Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Audyt działki przed budową domu szkieletowego w Otwocku

W najbliższą środę przedstawiciele naszej Firmy, prezes Marek Korzec oraz architekt, Stanisław Arciuch, udają się na audyt techniczny działki Inwestora z Otwocka, zlokalizowanej w okolicy ulicy Żeromskiego, w odległości około 80 metrów od drogi gminnej i 400 metrów od Szosy Lubelskiej.

Jak istotny jest audyt techniczny działki przekonał się każdy, kto indywidualnie zlecał architektowi zaprojektowanie od podstaw swojego domu. Ważnym elementem takiej usługi są oględziny lokalizacji przed rozpoczęciem realizacji inwestycji. Rozpoznanie warunków terenowych i atutów działki ma kluczowe znaczenie w procesie budowy domu, który zapewni komfort mieszkaniowy, dzięki właściwemu położeniu względem kierunków świata, zachowaniu odpowiedniej odległości od sąsiadujących budynków i drogi dojazdowej; czy też ustawieniu budynku w miejscu najlepiej dopasowanym do przewidywanych ciągów komunikacyjnych na posesji.

Oględziny będą następstwem trzech dotychczasowych spotkań w siedzibie naszej Firmy, w trakcie których omówiliśmy z Klientem podstawowe parametry domu szkieletowego, takie jak:

  • powierzchnia użytkowa;
  • kształt budynku;
  • ilość i przybliżony rozkład pomieszczeń mieszkalnych;
  • planowany rodzaj ogrzewania.

Poniżej prezentujemy dwa bardzo luźne szkice koncepcyjne budynku, które powstały na potrzeby rozmów z Inwestorem.

Audyt działki przed budową domu szkieletowego w Otwocku

Dom z poddaszem użytkowym ma mieć powierzchnię około 130 m2 i składać się w części parterowej z salonu typu katedra (częściowo odsłonięty strop) połączonego z jadalnią, kuchni ze spiżarnią, WC, gabinetu, sypialni, holu i pomieszczenia technicznego.

Audyt działki przed budową domu szkieletowego w Otwocku

Na poddaszu mają się znaleźć dwie lub trzy sypialnie oraz duża łazienka z wanną i prysznicem. Pod uwagę brane jest również oddzielne pomieszczenie na garderobę. Dla rozwinięcia koncepcji budynku, potrzebnej m.in. do sporządzenia dokładnej wyceny inwestycji i dalszych prac projektowych, niezbędny jest wyjazd w teren.

Wkrótce zaprezentujemy w oddzielnym artykule wyniki naszego audytu i opiszemy, jak wpłyną one na kosztorys i dalsze prace projektowe.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej