Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Budowa domu szkieletowego według gotowego projektu

Biuro projektowe Firmy Top Bud® - Budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Budujemy domy szkieletowe o konstrukcji drewnianej według własnych i sprawdzonych projektów gotowych, czyli takich, które już zrealizowaliśmy dla naszych dotychczasowych Klientów, ale też – według ogólnodostępnych projektów typowych, które można zakupić na wolnym rynku usług projektowych.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gotowego projektu, na podstawie którego ma powstać Twój dom szkieletowy, nie musisz się obawiać, że któryś z nich będzie nieodpowiedni dla technologii, w której budujemy. W zasadzie, istnieją tylko dwa ograniczenia w porównaniu do tradycyjnych domów murowanych, jakie powinieneś wziąć pod uwagę decydując się na konkretny projekt. Pierwszym z nich jest maksymalna ilość kondygnacji do trzech, drugim są okna narożne połączone ramą okienną, których nie da się zastosować w domu szkieletowym, ze względu na konieczność zachowania parametrów wytrzymałościowych konstrukcji. Najprościej mówiąc, w każdym rogu budynku muszą znaleźć się słupy nośne o odpowiednich wymiarach, które zapewniają jej stabilność.

Okno narożne w salonie domu murowanego.
Przykład okna narożnego-tarasowego w domu w technologii murowanej (okno po prawej). Takiego rozwiązania nie można zastosować w domu szkieletowym. Natomiast ze względu na świetne parametry cieplne naszych budynków, znacznie lepsze niż domów tradycyjnych, można w zamian wybrać gotowy projekt z dużą ilością powierzchni przeszklonych, które zrekompensują brak okna narożnego w salonie lub w kuchni.

Jeśli spodoba Ci się dom z gotowego projektu, który posiada okna narożne a jego autor dopuszcza modyfikację tego elementu, czyli ich odsunięcie od rogu budynku, wówczas taki projekt nasi konstruktorzy bez problemu zaadoptują do technologii szkieletowej.

Podczas wyboru projektu gotowego, trzeba też uwzględnić to, że w domu o konstrukcji drewnianej ściana od ściany bez poziomego połączenia może znajdować się w maksymalnej odległości do 4,5 metra. Jeśli więc salon w Twoim ulubionym projekcie będzie mieć wymiary przekraczające podaną odległość, czyli np. 7 metrów długości i 5,5 metra szerokości, wówczas pojawią się w nim słupy, podtrzymujące strop, który jednocześnie połączy ze sobą ściany konstrukcyjne. Zwykle takie słupy obrabiamy przy pomocy płyty gipsowo-kartonowej i metalowych narożników, które eliminują ryzyko uszkodzenia krawędzi, lub obudowujemy je dekoracyjnym drewnem. W wyborze wykończenia nie musisz się ograniczać, bo wewnętrzne słupy można też obudować cegłą, ceramiką, a nawet blachą ozdobną. Ostatnie rozwiazanie będzie się pięknie prezentować w minimalistycznym wnętrzu o nowoczesnym designie. Słupy nie muszą mieć też kwadratowego przekroju pionowego, bo także okrągły. Czyli można przy ich pomocy stworzyć kolumny pasujące do wnętrz o wyglądzie inspirowanym neoklasycyzmem.

Poza tym, że słupy pełnią rolę wytrzymałościową i ozdobną, dodając wnętrzom ciekawego wyglądu, nie będą też ograniczać ich układu funkcjonalnego. Przeciwnie – można je wykorzystać do wykonania efektownej i praktycznej przegrody z półkami na książki. W dużym salonie pomiędzy taki słupami ładnie będzie się prezentować sofa oddzielająca strefę wypoczynkową od jadalnianej. Słupy mogą też służyć jako dodatkowe mocowanie schodów na górną kondygnację. Chętnie doradzimy Ci, jak można je wykorzystać w Twoim ulubionym projekcie.

Zaadoptujemy do technologii szkieletowej-drewnianej każdy projekt domu. Mamy na myśli budynki parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrowe, oraz domy ze stropodachem (z płaskim dachem). Poza ograniczeniami, o których napisaliśmy w pierwszym akapicie, każdy z kilkunastu tysięcy projektów gotowych dostępnych na rynku możne stać się Twoim domem szkieletowym.

Słup nośny konstrukcji w obudowie gipsowo-kartonowej. Słup nośny konstrukcji szkieletowej w zabudowie kuchennej.
Po lewej stronie zdjęcia przykład słupa nośnego w zabudowie z płyty gipsowo-kartonowej, znajdującego się w miejscu przyszłej antresoli.
Prace wykończeniowe salonu o powierzchni 56 m2 w domu szkieletowym Top Bud®. Słup po lewej będzie wykorzystany w zabudowie kuchennej.
Słup nośny konstrukcji szkieletowej w okładzinie drewnianej, malowanej. Słup nośny konstrukcji szkieletowej w okładzinie drewnianej, naturalnej.
Słup nośny w okładzinie z naturalnego drewna dębowego, pomalowanego białą farbą transparentną.
Wykorzystanie słupa w balustradzie antresoli. Element w okładzinie z drewna dębowego w naturalnym kolorze.
Biuro projektowe Firmy Top Bud®.
Posiadamy biuro projektowe, w którym powstają projekty indywidualne, ale też we własnym zakresie adoptujemy projekty gotowe domów w technologii tradycyjnej-murowanej do energooszczędnej technologii szkieletowej-drewnianej.

Oferujemy też własne projekty gotowe. Wspomnieliśmy wyżej o ich zalecie jaką jest to, że zostały wybudowane i sprawdzone podczas codziennej eksploatacji przez zadowolonych mieszkańców. Ich atutem jest również to, że możemy wprowadzić do nich szerszy zakres zmian od tych, jakie zwykle dopuszczają autorzy projektów gotowych zakupionych na wolnym rynku. Dotyczy to zarówno układu funkcjonalnego wnętrz, jak i wykończenia dachu i zewnętrznych elewacji. Przykłady takich projektów znajdziesz w artykule: Propozycje gotowych projektów domów szkieletowych TOP BUD®.

Jeśli zainteresował Cię jeden z gotowych projektów domów dostępnych na rynku lub któraś z naszych propozycji, i chcesz się dowiedzieć, jakie są nasze propozycje w zakresie jego budowy w technologii szkieletowej-drewnianej, chętnie Ci je przedstawimy na bezpośrednim spotkaniu.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej