Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Budowa domu kanadyjskiego (szkieletowego) – krok po kroku na przykładzie budowy z Wiązownej

Nie wyobrażamy sobie bardziej trafnej metody zaprezentowania naszych możliwości niż ukazanie naszej pracy krok po kroku. Poniżej znajduje się reportaż z budowy domu krok po kroku u naszego Klienta, który zgodził się na zaprezentowanie tegoż materiału na łamach naszego serwisu internetowego (dziękujemy). Prezentujemy powstawanie jednorodzinnego domu szkieletowego w podwarszawskiej Wiązownej. Każdy etap został sfotografowany i opisany. Obejrzyj szczegóły przebiegu realizacji tej inwestycji.


Fundament
Fundament
Dokładność wykonania fundamentu jest kluczowa dla prawidłowości przyszłej konstrukcji domu. W technologii szkieletowej - inaczej niż w przypadku domów z betonu - ten etap prac musi być przeprowadzony z najwyższą starannością, po prostu, perfekcyjnie!
 
Konstrukcja szkieletowa

Konstrukcja szkieletowa
Szkielet domu powstaje z drewna konstrukcyjnego, tj. z belek drewnianych o różnych przekrojach. Materiał poddawany jest zaawansowanej obróbce technologicznej, dzięki czemu jest bardzo trwały i elastyczny - wykazuje bardzo wysoką odporność na wilgoć, temperatury czy szkodniki.


Pokrycia dachowe
Pokrycia dachowe
W przypadku realizacji domu szkieletowego w Wiązownie, budynek został pokryty gontem bitumicznym. Naszym standardem jest też stosowanie blachodachówki. Oczywiście, istnieje możliwość wykonania pokrycia z dachówki ceramicznej. Mniej standardowym, lecz również stosowanym rozwiązaniem, jest użycie do tego celu drewna lub strzechy.

 
Instalacja hydrauliczna
Instalacja hydrauliczna
Technologia szkieletowa daje, nieznaną w przypadku domów z betonu, łatwość rozprowadzania po budynku przewodów hydraulicznych w ścianach konstrukcji. Lecz to nie wszystko! W przypadku wystąpienia awarii, nie trzeba kuć ścian, a zamaskowanie miejsca naprawy jest niedrogie, szybkie i znacznie prostsze w wykonaniu niż w tradycyjnych domach murowanych.

Wylewka posadzki
Wylewka posadzki
Wykonanie posadzki, poza budową fundamentu, to jedyny etap powstawania domu szkieletowego, w trakcie którego potrzebny jest beton. W efekcie, prace pochłaniają znacznie mniej energii elektrycznej i wody niż podczas budowy domu z betonu. Dzięki temu jest nie tylko taniej ale również znacznie bardziej ekologicznie.
 
Centralny odkurzacz
Centralny odkurzacz
Właściciele domów z betonu często nie decydują się na to rozwiązanie, gdyż instalacja centralnego odkurzacza w ścianach murowanych jest bardziej czasochłonna i skomplikowana, co też wpływa na jej cenę. W przypadku domów szkieletowych jest dokładnie odwrotnie. Kto raz korzystał z centralnego odkurzacza, ten dobrze wie, jak bardzo ułatwia utrzymywanie porządku w domu.


Komin
Komin
Dom wyposażony jest w rekuperator, który jest w stanie odzyskać aż do 70% energii użytej do ogrzewania podczas wymiany powietrza w budynku, a także kominek z rozprowadzeniem ciepła przez wentylację. W tym przypadku Kominek stanowi dodatkowe źródło zasilania CO.

 
Instalacja elektryczna
Instalacja elektryczna
Podobnie jak w przypadku przewodów instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego odkurzacza, rozprowadzenie kabli elektrycznych w domu szkieletowym jest znacznie prostsze niż w domu z betonu. To również zdecydowanie skraca całkowity czas budowy.


Ocieplenia ścian
Ocieplenia ścian
Ten etap  budowy domu szkieletowego ma na celu zapewnienie wnętrzom budynku właściwej izolacyjności przed niskimi temperaturami i wilgocią. W efekcie, dom będzie nie tylko bardzo ciepły i energooszczędny, ale też suchy i wolny od pleśni czy grzybów, na co wpływ będzie miała również bardzo wydajna wentylacja.

 
Stolarka okienna
Stolarka okienna
W  domach szkieletowych stosujemy, zarówno okna drewniane, jak i z PVC. Prezentowany budynek będzie wyposażony w rekuperator, więc teoretycznie nie było potrzeby instalowania w nim wszystkich okien otwieranych, ponieważ instalacja wymiennika ciepła, zapewni wnętrzom również świetną wentylację.

Instalacja CO i CW
Instalacja CO i CW
Jako standardowe przewody dla obu typów instalacji w domach szkieletowych naszej Firmy, stosujemy rury aluminiowe. W prezentowanym budynku znajduje się kominek jako dodatkowe źródło zasilania CO, który będzie rozprowadzał ciepło przewodami wentylacyjnymi do poszczególnych pomieszczeń, zaś zadaniem rekuperatora będzie wymiana i filtracja tego powietrza oraz odzysk ciepła. 

 
Karton - Gips
Karton - Gips
Płyta kartonowo-gipsowa jest standardowo ostatnią wewnętrzną warstwą ściany naszych domów szkieletowych. Używany jest również do wykończeń sufitów oraz zabudowy kominka, do której wykorzystujemy płytę w podwyższonej ogniotrwałości w kolorze różowym.


Elewacja domu
Elewacja domu
Dom szkieletowy daje takie same możliwości wykończenia elewacji, jak dom z betonu. Dlatego z zewnątrz można się nawet nie zorientować, że budynek nie powstał z pustaków lub cegieł. Oczywiście, na elewacji można położyć siding, drewniane listwy, czy modnie połączyć tynk z drewnem, co ostatnio wykonujemy bardzo często.

 
Wykończenie wnętrz
Wykończenie wnętrz
Budowę prezentowanego domu szkieletowego zakończyliśmy w stanie "pod klucz". Minimalny zakres takiego wykończenia wnętrz w naszej Firmie obejmuje: podłogi, ściany, oraz armaturę kuchenną i łazienkową. Oczywiście, wybór poszczególnych materiałów i urządzeń sanitarnych zależy od Ciebie. Zakres prac wykończeniowych możesz dowolnie poszerzyć.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej