Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Zalety domu szkieletowego według projektu indywidualnego

Większość domów w technologii szkieletowej, w których budowie specjalizujemy się od ponad 24 lat, powstała na podstawie projektów indywidualnych. Przeczytaj o zaletach takich budynków.

Nasi Klienci zwykle rozpoczynają planowanie budowy własnego domu od przeszukiwania stron internetowych z projektami gotowymi. Dla jednych z nich kończy się to wyborem i zakupem projektu gotowego, który następnie dostosowujemy do technologii szkieletowej-drewnianej, dla drugich – znalezieniem koncepcji wizualnej i funkcjonalnej własnego domu, która jest wytyczną dla naszego architekta, mgr. Inż. Stanisława Arciucha, do opracowania projektu indywidualnego. W niektórych przypadkach, taki projekt powstaje od początku poza naszą firmą. Wówczas zewnętrzny architekt może się z nami skontaktować i skonsultować swoje rozwiązania z naszymi projektantami, którzy zweryfikują proponowane przez niego rozwiązania z zasadami budowy domu szkieletowego o drewnianej konstrukcji.

Nieocenioną korzyścią budowy domu według projektu indywidualnego jest możliwość dokładniejszego dopasowania jego cech funkcjonalnych i wizualnych do własnych potrzeb; ale też do terenu działki budowlanej. To, na co chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę, to funkcjonalność, która w pierwszym kontakcie z projektem nierzadko umyka przyszłym Inwestorom wolącym się skupiać głównie na warstwie estetycznej budynku niż na walorach użyteczności.

W tym kontekście należy zacząć od wyjaśnienia ważnej zasady. Mianowicie tej, że projektowanie domu powinno się zaczynać od środka. Trzeba też wiedzieć, że od samego początku planowania układu funkcjonalnego wnętrz budynku należy mieć na uwadze ograniczenia wynikające z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Zatem jeśli wiadomo, że budynek, który chcesz postawić na swojej działce nie może być parterowy, lecz tylko z poddaszem użytkowym o kącie nachylenia dachu 42° lub dwupiętrowy ze stropodachem, już wówczas projektant powinien uwzględnić powyższe zalecenia projektując każde jedno pomieszczenie oraz łączące je ciągi komunikacyjne. Dopiero po zakończeniu tego etapu, czyli zaprojektowaniu optymalnego układu funkcjonalnego wnętrz, powinno się przechodzić do ustalenia szczegółów architektury zewnętrznej budynku. Mówiąc prościej, dobrze zaprojektowany dom to taki, w którym środek determinuje to, co widzisz na zewnątrz. Jednak nie musisz się obawiać, że taka zasada będzie ograniczać Twoje potrzeby estetyczne. Dobrze zaprojektowany dom wewnątrz, może być atrakcyjny także z zewnątrz. Chętnie dostosujemy go do Twoich oczekiwań wizualnych na etapie projektowania elewacji, tarasu, dachu czy wykończeń zewnętrznych.

Wiemy z wieloletniego doświadczenia, że poza lokalizacją działki budowlanej, głównym kryterium jej wyboru jest najczęściej cena. Na ogół Inwestorzy w mniejszym stopniu zwracają uwagę na zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Mimo to zachęcamy Cię do tego, żebyś od razu się z nimi zapoznał. A jeśli masz wybór między dwiema atrakcyjnymi działkami, to wybierz tę, którą obejmują przepisy MPZP w mniejszym stopniu ograniczające Twój pomysł na wymarzony dom.

Dom szkieletowy według indywidualnego projektu na skarpie. Garaż dwustanowiskowy w domu szkieletowym na skarpie.
Żaden projekt gotowy nie pozwoli na optymalne dopasowanie domu do ukształtowania terenu działki budowlanej. Dlatego chcąc wykorzystać jej naturalne walory, nawet nie należy, ale wręcz trzeba zdecydować się na projekt indywidualny.
Przykład jednej z naszych realizacji. Jest to dom szkieletowy zaprojektowany indywidualnie tak, by wykorzystywał naturalną skarpę znajdującą się na terenie działki. W podpiwniczeniu budynku powstał dwustanowiskowy garaż.
Wykorzystanie skarpy w indywidualnym projekcie domu szkieletowego.
Naturalna skarpa została nawieziona dodatkową ziemią ogrodową pod obsadzenie ją roślinami ozdobnymi wokół domu. W tym przypadku ukształtowanie terenu zdecydowanie podkreśla walory wizualne budynku. Widać to nawet jeszcze na etapie jego budowy.

Rozwijając kwestię wyglądu zewnętrznego, to przed pierwszym spotkaniem poświęconym Twojej inwestycji, poprosimy Cię o przygotowanie się do przedstawienia nam wizji takiego domu, który Ci się podoba najbardziej. Chętnie zapoznamy się również ze zdjęciami lub wizualizacjami budynków jednorodzinnych, które spełniają Twoje kryteria estetyczne. Dlatego warto je wcześniej przygotować, np. zapisując sobie linki do odpowiednich stron internetowych lub po prostu, drukując obrazki z takimi domami. Jeśli zdecydujesz się na budowę swojego „Kanadyjczyka” z naszą Firmą, możesz być pewny, że w czasie projektowania Twojego domu, od samego początku będziemy inspirowali się dostarczonymi przez Ciebie wytycznymi.

Bardzo dużą zaletą budowy domu szkieletowego według indywidualnego projektu naszej Firmy jest to, że otrzymasz od nas na praktycznie od ręki wycenę wszystkich modyfikacji, jakie wprowadzisz na bieżąco do projektu swojego domu. Będziesz mieć więc większą wygodę w planowaniu budżetu przeznaczonego na inwestycję.

Dom szkieletowy według projektu indywidualnego w otoczeniu drzew. Dom szkieletowy na leśnej działce, wybudowany według projektu indywidualnego.
Kolejny przykład domu szkieletowego Top Bud®, wybudowanego na podstawie indywidualnego projektu. Inwestycja powstała na leśnej działce w podwarszawskiej miejscowości Wesoła.
Inwestorowi zależało na maksymalnym wykorzystaniu walorów leśnej działki. Żaden projekt gotowy nie spełniał jego oczekiwań. Dopiero sprostał im projekt indywidualny.
Wykorzystanie drzew w projekcie indywidualnym domu szkieletowego.
Pomimo dużej bryły, dom został zaprojektowany w taki sposób by minimalnie ingerować w drzewostan działki. Budynek ładnie komponuje się z drzewami, które podkreślają biel elewacji ozdobioną nawiązującymi do otoczenia wstawkami z drewna. Na zdjęciu nie widać jeszcze tarasów, które dają mieszkańcom miłe uczucie wypoczynku pośród natury.

Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego z naszą Firmą, projekt indywidualny otrzymasz w cenie inwestycji.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej