Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Ocieplenia ścian

Wykonanie izolacji ścian to jeden z najdłużej trwających etapów budowy domu szkieletowego. Nieprawidłowe ich ocieplenie możne skutkować dużymi stratami ciepła, sięgającymi nawet 40%! Olbrzymie znaczenie ma też szczelność budynku. Dlatego wykonaniem obróbek przy oknach, drzwiach i przewodach poszczególnych instalacji zajmuje się również oddzielna ekipa. Nigdy nie robimy odstępstw od tej reguły.

Ocieplenia ścian - Zdjęcie 1 Ocieplenia ścian - Zdjęcie 1
Ściana wewnętrzna po dociepleniu. Na zdjęciu widoczne są końcówki przewodów hydraulicznych i kabli elektrycznych zainstalowanych wcześniej w wewnętrznych ścianach budynku.
   
Ocieplenia ścian - Zdjęcie 2

Ocieplenia ścian - Zdjęcie 2
Docieplenie stropu nie tylko podnosi parametry cieplne domu, zapewnia również lepsze właściwości akustyczne wnętrza, niwelując odgłosy powstające w trakcie użytkowania poddasza.

   
Ocieplenia ścian - Zdjęcie 3 Ocieplenia ścian - Zdjęcie 3
Wełna mineralna pokrywana jest folią paroizolacyjną. Dom szkieletowy musi być perfekcyjnie zaizolowany i szczelny aby oddał zalety wynikające z niskiej bezwładności termicznej budynku powstającego w tej technologii. W naszej Firmie dociepleniem ścian zajmuje się jedna wąsko wyspecjalizowana ekipa, zaś ich uszczelnieniem kolejna – dokładność i jeszcze raz dokładność.
   
Ocieplenia ścian - Zdjęcie 4 Ocieplenia ścian - Zdjęcie 4
Jedną z warstw docieplenia stanowi styropian układany na ścianach budynku od zewnątrz, np. pod tynkiem – oczywiście, o ile projekt domu przewiduje takie wykończenie elewacji. Dom może być również wykończony na ścianach zewnętrznych drewnem lub tynkiem połączonym z elementami drewnianymi.
   
Ocieplenia ścian - Zdjęcie 5 Ocieplenia ścian - Zdjęcie 5
Ocieplenie budynku od zewnątrz. Na zdjęciu widoczna jest warstwa ocieplająca, jeszcze przed wykończeniem elewacji. Budynek będzie docelowo pokryty tynkiem.
1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej