Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Konstrukcja szkieletowa

Konstrukcja domu szkieletowego składa się z belek, jest bardzo precyzyjna i dokładnie przemyślana. Żaden element nie znajduje się w niej przypadkowo, lecz spełnia określoną funkcję, odpowiadając za właściwy rozkład działających sił. Od samego początku belki rozmieszczone są w sposób modularny, czyli dopasowany do standardowych szerokości materiałów izolacyjnych czy płyt kartonowo-gipsowych. W konstrukcji "Kanadyjczyka" nie ma miejsca na improwizację.  

Konstrukcja szkieletowa - Zdjęcie 1 Konstrukcja szkieletowa- Zdjęcie 1
Do przygotowania konstrukcji używamy drewna świerkowego lub sosnowego, które jest do tego celu specjalnie przygotowane. Posiada właściwości ognioodporne, odpowiednią elastyczność i trwałość na odkształcenia. Wszystkie elementy zachowują precyzyjne wymiary, które są podstawą to zachowanie szczelności przyszłego domu.
   
Konstrukcja szkieletowa - Zdjęcie 2

Konstrukcja szkieletowa- Zdjęcie 2
W konstrukcji stosujemy odpowiednie połączenia, które zapewniają optymalną wytrzymałość przy braku jakichkolwiek odkształceń i odchyleń w gęsto rozmieszczonych elementach nośnych ścian, stropu czy więźby dachowej.

   
Konstrukcja szkieletowa - Zdjęcie 3 Konstrukcja szkieletowa - Zdjęcie 3
Konstrukcja jest lekka, ale jednocześnie bardzo wytrzymała i elastyczna. Dzięki temu jest bardziej odporna na porywy silnych wiatrów, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia uszkodzeń w budynku. Typowym przykładem uszkodzeń jest zerwanie dachu, które występuje najczęściej w pozornie wytrzymalszych domach murowanych, a nie szkieletowych.
   
Konstrukcja szkieletowa - Zdjęcie 4 Konstrukcja szkieletowa - Zdjęcie 4
Więźba dachowa stanowi integralną część konstrukcji całego budynku i pracuje razem z nią jako całość. Dzięki tej cesze, budynek jest bardziej wytrzymały i wykazuje większą odporność na silne porywy wiatru. W domach murowanych więźba dachowa stanowi odrębny element konstrukcji i jest bardziej narażona na uszkodzenie.
   
Konstrukcja szkieletowa - Zdjęcie 5 Konstrukcja szkieletowa - Zdjęcie 5
Tak prezentuje się konstrukcja domu szkieletowego gotowa do kolejnych etapów prac. Zakończenie oglądanego przez Ciebie efektu prac zajęło nam zaledwie 2 tygodnie!
1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej