Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr. inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Czym jest bateria fotowoltaniczna?

Bateria fotowoltaiczna, a właściwie ogniwo fotowoltaiczne, jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych, alternatywnych źródeł energii w budownictwie jednorodzinnym. To rozwiązanie jest też chętnie wykorzystywane w domach szkieletowych, które budujemy dla naszych Klientów.

Już od kilku lat, przynajmniej jedna trzecia realizowanych przez nas inwestycji, obejmuje instalację termicznych kolektorów słonecznych lub ogniw fotowoltaicznych, których celem jest długo- lub średnioterminowe zmniejszenie wydatków na energię cieplną lub elektryczną wykorzystywaną w gospodarstwie domowym.

Zasadnicza różnica pomiędzy termicznymi kolektorami słonecznymi a ogniwami fotowoltaicznymi polega na tym, że w przypadku tych drugich, warunki pogodowe zmieniające się w ciągu roku mają mniejszy wpływ na ich bieżącą wydajność podczas zaspokajania potrzeb energetycznych budynku mieszkalnego. Ponadto ogniwa fotowoltaiczne umożliwiają wytwarzanie i akumulowanie energii elektrycznej, zaś kolektory termiczne służą wyłącznie do przemiany promieni słonecznych na ciepło. W praktyce kolektory termiczne służą do podgrzewania wody gospodarczej w instalacji wodnej i grzewczej budynku, natomiast ogniwa fotowoltaiczne do zasilania oświetlenia domu i działki, czy też sprzętu AGD i RTV.

Zalety instalacji systemu ogniw fotowoltaicznych w domu szkieletowym:

  • możliwość korzystania z dodatkowego źródła zasilania energią elektryczną przez okrągły rok (praca przy słabym świetle słonecznym);
  • pełna automatyka – brak konieczności samodzielnej obsługi systemu;
  • niskie koszty konserwacji;
  • lekkość urządzeń wchodzących w skład systemu, która umożliwia jego zastosowanie praktycznie na każdym rodzaju budynku;
  • długa żywotność, od 20 do 30 lat.
1Nasze realizacje

 Domy z poddaszem lub piętrem - 17

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 16

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 14

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 13

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 12

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 11

czytaj więcej

 Dom z poddaszem lub piętrem - 10

czytaj więcej

Całość formalności budowlanych przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zorganizowała nasza Firma. Prace rozpoczęły się po 4 miesiącach od pierwszego kontaktu z Klientem.

czytaj więcej

Zobacz zdjęcia oraz opis budowy niewielkiego, lecz funkcjonalnego domu w technologii szkieletowej według indywidualnego projektu.

czytaj więcej

Prezentujemy inwestycję realizowaną do stanu deweloperskiego, której budowę rozłożyliśmy w czasie na życzenie naszego Klienta.

czytaj więcej

Inwestycja mieści się w odległości około 36 km na południe od centrum Warszawy. Dom ma powierzchnię całkowitą 169,7 m2, natomiast użytkową 152,3 m2. Jest to budynek parterowy.

czytaj więcej

 Domy z poddaszem lub piętrem - 18

czytaj więcej