Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Czym jest bezwładność cieplna w domach szkieletowych TOP BUD®?

Bezwładność cieplna zależy od technologii budowy domu. W przypadku naszych domów szkieletowych jest ona niska, tzn. że budynki po wywietrzeniu tracą szybciej wysoką temperaturę we wnętrzu niż domy murowane, jednak w przeciwieństwie do tych drugich, też znacznie szybciej się nagrzewają.

Poniżej przedstawiamy rozwiązania, które powodują tę właściwość lub ją wykorzystują, przekładając się na znaczne korzyści w wydatkach eksploatacyjnych. Domy Top Bud® szybko odtwarzają komfortową temperaturę wewnątrz ponieważ:

  • sama ściana, strop i stropodach (konstrukcja z ociepleniem) oraz wylewki od 4 do 6 mm grubości, posiadają już niską bezwładność cieplną;
  • stosujemy w nich ogrzewanie z czasowym sterowaniem temperaturą, które umożliwia jej zmniejszenie, kiedy nas nie ma w domu i podwyższanie, kiedy wracamy;
  • w instalacji CO standardowo wykorzystujemy ogrzewanie elektryczne plus zasilanie z kominka, które dla porównania z piecem zasilanym ekogroszkiem, generuje tylko 60% kosztów – ponadto instalacja ogrzewania elektrycznego jest tańsza.

Chętnie namawiamy Inwestorów na ekonomiczne systemy ogrzewania, w tym także na instalację pompy ciepła, która podczas bieżącej eksploatacji jest znacznie tańsza od instalacji CO zasilanej gazem, a latem dodatkowo zapewnia klimatyzację.

Rozmawiając z naszymi Klientami, widzimy że są zadowoleni z naszych budynków. Podoba im się możliwość wykonania projektu zgodnie z ich upodobaniami i możliwościami finansowymi. Trafia do nich również nasze doświadczenie i profesjonalne, tj. techniczne podejście do kwestii energooszczędności.

Obecnie rekuperator do wentylacji i badania szczelności każdego domu Top Bud® wykonujemy gratis.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej