Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Czym jest i z czego składa się konstrukcja szkieletowa domu kanadyjskiego TOPBUD®?

W tym artykule przeczytasz, jakie czynniki odpowiadają za wykonanie dokładnej i trwałej konstrukcji domu szkieletowego.

Konstrukcja w domu szkieletowym pełni taką samą rolę, jak cegła i krokwie w domu tradycyjnym. Jest po prostu podstawą ścian, sufitów, dachu itd. Natomiast zdecydowaną przewagą drewnianej konstrukcji szkieletowej jest to, że mieszczą się w niej przestrzenie technologiczne na grube ocieplenie wewnętrzne budynku; ponadto jest bardzo dobrą podstawą do montowania dodatkowego (ponadstandardowego) ocieplenia zewnętrznego.

Drewno którego używamy do wykonania konstrukcji spełnia wysokie normy jakościowe. Musi być wcześniej odpowiednio przygotowane w celu uzyskania wymaganych przez nas właściwości. Jest więc suszone komorowo, przez co posiada wilgotność poniżej 19%. Potem strugamy je czterostronnie, więc jest niemal idealnie równe.

Suszenie odbywa się w firmie produkującej drewno konstrukcyjne, która jest naszym stałym i sprawdzonym dostawcą od 14 lat. Natomiast obróbkę zewnętrzną wykonujemy we własnej stolarni, która jest wyposażona w oddzielną linię technologiczną, obsługiwaną przez wąsko wyspecjalizowaną ekipę pracowników.

W konstrukcjach domów TOP BUD® stosujemy płytę wodoodporną OSB3 oraz drewno iglaste C24 i C32 (w specjalnych przypadkach) o przekroju 4x15 i 4x20.

Nasza Firma dodatkowo zabezpiecza konstrukcję przeciwogniowo i jest ona trudnozapalna. Podwaliny montowane na izolacji fundamentu są specjalnie impregnowane ciśnieniowo i w związku z tym są praktycznie niezniszczalne.

Dzięki wysokim parametrom drewna i dokładności montażu, budowane przez nas konstrukcje nie wymagają specjalnego wzmocnienia. Nasze projekty wykonawcze zawsze dokładnie precyzują odpowiednią wytrzymałość konstrukcji dla poszczególnych elementów budynku. Jeżeli jednak zachodzi potrzeba jej wzmocnienia, np. w przypadku dużych rozpiętości powyżej 5 m, wówczas zawsze przewidujemy to w ww. projekcie.

Nawet najlepsze drewno nie zastąpi kwalifikacji budowlańców. To od ich doświadczenia oraz świadomości konsekwencji błędów zależy jakość wykonanej konstrukcji. W naszej Firmie każdy etap budowy domu realizowany jest przez oddzielną ekipę, odpowiadającą tylko i wyłącznie za określony zakres prac. Tak też jest w przypadku budowy konstrukcji. Specjaliści, którzy ją wykonują, pracują w trybie rotującym – z budowy na budowę. Czyli niemal bez przerwy są zaangażowani przy realizacjach inwestycji naszych Klientów. Dzięki temu, nie wypadają z wprawy, a to z kolei ma ogromne znaczenie dla jakości wykonania drewnianego szkieletu i tym samym jakości naszych domów.

1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej