Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Instalacja hydrauliczna

Montaż przewodów wodno-kanalizacyjnych odbywa się wyłącznie w ścianach wewnętrznych a nie zewnętrznych, z uwagi na zachowanie prawidłowych właściwości termoizolacyjnych tych drugich. Prace rozpoczynamy jeszcze przed wykonaniem izolacji cieplnej. Na zdjęciach widoczne są elementy instalacji kanalizacyjnej oraz instalacji ciepłej i zimnej wody. Przewody przechodzą przez belki ścienne i stropowe.

Instalacja hydrauliczna - Zdjęcie 1 Instalacja hydrauliczna - Zdjęcie 1
Elementy doprowadzające wodę do budynku i odpływy odprowadzające nieczystości na zewnątrz – w tym przypadku do szamba. Wykonane są z tworzyw i znajdą się docelowo w betonowej posadzce budynku.
   
Instalacja hydrauliczna - Zdjęcie 2

Instalacja hydrauliczna - Zdjęcie 2
Na zdjęciu pomieszczenie przyszłej toalety z doprowadzoną instalacją hydrauliczną. Widoczne są odpływy ubikacji, umywalki i wanny oraz punkty doprowadzenia wody użytkowej.

   
Instalacja hydrauliczna - Zdjęcie 3 Instalacja hydrauliczna - Zdjęcie 3
Technologia szkieletowa zapewnia bardzo dużą elastyczność w projektowaniu instalacji hydraulicznej domu. Decyduje o tym brak konieczności kucia ścian podczas montażu jej elementów. Dzięki temu montaż kolejnych punktów wodno-sanitarnych jest znacznie prostszy niż w przypadku domów murowanych.
   
Instalacja hydrauliczna - Zdjęcie 4 Instalacja hydrauliczna - Zdjęcie 4
Dzięki prostszemu niż w przypadku technologii murowanej montażowi elementów instalacji hydraulicznej, istnieje możliwość znacznie swobodniejszego rozplanowania jej elementów w budynku. W przypadku ewentualnych napraw, nie trzeba też kuć ścian. Do przeprowadzenia czynności naprawczych, wystarczy zdjąć płytę gipsowo-kartonową.
   
Instalacja hydrauliczna - Zdjęcie 5 Instalacja hydrauliczna - Zdjęcie 5
Szybkość montażu każdej domowej instalacji – w tym także instalacji hydraulicznej – znacznie skraca czas budowy każdego domu, który budujemy w technologii szkieletowej.
1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej