Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Aktualności TOP BUD®

Bieżące projekty Klientów Top Bud®.Od pewnego czasu publikujemy przykłady projektów naszych bieżących Klientów, a dokładniej – zamieszczamy przekroje pomieszczeń i wizualizacje brył architektonicznych domów szkieletowych, których budowę rozpoczniemy wkrótce. Przy okazji każdej takiej prezentacji opisujemy, czym kierowali się nasi Klienci decydując się na poszczególne rozwiązania projektowe. Masz więc możliwość zapoznania się z priorytetami obecnych Inwestorów, co naszym zdaniem, ułatwi Ci doprecyzowanie wizji własnego domu szkieletowego.

czytaj więcej

Realizacje firmy Top Bud®.Tak! Właśnie tyle domów szkieletowych wybudowaliśmy w ciągu 26-letniej historii naszej firmy. I to nie tylko domów jednorodzinnych, bo budowaliśmy też „bliźniaki”, „szeregowce”, domy wczasowe, biura firmowe, ba!, nawet przedszkole i spore osiedle w pierwszym w Polsce zrównoważonym mieście. Daje to imponujący wynik średnio 25 inwestycji rocznie!

czytaj więcej

Centralny odkurzacz w domu szkieletowym.

To jedna z najpopularniejszych opcji komfortu, na jakie decydują się nasi Klienci w swoich domach szkieletowych. Taki odkurzacz to nie tylko wygoda, ale i duża wydajność, bo zapewnia większą moc niż tradycyjne odkurzacze mobilne. Co prawda, w budowanych przez nas domach jest niewielka ilość kurzu, gdyż powietrze filtruje rekuperator, ale takie rozwiązanie jeszcze bardziej ułatwi Ci utrzymanie Twojego domu w czystości.

czytaj więcej

Porady dla Inwestorów firmy Top Bud®.

W tym artykule opowiemy Ci, jak z góry zaplanować instalację elektryczną na zewnątrz Twojego domu szkieletowego, by cieszyć się oświetleniem samego budynku, jak i podjazdu oraz ogrodu; ale też, by móc korzystać z takich opcji, jak automatyka bramowa, zewnętrzne gniazda zasilające czy awaryjne zasilanie domu z agregatora prądotwórczego.

 

czytaj więcej

Jakie instalacje w domu szkieletowym są najbardziej przyszłościowe.To co kiedyś kojarzyło się z drożyzną, dzisiaj jest najbardziej ekonomicznym i – zdecydowanie przyszłościowym rozwiązaniem – o ekologii nie wspominając. Przeczytaj dlaczego tak odważnie deklarujemy ten wciąż jeszcze niepopularny w Polsce pogląd, że najlepszy jest dom w całości zasilany energią elektryczną.

czytaj więcej

Wywiad z Klientką Top Bud®.Dzięki uprzejmości pani Magdy, możemy podzielić się z Tobą wrażeniami naszej Inwestorki na temat procesu budowy jej domu przez naszą firmę. Mamy nadzieję, że zainteresują Cię jej opinie. W wywiadzie przeczytasz m.in. o powodach wyboru technologii szkieletowej czy pompy ciepła; ale też o naszym zaangażowaniu w doradztwo i wykonawstwo domu Inwestorki. Życzymy interesującej lektury.

 

czytaj więcej

Prace przy budowie fundamentu żelbetowego pod dom szkieletowy z basenem.Mamy już na swoim koncie realizację podobnej inwestycji. Miała miejsce ponad 20 lat temu. Poświęciliśmy jej oddzielny artykuł, w którym opisaliśmy odporność konstrukcji domów szkieletowych Top Bud® na wilgoć. Tymczasem około dwóch tygodni temu, rozpoczęliśmy budowę kolejnego domu z basenem. Przeczytaj więcej na temat tej inwestycji, ponieważ będzie oryginalna nie tylko z powodu basenu.

czytaj więcej

Budowa domu szkieletowego-parterowego w Otwocku.Nasi Klienci to coraz częściej osoby decydujące się na budowę domu szkieletowego z uwagi na ekologię. Ta opinia wynika z naszych wieloletnich obserwacji. Kiedyś liczył się większy metraż, dzisiaj średnia powierzchnia budynków zmniejszyła się mniej więcej o jedną trzecią i waha się wokół 150 m2. W zamian Klienci chętniej niż kiedyś wybierają do swoich domów pompy ciepła. Co ciekawe – tendencja ta dotyczy Inwestorów z różnych grup wiekowych – a nie tylko ludzi młodych. Mówimy również o osobach w przedziale wiekowym sześćdziesiąt plus.

czytaj więcej

Wizualizacje 3D domów projektowanych przez Top Bud®.Siłą nowoczesnego projektowania domów – co dotyczy również naszych realizacji – jest możliwość przyjrzenia się rozwiązaniom architektonicznym na bardzo dokładnych wizualizacjach trójwymiarowych, dostępnych na ekranie komputera. Postanowiliśmy więc dzielić się z Tobą ich przykładami, co będzie dla Ciebie pomocne w momencie, kiedy zaczniesz zastanawiać się nad koncepcją architektoniczną własnego domu szkieletowego.

czytaj więcej

Artykuł i film o rozbudowie domu murowanego o dobudówkę w technologii szkieletowej.Realizujemy również takie inwestycje. W tym przypadku dom murowany, zamieszkiwany od około ośmiu lat, powiększymy niemal dwukrotnie. Rozbudowa zwiększy powierzchnię mieszkalną o 90 m2. W artykule znajdziesz informacje o szczegółach tej realizacji oraz film wykonany podczas prac budowlanych.

czytaj więcej

Plac budowy domu szkieletowego firmy Top Bud®.Przy okazji jednej z naszych ostatnich realizacji postanowiliśmy omówić dla Ciebie kilka kwestii technicznych, praktykowanych przez naszą firmę, a wynikających z budowy domów w technologii szkieletowej. Wierzymy, że ten materiał wideo Cię zaciekawi i zwróci Twoją uwagę na rzeczy istotne dla trwałości i komfortu domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj więcej

To pytanie wraca do nas od czasu do czasu, podczas spotkań z kolejnymi Inwestorami. W tym artykule opowiemy Ci o dwóch przykładach naszych starszych realizacji, żeby ukazać Ci, jak jest faktycznie z wytrzymałością naszych budynków po 20 latach użytkowania.

czytaj więcej

Artykuł na temat nowych domów szkieletowych Top Bud® w galerii gotowych realizacji.Chcemy na bieżąco prezentować Ci przykłady zrealizowanych przez nas inwestycji – domów szkieletowych Top Bud®, które oddaliśmy w ręce naszych Inwestorów. W ostatnim czasie do działu gotowych realizacji dodaliśmy zdjęcia czterech nowych budynków.

 

czytaj więcej

Artykuł o przygotowaniu do wylewki betonowej posadzki w domu szkieletowym Top Bud® w Kajetanach.Dom szkieletowy Top Bud® w Kajetanach przekroczył już połowę stanu deweloperskiego zamkniętego. Od ostatniej aktualizacji ekipa pracowników Top Bud® zamontowała już wszystkie planowane w budynku okna. Rozpoczęła także prace przy izolacji przeciwwilgociowej fundamentu, co umożliwi wylanie posadzki. Dodatkowo, w domu zostały już rozprowadzone wszystkie przewody elektryczne oraz rury wodno-hydrauliczne.

czytaj więcej

Artykuł na temat budowy konstrukcji szkieletowej domu we Władysławowie.Powróciliśmy po dwóch tygodniach na plac budowy domu szkieletowego Top Bud® we Władysławowie. W międzyczasie nasza ekipa zakończyła prace przy budowie fundamentów, a następna rozpoczęła stawianie konstrukcji drewnianej domu. Zapraszamy Cię do obejrzenia najnowszych zdjęć.

czytaj więcej

Artykuł na temat ocieplania domu szkieletowego Top Bud® styropianem ryflowanym.Zapraszamy do obejrzenia kolejnej fotorelacji z budowy domu szkieletowego Top Bud® w miejscowości Kąty, w pobliżu Góry Kalwarii. Jesteśmy już na ostatnim etapie prac szpachlarskich. Zajmujemy się także montażem okien oraz izolacją termiczną ze styropianu ryflowanego na zewnątrz budynku.

czytaj więcej

Artykuł na temat układania wiatroizolacji na ścianie domu szkieletowego Top Bud®.Kontynuujemy budowę kolejnego domu szkieletowego Top Bud® w Otwocku. Całą konstrukcję zamknęliśmy już płytą OSB3. Ściany zewnętrzne oraz więźbę dachową pokryliśmy membraną wiatroizolacyjną Tyvek. Wewnątrz rozprowadziliśmy przewodowy elektryczne oraz wodno-kanalizacyjne. Zachęcamy do obejrzenia najnowszych zdjęć z placu budowy.

czytaj więcej

Artykuł z rzutami pomieszczeń nowego domu szkieletowego Top Bud®.W ostatnim czasie otworzyliśmy kolejny już, nowy plac budowy. Tym razem nasze ekipy Top Bud® skierowały się do podwarszawskiej miejscowości Władysławowo, w której stawiamy nowy budynek.

czytaj więcej

Artykuł o zakończeniu prac budowlanych przy budowie domu szkieletowego w Celestynowie.Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatnich dni prac przy budowie domu szkieletowego Top Bud® w Celestynowie. Jest to średniej wielkości piętrowy budynek o powierzchni 145,7 m2. Ogrzewany będzie za pomocą piecyka gazowego, wspomaganego kominkiem z systemem rozprowadzania ciepłego powietrza. Do zakończenia robót budowlanych pozostało nam tylko pomalowanie ścian wewnętrznych.

 

czytaj więcej

Artykuł na temat montażu płyt OSB3 na więźbie dachu domu szkieletowego.Odwiedziliśmy plac budowy domu szkieletowego Top Bud® w Otwocku. Od naszej poprzedniej wizyty, podczas której prezentowaliśmy Ci budowę ścian fundamentowych, nastąpiło wiele zmian. Postawiliśmy już konstrukcję szkieletową domu. Stworzyliśmy także więźbę dachową, na której montujemy płytę OSB3. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

czytaj więcej

Wykonywanie pokrycia dachowego z blachodachówki.Kiedy niespełna trzy tygodnie temu prezentowaliśmy Ci dom szkieletowy Top Bud® w Kątach, leżących w pobliżu Góry Kalwarii, był on na etapie powstawania konstrukcji szkieletowej. Dzisiaj kończymy układanie blachy na dachu. Obejrzyj fotorelację.

czytaj więcej

Artykuł o pracach przy zamykaniu konstrukcji szkieletowej domu.Podczas naszej ostatniej wizyty w miejscowości Kajetany, w okolicach Nadarzyna, stawiany przez nas budynek nie miał jeszcze stworzonej więźby dachowej. Od tamtego czasu nie tylko zbudowaliśmy pełną konstrukcję domu, ale także zamknęliśmy ją płytą OSB3. Wykonaliśmy także wiatroizolację oraz pokrycie dachowe z gontu bitumicznego. Zobacz na zdjęciach jak szybko powstają domy Top Bud® budowane w technologii szkieletowej.

czytaj więcej

Artykuł na temat gotowego domu szkieletowego Top Bud® w Sochaczewie.Budowa domu szkieletowego Top Bud® znajdującego się w cichej i spokojnej okolicy domków jednorodzinnych w Sochaczewie po niespełna pięciu miesiącach dobiega końca. Zachęcamy Cię do obejrzenia zdjęć elewacji zewnętrznej gotowego budynku.

czytaj więcej

Budowa nowego domu szkieletowego w Otwocku.Budujemy kolejny dom szkieletowy Top Bud® w podwarszawskim Otwocku. Zapraszamy Cię do obejrzenia rzutów oraz zdjęć z pierwszych dni budowy.

czytaj więcej

Artykuł o budowie domu szkieletowego w Złotokłosie w trakcie prac szpachlarskich.Budowa domu szkieletowego Top Bud® w Złotokłosie zbliża się ku końcowi. Jest to bardzo ciekawy budynek o średniej wielkości (121 m2) znajdujący się w leśnej okolicy. Charakteryzuje się bardzo dużymi przeszkleniami, trzema zadaszonymi tarasami oraz otwartą antresolą zamiast typowego poddasza użytkowego. Obejrzyj fotorelację przedstawiającą efekty prac szpachlarskich wewnątrz budynku.

czytaj więcej

Artykuł o ociepleniu ścian zewnętrznych z wełny mineralnej.Budowa domu szkieletowego Top Bud® w Celestynowie postępuje zgodnie z planem, w bardzo szybkim tempie. Wszystkie ściany wewnątrz zamknęliśmy płytą gipsowo-kartonową. Rozpoczęliśmy także prace szpachlarskie. Osadziliśmy wszystkie planowane w budynku okna. Wykonaliśmy pokrycie dachowe z blachodachówki. Kończymy prace przy układaniu wełny mineralnej na elewacji zewnętrznej.

czytaj więcej

Artykuł o ostatnich dniach prac przy budowie domu szkieletowego w Pruszkowie.Budowa dużego domu szkieletowego Top Bud® w Pruszkowie dobiega końca. Wykonaliśmy już elewację zewnętrzną. Zabudowaliśmy kominek. Zamontowaliśmy wszystkie drzwi zewnętrzne. Wykonaliśmy także drewniane schody zabiegowe. Wewnątrz pracujemy jeszcze przy układaniu płytek w łazienkach. Zachęcamy Cię do obejrzenia fotorelacji z ostatnich dni robót budowlanych.

czytaj więcej

Artykuł o budowie konstrukcji szkieletowej nowego domu Top Bud® w Kątach.Odwiedziliśmy miejscowość Kajetany w pobliżu Nadarzyna, gdzie rozpoczęliśmy prace przy budowie nowego domu szkieletowego Top Bud®. Jest to średniej wielkości budynek o powierzchni 138 m2. Dom zaprojektował architekt Top Bud® - mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Za ogrzewanie odpowiedzialny będzie piec gazowy, wspomagany kominkiem z systemem rozprowadzania ciepła. Zachęcamy Cię do obejrzenia pierwszych zdjęć dotyczących realizacji tej inwestycji.

czytaj więcej

Artykuł o budowie nowego domu szkieletowego w Kajetanach.Zgodnie z zapowiedzią chcemy zdać Ci relację z powstawania konstrukcji drewnianej nowego domu szkieletowego Top Bud® w miejscowości Kąty, koło Góry Kalwarii. Będzie to niewielkich rozmiarów budynek, liczący 86 m2 powierzchni. Charakterystycznym elementem tego domu będzie duży, zadaszony taras. Obejrzyj fotorelację z prac konstrukcyjnych.

czytaj więcej

Artykuł o dwóch nowych placach budowy domów szkieletowych.W kwietniu rozpoczęliśmy prace przy budowie dwóch nowych domów szkieletowych Top Bud®. Zachęcamy Cię do obejrzenia rzutów pomieszczeń oraz elewacji.

czytaj więcej

Fotorelacja z intensywnych prac przy budowie domu szkieletowego w Czarnowie.Obejrzyj najnowszą relację z budowy dużego domu szkieletowego Top Bud® o bardzo modnej i nowoczesnej bryle. Budynek zlokalizowany jest w miejscowości Czarnów, w okolicach Piaseczna. Dom posiada coraz popularniejszy w Polsce częściowy stropodach.

czytaj więcej

Artykuł o pracach elewacyjnych w domu szkieletowym w Złotokłosie.Po raz trzeci odwiedziliśmy plac budowy niedużego domu szkieletowego Top Bud® (121m2) w podwarszawskiej miejscowości Złotokłos. Budynek budujemy dla małżeństwa, które wymarzyło sobie dom w cichej okolicy, w dużej bliskości lasu. Zachęcamy do obejrzenia najnowszej fotorelacji.

czytaj więcej

Artykuł z życzeniami wielkanocnymi od firmy Top Bud®.Święta Wielkanocne to czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi, ale także zbliżającej się wiosny, która wraz z budzącą się do życia przyrodą dodaje nam energii. Z tej okazji chcemy złożyć naszym Klientom i Pracownikom najserdeczniejsze życzenia.

czytaj więcej

Czwarta fotorelacja z postępów robót budowlanych przy budowie domu szkieletowego w Pruszkowie.Zapraszamy do obejrzenia kolejnej fotorelacji z placu budowy dużego domu szkieletowego Top Bud® (293,5 m2) w Pruszkowie. Od czasu naszej ostatniej realizacji prace postępowały bardzo sprawnie, dzięki czemu dzisiaj możemy zaprezentować Ci budynek na ostatnim etapie jego powstawania. Wewnątrz zamknęliśmy wszystkie ściany i sufity płytami gipsowo-kartonowymi, które następnie zaszpachlowaliśmy, przygotowując pomieszczenia do rozpoczęcia prac malarskich. Wykonaliśmy posadzkę w okolicach pomieszczenia technicznego, w którym zamontowaliśmy już jednostkę centralną pompy ciepła. Na zewnątrz pracujemy nad elewacją, na której rozpoczniemy niedługo tynkowanie.

czytaj więcej

Artykuł o zmianach w oficjalnym serwisie internetowym Top Bud®.W ostatnim czasie przebudowaliśmy wygląd stron głównych działów Technologia oraz Dla Inwestora. Przeczytaj o zmianach jakie wprowadziliśmy.

czytaj więcej

Drugi artykuł dotyczący budowy domu szkieletowego w Celestynowie.Powróciliśmy na plac budowy domu szkieletowego Top Bud® w Celestynowie. Od naszej ostatniej wizyty, podczas której pokazywaliśmy Ci ławę fundamentową nastąpiło wiele zmian. Postawiliśmy konstrukcję szkieletową domu. Na ścianach zewnętrznych ułożyliśmy wiatroizolację. Stworzyliśmy szkielet dachowy. Wewnątrz rozprowadziliśmy rurki systemu ogrzewania gazowego oraz przewody wodno-kanalizacyjne. Obejrzyj fotorelację z obecnego stanu prac budowlanych.

czytaj więcej

Trzeci artykuł dotyczący budowy domu szkieletowego w Sochaczewie.Budowa domu szkieletowego Top Bud® w Sochaczewie postępuje zgodnie z założonym harmonogramem, dzięki czemu budynek osiągnął mniej więcej trzy czwarte stanu deweloperskiego zamkniętego. Zapraszamy Cię do obejrzenia najnowszych zdjęć z placu budowy.

czytaj więcej

Artykuł o pracach przy elewacji domu szkieletowego Top Bud® w Otwocku.Kiedy dwa miesiące temu relacjonowaliśmy postępy z budowy domu szkieletowego Top Bud® w Otwocku był on na etapie prac ociepleniowych i ofoliowywania ścian. Teraz, do zakończenia budowy zostały nam już tylko ostatnie prace związane z wykonaniem elewacji zewnętrznej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

czytaj więcej

Artykuł przedstawiający najnowsze treści opublikowane w serwisie internetowym Top Bud® w dziale dla Inwestora.Dbamy o to, aby dostarczać naszym obecnym i przyszłym Inwestorom jak najwięcej informacji na temat domów szkieletowych Top Bud® poprzez regularną publikację nowych treści na oficjalnym serwisie internetowym naszej Firmy. Odpowiadając na często pojawiające się u Klientów pytania napisaliśmy ostatnio trzy nowe artykuły w dziale "Dla Inwestora". Oczywiście, zachęcamy do ich lektury.

czytaj więcej

Kolejny artykuł dotyczący budowy nowoczesnego domu szkieletowego Top Bud® przystosowanego dla osoby niepełnosprawnej.Kontynuujemy prace budowlane przy budowie dużego i nowoczesnego domu szkieletowego Top Bud® przystosowanego dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Budynek znajduje się w miejscowości Czarnów, koło Konstancina-Jeziorny. Zapraszamy Cię do obejrzenia zdjęć dokumentujących postępy, jakich udało nam się dokonać.

czytaj więcej

Artykuł na temat nowych publikacji w serwisie internetowym Top Bud®.W ostatnim czasie opublikowaliśmy trzy nowe artykuły na naszym oficjalnym serwisie internetowym dotyczące technologii budowy domów szkieletowych oraz płynących z nich korzyści i możliwości. Wszystkie nowe publikacje staramy się tworzyć odpowiadając na pytania i wątpliwości naszych Klientów. Przeczytaj i zoabcz jakie tematy poruszyliśmy ostatnio.

czytaj więcej

Artykuł o zakończeniu budowy jednego z dwóch domów wchodzących w skład inwestycji w Wiązownej.Ponad miesiąc temu skończyliśmy budowę nowego domu szkieletowego Top Bud®, wchodzącego w skład realizowanej przez nas inwestycji w miejscowości Wiązowna. Zachęcamy Cię do obejrzenia zdjęć budynku oraz zaznajomienia się z niecodziennymi okolicznościami jego powstania.

czytaj więcej

Artykuł o budowie domu szkieletowego w Złotokłosie.Powróciliśmy do miejscowości Złotokłos, w której powstaje dom szkieletowy Top Bud® o powierzchni 121 m2. Będzie to bardzo ciekawy budynek bez klasycznego poddasza użytkowego, rozumianego jako oddzielną i zamkniętą kondygnację, oddzieloną od parteru stropem. Zamiast tego znajdziemy tu otwartą antresolę z widokiem na duży, przeszklony salon. Obejrzyj na zdjęciach jak prezentuje się omawiany budynek na obecnym etapie budowy.

czytaj więcej

Staramy się na bieżąco zaspokajać Twoje potrzeby informacyjne i zainteresowanie domami szkieletowymi naszej Firmy, m.in., poprzez prezentację dotychczas zrealizowanych inwestycji. Właśnie opublikowaliśmy kolejne ich przykłady w galerii naszych realizacji.

czytaj więcej

Artykuł o postępach w budowie domu szkieletowego w Sochaczewie.Niedawno, bo zaledwie półtora tygodnia temu pisaliśmy o rozpoczętej przez nas w ostatnim czasie budowie nowego domu szkieletowego w Sochaczewie. Kiedy przyjechaliśmy na plac budowy zobaczyliśmy stojący budynek, z wykonanym dachem i wiatroizolacją. W środku zastaliśmy gotowy komin systemowy oraz rozprowadzone przewody wodno-kanalizacyjne. Obejrzyj zdjęcia i przekonaj jakich postępów udało nam się dokonać.

czytaj więcej

Artykuł o pracach wykończeniowych w domu szkieletowym w Czarnej.Odwiedziliśmy ostatnio naszych Klientów w ich domu szkieletowym Top Bud® wybudowanym w malowniczej wsi Czarna, znajdującej się za Mińskiem Mazowieckim. Co prawda klucze do tego budynku oddaliśmy już jakiś czas temu, mimo to Inwestorzy zaprosili nas do siebie i pozwolili wykonać kilka zdjęć z prac wykończeniowych, które trwają w ich domu. Zachęcamy Cię do obejrzenia fotorelacji.

czytaj więcej

Artykuł o budowie domu szkieletowego Top Bud® w Otwocku.Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych nasze ekipy nieustannie pracują przy budowie kolejnego już domu szkieletowego Top Bud® w Otwocku. W budynku rozprowadziliśmy przewody elektryczne i wodno-kanalizacyjne. Ściany ociepliliśmy warstwą wełny mineralnej, a teraz prowadzimy prace przy ofoliowywaniu pomieszczeń powłoką paroizolacyjną. Efekty zaprezentujemy Ci na zdjęciach.

czytaj więcej

Artykuł o nowo wybudowanym domu szkieletowym Top Bud® w Lipowie.Zakończyliśmy ostatnio budowę kolejnego domu szkieletowego Top Bud® w Lipowie. Po niespełna czterech miesiącach od rozpoczęcia prac budowlanych mogliśmy przekazać naszemu Klientowi klucze do jego nowego domu. Zobacz jak prezentuje się on na zdjęciach.

czytaj więcej

Artykuł o rozpoczęciu budowy nowego domu szkieletowego Top Bud® w Sochaczewie.W tym miesiącu rozpoczęliśmy budowę nowego domu szkieletowego Top Bud® w Sochaczewie. Będzie to parterowy budynek mający powierzchnię 138 m2. Zapraszamy Cię do obejrzenia rzutów przekroju pomieszczeń oraz elewacji budynku.

czytaj więcej

Artykuł o budowie nowego domu szkieletowego Top Bud® w Celestynowie.W ostatnim czasie otworzyliśmy nowy plac budowy w miejscowości Celestynów. W tej malowniczej i zielonej okolicy, usytuowanej w pobliżu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego stawiamy kolejny dom szkieletowy Top Bud®. W artykule znajdziesz zarówno przekroje pomieszczeń jak i zdjęcia z pierwszych dni prac przy budowie omawianego domu.

czytaj więcej

Wywiad z naszym Klientem na temat współpracy z Top Bud® przed rozpoczęciem budowy domu szkieletowego.W Top Bud® dbamy o proces obsługi naszych Klientów. Z tego powodu z wieloma z nich mamy życzliwe relacje, nawet wiele lat po zakończeniu budowy. W ostatnim czasie odwiedziliśmy Pana Bogumiła w domu, który dla niego wybudowaliśmy. Zaprosił nas do siebie pomimo okresu świątecznego i zgodził się opowiedzieć o początkach naszej współpracy na etapie wykonywania projektu i rozpoczęcia prac budowlanych. Zachęcamy Cię do przeczytania tego wywiadu.

czytaj więcej

Artykuł o końcu budowy nowego domu szkieletowego w Odrano-WoliJeszcze nie tak dawno pisaliśmy na oficjalnym serwisie internetowym Top Bud® o rozpoczynającej się budowie nowego domu szkieletowego o powierzchni użytkowej 100,6 m2 w miejscowości Odrano-Wola. Dzisiaj chcemy pokazać Ci zdjęcia z ostatnich dni prac przy budowie tego domu. Zobacz jak prezentuje się wybudowany przez nas kolejny dom szkieletowy.

czytaj więcej

Artykuł nan temat paneli fotowoltaicznych oraz ich montażu na dachu domu szkieletowego.Panele fotowoltaiczne są rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej naszych Klientów. Dlatego też w tym artykule opowiemy Ci w jaki sposób montujemy je na dachach domów szkieletowych. Odpowiemy na pytania dotyczące ceny takiej inwestycji. Powiemy także o najważniejszych zaletach oraz wytłumaczymy sposób działania. To wszystko przedstawimy na przykładzie domu szkieletowego jednego z naszych Klientów.

czytaj więcej

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2019!Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, pragniemy złożyć najserdeczniejsze Życzenia wszystkim byłym, obecnym i przyszłym Klientom naszej Firmy oraz jej pracownikom.czytaj więcej

Artykuł o efektywnym i ekologicznym paleniu w kominku.

W tym artykule powiemy Ci nie tylko o efektywnym i ekologicznym paleniu w kominku, ale także, jaki wpływ ma na nie rekuperator, system nawiewnej pompy ciepła, odpowiedni dopływ powietrza z zewnątrz czy rodzaj używanego drewna. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

 

czytaj więcej

Artykuł o budowie domu szkieletowego w Złotokłosie.Odwiedziliśmy ostatnio plac budowy domu szkieletowego o powierzchni 121 m2 w miejscowości Złotokłos, za Piasecznem. Budynek budujemy w cichej i malowniczej okolicy, w pobliżu lasu. Obejrzyj zdjęcia z obecnego stanu budowy tego domu szkieletowego.

czytaj więcej

Artykuł o postępach w budowie domu szkieletowego Top Bud® w Pruszkowie.Po raz kolejny powróciliśmy na plac budowy dużego, mającego 293,5 m2 powierzchni domu szkieletowego w Pruszkowie. Zgodnie z założeniem, roboty postępują bardzo sprawnie i bez żadnych przeszkód, dzięki czemu omawiany budynek jest w dwóch trzecich procesu osiągnięcia stanu deweloperskiego zamkniętego.

czytaj więcej

Artykuł o końcu budowy domu szkieletowego Top Bud® w Wilanowie.Z powodu zmian, które nastąpiły w przepisach budowlanych i związanym z tym obowiązkiem dopełnienia wszystkich nowo powstałych formalności, rozpoczęcie budowy domu szkieletowego w Wilanowie opóźniło się o kilka miesięcy. Pomimo tych początkowych przeszkód nasze ekipy pracowały bez wytchnienia przy realizacji tej inwestycji, dzięki czemu dzisiaj możemy zaprezentować Ci zdjęcia z ostatnich już dni naszej obecności na placu tej budowy.

czytaj więcej

Artykuł o postępach przy budowie nowoczesnego domu szkieletowego w Czarnowie.W ostatnich dniach powróciliśmy na plac budowy domu szkieletowego o powierzchni 265 m2 w Czarnowie. Dom będzie się cechował nowoczesną bryłą, zgodną z obecną modą. W poprzedniej relacji z tej budowy pisaliśmy o pokonanych trudnościach, które pojawiły się na jej początku. Przypomnijmy, że chodziło o wąski dojazd do działki. Tym razem chcemy Ci pokazać postępy, jakie poczyniliśmy od tamtej pory.

czytaj więcej

Artykuł o klimatyzowaniu domu szkieletowego.W ostatniej dekadzie w Polsce lata stają się coraz gorętsze. Nie ma co się oszukiwać, z powodu następujących zmian klimatycznych taka sytuacja, przynajmniej na razie, może się utrzymywać. Ciepłych letnich dni będzie tylko więcej. W związku z tym coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie w swoich domach systemów chłodzących. Wielu naszych Klientów pyta nas, jaki rodzaj klimatyzacji sprawdzi się najlepiej w domach szkieletowych. Dlatego też w tym artykule chcemy zaprezentować Ci wszystkie możliwe sposoby efektywnego schłodzenia Twojego domu szkieletowego w okresie letnim.

czytaj więcej

Zapowiedź nowego artykułu o pracy pompy ciepła w dziale Technologia naszego oficjalnego serwisu internetowego.Na naszej stronie często przewija się temat pompy ciepła. Piszemy o jej zaletach i wymiernych korzyściach wynikających z posiadania pompy ciepła w domach szkieletowych Tob Bud®. Odpowiadając na pytania, które często pojawiają się w rozmowach z naszymi Klientami, chcielibyśmy przybliżyć Ci zasady działania pompy ciepła. Czym jest to urządzenie? W jaki sposób pracuje? Co zyskasz decydując się na montaż pompy?

czytaj więcej

Artykuł o postępach prac przy budowie domu szkieletowego w Lipowie.W ostatnim czasie po raz kolejny odwiedziliśmy plac budowy domu szkieletowego w miejscowości Lipowo. Od naszej ostatniej wizyty zmieniło się bardzo wiele. Rozprowadziliśmy przewody elektryczne, rury wody i kanalizacji. Wykonywaliśmy prace dekarskie. Na dachu zamontowaliśmy blachę falistą. Przeczytaj nad czym jeszcze pracowaliśmy w poprzednim miesiącu.

czytaj więcej

Artykuł o hałasie pompy ciepła.Wbrew niektórym opiniom pompa ciepła wcale nie musi być głośna i uciążliwa dla mieszkańców. Wszystko zależy od miejsca jej montażu oraz wyciszenia pomieszczenia, w którym się znajduje. Zobacz jakie rozwiązania stosujemy w domach szkieletowych naszych Klientów w celu zminimalizowania głośności pracy pompy ciepła.

 

czytaj więcej

Dlaczego w czasach walki ze smogiem warto wybudować dom szkieletowy?Smog jest ważnym społecznie problemem. Ma wyjątkowo negatywny wpływ na zdrowie. W ramach walki z nim, stawia się coraz większy nacisk na rozwiązania energooszczędne i ekologiczne. Właśnie takie są domy szkieletowe. Zużywają mało energii, są przyjazne dla środowiska naturalnego i chronią swoich mieszkańców przed szkodliwymi zanieczyszczeniami powietrza. Przeczytaj, jak uzasadniamy to, że w czasach walki ze smogiem, dom szkieletowy Top Bud® jest dobrym wyborem.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje firmy Top Bud®.Właśnie powróciliśmy z placu budowy jednego z najnowszych domów szkieletowych, które budujemy dla naszego Klienta. Inwestor wybrał sobie za ostoję spokoju i wypoczynku malowniczą działkę graniczącą z lasem w miejscowości Lipowo pod Warszawą. Będzie to dom parterowy z poddaszem użytkowym-nieogrzewanym. Bezpośrednia bliskość lasu wymaga od nas zastosowania szczególnych rozwiązań technicznych: m.in. dach musi być pokryty płytą OSB3, a ściany nie mogą być docieplone standardowym styropianem, lecz wełną mineralną.

czytaj więcej

Najnowsze domy szkieletowe wybudowane przez Firmę Top Bud®.Prezentowany dom szkieletowy zaczęliśmy budować po długim weekendzie majowym 2018 roku. Obecnie wykonujemy ostatnie prace szpachlarskie w środku budynku. Już wkrótce rozpocznie się etap wykańczania wnętrz i za około miesiąc nastąpi bardzo przyjemny i ekscytujący moment wprowadzania się pod własny dach. Zatem cała realizacja zajęła nam nieco ponad cztery i pół miesiąca. To potwierdza, że w domu szkieletowym Top Bud® możesz zamieszkać po około sześciu miesiącach od rozpoczęcia jego budowy, wliczając w to czas prac wykończeniowych.

czytaj więcej

Aktualne informacje o realizacjach budowlanych Firmy Top Bud®.Prace przy prezentowanym domu szkieletowym kontynuujemy równolegle do kilku innych inwestycji. Poza Otwockiem, kończymy budynek w Czarnej koło Mińska Maz., Wilanowie, oraz dom w pięknej okolicy Zalewu Czorsztyńskiego. Prowadzimy też roboty na różnych etapach realizacji w Pruszkowie, Złotokłosie, Wiązownie (dwa domy), Czarnowie, Odrano-Woli i Lipowie. Dwóch ostatnich inwestycji jeszcze nie prezentowaliśmy na naszym serwisie internetowym, ale niebawem to zrobimy. Tymczasem zapraszamy Cię do obejrzenia stanu domu szkieletowego w Otwocku.

czytaj więcej

Nowe realizacje Firmy Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Obejrzyj zdjęcia z budowy fundamentu pod kolejny energooszczędny dom szkieletowy Top Bud®, który powstanie w miejscowości Czarnów obok Konstancina-Jeziorny. Będzie to budynek z częściowym stropodachem. W artykule znajdziesz też rzuty wszystkich elewacji oraz przekroje pomieszczeń mieszkalnych parteru i poddasza użytkowego.

czytaj więcej

Aktualności Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Po dwóch tygodniach od ukończenia robót fundamentowych na plac budowy w Otwocku (Wólka Mlądzka), weszła jedna z naszych ekip konstrukcyjnych. W tym artykule zaprezentujemy Ci zdjęcia wykonane podczas pierwszego i czwartego dnia prac przy budowie szkieletu drewnianego.

czytaj więcej

Klienta na temat usługi budowy domów szkieletowych Top Bud®.Po zakończeniu inwestycji pytamy naszych Klientów o to, jak oceniają jej efekt. Zdarzają się też takie sytuacje, kiedy Inwestorzy wyprzedzają nasze pytanie i sami proponują przygotowanie opinii, udzielając autoryzacji na jej publikację w oficjalnym serwisie internetowym Top Bud®. Nie przeszkadza im świadomość tego, że wykorzystamy ją do celów marketingowych, ponieważ są zadowoleni z przebiegu usługi budowlanej i deklarowanych przez nas zalet domu szkieletowego, które potwierdziły się w czasie jego eksploatacji. Tak też było w przypadku Inwestora z Izabelina. Zapraszamy Cię do przeczytania tego, co napisał na nasz temat.

czytaj więcej

Aktualności Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz. Temat drewna konstrukcyjnego, z którego powstają szkielety domów w standardzie Top Bud®, poruszany jest praktycznie przez każdego nowego Inwestora podczas spotkań, w trakcie których wspólnie ustalamy szczegóły przyszłej realizacji budowlanej. Dlatego wychodząc naprzeciw Twoim pytaniom o ten materiał, opublikowaliśmy nowy artykuł w dziale „Dla Inwestora”.

czytaj więcej

Systemy ogrzewania i chłodzenia w domach szkieletowych Top Bud®.Podczas gdy właściciele jednych domów narzekają na upały, nasi Klienci w swoich domach szkieletowych cieszą się z przyjemnego chłodu, dbając tylko o to by okna i drzwi były domknięte. Jest tak dlatego, ponieważ korzystają z nawiewnych pomp ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym, które oferujemy wszystkim inwestorom zainteresowanym ofertą budowy domów szkieletowych naszej Firmy. Przeczytaj o atutach nowoczesnego i ekologicznego systemu opartego na precyzyjnie kontrolowanym przepływie powietrza, który potrafi zarówno wydajnie ogrzać, jak i schłodzić wnętrza energooszczędnego domu Top Bud®.

czytaj więcej

Najnowsze domy szkieletowe Top Bud® podczas budowy.Czas powstawania drewnianego szkieletu zależy od wielkości domu i tego, jak skomplikowana jest jego bryła. Ten etap robót zajmuje nam zwykle od tygodnia do dwóch. Wówczas wykonujemy nie tylko samą konstrukcję. Montujemy na niej również płytę OSB3 i wiatroizolację Tyvek. W przypadku budynków w standardzie Top Bud®, także na tym samym etapie prac pokrywamy dach  gontem bitumicznym. Zdjęcia które obejrzysz powstały podczas piątego dnia budowy drewnianej konstrukcji szkieletowej domu w miejscowości Złotokłos.

czytaj więcej

Obejrzyj najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Na oficjalnym serwisie internetowym Top Bud® opisywaliśmy już dom szkieletowy w Boryszewie. Mogłeś zobaczyć go wcześniej na zdjęciach i filmie, które wykonaliśmy na różnych etapach realizacji. Od kilku miesięcy dom jest już zamieszkany a teren wokół niego zagospodarowany. Zapraszamy Cię więc do obejrzenia efektu końcowego prac naszych ekip.

czytaj więcej

Bieżące realizacje budowlane Top Bud® - energooszczędne domy szkieletowe pod klucz.W ciągu najbliższych dni otworzymy kolejne place budowy w okolicach Warszawy. Powstaną na nich dwa nowe domy szkieletowe naszych Klientów. Pierwszy z nich będzie budynkiem o zwartej i kompaktowej bryle i powierzchni użytkowej 100,6 m2, natomiast drugi będzie ponad dwa razy większy. Jego właściciele będą mieli do dyspozycji 256 m2 powierzchni użytkowej.

czytaj więcej

Bieżące realizacje budowlane Top Bud® - energooszczędne domy szkieletowe pod klucz.W ciągu ostatniego tygodnia prowadziliśmy intensywne prace przy budowie fundamentu domu szkieletowego naszego kolejnego Klienta. Tym razem inwestycja powstaje w Otwocku wschodnim (Wólka Mlądzka), przy ulicy Grunwaldzkiej. Obejrzyj efekt prac naszej ekipy murarskiej.

czytaj więcej

Bieżące realizacje Firmy Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Prace przy prezentowanym domu szkieletowym rozpoczęliśmy po majowym weekendzie bieżącego roku. Po upływie niespełna dwóch i pół miesiąca roboty budowlane znacznie posunęły się do przodu, zgodnie z ich harmonogramem. Obejrzyj aktualne zdjęcia domu szkieletowego w Wilanowie. Dowiedz się, co już wykonaliśmy i jakie jeszcze prace dzielą nas od zakończenia inwestycji w stanie deweloperskim zamkniętym.

czytaj więcej

Realizacje budowlane firmy Top Bud®.Niedawno, 12 czerwca 2018 roku, na naszym serwisie internetowym zaprezentowaliśmy gotowy fundament pod duży dom szkieletowy z poddaszem użytkowym, zlokalizowany w pruszkowskich Malichach. Dzisiaj możesz obejrzeć efekt prac konstrukcyjnych przy omawianym budynku. Zapraszamy Cię do obejrzenia kilku zdjęć obrazujących obecny stan inwestycji.

czytaj więcej

Artyikuł o najnowszej realizacji budowlanej Firmy Top Bud®.Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 1158 m2, zlokalizowanej we wschodnim Otwocku na terenie Wólki Mlądzkiej (ul. Żeromskiego), w odległości około jednego kilometra od Szosy Lubelskiej. Będzie to drugi dom szkieletowy wybudowany przez naszą Firmę w tej okolicy. Poznaj więcej szczegółów dotyczących tego budynku. Obejrzyj rzuty elewacji i przekroje pomieszczeń.

czytaj więcej

Pytanie o czas budowy domu szkieletowego jest jednym z częściej zadawanych przez osoby zainteresowane ofertą naszej Firmy. Chcąc udzielić na nie rzetelnej odpowiedzi postanowiliśmy zobrazować tę kwestię przykładem konkretnej inwestycji. Dzięki temu będziesz mógł prześledzić cały etap powstawania domu szkieletowego i ocenić szybkość jego realizacji na podstawie kilkumiesięcznej relacji z budowy.

czytaj więcej

Wykończenie elewacji domu szkieletowego przy użyciu kafli ceglanych.W domach szkieletowych naszych Klientów wykonujemy różne wykończenia elewacji. Stosujemy pełny tynk w jednym lub kilku kolorach; połączenia tynku z deską szalunkową lub termodeską. Warstwę wierzchnią ścian zewnętrznych wykańczamy też przy użyciu samej deski szalunkowej w różnych wariantach drewna, uzyskując efekt elewacji, typowy dla domu szkieletowego w stylu skandynawskim. Wymienione rozwiązania nie wyczerpują jednak wszystkich opcji, jakie oferujemy Inwestorom korzystającym z naszych usług.

czytaj więcej

Najnowsze inwestycje realizowane przez Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Już w ciągu kilku najbliższych dni zaczniemy pomiary geodezyjne na działce Inwestora z podwarszawskiej miejscowości Wiązowna, którego pierwszy dom szkieletowy został rozebrany z powodu modernizacji drogi ekspresowej nr 17 na odcinku Warszawa-Lublin. Następnego dnia rozpoczniemy prace fundamentowe. Cieszymy się razem z naszym Klientem, że w końcu inwestycja ruszy do przodu. Zapraszamy Cię do obejrzenia rzutów elewacji.

czytaj więcej

Nowe realizacje Firmy Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Budynek znajduje się w miejscowości Gabryelin, wchodzącej w skład aglomeracji warszawskiej. Jest to miejsce dobrze skomunikowane ze stolicą, w otoczeniu zieleni. W sam raz na zamieszkanie pod własnym dachem. Właśnie z tego założenia wychodził nasz Klient, który dwa i pół roku zgłosił się do naszej Firmy ze zleceniem budowy domu szkieletowego. Zapraszamy Cię do obejrzenia rezultatu tej inwestycji.

czytaj więcej

Przykłady realizacji domów szkieletowych Firmy Top Bud®.Budowę domu szkieletowego w Ławkach koło Góry Kalwarii zakończyliśmy w kwietniu 2016 roku. Dla lepszego efektu wizualnego postanowiliśmy zaprezentować budynek dopiero po zagospodarowaniu działki przez naszego Klienta. W artykule znajdziesz opis inwestycji, zdjęcia oraz przekroje powierzchni parteru i poddasza.

czytaj więcej

Realizacje Firmy Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Malcanów, pięć kilometrów od Otwocka. Budowę prezentowanego domu szkieletowego zakończyliśmy dwa i pół roku temu. Dowiedz się więcej na temat budynku, obejrzyj zdjęcia oraz przekrój pomieszczeń.

czytaj więcej

Informacje dla przyszłych inwestorów.Staramy się przekazywać osobom zainteresowanym naszą ofertą jak najwięcej przydatnych informacji na jej temat. Robimy to zarówno z poziomu oficjalnej strony internetowej Top Bud®, jak i podczas spotkań w siedzibie naszej Firmy. Jeśli jednak oczekujesz więcej i chciałbyś najpierw obejrzeć ze swoją rodziną któryś z już wybudowanych domów szkieletowych, należących do naszych dotychczasowych Klientów, chętnie Ci to umożliwimy. Dowiedz się więcej o naszej propozycji.

czytaj więcej

Realizacje budowlane Firmy Top Bud® - dom szkieletowy-parterowy w Złotokłosie.W gronie naszych Klientów są również takie osoby, które zdecydowały się na zlecenie budowy domu szkieletowego naszej Firmie, bo były pod wrażeniem inwestycji zrealizowanych przez nas w ich okolicy. Taka sytuacja miała ostatnio miejsce w Złotokłosie za Piasecznem, gdzie postawiliśmy już cztery domy a teraz rozpoczęliśmy budowę piątego. Obejrzyj zdjęcia wykonane podczas prac fundamentowych oraz przekrój pomieszczeń budynku.

czytaj więcej

Realizacje budowlane firmy Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Prowadzimy zaawansowane prace przy budowie domu szkieletowego w Pęcicach Małych pod Pruszkowem. Budynek ukończymy do końca lipca bieżącego roku. W sierpniu będą mogły ruszyć pełną parą prace wykończeniowe wnętrz. Obejrzyj zdjęcia domu z zewnątrz i od środka na obecnym etapie robót.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Budynek będzie naprawdę okazały. W części parterowej oraz na poddaszu znajdzie się w sumie kilkanaście wygodnych pomieszczeń. Zgodnie z życzeniem Inwestora dom szkieletowy będzie miał klasyczny wygląd, przypominający XIX-wieczne dworki szlacheckie, charakterystyczne dla krajobrazu ówczesnego Mazowsza.

czytaj więcej

Prezentacja inwestycji zakończonej przez Firmę Top Bud® w maju 2018 roku.To była o tyle nietypowa inwestycja, że zamiast jednego domu szkieletowego w zabudowie bliźniaczej, wykonaliśmy dwa oddzielne budynki na jednej działce. Będą zamieszkiwane przez starsze i młodsze pokolenie jednej rodziny.

czytaj więcej

Rozwiewamy kolejne wątpliwości Inwestorów o domach szkieletowych.Tym razem nasza dygresja, którą opublikowaliśmy w dziale „Dla Inwestora”, dotyczy różnych typów domów, jakie można wybudować w szkielecie drewnianym. Wyjaśniamy w niej, jak niewiele nas ogranicza w tym, by wybudować Klientowi dokładnie taki dom, o jakim marzy.

czytaj więcej

Dom szkieletowy Firmy Top Bud®. Realizacja nad Zalewem Czorsztyńskim.Własny dom? Wspaniale! A jeśli do tego wybudowany w uroczej okolicy z pięknymi widokami, które nigdy nie spowszednieją? To jeszcze lepiej! Taki właśnie dom szkieletowy na wymarzonej działce budujemy od dwóch miesięcy w południowym krańcu Polski, tuż przy granicy ze Słowacją. Inwestycja powstaje na górskim zboczu z panoramą Zalewu Czorsztyńskiego. Bardzo się z tego cieszymy, ponieważ jest to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w naszym kraju.

czytaj więcej

Domy szkieletowe zrealizowane przez Firmę Top Bud®.Zapraszamy Cię do obejrzenia kolejnych dwóch realizacji naszej Firmy, których dotychczas nie publikowaliśmy na oficjalnym serwisie internetowym Top Bud®. Zdjęcia obu domów szkieletowych zostały wykonane w ostatni piątek, 1 czerwca 2018 roku.

czytaj więcej

Odwiedziny inwestycji z 2015 roku.Budowę prezentowanego domu szkieletowego zakończyliśmy w grudniu 2015 roku a film, który powstał podczas tej realizacji, obejrzało ponad sześćdziesiąt tysięcy osób. Ostatnio odwiedziliśmy inwestycję z aparatem fotograficznym przy okazji zdjęć do nowej galerii realizacji i - trzeba przyznać - że sporo zmieniło się wokół budynku na plus od czasu opuszczenia placu budowy przez nasze ekipy.

czytaj więcej

Nowe realizacje domów szkieletowych Firmy Top Bud®.Ubiegłej jesieni zakończyliśmy budowę domu szkieletowego, która odbywała się w dość nietypowy sposób. Dzisiaj udaliśmy się w miejsce tej inwestycji z aparatem fotograficznym, żeby udokumentować jej efekt na zdjęciach.

czytaj więcej

Spotkanie członków Stowarzyszenia Dom Drewniany 2018.Właśnie wróciliśmy ze spotkania członków Stowarzyszenia Dom Drewniany, skupiającego w swoich szeregach przedstawicieli firm z branży budowy domów szkieletowych oraz domów z bali. Jednym z punktów tego spotkania był wybór członków nowego zarządu.

czytaj więcej

Realizacje budowlane firmy Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Wczoraj pojechaliśmy z aparatem fotograficznym odwiedzić trzy inwestycje, ukończone przez nas w ciągu pięciu ostatnich lat. Zdjęcia, które zrobiliśmy, będą nam potrzebne podczas prac nad aktualizacją galerii naszych realizacji. Chcemy ją odświeżyć dodając do niej kilkadziesiąt domów szkieletowych, których dotychczas w przeważającej większości jeszcze nie publikowaliśmy.

 

czytaj więcej

Zbudujemy nowy dom szkieletowy po zburzeniu poprzedniego.Niecałe osiemnaście lat temu wybudowaliśmy duży dom szkieletowy w podwarszawskiej miejscowości Wiązowna. Los sprawił, że budynek został przeznaczony do rozbiórki z powodu budowy dwujezdniowej drogi ekspresowej S17 do Lublina. Dowiedzieliśmy się o tym fakcie od jego właściciela, który zgłosił się do nas ponownie z myślą o budowie swojego nowego domu. Oczywiście będzie to dom w technologii szkieletowej.

 

czytaj więcej

Kwestie dotyczące strony technicznej budowy domu szkieletowego.Jeśli zastanawiasz się nad zamieszkaniem we własnym domu szkieletowym, wybudowanym przez naszą Firmę, to właśnie opublikowaliśmy dwa kolejne artykuły w dziale „Dla Inwestora”, w których znajdziesz przydatne odpowiedzi na pytania często zadawane przez naszych Klientów.

czytaj więcej

Nowa inwestycja realizowana przez Firmę Top Bud®.Dom, który chcemy przedstawić, budujemy na terenie ładnej działki leśnej, oddalonej o kilkaset metrów w linii prostej od drogi krajowej nr 50. Obejrzyj zdjęcie z bieżącego etapu prac i poznaj więcej szczegółów na temat tej inwestycji.

czytaj więcej

Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym, garażem i wiatą samochodową.W związku ze zmianą przepisów budowlanych i przeciągającymi się formalnościami urzędowymi z wydaniem pozwolenia na budowę, początek tej inwestycji opóźnił się o ładnych kilka miesięcy. Wreszcie z końcem kwietnia udało się zakończyć kompletowanie wymaganej dokumentacji. Mogliśmy więc rozpocząć prace, na które tak my, jak i Inwestor, czekaliśmy od dłuższego czasu „w blokach startowych”.

czytaj więcej

Kto decyduje się na domy szkieletowe Firmy Top Bud®?Zdajemy sobie sprawę, jak trudny może być wybór technologii budowy domu. Wiadomo – jego konsekwencje ciągną się potem za inwestorem przez całe życie. Dlatego chcielibyśmy przedstawić Ci nasze doświadczenia z obsługi dotychczasowych Klientów i w ten sposób odpowiedzieć na pytanie, dlaczego niektóre osoby zdecydowały się na taki właśnie dom.

czytaj więcej

Dom szkieletowy Top Bud® w miejscowości Nadbrzeż obok Otwocka.Oto kolejna realizacja, którą zakończyliśmy kilka tygodni temu. Jest to parterowy dom w technologii szkieletowej, według indywidualnego projektu naszego architekta.

czytaj więcej

Wkrótce powstanie nowa galeria realizacji domów szkieletowych Top Bud®.W ciągu najbliższych dni rozpoczniemy prace przy zaktualizowaniu zawartości galerii, w której prezentujemy domy szkieletowe naszych dotychczasowych Klientów. Zdajemy sobie sprawę, że nadszedł najwyższy czas, żeby zająć się tą, ważną dla wszystkich Klientów, kategorią naszego oficjalnego serwisu internetowego.

czytaj więcej

Biuro projektowe Firmy Top Bud® - Budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Budujemy domy szkieletowe o konstrukcji drewnianej według własnych i sprawdzonych projektów gotowych, czyli takich, które już zrealizowaliśmy dla naszych dotychczasowych Klientów, ale też – według ogólnodostępnych projektów typowych, które można zakupić na wolnym rynku usług projektowych.

czytaj więcej

Większość domów w technologii szkieletowej, w których budowie specjalizujemy się od ponad 24 lat, powstała na podstawie projektów indywidualnych. Przeczytaj o zaletach takich budynków.

czytaj więcej

Jak powiesić szafki, półki, obrazy lub urządzenia oświetleniowe na ścianie domu szkieletowego.Pewnym mitem na temat domów szkieletowych jest to, że ograniczają użytkownika pod względem wieszania przedmiotów na ścianach. Opinia ta dotyczy szczególnie ciężkich elementów. Chcemy więc pokazać, jak wygląda rzeczywistość na przykładzie domów naszych Klientów.

czytaj więcej

Dom szkieletowy 147 m2.Kolejna realizacja naszej Firmy to dom szkieletowy - parterowy o powierzchni 147 m2. Zapraszamy Cię do zapoznania się z opisem budynku, rzutami pomieszczeń, zdjęciami oraz krótką prezentacją filmową, na której pokazujemy go od środka i z zewnątrz.

czytaj więcej

Artykuł o realizacji domu szkieletowego firmy Top Bud®.Zapraszamy Cię do obejrzenia kolejnej z naszych ostatnich realizacji budowlanych. W tym artykule prezentujemy opis inwestycji, rzuty pomieszczeń i elewacji oraz krótki film, na którym zobaczysz niewielki, lecz urokliwy dom wybudowany w standardzie Top Bud® w miejscowości Rzekuń, powiat Ostrołęka.

 

czytaj więcej

Kolejne dwa domy szkieletowe Top Bud® - inwestycja w Michałowicach i we Włochach.Zapraszamy Cię do obejrzenia dwóch kolejnych inwestycji na terenie Warszawy i okolic, które oddaliśmy do dyspozycji Klientów w ostatnim czasie. Poza filmem, na którym można je obejrzeć, dołączyliśmy do artykułu także rzuty elewacji oraz przekroje płaskie pomieszczeń obu budynków.

czytaj więcej

Parterowy dom szkieletowy 239 m2 firmy Top Bud®.Zapraszamy Cię do obejrzenia efektu końcowego jednej z naszych ostatnich realizacji, czyli domu parterowego w technologii szkieletowej o powierzchni 239 m2. Budynek posiada również dwustanowiskowy garaż 43,5 m2.

czytaj więcej

Zaproszenie na imprezę branżową.W imieniu Stowarzyszenia Dom Drewniany, którego jesteśmy członkiem, zapraszamy serdecznie do udziału w targach DREWDOM 2018.

czytaj więcej

Dlaczego warto zamieszkać w domu szkieletowym.Przeczytaj porównanie kosztów utrzymania domu szkieletowego 132 m2 z kosztami utrzymania mieszkania 73 m2 w bloku, które nasz Klient użytkował zanim wprowadził się do swojego wymarzonego „Kanadyjczyka”.

czytaj więcej

Filmy o budowie domów szkieletowych.Cieszymy się, że nasze filmy mają coraz więcej wyświetleń i cieszą się dużym zainteresowaniem w Internecie. Dlatego podjęliśmy decyzję o aktualizacji działu, w którym zbierzemy wszystkie dotychczasowe materiały wideo, tak by ułatwić Ci lepsze zapoznanie się z naszą ofertą budowy energooszczędnych domów szkieletowych.

czytaj więcej

Przykłady realizacji Firmy Top Bud® - Budowa Energooszczędnych Domów Szkieletowych.Realizacje miały miejsce w podwarszawskim Lesznie i Sochaczewie. Są to domy parterowe z garażami jednostanowiskowymi. Obejrzyj je na zdjęciach i filmie.

czytaj więcej

Planowanie domu szkieletowego pod klucz z Firmą Top Bud®.Być może zastanawiasz się nad opcjami wykończenia wnętrz swojego przyszłego domu szkieletowego lub zastosowania dodatkowych urządzeń technicznych. Jeśli tak, to bardzo dobrze. Warto mieć zarys takich potrzeb jak najwcześniej, ponieważ budowa „Kanadyjczyka” trwa krótko.

czytaj więcej

Trzy domy szkieletowe Top Bud®, które zbudowaliśmy w ostatnim czasie (zdjęcia i film).W ciągu minionych 12 miesięcy rozpoczęliśmy realizację kilkunastu domów w okolicach Warszawy. Niedawno ukończyliśmy część z nich, a już niebawem oddamy kolejne inwestycje.

czytaj więcej

Nawiewowa pompa ciepła w domu szkieletowym Top Bud® (film).W ostatnim artykule przedstawiliśmy zalety eksploatacji nawiewnej pompy ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym latem, na przykładzie jednego z domów wybudowanych przez naszą Firmę. Tym razem chcielibyśmy zaprezentować film ukazujący elementy systemu w czasie instalacji i po.

czytaj więcej

Zalety nadmuchowej pompy ciepła latem w domu szkieletowym Top Bud®.Biorąc pod uwagę inwestycję w pompę ciepła, najpierw przychodzi na myśli przede wszystkim funkcja grzewcza i związane z tym oszczędności. Jednak systemy, które oferujemy w domach szkieletowych naszej Firmy, mają jeszcze jedną istotną zaletę – w czasie lata wydajnie chłodzą wnętrza.

czytaj więcej

Budowa domu szkieletowego w Boryszewie (film).Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, przedstawiamy pierwszą z ośmiu inwestycji naszych Klientów, które realizujemy w ostatnim czasie.

czytaj więcej

Pięć kolejnych filmów o ścianie i fundamencie domu szkieletowego.Jesteś zainteresowany zamieszkaniem w domu kanadyjskim naszej Firmy? Chcesz się dowiedzieć więcej na temat stawiania takiego budynku w technologii szkieletu drewnianego. Jeśli tak, to udostępniamy Ci kolejne filmy, na których obejrzysz etap po etapie realizację energooszczędnego domu Top Bud® przez nasze ekipy.

czytaj więcej

Zapowiedź prezentacji ośmiu ostatnich inwestycji.Będą to domy szkieletowe na różnym etapie realizacji — od niedawno rozpoczętych, po ukończone, w których już mieszkają zadowoleni Klienci naszej Firmy. Niemal wszystkie realizacje  rozpoczęliśmy w 2017 roku. Są to domy piętrowe, z poddaszem i parterowe.

czytaj więcej

Pięć nowych filmów o ścianie i fundamencie domu szkieletowegoNiedawno na naszym serwisie internetowym uruchomiliśmy obszerny dział, pt.: „Ściana i fundament energooszczędnego domu szkieletowego Top Bud®". Chcąc wyjść naprzeciw Twojemu zapotrzebowaniu na wiedzę o naszej technologii budowy, cały czas poszerzamy go o nowe i przydatne informacje.

 

czytaj więcej

Zapraszamy do nowego działu poświęconego konstrukcji ściany i fundamentu domu szkieletowego. Pokazujemy w nim, skąd bierze się ich jakość.

czytaj więcej

Aktualności na oficjalnym serwisie internetowym Firmy Top Bud®.Już niebawem na naszym serwisie internetowym opublikujemy ciekawy artykuł dla osób zainteresowanych elementami ścian i fundamentów domów Top Bud® oraz sposobem ich budowy.

czytaj więcej

Święta Wielkanocne to piękny i długo wyczekiwany czas przez wielu z nas. To także okazja do składania życzeń, zatem...

czytaj więcej

Ile zapłaciłem za ogrzanie domu szkieletowego pompą ciepła?Rozpoczynając moją przygodę z firmą Top Bud® zastanawiałem się nad wyborem pompy ciepła lub po prostu, ogrzewaniem z kominka. Finalnie uznałem, że będzie to jednak pompa i oczywiście rekuperator, który jest w standardzie. Po otrzymaniu pierwszej prognozy od dostawcy energii elektrycznej, postanowiłem podzielić się informacją o kosztach eksploatacji tego systemu z osobami, które stoją przed tym samy wyborem, co ja przed rokiem.

czytaj więcej

Zobacz domy szkieletowe, które obecnie budujemyRok 2016 obfitował w duże zainteresowanie naszą ofertą budowy domów szkieletowych. W tym czasie rozpoczęliśmy kilkanaście inwestycji. Część z nich jest już na ukończeniu lub na etapie prac wykończeniowych.

czytaj więcej

Dom szkieletowy Top Bud® po 21 latach użytkowaniaKażdy właściciel domu wybudowanego przez naszą Firmę potwierdzi, że opinie na temat niższej trwałości technologii szkieletowej są wyssane z palca. Oczywiście wszystko zależy od umiejętności projektanta i przede wszystkim, doświadczenia wykonawcy budowlanego.

czytaj więcej

Domy szkieletowe a zanieczyszczenie powietrza w PolsceTemat zanieczyszczenia powietrza (smogu) powraca co jakiś czas, lecz ostatnie wiadomości o jego jakości w naszym kraju wbiły niejednego w osłupienie. Podane dane już nie są wyłącznie zmartwieniem dla przedstawicieli organizacji ekologicznych i kół naukowych związanych z ochroną środowiska. Coraz bardziej świadomie patrzymy na nie wszyscy.

czytaj więcej

Życzenia świąteczne i noworoczne od Firmy Top Bud®.Najbliższe trzy tygodnie miną w oka mgnieniu a po nich nastąpi wyczekiwany przez nas czas Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Nie czekając na przedświąteczną gorączkę przygotowań pragniemy już teraz złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim byłym, obecnym i przyszłym Klientom Top Bud®, a także naszym Pracownikom.

czytaj więcej

Praktyczne strony rekuperatora w domu szkieletowym Top Bud®Zwykle mówiąc o rekuperatorze podnosi się temat oszczędności finansowych wynikających z odzyskiwania ciepła z wnętrza budynku. Warto jednak przytoczyć inne, bardziej prozaiczne zalety tego urządzenia, które na pewno doceni każdy Inwestor.

czytaj więcej

Jak wykorzystać atuty wizualne konstrukcji we wnętrzu domu szkieletowego.Wśród Klientów naszej Firmy istnieją dwie tendencje: jedni życzą sobie całkowitej zabudowy drewnianych elementów szkieletu domu w płycie gipsowo-kartonowej, drudzy przeciwnie – chcą je częściowo pozostawić dla podkreślenia technologii budowy i wykorzystania do aranżacji wnętrz.

czytaj więcej

Ile trwa budowa domu szkieletowego przez naszą Firmę?Za każdym razem słyszymy to pytanie i nic dziwnego. Klienci decydując się na budowę domu w technologii szkieletowej, biorą pod uwagę również kluczowy czynnik szybkości realizacji inwestycji. Dowiedz się więcej na ten temat.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje energooszczędnych domów szkieletowych 2016Cieszymy się ogromnie z zainteresowania ofertą budowy domów szkieletowych naszej Firmy ze strony tak licznej grupy Inwestorów. Od początku bieżącego roku realizujemy kilka budów jednocześnie, a w ostatnim czasie podpisaliśmy umowy na kolejne.

czytaj więcej

Jakość domów szkieletowych w Polsce – czy naprawdę powinniśmy mieć kompleksy?Przeczytaj ciekawy artykuł, który powstał na podstawie rozmowy z jednym z naszych Klientów. Poruszamy w nim często powracającą kwestię poziomu wykonawstwa budownictwa szkieletowego w Polsce.

czytaj więcej

Jesienią otwarcie pokazowego domu szkieletowego Top Bud® w Starej Wsi koło NadarzynaCieszymy się, że w końcu nasz dom pokazowy jest już niemal gotowy. Właściwie pozostało nam wykończenie wnętrz, natomiast z zewnątrz budynek jest ukończony – włącznie z terenem wokół.

czytaj więcej

Budowa domu szkieletowego Top Bud® w Izabelinie.Mamy za sobą różne realizacje. Budowaliśmy obiekty wczasowe, siedzibę firmy, budynek administracji, przedszkole, osiedle domów szeregowych w pierwszym w Polsce zrównoważonym mieście, lecz jeszcze nigdy nie powierzono nam inwestycji w taki sposób, o jakim przeczytasz w tym artykule.

czytaj więcej

Wirtualny spacer po projekcie Twojego domu szkieletowegoTeraz zobaczysz projekt swojego przyszłego domu szkieletowego z nowej perspektywy, która wyręczy Twoją wyobraźnię i ułatwi Ci podejmowanie kluczowych decyzji o kształcie budynku i układzie jego pomieszczeń.

czytaj więcej

Ostatnie realizacje domów szkieletowych Top Bud®

Niedawno w krótkich odstępach czasowych zbiegło się oddanie czterech inwestycji budowlanych naszych Klientów. Obejrzyj ich efekt na zdjęciach i przeczytaj krótkie charakterystyki każdego z zaprezentowanych domów.

czytaj więcej

Najnowsze projekty domów szkieletowych Top Bud®Poszukujesz pomysłów na swój wymarzony dom w energooszczędnej technologii szkieletowej? Zapraszamy Cię serdecznie do zapoznania się z najnowszą ofertą gotowych projektów naszej Firmy.

czytaj więcej

Za nami kolejny etap budowy domu szkieletowego w Warszawie przy ulicy SzubertaKilka dni temu odwiedziliśmy z aparatem fotograficznym jedną z inwestycji realizowanych przez nas w ciągu ostatnich miesięcy. Jest nią dom dwupiętrowy w technologii szkieletowej.

czytaj więcej

Budujemy dom szkieletowy z bio-tynkami i ogrzewaniem w ścianachPrezentowany dom jest jedną z ciekawszych realizacji naszej Firmy w ostatnim czasie. Nie mamy tu na myśli skądinąd, atrakcyjnej i modnej formy architektonicznej budynku, lecz przede wszystkim, nowoczesne i ekologiczne rozwiązania grzewcze, na które zdecydował się Inwestor.

czytaj więcej

Rozpeczęliśmy sprzedaż enerooszczędnych domów Top Bud® w Siewierzu-JeziornejDomy, które prezentujemy, znajdują się na terenie zrównoważonego miasta - pierwszego takiego założenia urbanistycznego w Polsce i naszej części Europy, a dokładniej, inwestycja zlokalizowana jest w samym sercu Górnego Śląska. Poznaj szczegóły naszej oferty.

czytaj więcej

Zakończenie budowy fundamentu pod dom szkieletowy w OtwockuPomimo niesprzyjających warunków pogodowych i terenowych, w ciągu dziesięciu dni zakończyliśmy budowę fundamentu pod dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym o powierzchni 126 m2.

czytaj więcej

Trwają pierwsze prace przy budowie domu szkieletowego w OtwockuW ciągu jednego tygodnia nastąpił szybki postęp przy rozpoczęciu kolejnej inwestycji realizowanej przez naszą Firmę. Ruszyliśmy pełną parą, więc wkrótce będzie widoczny pierwszy efekt prac w postaci gotowego fundamentu.

czytaj więcej

Styropian na elewacji domu szkieletowego i ryzyko zawilgocenia ścianPrzekrój ściany domu szkieletowego jest jednym z najczęściej omawianych tematów przez przyszłych inwestorów. Szczególnie ostrożnie traktowana jest kwestia warstwy zewnętrznej, wykonanej ze styropianu. To ona budzi najwięcej wątpliwości, dlatego chcemy zgłębić to zagadnienie w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie w budowie domów szkieletowych.

 

czytaj więcej

Dział zawiera projekty wykonane na indywidualne zamówienie dotychczasowych Inwestorów, więc wszystkie przedstawione propozycje domów, z którymi się tutaj zapoznasz, zostały już zrealizowane i posiadają swoje odpowiedniki w rzeczywistości. To stanowi o ich wartości, ponieważ nie są wyłącznie komputerowymi wizualizacjami, lecz gotowymi przykładami budynków mieszkalnych, w których żyją zadowoleni Klienci naszej Firmy.

czytaj więcej

Już wkrótce nowy dział projektów domów szkieletowych Top BudW ciągu ponad 20 lat budowy domów szkieletowych zgromadziliśmy setki różnych projektów architektonicznych, które zrealizowaliśmy dla naszych Klientów. Od jakiegoś czasu, na podstawie części z nich, opracowujemy komputerowe wizualizacje, którymi będziemy chcieli podzielić się z Tobą za pośrednictwem naszego serwisu internetowego.

czytaj więcej

Podsumowanie odchodzącego roku 2015 w Firmie Top BudW tym roku wybudowaliśmy średnio jeden i ćwierć domu szkieletowego na miesiąc i pomogliśmy kilkunastu rodzinom w spełnieniu marzeń o komfortowym budynku mieszkalnym na własnym kawałku ziemi. Przeczytaj więcej o inwestycjach, które zrealizowaliśmy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

czytaj więcej

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2016!Wraz z nadchodzącymi Świętami i Nowym Rokiem 2016, pragniemy złożyć najserdeczniejsze Życzenia wszystkim Inwestorom - Byłym, Obecnym i Przyszłym...

czytaj więcej

Oszacowanie kosztów ogrzania domu szkieletowego 134 m2 nadmuchową pompą ciepła z wymiennikiem poziomymNadeszła zima a śniegu brak. Jednych to martwi, innych mniej. Napewno nie mogą na ten stan rzeczy narzekać właściciele domów. Nie chodzi tylko o odśnieżanie posesji, lecz o koszty ogrzewania, które przy utrzymaniu się takiej pogody będą bez wątpienia niższe, ale czy zadowalająco niskie?

czytaj więcej

Jednym z ostatnich projektów budowlanych realizowanych przez naszą Firmę jest dom w miejscowości Dziecinów w powiecie otwockim. Chcemy powiedzieć o nim kilka słów więcej, ponieważ inwestycja jest reprezentatywna dla trendu budowlanego, który już od pewnego czasu obserwujemy wśród naszych Klientów.

czytaj więcej

Nie tak dawno publikowaliśmy artykuł na temat budowy domu szkieletowego w Macierzyszu koło Warszawy. Tym razem chcemy zaprezentować jej efekt po wykończeniu wnętrz. Zapraszamy.

czytaj więcej

Zobacz przykład domu szkieletowego realizowanego przez naszą Firmę na podstawie projektu indywidualnego, dostarczonego przez Klienta.

czytaj więcej

Złota Siódemka jest nagrodą przyznawaną firmom, instytucjom i organizacjom wyróżniającym się innowacyjnością i jakością w swojej branży, np.: szkolno-edukacyjnej, samorządowej, spożywczej, zdrowej żywności, kosmetycznej, odzieżowej, czy meblarskiej.

czytaj więcej

Kompaktowy i ekonomiczny stu- czy dziewięćdziesięciometrowy dom nie musi być tylko „ciasny ale własny”. Przeciwnie – może być naprawdę w pełni funkcjonalnym i urokliwym budynkiem mieszkalnym dla Twojej rodziny w rozsądnej cenie. Jednak trzeba wiedzieć, jak go zaprojektować by takim się stał.

czytaj więcej

Słowem wstępu: jest takie ludowe powiedzenie: „Dom po dach, chłop w piach”. Brzmi tak dosadnie, że aż zabawnie. Jednak jak każde takie powiedzenie, nie wzięło się ono znikąd, i mimo uśmiechu który wzbudza, warto się nad nim przez chwilę zastanowić. Pomoże Ci w tym nasz artykuł.

czytaj więcej

Mówiąc wprost, nie łatwo z góry określić dokładne wydatki z tytułu ogrzewania takiego budynku. Natomiast można je podać w dużym przybliżeniu. Od razu też chcemy Cię poinformować, że są to wydatki, które nie będą dla Ciebie dużym obciążeniem, a ich wysokość wręcz mile Cię zaskoczy.

czytaj więcej

Tym artykułem chcemy zwrócić Twoją uwagę na możliwości i zalety, jakie daje opracowanie indywidualnej koncepcji domu o powierzchni do 100m2 przez architekta, który wraz z naszą Firmą zrealizował kilkaset projektów dla Inwestorów o najrozmaitszych oczekiwaniach funkcjonalnych i możliwościach finansowych. Dowiedz się na jakie elementy domu zwrócić uwagę, by pomimo jego kompatkowych rozmiarów cieszyć się dobrym komfortem mieszkaniowym.

czytaj więcej

W poniedziałek 28 września przedstawiciele naszej Firmy przeprowadzili audyt techniczny, którego celem było rozpoznanie warunków terenowych działki Inwestora, w tym m.in.: odległości od drogi gminnej, jakości drogi dojazdowej, oraz najbliższych przyłączy wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych.

czytaj więcej

W najbliższą środę przedstawiciele naszej Firmy, prezes Marek Korzec oraz architekt, Stanisław Arciuch, udają się na audyt techniczny działki Inwestora z Otwocka, zlokalizowanej w okolicy ulicy Żeromskiego, w odległości około 80 metrów od drogi gminnej i 400 metrów od Szosy Lubelskiej.

czytaj więcej

Skoro jesteś zainteresowany budową domu szkieletowego, to na pewno dotarłeś już do informacji, jak istotne jest precyzyjne wykonanie takiego budynku dla jego trwałości, energooszczędności, właściwości akustycznych, czyli ogólnie rozumianego komfortu użytkowego.

czytaj więcej

O czym trzeba pamiętać na etapie opracowywania koncepcji takiego domu i jakie powinien mieć rozwiązania architektoniczne? W tym artykule postaraliśmy się przybliżyć te i podobne tematy przyszłym inwestorom.

czytaj więcej

Od kilku dni na serwisie pojawiły się istotne zmiany w układzie stron poszczególnych działów. Przeczytaj dlaczego przebudowujemy serwis dla Ciebie.

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

Lista naszych filmów

Poniższe archiwalne filmy powstały przy realizacji budów domów dla naszych Inwestorów. Uważamy je za doskonały materiał ukazujący naszą firmę podczas pracy. Filmy są dokładnie wykonanym materiałem, niejednokrotnie ukazującym istotne detale na różnych etapach naszych budów. Zapraszamy!

czytaj więcej

1Nasze realizacje

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®Dom szkieletowy Top Bud® z poddaszem użytkowym w miejscowości Wiązowna posiada 162 m2 powierzchni całkowitej. Znajduje się na działce wielkości 1000 m2. Jest to wyróżniający się budynek, cały koloru białego, mający kompaktową i elegancką bryłę. Pokrycie dachowe wykonaliśmy z blachy na rąbek stojący. Elewacje wykonaliśmy ze standardowej masy tynkowej Ceresit. Budynek ogrzewany jest za pomocą pompy ciepła, która zapewni także naturalną klimatyzację w okresie letnim. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z systemem rozprowadzania ciepła. Prawidłową wentylacje wnętrz, oczyszczanie powietrza oraz odzyskiwanie traconego w budynku ciepła zagwarantuje rekuperator. Indywidualny projekt architektoniczny wykonał architekt Top Bud® - mgr inż. arch. Stanisław Arciuch.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Prezentowany dom szkieletowy Top Bud® z poddaszem użytkowym znajduje się w miejscowości Czarnów, w pobliżu Piaseczna. Jest to duży budynek mający 265 m2 powierzchni. Wybudowany został na działce wielkości 1196 m2. Dom charakteryzuje nowoczesna bryła, podwyższane sufity oraz bardzo obecnie modne połączenie dachu dwuspadowego ze stropodachem. Elewacja wykończona jest w dużej części drewnem. Pokrycie dachowe wykonane jest z blachy na rąbek stojący. Dom ogrzewany jest za pomocą pieca gazowego oraz kominka z systemem rozprowadzania powietrza. Budynek wyposażony jest w rekuperator. Dom przystosowany jest dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy 140 m2 z poddaszem użytkowym znajduje się w małej i spokojnej miejscowości Siestrzeń, w pobliżu Grodziska Mazowieckiego. Budynek stoi na dużej działce o powierzchni 1534 m2. Dom z zewnątrz wykończony jest w standardzie Top Bud® - pokrycie dachowe z gontu bitumicznego oraz jasny tynk akrylowy na elewacji. Ogrzewanie elektryczne, wspomagane kominkiem z systemem rozprowadzania ciepłego powietrza zapewnia wymagany komfort termiczny. Do wentylacji wnętrz oraz odzyskiwania energii cieplnej służy rekuperator.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®Prezentowany dom szkieletowy Top Bud® 112 m2 z poddaszem użytkowym znajduje się w podwarszawskiej miejscowości Macierzysz. Inwestorzy zdecydowali się na skorzystanie z usług naszej Firmy ze względu na bardzo krótki czas budowy, o czym przekonali się na własne oczy, obserwując jak szybko powstaje dom szkieletowy Top Bud® u ich sąsiadów. Dom powstał w gęstej zabudowie jednorodzinnej w miejscu poprzedniego budynku, który został wyburzony. Działka, na której realizowana była inwestycja ma 300 m2 powierzchni. Elewacja wykonana jest z tynku akrylowego oraz częściowo z kamienia. Dach pokryty jest gontem bitumicznym. W budynku zainstalowane jest ogrzewanie elektryczne, które wspomaga kominek z systemem rozprowadzania powietrza. Rekuperator wentyluje wnętrza i odzyskuje tracone podczas eksploatacji domu ciepło. Indywidualny projekt architektoniczny wykonał nasz architekt, mgr inż. Stanisław Arciuch.

czytaj więcej

Galeria najnowszych aktualizacji Top Bud®.Duży dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 255 m2 znajduje się w miejscowości Jabłonna w powiecie legionowskim, dwadzieścia pięć minut drogi samochodem od centrum Warszawy. Pokrycie dachowe wykonane jest z gontu bitumicznego, który jest standardem Top Bud®. Elewacja pokryta jest jasnym tynkiem. Na życzenie Inwestora w oknach zamontowaliśmy szprosy. Budynek posiada częściowo zadaszony taras z wyjściem na działkę oraz zamknięty, dwustanowiskowy garaż. Efektywną wentylację wnętrz zapewnia rekuperator.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Kompaktowy dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 149 m2 wykonany w nowoczesnym stylu znajduje się w dużej podwarszawskiej wsi Chotomów, gmina Jabłonna. Inwestorzy to małżeństwo z małym dzieckiem. Dom posiada zamknięty jednostanowiskowy garaż. Elewacja wykonana jest z jasnego tynku akrylowego, posiada też bardzo modne, częściowe wykończenia z drewna. Pokrycie dachowe wykonane jest z blachy na rąbek stojący. Budynek wyposażony jest oczywiście w rekuperator, który zapewni prawidłową wentylację wnętrz. Ogrzewanie w zimie oraz klimatyzację w lecie zapewnia nawiewna pompa ciepła.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®Duży dom szkieletowy z poddaszem użytkowym o powierzchni 290 m2 w Warszawie posadowiony na płycie fundamentowej. Lokalizacja budynku w dzielnicy Mokotów, w pobliżu Wisły zapewnia komfortowe warunki mieszkalne, z dala od wielkich blokowisk, przy jednoczesnej możliwości szybkiego dojazdu do centrum. Adaptacją gotowego projektu architektonicznego do technologii szkieletowej zajął się nasz architekt mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Za ogrzewanie wnętrz w zimie oraz ich chłodzenie w lecie odpowiedzialna jest nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym, która w połączeniu z rekuperatorem zapewni także wydajną wentylację budynku. Dom posiada bardzo modną bryłę, duże przeszklenia oraz częściowo drewnianą elewację z modrzewia syberysjkiego, pełniącą funkcję ozdobną. Dzięki zainstalowanym na dachu panelom fotowoltaicznym dom jest właściwie samowystarczalny energetycznie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Duży dwupokoleniowy dom szkieletowy dla rodziców i małżeństwa z dziećmi. Budynek ma dwa oddzielne lokale o różnej powierzchni użytkowej. Ogrzewane są nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Wnętrza wentyluje rekuperator. Autorem indywidualnego projektu jest nasz architekt, mgr inż arch. Stanisław Arciuch. W pierwszej wersji, większy lokal posiadał niewielki zadaszony taras, który rozbudowaliśmy na życzenie właściciela. Drugi taras należący do mniejszego lokalu, również zmodyfikowaliśmy po roku od zasiedlenia budynku, zabudowując przestrzenie między słupami nośnymi ocieplonymi ścianami. Dzięki temu w domu powstała dodatkowa powierzchnia użytkowa (patrz: drugie zdjęcie od góry). Budynek ma jasny tynk na elewacjach i modne wstawki z bardzo wytrzymałej termodeski sosnowej. Całość uzupełnia dach pokryty gontem bitumicznym, który stosujemy w standardzie na domach szkieletowych Top Bud®.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy, który zaprojektowaliśmy na indywidualne zamówienie Klienta tak, aby dobrze wpasowywał się w krajobraz gęsto zabudowanej ulicy. Część frontowa pełni rolę reprezentacyjną i komunikacyjną, natomiast część rekreacyjna znajduje z tyłu, co jest charakterystyczne dla domów miejskich. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca do parkowania, w bryle budynku poza garażem doprojektowaliśmy wiatę na drugi samochód. Dom ogrzewany jest piecem gazowym. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek. Wnętrza wentyluje rekuperator o wydajności odzysku ciepła podczas wymiany powietrza z wnętrz na poziomie około 90%, co przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania o około 40%. Czyli z każdej złotówki wydanej na gaz, właściciel otrzymuje czterdzieści groszy zwrotu.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Kompaktowy dom szkieletowy z poddaszem użytkowym dla rodziny czteroosobowej. Para Inwestorów miała jasno określone preferencje względem wyglądu wnętrz i ich układu funkcjonalnego, więc indywidualny projekt, który wykonał nasz architekt, powstał w zasadzie w ciągu trzech spotkań. Dla wygospodarowania jak największej przestrzeni na poddaszu użytkowym, Inwestorzy zdecydowali się na odwrócenie kalenicy w poprzek dłuższej osi budynku. Jest to rozwiązanie chętnie stosowane w domach jednorodzinnych w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii, które były inspiracją dla naszych Klientów. Zgodnie z założeniami projektowymi budynek ma też zadaszony taras i wejście główne. Pokryty jest modną blachą na rąbek stojący. Na elewacjach znajdują się elementy z ozdobnej termodeski, które na życzenie Inwestorów nie zostały polakierowane po to, żeby się naturalnie postarzały i spatynowały oddając po 4-5 latach pełnię swojego uroku. Dom ogrzewany jest nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Ma na wyposażeniu rekuperator i kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w Wesołej powstał według indywidualnego projektu zewnętrznej pracowniarchitektonicznej, który dostosowaliśmy do technologii szkieletowej. Budynek ma charakterystyczny drewniany wykusz przy tarasie, który efektownie wyróżnia go spośród innych domów w okolicy. Cechuje się też modnym połączeniem tynku z drewnianymi listwami elewacyjnymi na ścianach zewnętrznych i pokryciem dachowym z blachy na rąbek stojący. Ciekawym elementem jest też łącznik między główną częścią mieszkalną domu a dwustanowiskowym garażem, znajdujący się na poddaszu użytkowym. Służy on za naziemny „pasaż”. Pod nim powstało przejście do tylnej części domu, w której powstał leśny ogród. Budynek ogrzewany jest nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Ma też na wyposażeniu kominek i rekuperator.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Uroczy dom szkieletowy z rustykalnymi akcentami. Inwestor miał jasno zdefiniowane potrzeby względem jego wyglądu i układu funkcjonalnego wnętrz. Spełniał je projekt gotowy zakupiony od zewnętrznej pracowni architektonicznej, który zaadoptowaliśmy do technologii szkieletowej. Bryła domu jest niewielka powierzchniowo, lecz posiada poddasze użytkowe. Wnętrza ogrzewane są grzejnikami elektrycznymi i kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Więcej informacji na temat tej inwestycji znajdziesz w artykule: Kompaktowy dom szkieletowy 115 m2 z poddaszem użytkowym w Rzekuniu koło Ostrołęki.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Zgodnie z życzeniem Inwestora, dom szkieletowy miał mieć prostą bryłę, dwuspadowy dach i zadaszony taras. I w taki sposób został przez nas zaprojektowany. Priorytetem dla naszego Klienta był nie tylko bardzo krótki czas budowy, lecz także ogrzewanie wnętrz nawiewną pompą ciepła z uwagi na oszczędności eksploatacyjne i wygodę użytkową. Dom wyposażony jest również w rekuperator. Na zdjęciach działka wokół jest jeszcze niezagospodarowana. Wykonaliśmy je po mniej więcej trzech miesiącach od zakończenia budowy i miesiącu od zasiedlenia budynku przez naszego Klienta.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Inwestycja w miejscowości Ławki należy do młodego małżeństwa. Przed przyjściem do naszej firmy, Klienci zastanawiali się nad zakupem gotowego domu szkieletowego w swojej okolicy, jednak po zapoznaniu się z jego stanem, szybko zdecydowali się, że swojego wymarzonego „Kanadyjczyka” wybudują bezpiecznie od samego początku z naszą firmą. Budynek z poddaszem użytkowym powstał według indywidualnego projektu naszego architekta Stanisława Arciucha. Ogrzewanie zapewniają grzejniki elektryczne, maty podłogowe oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza. Wnętrza wentyluje rekuperator o skuteczności około 90%, który obniża całkowite koszty ogrzewania o około 40%.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje firmy Top Bud®.Inwestycja w Karczewie należy do młodego małżeństwa, które przywiodło do naszej firmy marzenie zamieszkania pod własnym dachem, bez wysiłku jakim jest samodzielna budowa domu murowanego w systemie gospodarczym, która trwa nawet kilka lat. Budynek ma zwartą i proporcjonalną bryłę z dachem o kącie nachylenia 42 stopni. Ogrzewany jest piecem gazowym i kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Ponadto ma na wyposażeniu rekuperator, który zapewnia właścicielom oszczędności finansowe z tytułu ogrzewania na poziomie około 40% . System ten otrzymuje każdy nasz Klient, który zdecyduje się na budowę domu szkieletowego o powierzchni równej lub większej niż 110 m2.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje firmy Top Bud®.Inwestor wybierając naszą ofertę kierował się energooszczędnością i wygodą, na której zależało mu w równym stopniu, co na szybkości budowy. Stąd podjął decyzję o budowie domu szkieletowego i zainstalowaniu w nim pompy ciepła w wariancie nawiewnym, z dolnym źródłem. Budynek znajduje się na ładnej zadrzewionej działce, położonej w leśnej niecce. Dzięki temu ze wszystkich okien parteru i poddasza użytkowego roztacza się miły dla oka widok. Budynek wykonaliśmy w naszym standardzie. Posiada rekuperator, kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Kryty jest gontem bitumicznym. Izolację zewnętrzną ścian stanowi styropian ryflowany pokryty tynkiem akrylowym.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Dom szkieletowy powstał na ładnej działce leśnej w uroczej podwarszawskiej miejscowości Izabelin C. Ze względu na nietypowość tej inwestycji, poświęciliśmy jej wcześniej artykuł na naszym serwisie internetowym, zatytułowany: Czy można wybudować dom szkieletowy korespondencyjnie? Z Firmą Top Bud® tak!

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Inwestycja w Gabryelinie to dom szkieletowy w stylu wiejskiej rezydencji. Znajduje się w spokojnej, zielonej okolicy niedaleko Warszawy, która jest idealnym miejscem do zamieszkania dla dużej rodziny. Poza sporych rozmiarów częścią dzienną na parterze, dom posiada też dużą przestrzeń na poddaszu użytkowym, gdzie znajdują się przytulne sypialnie oraz łazienka z WC. Wnętrze budynku ogrzewa nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym, która ponadto schładza je latem zapewniając duży komfort podczas upałów. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem nagrzanego powietrza przez wentylację. Oczywiście dom ten posiada też system rekuperacji do odzysku ciepłego lub zimnego powietrza (w zależności od pory roku), podczas wymiany.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Indywidualny projekt prezentowanego domu szkieletowego powstał w naszej firmie. Inwestorami było młode małżeństwo, które wykorzystało pod budowę posiadaną wcześniej działkę niedaleko Otwocka. Ogrzewanie budynku zapewnia nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Wentylacja opiera się na systemie rekuperatora. Dom zaprojektowaliśmy tak, by wykorzystać atut, jakim jest zbocze występujące na działce.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Marzeniem Inwestora było zamieszkanie w rozłożystym domu parterowym o powierzchni około 200 m2, przy tym miał być to dom energooszczędny. Wybór padł więc na budynek w technologii szkieletowej. Po zapoznaniu się z różnymi ofertami wykonawstwa tego typu domów, Klient zlecił zadanie jego budowy naszej firmie. Autorem indywidualnego projektu domu szkieletowego w Woli Gołkowskiej jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Ogrzewanie zapewnia piec gazowy. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, którą reguluje automatycznie system rekuperatora uzdalniającego jakość powietrza i generującego znaczne oszczędności z tytułu ogrzewania.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w miejscowości Nadbrzeż to jednorodzinny budynek mieszkalny o kompaktowej bryle. Autorem projektu jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Z ekonomicznego punktu widzenia, dom nie wymagał instalacji rekuperatora, ponieważ przy niewielkiej powierzchni użytkowej 101,9 m2, jego ogrzewanie i tak generuje niskie koszty. Zapewniają je równocześnie elektryczne grzejniki i maty podłogowe. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.Zdjęcia przedstawiają stan deweloperski-zamknięty w naszym standardzie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w Złotokłosie miał nawiązywać do architektury dworu wiejskiego XIX-wiecznego Mazowsza. Koncepcja ta pojawiła się podczas audytu technicznego działki Klienta przez naszego architekta, jeszcze na etapie ustalania zakresu inwestycji. Na terenie działki znajdują się piękne okazy starych dębów i sosen. To one stały się inspiracją do zaprojektowania domu szkieletowego akurat w takim stylu. Z zewnątrz tradycyjny a w środku wyposażony w nowoczesny rekuperator o wydajności blisko 90%, który generuje oszczędności z tytułu ogrzewania na poziomie 40 groszy z każdej wydanej złotówki. CIepło do wnętrz dostarcza piec gazowy. Ogrzewanie dodatkowe zapewnia kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, którego absolutnie nie powinno zabraknąć w domu inspirowanym tradycją.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w miejscowości Pustelnik koło Mińska Mazowieckiego powstał według indywidualnego projektu naszego architekta mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha. Charakterystyczną cechą tej inwestycji była budowa z wykorzystaniem starego podpiwniczenia i fundamentu, na którym uprzednio stał pierwszy dom naszych Klientów. W związku z tym przed realizacją musieliśmy wyburzyć stary budynek i odpowiednio przygotować pozostawioną część pod budowę drewnianego szkieletu. Taras od strony frontowej wykonała firma zewnętrzna. Dom szkieletowy wyposażony jest w kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, rekuperator i nawiewną pompę ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Projekt prezentowanego domu szkieletowego dla młodego małżeństwa powstał w naszej firmie. Jego autorem jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Z uwagi na stosunkowo niewielką powierzchnię działki budowlanej, Inwestorom zależało na kompaktowym domu parterowym. W środku miał się znaleźć około 30-metrowy salon, koniecznie trzy sypialnie, dwie łazienki i - z uwagi na chęć częstego spędzania czasu na powietrzu - zadaszony taras. Dodatkowym udogodnieniem ujętym w projekcie była spiżarnia obok kuchni. Oczywiście poza tym we wnętrzu znajduje się też wiatrołap, hol i pomieszczenie techniczne. Dom ogrzewany jest piecem gazowym, posiada rekuperator oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Budynek ma cechy domu ranczerskiego, który charakteryzuje się prostą bryłą i wykończeniem elewacji w drewnie. W tym przypadku nie listwy nie pokrywają całej powierzchni ścian zewnętrznych, lecz znaczną części frontu budynku, gdzie - co charakterystyczne dla takich domów - znajduje się zarówno taras, jak i główne wejście. Budynek wyposażony jest w rekuperator, ogrzewanie gazowe i kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Zdjęcia domu szkieletowego wykonaliśmy zaraz po doprowadzeniu inwestycji do stanu deweloperskiego-zamkniętego w naszym standardzie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy znajduje się w spokojnej okolicy wiejskiej, niedaleko Makowa Mazowieckiego. Wyposażony jest w rekuperator oraz nawiewną pompę ciepła z wymiennikiem gruntowym. Posiada też kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Podczas naszej ostatniej wizyty, przy okazji wykonywania prezentowanych zdjęć, właścicielka inwestycji podkreślała z dużym zadowoleniem niskie koszty ogrzewania za ostatnich sześć miesięcy zimowych na poziomie około 1350 złotych przy 147 m2 powierzchni użytkowej(!). Cieszymy się z tego, gdyż oszczędność eksploatacyjna była jednym z najważniejszych kryteriów wyboru zarówno szkieletowej technologii budowy, jak i naszej firmy na wykonawcę domu.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Dom jest niewielki, bo takie właśnie oczekiwania, co do jego powierzchni użytkowej, miał nasz Klient. Poza funkcją mieszkalną, budynek miał przede wszystkim zapewnić jak najlepszy komfort cieplny przy niewielkich comiesięcznych wydatkach z tego tytułu. Dom szkieletowy w Sochaczewie wyposażyliśmy w ogrzewanie podłogowe, zasilane z instalacji gazowej. Jego wnętrza wentyluje rekuperator, który przy i tak oszczędnym ogrzewaniu gazowym obniża dodatkowo jego koszty i to znacznie, bo z każdej złotówki wydanej na ogrzewanie, nasz Klient otrzymuje około 40 groszy zwrotu (!). Utrzymanie takiego budynku jest więc naprawdę tanie. Nie wspominając już o innych zaletach rekuperacji, które opisaliśmy w artykule: Praktyczne strony rekuperatora w domu szkieletowym Top Bud®.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Indywidualny projekt prezentowanego domu szkieletowego opracował nasz architekt, mgr. inż. arch. Stanisław Arciuch. Dom parterowy ma kompaktową bryłę, jednak sprawia wrażenie bardziej rozłożystego, dzięki zróżnicowanej konstrukcji dachu. Inwestorami było młode małżeństwo z dziećmi, chcące zamieszkać w zielonej okolicy niedaleko Warszawy. Budynek jest wyposażony w rekuperator. Ogrzewanie zapewnia kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację oraz elektryczne maty podłogowe.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.

Dom powstał według projektu indywidualnego naszego architekta, mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha. Jest to budynek parterowy o prostej bryle z dachem czterospadowym. Inwestorami było małżeństwo w średnim wieku, które w ten sposób zrealizowało swoje marzenie o spędzeniu emerytury w ciepłym i bezobsługowym domu pod Warszawą. Wnętrza budynku wentyluje rekuperator a ogrzewanie zapewnia piec gazowy.

czytaj więcej

Prezentowany dom szieletowy powstał według projektu indywidualnego zewnętrznej pracowni architektonicznej. Poddaliśmy go adaptacji pod technologię szkieletową. Jest to budynek parterowy w stylu ranczerskim. Charakteryzuje się dużymi pomieszczeniami, rozłożystą i nieregularną bryłą. Posiada też drewno na części elewacji. Ogrzewanie zapewnia pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym w wersji podłogowej. Wnętrza wentyluje rekuperator. W domu znajduje się również kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

czytaj więcej