbek blacharskich na obrzeżach dachu.

Zbliżenie na elewację domu szkieletowego wykończoną kaflami ceglanymi.
Glify okienne u góry i po bokach wykończone są narożnymi kaflami ceglanymi. Dzięki temu praktycznie nie sposób ich odróżnić od pełnej cegły. Do wykonania estetycznych spoin niezbędne jest dedykowane do tego celu narzędzie.

Widok na elewację boczną-prawą.
Widok na elewację boczną-prawą od strony przyszłego ogrodu. Na stropodachu nad garażem istnieje możliwość zaaranżowania zielonego tarasu.

Po wykonaniu pełnej elewacji z kafli ceglanych oraz obróbek blacharskich, zaprezentujemy efekt końcowy domu szkieletowego z częściowym stropodachem w Pęcicach Małych. Zapraszamy Cię już w krótce na nasz serwis internetowy.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej