Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Instalacja elektryczna

Podobnie jak w przypadku instalacji wodno-kanalizacyjnej, przewody elektryczny instalowane są również w ścianach wewnętrznych. Są bardzo dokładnie zaizolowane. Osprzęt elektryczny montujemy w puszkach przeznaczonych do montażu na ścianach kartonowo-gipsowych. Ze względu na specyfikę konstrukcji domu kanadyjskiego, cała instalacja zaprojektowana jest tak, by przewody nie nagrzewały się podczas dużych obciążeń sieci elektrycznej. 

Instalacja elektryczna - Zdjęcie 1 Instalacja elektryczna - Zdjęcie 1
Wiązki kabli elektrycznych przeprowadzone są wewnątrz ścian jeszcze przed ułożeniem warstw ocieplających ścian. Przewody przeprowadzane są przez otwory nawiercone w drewnianych elementach konstrukcji domu.
   
Instalacja elektryczna - Zdjęcie 2

Instalacja elektryczna - Zdjęcie 2
Doprowadzenie przewodów elektrycznych na poddasze budynku. Na zdjęciu widać kable poprowadzone przez drewniane elementy więźby dachowej.

   
Instalacja elektryczna - Zdjęcie 3 Instalacja elektryczna - Zdjęcie 3
Kable elektryczne przeprowadzone przez drewniane elementy konstrukcji stropu. Będą doprowadzać prąd do górnego oświetlenia salonu znajdującego się na dole budynku.
   
Instalacja elektryczna - Zdjęcie 4 Instalacja elektryczna - Zdjęcie 4
Serce instalacji elektrycznej domu. Do skrzynki elektrycznej doprowadzone są wszystkie przewody domowej instalacji. Na zdjęciu widoczny jest panel sterowania poszczególnymi bezpiecznikami.
   
Instalacja elektryczna - Zdjęcie 5 Instalacja elektryczna - Zdjęcie 5
Miejsca przyszłych gniazdek elektrycznych. Technologia szkieletowa daje dużą łatwość w instalowaniu dodatkowych punktów zasilających, dzięki braku konieczności kucia ścian w celu rozprowadzenia kabli. Prostsza jest też naprawa instalacji w razie awarii instalacji. Do usunięcia usterki wystarczy zdjęcie płyty kartonowo-gipsowej.
1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej