Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Budowa Twojego domu krok po kroku

Budujemy kompleksowo – nie tylko doradzamy przy wyborze działki czy projektu, ale także pomagamy z formalnościami urzędowymi i wyborem nowoczesnych technologii.

Działamy w sposób przemyślany - budujemy w kilku krokach:

Krok pierwszy

Pomagamy z wyborem i zakupem działki, tworzymy projekt zgodny z Twoimi potrzebami, przedstawiamy kosztorys.

Krok drugi

Zajmujemy się formalnościami urzędowymi, omawiamy warunki finansowania, pomagamy w załatwieniu kredytu (opcjonalnie).

Krok trzeci

Zaczynamy budowę przy użyciu własnej ekipy pracującej pod nadzorem kierowników, jeśli budujemy do stanu pod klucz, od razu ustalamy szczegóły wykończenia.

Krok czwarty

Kończymy budowę na etapie ustalonym w umowie (surowy, deweloperski lub pod klucz).

Na życzenie Klienta projektujemy posesję wraz z udogodnieniami - inteligentnym sterowaniem, monitoringiem, przydomową oczyszczalnią ścieków itp.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Fundament
Fundament
Dokładność wykonania fundamentu jest kluczowa dla prawidłowości przyszłej konstrukcji domu. W technologii szkieletowej - inaczej niż w przypadku domów z betonu - ten etap prac musi być przeprowadzony z najwyższą starannością, po prostu, perfekcyjnie!
Konstrukcja szkieletowa

Konstrukcja szkieletowa
Szkielet domu powstaje z drewna konstrukcyjnego, tj. z belek drewnianych o różnych przekrojach. Materiał poddawany jest zaawansowanej obróbce technologicznej, dzięki czemu jest bardzo trwały i elastyczny - wykazuje bardzo wysoką odporność na wilgoć, temperatury czy szkodniki. Co niezmiernie istotne, nie podtrzymuje i nie rozprzestrzenia ognia. Zachowuje niepalność przez minimum jedną godzinę.

Pokrycia dachowe
Pokrycia dachowe
W przypadku realizacji domu szkieletowego w Wiązownie, budynek został pokryty gontem bitumicznym. Naszym standardem jest też stosowanie blachodachówki. Oczywiście, istnieje możliwość wykonania pokrycia z dachówki ceramicznej. Mniej standardowym, lecz również stosowanym rozwiązaniem, jest użycie do tego celu drewna lub strzechy.   
Instalacja hydrauliczna
Instalacja hydrauliczna
Technologia szkieletowa daje, nieznaną w przypadku domów z betonu, łatwość rozprowadzania po budynku przewodów hydraulicznych w ścianach konstrukcji. Lecz to nie wszystko! W przypadku wystąpienia awarii, nie trzeba kuć ścian, a zamaskowanie miejsca naprawy jest niedrogie, szybkie i znacznie prostsze w wykonaniu niż w tradycyjnych domach murowanych.
Wylewka posadzki
Wylewka posadzki
Wykonanie posadzki, poza budową fundamentu, to jedyny etap powstawania domu szkieletowego, w trakcie którego potrzebny jest beton. W efekcie, prace pochłaniają znacznie mniej energii elektrycznej i wody niż podczas budowy domu z betonu. Dzięki temu jest nie tylko taniej ale również znacznie bardziej ekologicznie.
Centralny odkurzacz
Centralny odkurzacz
Właściciele domów z betonu często nie decydują się na to rozwiązanie, gdyż instalacja centralnego odkurzacza w ścianach murowanych jest bardziej czasochłonna i skomplikowana, co też wpływa na jej cenę. W przypadku domów szkieletowych jest dokładnie odwrotnie. Kto raz korzystał z centralnego odkurzacza, ten dobrze wie, jak bardzo ułatwia utrzymywanie porządku w domu.
Komin
Komin
Dom wyposażony jest w rekuperator, który jest w stanie odzyskać aż do 70% energii użytej do ogrzewania podczas wymiany powietrza w budynku, a także kominek z rozprowadzeniem ciepła przez wentylację. W tym przypadku Kominek stanowi dodatkowe źródło zasilania CO. 
Instalacja elektryczna
Instalacja elektryczna
Podobnie jak w przypadku przewodów instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego odkurzacza, rozprowadzenie kabli elektrycznych w domu szkieletowym jest znacznie prostsze niż w domu z betonu. To również zdecydowanie skraca całkowity czas budowy. 
Ocieplenia ścian
Ocieplenia ścian
Ten etap  budowy domu szkieletowego ma na celu zapewnienie wnętrzom budynku właściwej izolacyjności przed niskimi temperaturami i wilgocią. W efekcie, dom będzie nie tylko bardzo ciepły i energooszczędny, ale też suchy i wolny od pleśni czy grzybów, na co wpływ będzie miała również bardzo wydajna wentylacja.
Stolarka okienna
Stolarka okienna
W  domach szkieletowych stosujemy, zarówno okna drewniane, jak i z PVC. Prezentowany budynek będzie wyposażony w rekuperator, więc teoretycznie nie było potrzeby instalowania w nim wszystkich okien otwieranych, ponieważ instalacja wymiennika ciepła, zapewni wnętrzom również świetną wentylację.
Instalacja CO i CW
Instalacja CO i CW
Jako standardowe przewody dla obu typów instalacji w domach szkieletowych naszej Firmy, stosujemy rury aluminiowe. W prezentowanym budynku znajduje się kominek jako dodatkowe źródło zasilania CO, który będzie rozprowadzał ciepło przewodami wentylacyjnymi do poszczególnych pomieszczeń, zaś zadaniem rekuperatora będzie wymiana i filtracja tego powietrza oraz odzysk ciepła. 
Karton - Gips
Karton - Gips
Płyta kartonowo-gipsowa jest standardowo ostatnią wewnętrzną warstwą ściany naszych domów szkieletowych. Używany jest również do wykończeń sufitów oraz zabudowy kominka, do której wykorzystujemy płytę w podwyższonej ogniotrwałości w kolorze różowym. 
Elewacja domu
Elewacja domu
Dom szkieletowy daje takie same możliwości wykończenia elewacji, jak dom z betonu. Dlatego z zewnątrz można się nawet nie zorientować, że budynek nie powstał z pustaków lub cegieł. Oczywiście, na elewacji można położyć siding, drewniane listwy, czy modnie połączyć tynk z drewnem, co ostatnio wykonujemy bardzo często.
Wykończenie wnętrz
Wykończenie wnętrz
Budowę prezentowanego domu szkieletowego zakończyliśmy w stanie "pod klucz". Minimalny zakres takiego wykończenia wnętrz w naszej Firmie obejmuje: podłogi, ściany, oraz armaturę kuchenną i łazienkową. Oczywiście, wybór poszczególnych materiałów i urządzeń sanitarnych zależy od Ciebie. Zakres prac wykończeniowych możesz dowolnie poszerzyć.
1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej