Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Komu polecilibyśmy budowę domu szkieletowego?

Zdajemy sobie sprawę, jak trudny może być wybór technologii budowy domu. Wiadomo – jego konsekwencje ciągną się potem za inwestorem przez całe życie. Dlatego chcielibyśmy przedstawić Ci nasze doświadczenia z obsługi dotychczasowych Klientów i w ten sposób odpowiedzieć na pytanie, dlaczego niektóre osoby zdecydowały się na taki właśnie dom.

Nie każdy kontakt z potencjalnym Klientem naszej Firmy kończy się zawarciem umowy i budową domu szkieletowego. Staramy się jednak nie traktować takiej sytuacji osobiście i w kategoriach porażki naszej oferty. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że nie wszyscy inwestorzy są przekonani do budowy domu w takiej technologii. Nie chcemy skupiać się na powodach takiej decyzji, bo mimo tego, że są to często powody dyskusyjne (nawet bardzo), to całe szczęście każdy ma wolny wybór i buduje taki dom, jaki chce.

W tym artykule chcielibyśmy skupić się na osobach, które przychylnie patrzyły na pomysł zamieszkania w energooszczędnym domu szkieletowym, a jego treść adresujemy do wszystkich tych, którzy myślą podobnie. Naszym celem jest więc przedstawienie korzyści wynikających z budowy takiego domu i jego późniejszej eksploatacji, które dostrzegli nasi Klienci, ponieważ mieli jasno doprecyzowane oczekiwania względem:

 • przebiegu procesu budowlanego;
 • kosztów późniejszej eksploatacji budynku;
 • standardu mieszkaniowego, w tym rozwiązań technicznych podnoszących komfort użytkowy.

Zalety procesu budowy domu szkieletowego z Top Bud®

Początkiem tego procesu jest przygotowanie projektu indywidualnego lub adaptacja projektu gotowego na technologię szkieletową. W obu przypadkach etap ten odbywa się przy konsultacjach z naszym architektem, projektantem branżowym i kosztorysantem. Dzięki umiejętności oceny potrzeb Inwestora, potrafimy szybko doradzić optymalne rozwiązania w układzie funkcjonalnym wnętrz, architekturze budynku, zagadnieniach materiałowych czy równie istotnych na tym etapie, kwestiach finansowych i formalno-prawnych. Skoro budowa domu szkieletowego jest atrakcyjna również ze względu na to, że trwa krótko, wykonanie projektu nie powinno zabierać wiele czasu. Wychodząc właśnie z takiego założenia obsługę Klienta na tym etapie zoptymalizowaliśmy tak, by ułatwić mu podejmowanie decyzji, a wszystko w oparciu o kosztorys aktualizowany niemal od ręki. Wobec tego:

 • oszczędzamy czas Inwestorów;
 • zdejmujemy z nich ciężar związany z podejmowaniem trudnych decyzji technologicznych i dotyczących funkcjonalności;
 • pomagamy utrzymywać kontrolę nad budżetem przeznaczonym na budowę.

Niższe koszty i wygoda podczas eksploatacji domu szkieletowego

Chętnie podajemy informacje na ten temat, gdyż koszt utrzymania takiego domu jest znacznie niższy niż dla domu w tradycyjnej technologii murowanej. Ale nie tylko. Ciekawe porównanie wydatków eksploatacyjnych znajdziesz też w artykule: Dom szkieletowy jest tańszy w utrzymaniu od prawie dwa razy mniejszego mieszkania.

Z czego wynikają oszczędności? Przede wszystkim, ze świetnych parametrów termicznych budynku. W zasadzie, każdy element jego ściany stanowi barierę izolacyjną. Także konstrukcja nośna, gdyż wykonana jest z drewna. W tym przypadku jest ono poddane specjalnej obróbce, która podnosi jego wytrzymałość mechaniczną i trwałość.

Kolejnym aspektem jest zastosowanie systemu rekuperacji. I to nawet w wariancie minimum. To znaczy, że wszystkie domy o powierzchni od 110 m2 i więcej, wyposażamy w takie rozwiązanie w cenie inwestycji. Poza tym, że znacznie podnosi ono komfort mieszkaniowy zmniejszając występowanie kurzu, pyłów roślin, owadów i przykrych zapachów we wnętrzu budynku, to jeszcze pozwala uzyskać około 40% oszczędności z tytułu wydatków na ogrzewanie (lub ogrzewanie i chłodzenie w przypadku nawiewnej pompy ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym).

Pokazując to na przykładzie: jeśli Twój dom szkieletowy będzie miał powierzchnię użytkową 130 m2 i zostanie wyposażony w taką pompę oraz rekuperator, to za okres 6 m-cy zimowych przy średniej temperaturze na poziomie 21°C za dnia i 19°C nocą, zapłacisz kwotę około 1600 złotych (przy taryfie dzień/noc). W przypadku braku rekuperatora, kwota ta podniosłaby się do poziomu 2240 złotych. Co prawda, to i tak niewiele, jak na taką powierzchnię i fakt, że CO zasilane jest elektrycznie a – jak wiadomo – prąd jest najdroższy. Jednak wydatek zaledwie 1600 złotych robi jeszcze lepsze wrażenie, nie wspominając o pozostałych zaletach rekuperatora.

Klienci zlecający budowę domu szkieletowego naszej Firmie chętnie decydują się na pompę ciepła w wariancie nawiewnym lub podłogowym. Dzieje się tak ze względu na późniejsze oszczędności energetyczne, wygodę podczas eksploatacji (bezobsługowa praca) i również to, że w cenie całej inwestycji, zakup takiego urządzenia wraz z instalacją wynosi kosztowo mniej niż w przypadku wdrożenia takiego systemu w domu gotowym przez zewnętrzną firmę, dostarczającą takie rozwiązanie oddzielnie

Dom szkieletowy Top Bud® w Dziecinowie po dwóch latach eksploatacji.Prezentowany dom o powierzchni 140 m2 był inwestycją młodego małżeństwa z dwójką małych dzieci. O wyborze technologii szkieletowej zadecydował przede wszystkim, krótki czas budowy ale też energooszczędność i brak konieczności samodzielnej obsługi rekuperatora oraz systemu nawiewnej pompy ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Znaczenie miał też fakt, że inwestycja znajduje się w bliskiej odległości od trakcji kolejowej, a nasze domy szkieletowe cechują się bardzo dobrą izolacyjnością na przecieki akustyczne dochodzące z zewnątrz. Zresztą w środku są również ciche, ponieważ ściany wewnętrzne i stropy są odpowiednio wytłumione przy pomocy "oddychającej" folii oraz wełny mineralnej. Dodatkowo w pomieszczeniu technicznym stosujemy dwie warstwy płyty gipsowo-kartonowej a na stropach, poza izolacją cieplno-akustyczną, dwie warstwy płyty OSB.

Komfort cieplny, ale nie tylko…

O części zalet wynikających z komfortu mieszkania w domu szkieletowym naszej Firmy napisaliśmy wyżej, ale jeszcze rozwiniemy ten wątek. Znaczenie ma tu przede wszystkim, możliwość korzystania z bezobsługowych urządzeń, które są nie tylko tanie w eksploatacji, ale też nie wymagają naszej uwagi na co dzień, podczas gdy dbają o komfort termiczny we wnętrzu budynku, jak również o dobrą jakość powietrza. Mowa oczywiście o pompie ciepła i rekuperatorze.

W przypadku ogrzewania gazowego, czy ogrzewania elektrycznego w postaci grzejników o niskim zużyciu energii lub mat podłogowych, które również stosujemy w części domów szkieletowych naszych Klientów – ich używanie jest także znacznie bardziej komfortowe i ekologiczne od opalania budynku piecem na paliwa stałe, tak popularnym w tradycyjnych domach murowanych.

Na podniesienie komfortu mieszkaniowego wpływa również, tzw. efekt ciepłej ściany. Jest to przyjemne odczucie, jakie daje wnętrze domu szkieletowego, spowodowane strukturą materiałową przegród zewnętrznych i wewnętrznych. Ściany składające się wyłącznie z materiałów o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych, nie emanują chłodem tak, jak ma to miejsce w przypadku ściany murowanej, która nawet po ogrzaniu wnętrz, mimo że kumuluje część ciepła z CO, to i tak nie daje takiego samego wrażenia, jak ściana w naszych budynkach. W ten sposób wnętrze domu szkieletowego sprawia wrażenie bardziej przytulnego.

Dzięki opisanemu efektowi ciepłej ściany, inne jest wrażenie odczuwania temperatury 21°C w domu szkieletowym, inne w tradycyjnym domu murowanym.

Na koniec o korzyściach podczas finansowania budowy domu szkieletowego z kredytu

Chcielibyśmy też zwrócić uwagę na jeszcze jeden istotny powód, dla którego część naszych Klientów zdecydowała się na wybór domu szkieletowego naszej Firmy. Chodzi o korzyści finansowe przy realizacji budowy z kredytu:

 • Po pierwsze, krótki czas budowy, to krótszy czas wynajmu mieszkania. Jeśli dom szkieletowy powstaje w około pół roku a murowany przynajmniej dwa lata, to taka też jest różnica w ilości miesięcy, za które należy opłacić czynsz Twojemu najemcy.
 • Po drugie – odwrócona sytuacja do tej powyżej. Jeśli sam jesteś właścicielem mieszkania i nie chcesz go sprzedawać po przeniesieniu się do własnego domu, to tym szybciej je wynajmiesz i tym wcześniej zaczniesz spłacać kredyt ze środków uzyskanych w wyniku wynajmu.
 • Po trzecie, wiadomo że kredyt jest sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Jednak w przypadku domów szkieletowych Top Bud®, które generują naprawdę niskie koszty eksploatacyjne, każda comiesięczna rata staje się zdecydowanie mniejszym ciężarem. Wie to każdy, kto już mieszka w jednym z naszych budynków i spłaca kredyt.

Słowem podsumowania

Poza wszystkimi wyżej wymienionymi argumentami, które uwzględniali nasi dotychczasowi Klienci, chcielibyśmy dodać też nieco o tym, kim są zwykle osoby decydujące się na budowę takiego domu w naszej Firmie.

 • Naszymi Klientami stają się osoby, które miały pozytywne doświadczenia z budownictwem szkieletowym, mieszkając wcześniej w Skandynawii, USA, Kanadzie czy Australii. Wśród nich są również takie osoby, które widziały nasze domy po kilku-kilkunastu latach eksploatacji u członka rodziny, znajomego, czy sąsiada, i dzięki temu znają ich faktyczną trwałość oraz realne wydatki eksploatacyjne.
 • Sporą grupę Klientów naszej firmy stanowią osoby młode, obawiające się ryzyka budowy domu murowanego metodą gospodarczą. Często obawy te wynikają z doświadczeń w ich rodzinie lub wśród znajomych. W naszej ofercie dostrzegają zabezpieczenie swoich interesów w postaci gwarancji na całość robót budowlanych wyświadczonych przez jednego i tylko jednego wykonawcę, czyli Top Bud®.
 • Na budowę domu szkieletowego decydują się również osoby w wieku emerytalnym lub przedemerytalnym, które wkrótce chcą spełnić swoje marzenie o działce pod miastem i własnym dachu nad głową. Dlaczego akurat budynek szkieletowy? Chodzi o czas realizacji, ale też – podobnie jak w przypadku osób niechętnych budowie domu murowanego metodą gospodarczą – o niechęć do ponoszenia kosztów wynikających z dopilnowywania procesu budowlanego; jak też o obawę przed stresem, który towarzyszy samodzielnemu nadzorowaniu takiej inwestycji. Znaczenie ma tu także, bardzo istotne zresztą, marzenie o zamieszkaniu w domu nie wymagającym palenia w piecu, z czystym pomieszczeniem technicznym, o dobrej jakości powietrza we wnętrzu, które jest ponadto świetnie wyciszone. Szczególnie, jeśli działka znajduje się przy ruchliwej trasie lub trakcji kolejowej, itd., bo z takimi właśnie przypadkami mieliśmy do czynienia.
1Nasze realizacje

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®Dom szkieletowy 140 m2 z poddaszem użytkowym znajduje się w małej i spokojnej miejscowości Siestrzeń, w pobliżu Grodziska Mazowieckiego. Budynek stoi na dużej działce o powierzchni 1534 m2. Dom z zewnątrz wykończony jest w standardzie Top Bud® - pokrycie dachowe z gontu bitumicznego oraz jasny tynk akrylowy na elewacji. Ogrzewanie elektryczne, wspomagane kominkiem z systemem rozprowadzania ciepłego powietrza zapewnia wymagany komfort termiczny. Do wentylacji wnętrz oraz odzyskiwania energii cieplnej służy rekuperator.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®Prezentowany dom szkieletowy Top Bud® 112 m2 z poddaszem użytkowym znajduje się w podwarszawskiej miejscowości Macierzysz. Inwestorzy zdecydowali się na skorzystanie z usług naszej Firmy ze względu na bardzo krótki czas budowy, o czym przekonali się na własne oczy, obserwując jak szybko powstaje dom szkieletowy Top Bud® u ich sąsiadów. Dom powstał w gęstej zabudowie jednorodzinnej w miejscu poprzedniego budynku, który został wyburzony. Działka, na której realizowana była inwestycja ma 300 m2 powierzchni. Elewacja wykonana jest z tynku akrylowego oraz częściowo z kamienia. Dach pokryty jest gontem bitumicznym. W budynku zainstalowane jest ogrzewanie elektryczne, które wspomaga kominek z systemem rozprowadzania powietrza. Rekuperator wentyluje wnętrza i odzyskuje tracone podczas eksploatacji domu ciepło. Indywidualny projekt architektoniczny wykonał nasz architekt, mgr inż. Stanisław Arciuch.

czytaj więcej

Galeria najnowszych aktualizacji Top Bud®.Duży dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 255 m2 znajduje się w miejscowości Jabłonna w powiecie legionowskim, dwadzieścia pięć minut drogi samochodem od centrum Warszawy. Pokrycie dachowe wykonane jest z gontu bitumicznego, który jest standardem Top Bud®. Elewacja pokryta jest jasnym tynkiem. Na życzenie Inwestora w oknach zamontowaliśmy szprosy. Budynek posiada częściowo zadaszony taras z wyjściem na działkę oraz zamknięty, dwustanowiskowy garaż. Efektywną wentylację wnętrz zapewnia rekuperator.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Kompaktowy dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 149 m2 wykonany w nowoczesnym stylu znajduje się w dużej podwarszawskiej wsi Chotomów, gmina Jabłonna. Inwestorzy to małżeństwo z małym dzieckiem. Dom posiada zamknięty jednostanowiskowy garaż. Elewacja wykonana jest z jasnego tynku akrylowego, posiada też bardzo modne, częściowe wykończenia z drewna. Pokrycie dachowe wykonane jest z blachy na rąbek stojący. Budynek wyposażony jest oczywiście w rekuperator, który zapewni prawidłową wentylację wnętrz. Ogrzewanie w zimie oraz klimatyzację w lecie zapewnia nawiewna pompa ciepła.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®Duży dom szkieletowy z poddaszem użytkowym o powierzchni 290 m2 w Warszawie posadowiony na płycie fundamentowej. Lokalizacja budynku w dzielnicy Mokotów, w pobliżu Wisły zapewnia komfortowe warunki mieszkalne, z dala od wielkich blokowisk, przy jednoczesnej możliwości szybkiego dojazdu do centrum. Adaptacją gotowego projektu architektonicznego do technologii szkieletowej zajął się nasz architekt mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Za ogrzewanie wnętrz w zimie oraz ich chłodzenie w lecie odpowiedzialna jest nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym, która w połączeniu z rekuperatorem zapewni także wydajną wentylację budynku. Dom posiada bardzo modną bryłę, duże przeszklenia oraz częściowo drewnianą elewację z modrzewia syberysjkiego, pełniącą funkcję ozdobną. Dzięki zainstalowanym na dachu panelom fotowoltaicznym dom jest właściwie samowystarczalny energetycznie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Duży dwupokoleniowy dom szkieletowy dla rodziców i małżeństwa z dziećmi. Budynek ma dwa oddzielne lokale o różnej powierzchni użytkowej. Ogrzewane są nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Wnętrza wentyluje rekuperator. Autorem indywidualnego projektu jest nasz architekt, mgr inż arch. Stanisław Arciuch. W pierwszej wersji, większy lokal posiadał niewielki zadaszony taras, który rozbudowaliśmy na życzenie właściciela. Drugi taras należący do mniejszego lokalu, również zmodyfikowaliśmy po roku od zasiedlenia budynku, zabudowując przestrzenie między słupami nośnymi ocieplonymi ścianami. Dzięki temu w domu powstała dodatkowa powierzchnia użytkowa (patrz: drugie zdjęcie od góry). Budynek ma jasny tynk na elewacjach i modne wstawki z bardzo wytrzymałej termodeski sosnowej. Całość uzupełnia dach pokryty gontem bitumicznym, który stosujemy w standardzie na domach szkieletowych Top Bud®.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy, który zaprojektowaliśmy na indywidualne zamówienie Klienta tak, aby dobrze wpasowywał się w krajobraz gęsto zabudowanej ulicy. Część frontowa pełni rolę reprezentacyjną i komunikacyjną, natomiast część rekreacyjna znajduje z tyłu, co jest charakterystyczne dla domów miejskich. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca do parkowania, w bryle budynku poza garażem doprojektowaliśmy wiatę na drugi samochód. Dom ogrzewany jest piecem gazowym. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek. Wnętrza wentyluje rekuperator o wydajności odzysku ciepła podczas wymiany powietrza z wnętrz na poziomie około 90%, co przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania o około 40%. Czyli z każdej złotówki wydanej na gaz, właściciel otrzymuje czterdzieści groszy zwrotu.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Kompaktowy dom szkieletowy z poddaszem użytkowym dla rodziny czteroosobowej. Para Inwestorów miała jasno określone preferencje względem wyglądu wnętrz i ich układu funkcjonalnego, więc indywidualny projekt, który wykonał nasz architekt, powstał w zasadzie w ciągu trzech spotkań. Dla wygospodarowania jak największej przestrzeni na poddaszu użytkowym, Inwestorzy zdecydowali się na odwrócenie kalenicy w poprzek dłuższej osi budynku. Jest to rozwiązanie chętnie stosowane w domach jednorodzinnych w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii, które były inspiracją dla naszych Klientów. Zgodnie z założeniami projektowymi budynek ma też zadaszony taras i wejście główne. Pokryty jest modną blachą na rąbek stojący. Na elewacjach znajdują się elementy z ozdobnej termodeski, które na życzenie Inwestorów nie zostały polakierowane po to, żeby się naturalnie postarzały i spatynowały oddając po 4-5 latach pełnię swojego uroku. Dom ogrzewany jest nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Ma na wyposażeniu rekuperator i kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w Wesołej powstał według indywidualnego projektu zewnętrznej pracowniarchitektonicznej, który dostosowaliśmy do technologii szkieletowej. Budynek ma charakterystyczny drewniany wykusz przy tarasie, który efektownie wyróżnia go spośród innych domów w okolicy. Cechuje się też modnym połączeniem tynku z drewnianymi listwami elewacyjnymi na ścianach zewnętrznych i pokryciem dachowym z blachy na rąbek stojący. Ciekawym elementem jest też łącznik między główną częścią mieszkalną domu a dwustanowiskowym garażem, znajdujący się na poddaszu użytkowym. Służy on za naziemny „pasaż”. Pod nim powstało przejście do tylnej części domu, w której powstał leśny ogród. Budynek ogrzewany jest nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Ma też na wyposażeniu kominek i rekuperator.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Uroczy dom szkieletowy z rustykalnymi akcentami. Inwestor miał jasno zdefiniowane potrzeby względem jego wyglądu i układu funkcjonalnego wnętrz. Spełniał je projekt gotowy zakupiony od zewnętrznej pracowni architektonicznej, który zaadoptowaliśmy do technologii szkieletowej. Bryła domu jest niewielka powierzchniowo, lecz posiada poddasze użytkowe. Wnętrza ogrzewane są grzejnikami elektrycznymi i kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Więcej informacji na temat tej inwestycji znajdziesz w artykule: Kompaktowy dom szkieletowy 115 m2 z poddaszem użytkowym w Rzekuniu koło Ostrołęki.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Zgodnie z życzeniem Inwestora, dom szkieletowy miał mieć prostą bryłę, dwuspadowy dach i zadaszony taras. I w taki sposób został przez nas zaprojektowany. Priorytetem dla naszego Klienta był nie tylko bardzo krótki czas budowy, lecz także ogrzewanie wnętrz nawiewną pompą ciepła z uwagi na oszczędności eksploatacyjne i wygodę użytkową. Dom wyposażony jest również w rekuperator. Na zdjęciach działka wokół jest jeszcze niezagospodarowana. Wykonaliśmy je po mniej więcej trzech miesiącach od zakończenia budowy i miesiącu od zasiedlenia budynku przez naszego Klienta.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Inwestycja w miejscowości Ławki należy do młodego małżeństwa. Przed przyjściem do naszej firmy, Klienci zastanawiali się nad zakupem gotowego domu szkieletowego w swojej okolicy, jednak po zapoznaniu się z jego stanem, szybko zdecydowali się, że swojego wymarzonego „Kanadyjczyka” wybudują bezpiecznie od samego początku z naszą firmą. Budynek z poddaszem użytkowym powstał według indywidualnego projektu naszego architekta Stanisława Arciucha. Ogrzewanie zapewniają grzejniki elektryczne, maty podłogowe oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza. Wnętrza wentyluje rekuperator o skuteczności około 90%, który obniża całkowite koszty ogrzewania o około 40%.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje firmy Top Bud®.Inwestycja w Karczewie należy do młodego małżeństwa, które przywiodło do naszej firmy marzenie zamieszkania pod własnym dachem, bez wysiłku jakim jest samodzielna budowa domu murowanego w systemie gospodarczym, która trwa nawet kilka lat. Budynek ma zwartą i proporcjonalną bryłę z dachem o kącie nachylenia 42 stopni. Ogrzewany jest piecem gazowym i kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Ponadto ma na wyposażeniu rekuperator, który zapewnia właścicielom oszczędności finansowe z tytułu ogrzewania na poziomie około 40% . System ten otrzymuje każdy nasz Klient, który zdecyduje się na budowę domu szkieletowego o powierzchni równej lub większej niż 110 m2.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje firmy Top Bud®.Inwestor wybierając naszą ofertę kierował się energooszczędnością i wygodą, na której zależało mu w równym stopniu, co na szybkości budowy. Stąd podjął decyzję o budowie domu szkieletowego i zainstalowaniu w nim pompy ciepła w wariancie nawiewnym, z dolnym źródłem. Budynek znajduje się na ładnej zadrzewionej działce, położonej w leśnej niecce. Dzięki temu ze wszystkich okien parteru i poddasza użytkowego roztacza się miły dla oka widok. Budynek wykonaliśmy w naszym standardzie. Posiada rekuperator, kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Kryty jest gontem bitumicznym. Izolację zewnętrzną ścian stanowi styropian ryflowany pokryty tynkiem akrylowym.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Dom szkieletowy powstał na ładnej działce leśnej w uroczej podwarszawskiej miejscowości Izabelin C. Ze względu na nietypowość tej inwestycji, poświęciliśmy jej wcześniej artykuł na naszym serwisie internetowym, zatytułowany: Czy można wybudować dom szkieletowy korespondencyjnie? Z Firmą Top Bud® tak!

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Inwestycja w Gabryelinie to dom szkieletowy w stylu wiejskiej rezydencji. Znajduje się w spokojnej, zielonej okolicy niedaleko Warszawy, która jest idealnym miejscem do zamieszkania dla dużej rodziny. Poza sporych rozmiarów częścią dzienną na parterze, dom posiada też dużą przestrzeń na poddaszu użytkowym, gdzie znajdują się przytulne sypialnie oraz łazienka z WC. Wnętrze budynku ogrzewa nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym, która ponadto schładza je latem zapewniając duży komfort podczas upałów. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem nagrzanego powietrza przez wentylację. Oczywiście dom ten posiada też system rekuperacji do odzysku ciepłego lub zimnego powietrza (w zależności od pory roku), podczas wymiany.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Indywidualny projekt prezentowanego domu szkieletowego powstał w naszej firmie. Inwestorami było młode małżeństwo, które wykorzystało pod budowę posiadaną wcześniej działkę niedaleko Otwocka. Ogrzewanie budynku zapewnia nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Wentylacja opiera się na systemie rekuperatora. Dom zaprojektowaliśmy tak, by wykorzystać atut, jakim jest zbocze występujące na działce.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Marzeniem Inwestora było zamieszkanie w rozłożystym domu parterowym o powierzchni około 200 m2, przy tym miał być to dom energooszczędny. Wybór padł więc na budynek w technologii szkieletowej. Po zapoznaniu się z różnymi ofertami wykonawstwa tego typu domów, Klient zlecił zadanie jego budowy naszej firmie. Autorem indywidualnego projektu domu szkieletowego w Woli Gołkowskiej jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Ogrzewanie zapewnia piec gazowy. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, którą reguluje automatycznie system rekuperatora uzdalniającego jakość powietrza i generującego znaczne oszczędności z tytułu ogrzewania.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w miejscowości Nadbrzeż to jednorodzinny budynek mieszkalny o kompaktowej bryle. Autorem projektu jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Z ekonomicznego punktu widzenia, dom nie wymagał instalacji rekuperatora, ponieważ przy niewielkiej powierzchni użytkowej 101,9 m2, jego ogrzewanie i tak generuje niskie koszty. Zapewniają je równocześnie elektryczne grzejniki i maty podłogowe. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.Zdjęcia przedstawiają stan deweloperski-zamknięty w naszym standardzie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w Złotokłosie miał nawiązywać do architektury dworu wiejskiego XIX-wiecznego Mazowsza. Koncepcja ta pojawiła się podczas audytu technicznego działki Klienta przez naszego architekta, jeszcze na etapie ustalania zakresu inwestycji. Na terenie działki znajdują się piękne okazy starych dębów i sosen. To one stały się inspiracją do zaprojektowania domu szkieletowego akurat w takim stylu. Z zewnątrz tradycyjny a w środku wyposażony w nowoczesny rekuperator o wydajności blisko 90%, który generuje oszczędności z tytułu ogrzewania na poziomie 40 groszy z każdej wydanej złotówki. CIepło do wnętrz dostarcza piec gazowy. Ogrzewanie dodatkowe zapewnia kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, którego absolutnie nie powinno zabraknąć w domu inspirowanym tradycją.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w miejscowości Pustelnik koło Mińska Mazowieckiego powstał według indywidualnego projektu naszego architekta mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha. Charakterystyczną cechą tej inwestycji była budowa z wykorzystaniem starego podpiwniczenia i fundamentu, na którym uprzednio stał pierwszy dom naszych Klientów. W związku z tym przed realizacją musieliśmy wyburzyć stary budynek i odpowiednio przygotować pozostawioną część pod budowę drewnianego szkieletu. Taras od strony frontowej wykonała firma zewnętrzna. Dom szkieletowy wyposażony jest w kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, rekuperator i nawiewną pompę ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Projekt prezentowanego domu szkieletowego dla młodego małżeństwa powstał w naszej firmie. Jego autorem jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Z uwagi na stosunkowo niewielką powierzchnię działki budowlanej, Inwestorom zależało na kompaktowym domu parterowym. W środku miał się znaleźć około 30-metrowy salon, koniecznie trzy sypialnie, dwie łazienki i - z uwagi na chęć częstego spędzania czasu na powietrzu - zadaszony taras. Dodatkowym udogodnieniem ujętym w projekcie była spiżarnia obok kuchni. Oczywiście poza tym we wnętrzu znajduje się też wiatrołap, hol i pomieszczenie techniczne. Dom ogrzewany jest piecem gazowym, posiada rekuperator oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Budynek ma cechy domu ranczerskiego, który charakteryzuje się prostą bryłą i wykończeniem elewacji w drewnie. W tym przypadku nie listwy nie pokrywają całej powierzchni ścian zewnętrznych, lecz znaczną części frontu budynku, gdzie - co charakterystyczne dla takich domów - znajduje się zarówno taras, jak i główne wejście. Budynek wyposażony jest w rekuperator, ogrzewanie gazowe i kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Zdjęcia domu szkieletowego wykonaliśmy zaraz po doprowadzeniu inwestycji do stanu deweloperskiego-zamkniętego w naszym standardzie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy znajduje się w spokojnej okolicy wiejskiej, niedaleko Makowa Mazowieckiego. Wyposażony jest w rekuperator oraz nawiewną pompę ciepła z wymiennikiem gruntowym. Posiada też kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Podczas naszej ostatniej wizyty, przy okazji wykonywania prezentowanych zdjęć, właścicielka inwestycji podkreślała z dużym zadowoleniem niskie koszty ogrzewania za ostatnich sześć miesięcy zimowych na poziomie około 1350 złotych przy 147 m2 powierzchni użytkowej(!). Cieszymy się z tego, gdyż oszczędność eksploatacyjna była jednym z najważniejszych kryteriów wyboru zarówno szkieletowej technologii budowy, jak i naszej firmy na wykonawcę domu.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Dom jest niewielki, bo takie właśnie oczekiwania, co do jego powierzchni użytkowej, miał nasz Klient. Poza funkcją mieszkalną, budynek miał przede wszystkim zapewnić jak najlepszy komfort cieplny przy niewielkich comiesięcznych wydatkach z tego tytułu. Dom szkieletowy w Sochaczewie wyposażyliśmy w ogrzewanie podłogowe, zasilane z instalacji gazowej. Jego wnętrza wentyluje rekuperator, który przy i tak oszczędnym ogrzewaniu gazowym obniża dodatkowo jego koszty i to znacznie, bo z każdej złotówki wydanej na ogrzewanie, nasz Klient otrzymuje około 40 groszy zwrotu (!). Utrzymanie takiego budynku jest więc naprawdę tanie. Nie wspominając już o innych zaletach rekuperacji, które opisaliśmy w artykule: Praktyczne strony rekuperatora w domu szkieletowym Top Bud®.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Indywidualny projekt prezentowanego domu szkieletowego opracował nasz architekt, mgr. inż. arch. Stanisław Arciuch. Dom parterowy ma kompaktową bryłę, jednak sprawia wrażenie bardziej rozłożystego, dzięki zróżnicowanej konstrukcji dachu. Inwestorami było młode małżeństwo z dziećmi, chcące zamieszkać w zielonej okolicy niedaleko Warszawy. Budynek jest wyposażony w rekuperator. Ogrzewanie zapewnia kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację oraz elektryczne maty podłogowe.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.

Dom powstał według projektu indywidualnego naszego architekta, mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha. Jest to budynek parterowy o prostej bryle z dachem czterospadowym. Inwestorami było małżeństwo w średnim wieku, które w ten sposób zrealizowało swoje marzenie o spędzeniu emerytury w ciepłym i bezobsługowym domu pod Warszawą. Wnętrza budynku wentyluje rekuperator a ogrzewanie zapewnia piec gazowy.

czytaj więcej

Prezentowany dom szieletowy powstał według projektu indywidualnego zewnętrznej pracowni architektonicznej. Poddaliśmy go adaptacji pod technologię szkieletową. Jest to budynek parterowy w stylu ranczerskim. Charakteryzuje się dużymi pomieszczeniami, rozłożystą i nieregularną bryłą. Posiada też drewno na części elewacji. Ogrzewanie zapewnia pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym w wersji podłogowej. Wnętrza wentyluje rekuperator. W domu znajduje się również kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

czytaj więcej