Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Aktualności TOP BUD®

Najnowsze domy szkieletowe wybudowane przez Firmę Top Bud®.Prezentowany dom szkieletowy zaczęliśmy budować po długim weekendzie majowym 2018 roku. Obecnie wykonujemy ostatnie prace szpachlarskie w środku budynku. Już wkrótce rozpocznie się etap wykańczania wnętrz i za około miesiąc nastąpi bardzo przyjemny i ekscytujący moment wprowadzania się pod własny dach. Zatem cała realizacja zajęła nam nieco ponad cztery i pół miesiąca. To potwierdza, że w domu szkieletowym Top Bud® możesz zamieszkać po około sześciu miesiącach od rozpoczęcia jego budowy, wliczając w to czas prac wykończeniowych.

czytaj więcej

Aktualne informacje o realizacjach budowlanych Firmy Top Bud®.Prace przy prezentowanym domu szkieletowym kontynuujemy równolegle do kilku innych inwestycji. Poza Otwockiem, kończymy budynek w Czarnej koło Mińska Maz., Wilanowie, oraz dom w pięknej okolicy Zalewu Czorsztyńskiego. Prowadzimy też roboty na różnych etapach realizacji w Pruszkowie, Złotokłosie, Wiązownie (dwa domy), Czarnowie, Odrano-Woli i Lipowie. Dwóch ostatnich inwestycji jeszcze nie prezentowaliśmy na naszym serwisie internetowym, ale niebawem to zrobimy. Tymczasem zapraszamy Cię do obejrzenia stanu domu szkieletowego w Otwocku.

czytaj więcej

Nowe realizacje Firmy Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Obejrzyj zdjęcia z budowy fundamentu pod kolejny energooszczędny dom szkieletowy Top Bud®, który powstanie w miejscowości Czarnów obok Konstancina-Jeziorny. Będzie to budynek z częściowym stropodachem. W artykule znajdziesz też rzuty wszystkich elewacji oraz przekroje pomieszczeń mieszkalnych parteru i poddasza użytkowego.

czytaj więcej

Aktualności Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Po dwóch tygodniach od ukończenia robót fundamentowych na plac budowy w Otwocku (Wólka Mlądzka), weszła jedna z naszych ekip konstrukcyjnych. W tym artykule zaprezentujemy Ci zdjęcia wykonane podczas pierwszego i czwartego dnia prac przy budowie szkieletu drewnianego.

czytaj więcej

Klienta na temat usługi budowy domów szkieletowych Top Bud®.Po zakończeniu inwestycji pytamy naszych Klientów o to, jak oceniają jej efekt. Zdarzają się też takie sytuacje, kiedy Inwestorzy wyprzedzają nasze pytanie i sami proponują przygotowanie opinii, udzielając autoryzacji na jej publikację w oficjalnym serwisie internetowym Top Bud®. Nie przeszkadza im świadomość tego, że wykorzystamy ją do celów marketingowych, ponieważ są zadowoleni z przebiegu usługi budowlanej i deklarowanych przez nas zalet domu szkieletowego, które potwierdziły się w czasie jego eksploatacji. Tak też było w przypadku Inwestora z Izabelina. Zapraszamy Cię do przeczytania tego, co napisał na nasz temat.

czytaj więcej

Aktualności Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz. Temat drewna konstrukcyjnego, z którego powstają szkielety domów w standardzie Top Bud®, poruszany jest praktycznie przez każdego nowego Inwestora podczas spotkań, w trakcie których wspólnie ustalamy szczegóły przyszłej realizacji budowlanej. Dlatego wychodząc naprzeciw Twoim pytaniom o ten materiał, opublikowaliśmy nowy artykuł w dziale „Dla Inwestora”.

czytaj więcej

Systemy ogrzewania i chłodzenia w domach szkieletowych Top Bud®.Podczas gdy właściciele jednych domów narzekają na upały, nasi Klienci w swoich domach szkieletowych cieszą się z przyjemnego chłodu, dbając tylko o to by okna i drzwi były domknięte. Jest tak dlatego, ponieważ korzystają z nawiewnych pomp ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym, które oferujemy wszystkim inwestorom zainteresowanym ofertą budowy domów szkieletowych naszej Firmy. Przeczytaj o atutach nowoczesnego i ekologicznego systemu opartego na precyzyjnie kontrolowanym przepływie powietrza, który potrafi zarówno wydajnie ogrzać, jak i schłodzić wnętrza energooszczędnego domu Top Bud®.

czytaj więcej

Najnowsze domy szkieletowe Top Bud® podczas budowy.Czas powstawania drewnianego szkieletu zależy od wielkości domu i tego, jak skomplikowana jest jego bryła. Ten etap robót zajmuje nam zwykle od tygodnia do dwóch. Wówczas wykonujemy nie tylko samą konstrukcję. Montujemy na niej również płytę OSB3 i wiatroizolację Tyvek. W przypadku budynków w standardzie Top Bud®, także na tym samym etapie prac pokrywamy dach  gontem bitumicznym. Zdjęcia które obejrzysz powstały podczas piątego dnia budowy drewnianej konstrukcji szkieletowej domu w miejscowości Złotokłos.

czytaj więcej

Obejrzyj najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Na oficjalnym serwisie internetowym Top Bud® opisywaliśmy już dom szkieletowy w Boryszewie. Mogłeś zobaczyć go wcześniej na zdjęciach i filmie, które wykonaliśmy na różnych etapach realizacji. Od kilku miesięcy dom jest już zamieszkany a teren wokół niego zagospodarowany. Zapraszamy Cię więc do obejrzenia efektu końcowego prac naszych ekip.

czytaj więcej

Bieżące realizacje budowlane Top Bud® - energooszczędne domy szkieletowe pod klucz.W ciągu najbliższych dni otworzymy kolejne place budowy w okolicach Warszawy. Powstaną na nich dwa nowe domy szkieletowe naszych Klientów. Pierwszy z nich będzie budynkiem o zwartej i kompaktowej bryle i powierzchni użytkowej 100,6 m2, natomiast drugi będzie ponad dwa razy większy. Jego właściciele będą mieli do dyspozycji 256 m2 powierzchni użytkowej.

czytaj więcej

Bieżące realizacje budowlane Top Bud® - energooszczędne domy szkieletowe pod klucz.W ciągu ostatniego tygodnia prowadziliśmy intensywne prace przy budowie fundamentu domu szkieletowego naszego kolejnego Klienta. Tym razem inwestycja powstaje w Otwocku wschodnim (Wólka Mlądzka), przy ulicy Grunwaldzkiej. Obejrzyj efekt prac naszej ekipy murarskiej.

czytaj więcej

Bieżące realizacje Firmy Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Prace przy prezentowanym domu szkieletowym rozpoczęliśmy po majowym weekendzie bieżącego roku. Po upływie niespełna dwóch i pół miesiąca roboty budowlane znacznie posunęły się do przodu, zgodnie z ich harmonogramem. Obejrzyj aktualne zdjęcia domu szkieletowego w Wilanowie. Dowiedz się, co już wykonaliśmy i jakie jeszcze prace dzielą nas od zakończenia inwestycji w stanie deweloperskim zamkniętym.

czytaj więcej

Realizacje budowlane firmy Top Bud®.Niedawno, 12 czerwca 2018 roku, na naszym serwisie internetowym zaprezentowaliśmy gotowy fundament pod duży dom szkieletowy z poddaszem użytkowym, zlokalizowany w pruszkowskich Malichach. Dzisiaj możesz obejrzeć efekt prac konstrukcyjnych przy omawianym budynku. Zapraszamy Cię do obejrzenia kilku zdjęć obrazujących obecny stan inwestycji.

czytaj więcej

Artyikuł o najnowszej realizacji budowlanej Firmy Top Bud®.Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 1158 m2, zlokalizowanej we wschodnim Otwocku na terenie Wólki Mlądzkiej (ul. Żeromskiego), w odległości około jednego kilometra od Szosy Lubelskiej. Będzie to drugi dom szkieletowy wybudowany przez naszą Firmę w tej okolicy. Poznaj więcej szczegółów dotyczących tego budynku. Obejrzyj rzuty elewacji i przekroje pomieszczeń.

czytaj więcej

Pytanie o czas budowy domu szkieletowego jest jednym z częściej zadawanych przez osoby zainteresowane ofertą naszej Firmy. Chcąc udzielić na nie rzetelnej odpowiedzi postanowiliśmy zobrazować tę kwestię przykładem konkretnej inwestycji. Dzięki temu będziesz mógł prześledzić cały etap powstawania domu szkieletowego i ocenić szybkość jego realizacji na podstawie kilkumiesięcznej relacji z budowy.

czytaj więcej

Wykończenie elewacji domu szkieletowego przy użyciu kafli ceglanych.W domach szkieletowych naszych Klientów wykonujemy różne wykończenia elewacji. Stosujemy pełny tynk w jednym lub kilku kolorach; połączenia tynku z deską szalunkową lub termodeską. Warstwę wierzchnią ścian zewnętrznych wykańczamy też przy użyciu samej deski szalunkowej w różnych wariantach drewna, uzyskując efekt elewacji, typowy dla domu szkieletowego w stylu skandynawskim. Wymienione rozwiązania nie wyczerpują jednak wszystkich opcji, jakie oferujemy Inwestorom korzystającym z naszych usług.

czytaj więcej

Najnowsze inwestycje realizowane przez Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Już w ciągu kilku najbliższych dni zaczniemy pomiary geodezyjne na działce Inwestora z podwarszawskiej miejscowości Wiązowna, którego pierwszy dom szkieletowy został rozebrany z powodu modernizacji drogi ekspresowej nr 17 na odcinku Warszawa-Lublin. Następnego dnia rozpoczniemy prace fundamentowe. Cieszymy się razem z naszym Klientem, że w końcu inwestycja ruszy do przodu. Zapraszamy Cię do obejrzenia rzutów elewacji.

czytaj więcej

Nowe realizacje Firmy Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Budynek znajduje się w miejscowości Gabryelin, wchodzącej w skład aglomeracji warszawskiej. Jest to miejsce dobrze skomunikowane ze stolicą, w otoczeniu zieleni. W sam raz na zamieszkanie pod własnym dachem. Właśnie z tego założenia wychodził nasz Klient, który dwa i pół roku zgłosił się do naszej Firmy ze zleceniem budowy domu szkieletowego. Zapraszamy Cię do obejrzenia rezultatu tej inwestycji.

czytaj więcej

Przykłady realizacji domów szkieletowych Firmy Top Bud®.Budowę domu szkieletowego w Ławkach koło Góry Kalwarii zakończyliśmy w kwietniu 2016 roku. Dla lepszego efektu wizualnego postanowiliśmy zaprezentować budynek dopiero po zagospodarowaniu działki przez naszego Klienta. W artykule znajdziesz opis inwestycji, zdjęcia oraz przekroje powierzchni parteru i poddasza.

czytaj więcej

Realizacje Firmy Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Malcanów, pięć kilometrów od Otwocka. Budowę prezentowanego domu szkieletowego zakończyliśmy dwa i pół roku temu. Dowiedz się więcej na temat budynku, obejrzyj zdjęcia oraz przekrój pomieszczeń.

czytaj więcej

Informacje dla przyszłych inwestorów.Staramy się przekazywać osobom zainteresowanym naszą ofertą jak najwięcej przydatnych informacji na jej temat. Robimy to zarówno z poziomu oficjalnej strony internetowej Top Bud®, jak i podczas spotkań w siedzibie naszej Firmy. Jeśli jednak oczekujesz więcej i chciałbyś najpierw obejrzeć ze swoją rodziną któryś z już wybudowanych domów szkieletowych, należących do naszych dotychczasowych Klientów, chętnie Ci to umożliwimy. Dowiedz się więcej o naszej propozycji.

czytaj więcej

Realizacje budowlane Firmy Top Bud® - dom szkieletowy-parterowy w Złotokłosie.W gronie naszych Klientów są również takie osoby, które zdecydowały się na zlecenie budowy domu szkieletowego naszej Firmie, bo były pod wrażeniem inwestycji zrealizowanych przez nas w ich okolicy. Taka sytuacja miała ostatnio miejsce w Złotokłosie za Piasecznem, gdzie postawiliśmy już cztery domy a teraz rozpoczęliśmy budowę piątego. Obejrzyj zdjęcia wykonane podczas prac fundamentowych oraz przekrój pomieszczeń budynku.

czytaj więcej

Realizacje budowlane firmy Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Prowadzimy zaawansowane prace przy budowie domu szkieletowego w Pęcicach Małych pod Pruszkowem. Budynek ukończymy do końca lipca bieżącego roku. W sierpniu będą mogły ruszyć pełną parą prace wykończeniowe wnętrz. Obejrzyj zdjęcia domu z zewnątrz i od środka na obecnym etapie robót.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Budynek będzie naprawdę okazały. W części parterowej oraz na poddaszu znajdzie się w sumie kilkanaście wygodnych pomieszczeń. Zgodnie z życzeniem Inwestora dom szkieletowy będzie miał klasyczny wygląd, przypominający XIX-wieczne dworki szlacheckie, charakterystyczne dla krajobrazu ówczesnego Mazowsza.

czytaj więcej

Prezentacja inwestycji zakończonej przez Firmę Top Bud® w maju 2018 roku.To była o tyle nietypowa inwestycja, że zamiast jednego domu szkieletowego w zabudowie bliźniaczej, wykonaliśmy dwa oddzielne budynki na jednej działce. Będą zamieszkiwane przez starsze i młodsze pokolenie jednej rodziny.

czytaj więcej

Rozwiewamy kolejne wątpliwości Inwestorów o domach szkieletowych.Tym razem nasza dygresja, którą opublikowaliśmy w dziale „Dla Inwestora”, dotyczy różnych typów domów, jakie można wybudować w szkielecie drewnianym. Wyjaśniamy w niej, jak niewiele nas ogranicza w tym, by wybudować Klientowi dokładnie taki dom, o jakim marzy.

czytaj więcej

Dom szkieletowy Firmy Top Bud®. Realizacja nad Zalewem Czorsztyńskim.Własny dom? Wspaniale! A jeśli do tego wybudowany w uroczej okolicy z pięknymi widokami, które nigdy nie spowszednieją? To jeszcze lepiej! Taki właśnie dom szkieletowy na wymarzonej działce budujemy od dwóch miesięcy w południowym krańcu Polski, tuż przy granicy ze Słowacją. Inwestycja powstaje na górskim zboczu z panoramą Zalewu Czorsztyńskiego. Bardzo się z tego cieszymy, ponieważ jest to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w naszym kraju.

czytaj więcej

Domy szkieletowe zrealizowane przez Firmę Top Bud®.Zapraszamy Cię do obejrzenia kolejnych dwóch realizacji naszej Firmy, których dotychczas nie publikowaliśmy na oficjalnym serwisie internetowym Top Bud®. Zdjęcia obu domów szkieletowych zostały wykonane w ostatni piątek, 1 czerwca 2018 roku.

czytaj więcej

Odwiedziny inwestycji z 2015 roku.Budowę prezentowanego domu szkieletowego zakończyliśmy w grudniu 2015 roku a film, który powstał podczas tej realizacji, obejrzało ponad sześćdziesiąt tysięcy osób. Ostatnio odwiedziliśmy inwestycję z aparatem fotograficznym przy okazji zdjęć do nowej galerii realizacji i - trzeba przyznać - że sporo zmieniło się wokół budynku na plus od czasu opuszczenia placu budowy przez nasze ekipy.

czytaj więcej

Nowe realizacje domów szkieletowych Firmy Top Bud®.Ubiegłej jesieni zakończyliśmy budowę domu szkieletowego, która odbywała się w dość nietypowy sposób. Dzisiaj udaliśmy się w miejsce tej inwestycji z aparatem fotograficznym, żeby udokumentować jej efekt na zdjęciach.

czytaj więcej

Spotkanie członków Stowarzyszenia Dom Drewniany 2018.Właśnie wróciliśmy ze spotkania członków Stowarzyszenia Dom Drewniany, skupiającego w swoich szeregach przedstawicieli firm z branży budowy domów szkieletowych oraz domów z bali. Jednym z punktów tego spotkania był wybór członków nowego zarządu.

czytaj więcej

Realizacje budowlane firmy Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Wczoraj pojechaliśmy z aparatem fotograficznym odwiedzić trzy inwestycje, ukończone przez nas w ciągu pięciu ostatnich lat. Zdjęcia, które zrobiliśmy, będą nam potrzebne podczas prac nad aktualizacją galerii naszych realizacji. Chcemy ją odświeżyć dodając do niej kilkadziesiąt domów szkieletowych, których dotychczas w przeważającej większości jeszcze nie publikowaliśmy.

 

czytaj więcej

Zbudujemy nowy dom szkieletowy po zburzeniu poprzedniego.Niecałe osiemnaście lat temu wybudowaliśmy duży dom szkieletowy w podwarszawskiej miejscowości Wiązowna. Los sprawił, że budynek został przeznaczony do rozbiórki z powodu budowy dwujezdniowej drogi ekspresowej S17 do Lublina. Dowiedzieliśmy się o tym fakcie od jego właściciela, który zgłosił się do nas ponownie z myślą o budowie swojego nowego domu. Oczywiście będzie to dom w technologii szkieletowej.

 

czytaj więcej

Kwestie dotyczące strony technicznej budowy domu szkieletowego.Jeśli zastanawiasz się nad zamieszkaniem we własnym domu szkieletowym, wybudowanym przez naszą Firmę, to właśnie opublikowaliśmy dwa kolejne artykuły w dziale „Dla Inwestora”, w których znajdziesz przydatne odpowiedzi na pytania często zadawane przez naszych Klientów.

czytaj więcej

Nowa inwestycja realizowana przez Firmę Top Bud®.Dom, który chcemy przedstawić, budujemy na terenie ładnej działki leśnej, oddalonej o kilkaset metrów w linii prostej od drogi krajowej nr 50. Obejrzyj zdjęcie z bieżącego etapu prac i poznaj więcej szczegółów na temat tej inwestycji.

czytaj więcej

Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym, garażem i wiatą samochodową.W związku ze zmianą przepisów budowlanych i przeciągającymi się formalnościami urzędowymi z wydaniem pozwolenia na budowę, początek tej inwestycji opóźnił się o ładnych kilka miesięcy. Wreszcie z końcem kwietnia udało się zakończyć kompletowanie wymaganej dokumentacji. Mogliśmy więc rozpocząć prace, na które tak my, jak i Inwestor, czekaliśmy od dłuższego czasu „w blokach startowych”.

czytaj więcej

Kto decyduje się na domy szkieletowe Firmy Top Bud®?Zdajemy sobie sprawę, jak trudny może być wybór technologii budowy domu. Wiadomo – jego konsekwencje ciągną się potem za inwestorem przez całe życie. Dlatego chcielibyśmy przedstawić Ci nasze doświadczenia z obsługi dotychczasowych Klientów i w ten sposób odpowiedzieć na pytanie, dlaczego niektóre osoby zdecydowały się na taki właśnie dom.

czytaj więcej

Dom szkieletowy Top Bud® w miejscowości Nadbrzeż obok Otwocka.Oto kolejna realizacja, którą zakończyliśmy kilka tygodni temu. Jest to parterowy dom w technologii szkieletowej, według indywidualnego projektu naszego architekta.

czytaj więcej

Wkrótce powstanie nowa galeria realizacji domów szkieletowych Top Bud®.W ciągu najbliższych dni rozpoczniemy prace przy zaktualizowaniu zawartości galerii, w której prezentujemy domy szkieletowe naszych dotychczasowych Klientów. Zdajemy sobie sprawę, że nadszedł najwyższy czas, żeby zająć się tą, ważną dla wszystkich Klientów, kategorią naszego oficjalnego serwisu internetowego.

czytaj więcej

Biuro projektowe Firmy Top Bud® - Budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Budujemy domy szkieletowe o konstrukcji drewnianej według własnych i sprawdzonych projektów gotowych, czyli takich, które już zrealizowaliśmy dla naszych dotychczasowych Klientów, ale też – według ogólnodostępnych projektów typowych, które można zakupić na wolnym rynku usług projektowych.

czytaj więcej

Większość domów w technologii szkieletowej, w których budowie specjalizujemy się od ponad 24 lat, powstała na podstawie projektów indywidualnych. Przeczytaj o zaletach takich budynków.

czytaj więcej

Jak powiesić szafki, półki, obrazy lub urządzenia oświetleniowe na ścianie domu szkieletowego.Pewnym mitem na temat domów szkieletowych jest to, że ograniczają użytkownika pod względem wieszania przedmiotów na ścianach. Opinia ta dotyczy szczególnie ciężkich elementów. Chcemy więc pokazać, jak wygląda rzeczywistość na przykładzie domów naszych Klientów.

czytaj więcej

Dom szkieletowy 147 m2.Kolejna realizacja naszej Firmy to dom szkieletowy - parterowy o powierzchni 147 m2. Zapraszamy Cię do zapoznania się z opisem budynku, rzutami pomieszczeń, zdjęciami oraz krótką prezentacją filmową, na której pokazujemy go od środka i z zewnątrz.

czytaj więcej

Artykuł o realizacji domu szkieletowego firmy Top Bud®.Zapraszamy Cię do obejrzenia kolejnej z naszych ostatnich realizacji budowlanych. W tym artykule prezentujemy opis inwestycji, rzuty pomieszczeń i elewacji oraz krótki film, na którym zobaczysz niewielki, lecz urokliwy dom wybudowany w standardzie Top Bud® w miejscowości Rzekuń, powiat Ostrołęka.

 

czytaj więcej

Kolejne dwa domy szkieletowe Top Bud® - inwestycja w Michałowicach i we Włochach.Zapraszamy Cię do obejrzenia dwóch kolejnych inwestycji na terenie Warszawy i okolic, które oddaliśmy do dyspozycji Klientów w ostatnim czasie. Poza filmem, na którym można je obejrzeć, dołączyliśmy do artykułu także rzuty elewacji oraz przekroje płaskie pomieszczeń obu budynków.

czytaj więcej

Parterowy dom szkieletowy 239 m2 firmy Top Bud®.Zapraszamy Cię do obejrzenia efektu końcowego jednej z naszych ostatnich realizacji, czyli domu parterowego w technologii szkieletowej o powierzchni 239 m2. Budynek posiada również dwustanowiskowy garaż 43,5 m2.

czytaj więcej

Zaproszenie na imprezę branżową.W imieniu Stowarzyszenia Dom Drewniany, którego jesteśmy członkiem, zapraszamy serdecznie do udziału w targach DREWDOM 2018.

czytaj więcej

Dlaczego warto zamieszkać w domu szkieletowym.Przeczytaj porównanie kosztów utrzymania domu szkieletowego 132 m2 z kosztami utrzymania mieszkania 73 m2 w bloku, które nasz Klient użytkował zanim wprowadził się do swojego wymarzonego „Kanadyjczyka”.

czytaj więcej

Filmy o budowie domów szkieletowych.Cieszymy się, że nasze filmy mają coraz więcej wyświetleń i cieszą się dużym zainteresowaniem w Internecie. Dlatego podjęliśmy decyzję o aktualizacji działu, w którym zbierzemy wszystkie dotychczasowe materiały wideo, tak by ułatwić Ci lepsze zapoznanie się z naszą ofertą budowy energooszczędnych domów szkieletowych.

czytaj więcej

Przykłady realizacji Firmy Top Bud® - Budowa Energooszczędnych Domów Szkieletowych.Realizacje miały miejsce w podwarszawskim Lesznie i Sochaczewie. Są to domy parterowe z garażami jednostanowiskowymi. Obejrzyj je na zdjęciach i filmie.

czytaj więcej

Planowanie domu szkieletowego pod klucz z Firmą Top Bud®.Być może zastanawiasz się nad opcjami wykończenia wnętrz swojego przyszłego domu szkieletowego lub zastosowania dodatkowych urządzeń technicznych. Jeśli tak, to bardzo dobrze. Warto mieć zarys takich potrzeb jak najwcześniej, ponieważ budowa „Kanadyjczyka” trwa krótko.

czytaj więcej

Trzy domy szkieletowe Top Bud®, które zbudowaliśmy w ostatnim czasie (zdjęcia i film).W ciągu minionych 12 miesięcy rozpoczęliśmy realizację kilkunastu domów w okolicach Warszawy. Niedawno ukończyliśmy część z nich, a już niebawem oddamy kolejne inwestycje.

czytaj więcej

Nawiewowa pompa ciepła w domu szkieletowym Top Bud® (film).W ostatnim artykule przedstawiliśmy zalety eksploatacji nawiewnej pompy ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym latem, na przykładzie jednego z domów wybudowanych przez naszą Firmę. Tym razem chcielibyśmy zaprezentować film ukazujący elementy systemu w czasie instalacji i po.

czytaj więcej

Zalety nadmuchowej pompy ciepła latem w domu szkieletowym Top Bud®.Biorąc pod uwagę inwestycję w pompę ciepła, najpierw przychodzi na myśli przede wszystkim funkcja grzewcza i związane z tym oszczędności. Jednak systemy, które oferujemy w domach szkieletowych naszej Firmy, mają jeszcze jedną istotną zaletę – w czasie lata wydajnie chłodzą wnętrza.

czytaj więcej

Budowa domu szkieletowego w Boryszewie (film).Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, przedstawiamy pierwszą z ośmiu inwestycji naszych Klientów, które realizujemy w ostatnim czasie.

czytaj więcej

Pięć kolejnych filmów o ścianie i fundamencie domu szkieletowego.Jesteś zainteresowany zamieszkaniem w domu kanadyjskim naszej Firmy? Chcesz się dowiedzieć więcej na temat stawiania takiego budynku w technologii szkieletu drewnianego. Jeśli tak, to udostępniamy Ci kolejne filmy, na których obejrzysz etap po etapie realizację energooszczędnego domu Top Bud® przez nasze ekipy.

czytaj więcej

Zapowiedź prezentacji ośmiu ostatnich inwestycji.Będą to domy szkieletowe na różnym etapie realizacji — od niedawno rozpoczętych, po ukończone, w których już mieszkają zadowoleni Klienci naszej Firmy. Niemal wszystkie realizacje  rozpoczęliśmy w 2017 roku. Są to domy piętrowe, z poddaszem i parterowe.

czytaj więcej

Pięć nowych filmów o ścianie i fundamencie domu szkieletowegoNiedawno na naszym serwisie internetowym uruchomiliśmy obszerny dział, pt.: „Ściana i fundament energooszczędnego domu szkieletowego Top Bud®". Chcąc wyjść naprzeciw Twojemu zapotrzebowaniu na wiedzę o naszej technologii budowy, cały czas poszerzamy go o nowe i przydatne informacje.

 

czytaj więcej

Zapraszamy do nowego działu poświęconego konstrukcji ściany i fundamentu domu szkieletowego. Pokazujemy w nim, skąd bierze się ich jakość.

czytaj więcej

Aktualności na oficjalnym serwisie internetowym Firmy Top Bud®.Już niebawem na naszym serwisie internetowym opublikujemy ciekawy artykuł dla osób zainteresowanych elementami ścian i fundamentów domów Top Bud® oraz sposobem ich budowy.

czytaj więcej

Święta Wielkanocne to piękny i długo wyczekiwany czas przez wielu z nas. To także okazja do składania życzeń, zatem...

czytaj więcej

Ile zapłaciłem za ogrzanie domu szkieletowego pompą ciepła?Rozpoczynając moją przygodę z firmą Top Bud® zastanawiałem się nad wyborem pompy ciepła lub po prostu, ogrzewaniem z kominka. Finalnie uznałem, że będzie to jednak pompa i oczywiście rekuperator, który jest w standardzie. Po otrzymaniu pierwszej prognozy od dostawcy energii elektrycznej, postanowiłem podzielić się informacją o kosztach eksploatacji tego systemu z osobami, które stoją przed tym samy wyborem, co ja przed rokiem.

czytaj więcej

Zobacz domy szkieletowe, które obecnie budujemyRok 2016 obfitował w duże zainteresowanie naszą ofertą budowy domów szkieletowych. W tym czasie rozpoczęliśmy kilkanaście inwestycji. Część z nich jest już na ukończeniu lub na etapie prac wykończeniowych.

czytaj więcej

Dom szkieletowy Top Bud® po 21 latach użytkowaniaKażdy właściciel domu wybudowanego przez naszą Firmę potwierdzi, że opinie na temat niższej trwałości technologii szkieletowej są wyssane z palca. Oczywiście wszystko zależy od umiejętności projektanta i przede wszystkim, doświadczenia wykonawcy budowlanego.

czytaj więcej

Domy szkieletowe a zanieczyszczenie powietrza w PolsceTemat zanieczyszczenia powietrza (smogu) powraca co jakiś czas, lecz ostatnie wiadomości o jego jakości w naszym kraju wbiły niejednego w osłupienie. Podane dane już nie są wyłącznie zmartwieniem dla przedstawicieli organizacji ekologicznych i kół naukowych związanych z ochroną środowiska. Coraz bardziej świadomie patrzymy na nie wszyscy.

czytaj więcej

Życzenia świąteczne i noworoczne od Firmy Top Bud®.Najbliższe trzy tygodnie miną w oka mgnieniu a po nich nastąpi wyczekiwany przez nas czas Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Nie czekając na przedświąteczną gorączkę przygotowań pragniemy już teraz złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim byłym, obecnym i przyszłym Klientom Top Bud®, a także naszym Pracownikom.

czytaj więcej

Praktyczne strony rekuperatora w domu szkieletowym Top Bud®Zwykle mówiąc o rekuperatorze podnosi się temat oszczędności finansowych wynikających z odzyskiwania ciepła z wnętrza budynku. Warto jednak przytoczyć inne, bardziej prozaiczne zalety tego urządzenia, które na pewno doceni każdy Inwestor.

czytaj więcej

Jak wykorzystać atuty wizualne konstrukcji we wnętrzu domu szkieletowego.Wśród Klientów naszej Firmy istnieją dwie tendencje: jedni życzą sobie całkowitej zabudowy drewnianych elementów szkieletu domu w płycie gipsowo-kartonowej, drudzy przeciwnie – chcą je częściowo pozostawić dla podkreślenia technologii budowy i wykorzystania do aranżacji wnętrz.

czytaj więcej

Ile trwa budowa domu szkieletowego przez naszą Firmę?Za każdym razem słyszymy to pytanie i nic dziwnego. Klienci decydując się na budowę domu w technologii szkieletowej, biorą pod uwagę również kluczowy czynnik szybkości realizacji inwestycji. Dowiedz się więcej na ten temat.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje energooszczędnych domów szkieletowych 2016Cieszymy się ogromnie z zainteresowania ofertą budowy domów szkieletowych naszej Firmy ze strony tak licznej grupy Inwestorów. Od początku bieżącego roku realizujemy kilka budów jednocześnie, a w ostatnim czasie podpisaliśmy umowy na kolejne.

czytaj więcej

Jakość domów szkieletowych w Polsce – czy naprawdę powinniśmy mieć kompleksy?Przeczytaj ciekawy artykuł, który powstał na podstawie rozmowy z jednym z naszych Klientów. Poruszamy w nim często powracającą kwestię poziomu wykonawstwa budownictwa szkieletowego w Polsce.

czytaj więcej

Jesienią otwarcie pokazowego domu szkieletowego Top Bud® w Starej Wsi koło NadarzynaCieszymy się, że w końcu nasz dom pokazowy jest już niemal gotowy. Właściwie pozostało nam wykończenie wnętrz, natomiast z zewnątrz budynek jest ukończony – włącznie z terenem wokół.

czytaj więcej

Budowa domu szkieletowego Top Bud® w Izabelinie.Mamy za sobą różne realizacje. Budowaliśmy obiekty wczasowe, siedzibę firmy, budynek administracji, przedszkole, osiedle domów szeregowych w pierwszym w Polsce zrównoważonym mieście, lecz jeszcze nigdy nie powierzono nam inwestycji w taki sposób, o jakim przeczytasz w tym artykule.

czytaj więcej

Wirtualny spacer po projekcie Twojego domu szkieletowegoTeraz zobaczysz projekt swojego przyszłego domu szkieletowego z nowej perspektywy, która wyręczy Twoją wyobraźnię i ułatwi Ci podejmowanie kluczowych decyzji o kształcie budynku i układzie jego pomieszczeń.

czytaj więcej

Ostatnie realizacje domów szkieletowych Top Bud®

Niedawno w krótkich odstępach czasowych zbiegło się oddanie czterech inwestycji budowlanych naszych Klientów. Obejrzyj ich efekt na zdjęciach i przeczytaj krótkie charakterystyki każdego z zaprezentowanych domów.

czytaj więcej

Najnowsze projekty domów szkieletowych Top Bud®Poszukujesz pomysłów na swój wymarzony dom w energooszczędnej technologii szkieletowej? Zapraszamy Cię serdecznie do zapoznania się z najnowszą ofertą gotowych projektów naszej Firmy.

czytaj więcej

Za nami kolejny etap budowy domu szkieletowego w Warszawie przy ulicy SzubertaKilka dni temu odwiedziliśmy z aparatem fotograficznym jedną z inwestycji realizowanych przez nas w ciągu ostatnich miesięcy. Jest nią dom dwupiętrowy w technologii szkieletowej.

czytaj więcej

Budujemy dom szkieletowy z bio-tynkami i ogrzewaniem w ścianachPrezentowany dom jest jedną z ciekawszych realizacji naszej Firmy w ostatnim czasie. Nie mamy tu na myśli skądinąd, atrakcyjnej i modnej formy architektonicznej budynku, lecz przede wszystkim, nowoczesne i ekologiczne rozwiązania grzewcze, na które zdecydował się Inwestor.

czytaj więcej

Rozpeczęliśmy sprzedaż enerooszczędnych domów Top Bud® w Siewierzu-JeziornejDomy, które prezentujemy, znajdują się na terenie zrównoważonego miasta - pierwszego takiego założenia urbanistycznego w Polsce i naszej części Europy, a dokładniej, inwestycja zlokalizowana jest w samym sercu Górnego Śląska. Poznaj szczegóły naszej oferty.

czytaj więcej

Zakończenie budowy fundamentu pod dom szkieletowy w OtwockuPomimo niesprzyjających warunków pogodowych i terenowych, w ciągu dziesięciu dni zakończyliśmy budowę fundamentu pod dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym o powierzchni 126 m2.

czytaj więcej

Trwają pierwsze prace przy budowie domu szkieletowego w OtwockuW ciągu jednego tygodnia nastąpił szybki postęp przy rozpoczęciu kolejnej inwestycji realizowanej przez naszą Firmę. Ruszyliśmy pełną parą, więc wkrótce będzie widoczny pierwszy efekt prac w postaci gotowego fundamentu.

czytaj więcej

Styropian na elewacji domu szkieletowego i ryzyko zawilgocenia ścianPrzekrój ściany domu szkieletowego jest jednym z najczęściej omawianych tematów przez przyszłych inwestorów. Szczególnie ostrożnie traktowana jest kwestia warstwy zewnętrznej, wykonanej ze styropianu. To ona budzi najwięcej wątpliwości, dlatego chcemy zgłębić to zagadnienie w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie w budowie domów szkieletowych.

 

czytaj więcej

Dział zawiera projekty wykonane na indywidualne zamówienie dotychczasowych Inwestorów, więc wszystkie przedstawione propozycje domów, z którymi się tutaj zapoznasz, zostały już zrealizowane i posiadają swoje odpowiedniki w rzeczywistości. To stanowi o ich wartości, ponieważ nie są wyłącznie komputerowymi wizualizacjami, lecz gotowymi przykładami budynków mieszkalnych, w których żyją zadowoleni Klienci naszej Firmy.

czytaj więcej

Już wkrótce nowy dział projektów domów szkieletowych Top BudW ciągu ponad 20 lat budowy domów szkieletowych zgromadziliśmy setki różnych projektów architektonicznych, które zrealizowaliśmy dla naszych Klientów. Od jakiegoś czasu, na podstawie części z nich, opracowujemy komputerowe wizualizacje, którymi będziemy chcieli podzielić się z Tobą za pośrednictwem naszego serwisu internetowego.

czytaj więcej

Podsumowanie odchodzącego roku 2015 w Firmie Top BudW tym roku wybudowaliśmy średnio jeden i ćwierć domu szkieletowego na miesiąc i pomogliśmy kilkunastu rodzinom w spełnieniu marzeń o komfortowym budynku mieszkalnym na własnym kawałku ziemi. Przeczytaj więcej o inwestycjach, które zrealizowaliśmy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

czytaj więcej

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2016!Wraz z nadchodzącymi Świętami i Nowym Rokiem 2016, pragniemy złożyć najserdeczniejsze Życzenia wszystkim Inwestorom - Byłym, Obecnym i Przyszłym...

czytaj więcej

Oszacowanie kosztów ogrzania domu szkieletowego 134 m2 nadmuchową pompą ciepła z wymiennikiem poziomymNadeszła zima a śniegu brak. Jednych to martwi, innych mniej. Napewno nie mogą na ten stan rzeczy narzekać właściciele domów. Nie chodzi tylko o odśnieżanie posesji, lecz o koszty ogrzewania, które przy utrzymaniu się takiej pogody będą bez wątpienia niższe, ale czy zadowalająco niskie?

czytaj więcej

Jednym z ostatnich projektów budowlanych realizowanych przez naszą Firmę jest dom w miejscowości Dziecinów w powiecie otwockim. Chcemy powiedzieć o nim kilka słów więcej, ponieważ inwestycja jest reprezentatywna dla trendu budowlanego, który już od pewnego czasu obserwujemy wśród naszych Klientów.

czytaj więcej

Nie tak dawno publikowaliśmy artykuł na temat budowy domu szkieletowego w Macierzyszu koło Warszawy. Tym razem chcemy zaprezentować jej efekt po wykończeniu wnętrz. Zapraszamy.

czytaj więcej

Zobacz przykład domu szkieletowego realizowanego przez naszą Firmę na podstawie projektu indywidualnego, dostarczonego przez Klienta.

czytaj więcej

Złota Siódemka jest nagrodą przyznawaną firmom, instytucjom i organizacjom wyróżniającym się innowacyjnością i jakością w swojej branży, np.: szkolno-edukacyjnej, samorządowej, spożywczej, zdrowej żywności, kosmetycznej, odzieżowej, czy meblarskiej.

czytaj więcej

Kompaktowy i ekonomiczny stu- czy dziewięćdziesięciometrowy dom nie musi być tylko „ciasny ale własny”. Przeciwnie – może być naprawdę w pełni funkcjonalnym i urokliwym budynkiem mieszkalnym dla Twojej rodziny w rozsądnej cenie. Jednak trzeba wiedzieć, jak go zaprojektować by takim się stał.

czytaj więcej

Słowem wstępu: jest takie ludowe powiedzenie: „Dom po dach, chłop w piach”. Brzmi tak dosadnie, że aż zabawnie. Jednak jak każde takie powiedzenie, nie wzięło się ono znikąd, i mimo uśmiechu który wzbudza, warto się nad nim przez chwilę zastanowić. Pomoże Ci w tym nasz artykuł.

czytaj więcej

Mówiąc wprost, nie łatwo z góry określić dokładne wydatki z tytułu ogrzewania takiego budynku. Natomiast można je podać w dużym przybliżeniu. Od razu też chcemy Cię poinformować, że są to wydatki, które nie będą dla Ciebie dużym obciążeniem, a ich wysokość wręcz mile Cię zaskoczy.

czytaj więcej

Tym artykułem chcemy zwrócić Twoją uwagę na możliwości i zalety, jakie daje opracowanie indywidualnej koncepcji domu o powierzchni do 100m2 przez architekta, który wraz z naszą Firmą zrealizował kilkaset projektów dla Inwestorów o najrozmaitszych oczekiwaniach funkcjonalnych i możliwościach finansowych. Dowiedz się na jakie elementy domu zwrócić uwagę, by pomimo jego kompatkowych rozmiarów cieszyć się dobrym komfortem mieszkaniowym.

czytaj więcej

W poniedziałek 28 września przedstawiciele naszej Firmy przeprowadzili audyt techniczny, którego celem było rozpoznanie warunków terenowych działki Inwestora, w tym m.in.: odległości od drogi gminnej, jakości drogi dojazdowej, oraz najbliższych przyłączy wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych.

czytaj więcej

W najbliższą środę przedstawiciele naszej Firmy, prezes Marek Korzec oraz architekt, Stanisław Arciuch, udają się na audyt techniczny działki Inwestora z Otwocka, zlokalizowanej w okolicy ulicy Żeromskiego, w odległości około 80 metrów od drogi gminnej i 400 metrów od Szosy Lubelskiej.

czytaj więcej

Skoro jesteś zainteresowany budową domu szkieletowego, to na pewno dotarłeś już do informacji, jak istotne jest precyzyjne wykonanie takiego budynku dla jego trwałości, energooszczędności, właściwości akustycznych, czyli ogólnie rozumianego komfortu użytkowego.

czytaj więcej

O czym trzeba pamiętać na etapie opracowywania koncepcji takiego domu i jakie powinien mieć rozwiązania architektoniczne? W tym artykule postaraliśmy się przybliżyć te i podobne tematy przyszłym inwestorom.

czytaj więcej

Od kilku dni na serwisie pojawiły się istotne zmiany w układzie stron poszczególnych działów. Przeczytaj dlaczego przebudowujemy serwis dla Ciebie.

czytaj więcej

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej